Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Nagy Pájszó teteje - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Nagy Pájszó teteje turisztikai látnivalói

Nagy Pájszó tetején haladt végig a régi országút Erdély és Moldva között, elkerülve a patakok útromboló erejét...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: Hegy útja Nagy Pájszó teteje. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Nagy Pájszó teteje fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Nagy Pájszó teteje! Érdemes regisztrálni!

A legközelebbi település Csíkszépvíz, 2,45 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Gyimesi szoros Gyimesi szoros. Fügéstető. A Tatros és mellékvölgyei. Erdőpusztitás. A Gyimesi szorosi csángó faluk. Lakházak. öltözet, ünnepeik, keresztelés, menyegző, utolsó vacsora. A Hidegség. Tárhavas. Bálványos. Gyimes-Bükk. Gyimesi vám. Oláh vám. Magyar és Oláh-Csügés. A moldovai csángók.
Szállás

Szállás Csíkszépvíz (Frumoasa) - Hargita megye


Keress szállást Csíkszépvíz közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 1,87 km-re levő látnivalókkal: Gyimesi-hágó - Pogány-havas (16 kép). A Pogány-havas tetejére várat helyez a néphagyomány.
14714749401100
14714749411101
14714749421102
14714749431103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Nagy Pájszó teteje közelében?
Kicsi Pogányhavas. 1,1 km-re. Szent László köve - Pogányhavas. 1,3 km-re. Június 27-e Szent László ünnepe.
Szent László emlékhely - Csíkszépvíz. 1,4 km-re. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. Kis Pogány havas - A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb. (különleges hely geodobozzal)
Pogányhavasi vár Csíkszentmihály. 1,6 km-re. Csíkszentmihály község határán, a nevezetes Pogányhavas keleti részén, egy hajdani vár szétporladó romjai láthatók.
Csíkszépvízi víztároló. 1,7 km-re. 1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán. Kora esti séta - Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. (itt geodobozt is lehet keresni)
Felsőcibre. 1,7 km-re. Pogány-havas. 1,9 km-re. A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. Virágok doboz helyett - Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. (turisztikai hely geoládával)
Hegy útja - Csíkszépvíz. 2 km-re. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. Egy ötletes rejtés és egy új látnivaló a Hegy útján - Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk. (különleges hely geodobozzal)
Egy elfelejtett földvar. 2 km-re. Igaz ezt mar evekkel ezelott felkerestem, akkor is elrejtettem egy ladat, de a leirasok elvesztek. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz - Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz.
Felszegi csengettyű - Csíkszépvíz. 2,1 km-re. Csíkszépvíz felszegi részén, az 1799-ben készült székelykapu mellett áll egy harangláb, amelyet a helyiek mind a mai napig egyszerűen csak Csengettyűnek neveznek. Kisharang - Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra.
Alsócibrei fürdő - Csíkszépvíz. 2,3 km-re. Az alsócibrei fürdő Csíkszépvíz és Csíkszentmihály határában található, a szépvíziek majálisozó helye volt. Emlékmű és új geodoboz - Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket.
Kis-Havas Csíkszépviz. 2,4 km-re. Amikor ezen a vidéken a kunokkal hadakozott, a csatából visszatérve egy patakból a lovát ezekkel a szavakkal itatta meg: Igyál lovam, mert ez szép viz. Új geodoboz új helyen - .
Gyimesi hágó. 3 km-re. Itt éri el a Csíkszereda és a Gyimesi szoros közötti 12 rszágút a legmagasabb pontját. Piheno - Vasarnap itt kezdtuk a keresest, es meg is talaltuk a dobozt.
Rompáca borvíz - Csíkajnád. 3 km-re. A Rompácai-borvíz kálcium-magnézium-hidrogénkarbonátos tartalmú és mésztufát rak le.
Ortodox kolostor Bükkloka. 3,8 km-re. Ortodox - Az út mellett minden lehetséges rejteket megnéztem, de nem jöttem rá, hogy melyik lehet a majdnem drive-in rejtek. Római-katolikus templom Csíkszentmiklós. 4 km-re. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. Itt is rend és fegyelem - Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát.
Borzsovafürdő. 4,5 km-re. A terület élővilága nagyon gazdag. Mosolyka - A rejteket megtaláltuk, de sajnos a mosolyka mögött nem volt semmilyen doboz, pedig átfésültük érte az egész helyet :( Reméljük így is elfogadható a megtalálás.
Katolikus templom Csíkszentmihály. 4,6 km-re. A templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Ott van a hozzászólásoknál - Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez.
Csíkszentmihály hársfái. 4,6 km-re. .. Izgalmas volt a keresgélés - Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a "dobogtató" gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ezt nem kifejezés! A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés! Hosszas leskelődés (fel a tetőre - ki az utcára: vajon lát-e valaki? - be a sarokba - megint ki az utcára.
Szentlélek-kápolna Széphavas. 4,7 km-re. Köd - Mire felértünk, teljesen ködbe burkolózott  a kápolna, észre se vettük volna, ha nem tudtuk volna, hogy hol van. Szép-havas. 4,7 km-re. Kézzelfogható közelségben délnyugatra a Pogány-havas, lábunk alatt a Tatros völgye, annak túloldalán a völgy keleti hegyoldalai, gondozott kaszálóival. Rejtekhely találkozó - A VI.
