Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Ompoly-kövek - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Ompoly-kövek

Ompoly-kövek turisztikai látnivalói

Ompoly-kövek..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Ompoly-kövek képtárból:

Ompoly-kövek 2
Ompoly-kövek 2
Ompoly-kövek 3
Ompoly-kövek 3
Ompoly-kövek 4
Ompoly-kövek 4
Kisompoly völgye
Kisompoly völgye
Ompoly-kövek 5
Ompoly-kövek 5

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ompoly-kövek fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ompoly-kövek!

A legközelebbi település Kisompoly, 2,19 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Ompoly-kövek közelében?
- Hollókő 2,6 km-re.
- Mammut-csúcs 4,2 km-re.
- Szentmihálykő vára Tótfalud 4,8 km-re. Tótfalud dél-nyugati részén indul az a földút, melyen dél, dél-nyugati irányba haladva, megkerüljük a várhegyet.
- Dendrológiai park Gyulafehérvár 6,1 km-re. Nekem érdekes geodoboz. Mivel a rejtek valóban nincs éppen a legkönnyebben azonosítható helyen és a doboz is eltűnt, "rejtettem" egy új helyre egy új dobozt. Fák. Mután megjártam a Mammutot gondoltam megkeresem a dobozkát a dendrológiai parkban. Zárás előtt egy nagyon szép parkban. Aznap a Torockói-hegységben túráztunk, rejtettünk egy új geodobozt a Szív-tisztásra rálátást biztosító pontnál, illetve telepítettünk egy új dobozt az eltűnt Kecskekő-doboz helyett.
- Kisompoly-szoros 6,8 km-re.
- Szív-tisztás Borosbocsárd 8,6 km-re. Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra.
- Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár 9,1 km-re. A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései. Márton Áron sírja. Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt. Templom. Előrelátásom szerint a doboz megtalálásával problémák lesznek, mert a rejtek felújítás alatt van. Fehér oltár. Három napot töltöttem Gyulafehérváron s már a legelején első dolgom volt megkeresni a székesegyházban elrejtett dobozt.
- Falfestmény Gyulafehérvár 9,4 km-re. Falfestmény - Gyulafehérvár.
- Egykori ferences kolostor Gyulafehérvár 9,9 km-re. Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
- Kecskekő vára 10,2 km-re. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. Vannak csodák. Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Új geodoboz a csúcs közelében. Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. A rejtek fotója feltöltve. Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt.
- Magyarigeni-tengerszem 11,1 km-re. A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. Új rejtés új helyen. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. Több mint 13 éves rejtés. Tövis felől közelitettük meg a tavat.
- Zebernik vára Borberek 11,1 km-re. Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
- Református templom Borberek 13 km-re. Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat. Az ötödik. A mai utam utolsó, ötödik geodoboza.
- Református templom Alvinc 13,2 km-re. Eredetileg háromhajós templom volt, de ebből csak a középhajó maradt meg és a szentély az eredeti boltozat nélkül. Ódon hangulat. A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző. Templom. Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem. Kéz alatt. Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt.
- Martinuzzi várkastély Alvinc 13,5 km-re. A domonkosok temploma és rendháza a reformációt követően, a szerzetesek eltávolítása után, rommá lesz és romjaiból építik fel újra, de már kastélyként. Romok. Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély! Mármint a kastély, melyet hozzá képzeltünk a romokhoz. Kastély. Az igazság az, hogy egy kicsit pontosabb lehetne a segítség, mert elég hosszú a fal, meg persze tele van szederindával meg csihánnyal, ami eléggé hátráltatja a keresést. Először járok itt. Eddig csak a vasútállomáson voltam.
- Templomrom Borosbenedek 13,8 km-re. Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
- Gáldi-szoros 13,8 km-re. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.
- Havasgáldi-szoros 14,9 km-re. A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található. Mikulási ajándék. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen. Sárga hagyma. A sziklaalakzatok gyönyörűek, változatosak. Fekete-fehér bárány szelfi a szoros felett. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait.
- Szfinx Havasgáldi-szoros 15,1 km-re. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna . A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak. A mészkő vonzásában. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé.
- Bulbuci-kő 15,2 km-re.

Ompoly-kövek románul - in limba romana: Calcarele de la Ampoita


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ompoly-kövek adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett az Ompoly-kövek? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.