Csíkajnádi Kálvária. 5,1 km-re. Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
Széphavas. 5,1 km-re. Emléket állítanak annak a Szent Lászlónak, akinek a falu a nevét köszönheti. Mi se jutottunk be a misére - Hogy juthat valakinek eszébe, nyáron hóembert építeni? Egyébként nem is rossz ötlet, ide télen is feljönni.
Szent István katolikus templom Csíkajnád. 5,2 km-re. A jelenlegi templom 1846-ban épült, a régi helyébe.
Rompáca-tanösvény Csíkajnád. 5,2 km-re. A rompácai borvízig 4 km hosszú az út, bejárása körülbelül másfél órát vesz igénybe.
Katolikus templom Csíkborzsova. 5,4 km-re. A Csíkszeredát Szépvizzel összekötő országútról nézve csak templomtorony jelzi, hogy a dombok mögött település húzódik meg. Más stilus - Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült.
Ortodox templom Bükkloka. 5,4 km-re. Sehol senki. Ortodox templom 2 geodobozzal - Bükkloka Csíkszépvízhez tartozik.
Szent József-kápolna Csíkborzsova. 5,6 km-re. A csíkszentmiklósi egyházközség filiáléját alkotó Csíkborzsovában, a jelenlegi kápolna helyén az Egri család épített egy fakápolnát, amelyet az idő vagy a tőzvész elpusztított. Régi sírok - Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe.
Kőbánya Csíkdelne. 5,6 km-re. A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található. Egy felcsiki korut - Ha mar kobanya legyen meg ez is.
Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz. 6 km-re. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
Vár-domb Csíkcsomortán. 6 km-re. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. Latszat es valosag - A doboz rendesen visszakerult akkor a helyere, takartam.
Csíki Székely Krónika Vacsárcsi. 6,3 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
Remete-patak völgye Csíkcsomortán. 6,4 km-re. Gyönyörű és tiszta piknikezőhely a Remete-patak völgyében, nem messze Csíkcsomortántól.
Szent Ilona-kápolna Csíkajnád. 6,8 km-re. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
Kőcsonka Balaskó vára. 7 km-re. Orbán Balázs így ír Balaskó váráról, A Székelyföld leírása című művében: Szentmihálytól a Köd szép fenyvesei között vezet az ut Szenttamásra, ennek közelében egy dombocskát Balaskó várának neveznek.
Karakó-völgyhíd Lóvész. 7,1 km-re. A Csíkszereda - Gyimesbükk vasútvonal a történelmi Magyarország egyik legszebb, egyben legnehezebb hegyi pályája mentén vezet végig. Gigantikus méretek - Előbb távolról csodáltuk meg, majd alulról, oldalról, aztán a tetején sétálgattunk a kellemes napsütésben.
Karakó vasúti viadukt Lóvész. 7,1 km-re. Karakó egy megállóhely neve, mely a kilencvenes évek közepén létesült az ajnádi és lóvészi állomások között.
Kolos-tető Csíki-havasok. 7,3 km-re. Az 1246 m magas Kolos-tető a Csíki-havasok egyik mellékgerincén található, a Sándor dombja és a Piricske-tető között. A Szénás-úton a Kolos-tető felé - A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt.
Bükkfa a Kolos-tető mellett. 7,4 km-re. A törzse üreges, a szekérút felé eső része hiányzik.
Kőd-vonulat Csíkajnád. 7,4 km-re. Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg.
Római-katolikus kápolna Delne. 7,4 km-re. Delnén, a falu szélén, egy kis kápolna áll, ez ma a falu rendszeresen használt temploma - a XV-dik században épült poligon záródású gótikus szentéllyel, csúcsíves diadalívvel és ablakokkal. A falu szélén - A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam.
Régi sáncok Gyimesfelsőlok. 7,5 km-re. A sáncok az első katonai felmérésen is jól láthatóak.
Katolikus templom Csíkcsomortán. 7,6 km-re. Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Új templom - Na, ez volt egyik legkönnyebben megtalált dobozom.
Ladók- vagy Cifra-völgyhíd. 7,7 km-re. A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m. Üres az első hely - Szerénységből meghagytam az üres első helyet, hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes.
Kárpátok őre Csíkcsomortán. 7,8 km-re. Horváth-Béres János fafaragó készítette.
Strand Csíkcsomortán. 7,9 km-re. Piposz birtok Bükkloka. 7,9 km-re. Csodatanya - Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra. Vacsárcsi kőbánya. 7,9 km-re. Csak bazaltandezitek, de formára hasonlóak a híres alsórákosi bazaltoszlopokhoz. Esti séta 1 - Esti sétára indultunk a környékre.
Keresztelő Szent János templom Csíkdelne. 8,1 km-re. A templomkerten belüli kőrisfák a környékről mesélhetnének. Egymagában - Szimpatikus templom a dombon.
Vásárút Csíkdelne Borzsova Csíkszépvíz. 8,1 km-re. Balogh Lajos a borzsovai falumonográfiájában említi a Vásárutat.
Katolikus templom Csíkpálfalva. 8,1 km-re. 1567-ben a regestrum mai nevén 12 kapuval jegyzi. Palik - Jó helyen van templom, körbe lehet látni a környéket.
Lóvészi állomás és alagút. 8,2 km-re. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől. Királynénk nyomában - Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
Sándor dombja Csomortán. 8,2 km-re. A Sándor dombja nem egy kiemelkedő, különleges hegycsúcs - inkább csak egy laposabb domb, viszont nagyon jó kilátás nyílik innen körbe, a Csíki havasok közeli csúcsaira.

- Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Nagy Pájszó teteje adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Nagy Pájszó teteje? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.