Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Kőfotel-vízesés - Bánya-patak - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Kőfotel-vízesés - Bánya-patak turisztikai látnivalói

A Szentimrei Büdösfürdőtől délkeletre található Bánya-patak egyik látnivalója a majdnem 3 m-es, felfüggesztett kőfotelhez hasonlítható vízesés, pontosabban kétlépcsős zuhatag a patak medrében...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kőfotel-vízesés - Bánya-patak képtárból:

Kőfotel-vízesés
Kőfotel-vízesés
Kőfotel-zuhatag
Kőfotel-zuhatag
A kőfotel
A kőfotel
Egy kis zuhatag
Egy kis zuhatag

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kőfotel-vízesés Bánya-patak fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Bánya-patak és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kőfotel-vízesés!

A legközelebbi település Csíkszentimrei Büdösfürdő, 1,39 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kőfotel-vízesés Bánya-patak közelében?
- Betonkút az erdőben - Büdösfürdő 610 m-re. Elkerített forrás és betonkút, Büdösfürdőtől 500 m-re délre, a kék sávval jelzett túraösvény mellett.
- Itatóvályú az erdőben - Fenyő-tető 840 m-re. Itatóvályú az erdőben - Fenyő-tető, Dél-Hargita.
- Madártemető - Bánya-patak feje 920 m-re. Az 1770-es években itt fürdőtelep volt, ma már ennek a nyomát sem találjuk. Itt sajnos nem volt szerencsénk. A koordináták egy kidőlt fához vezettek. Láptól lápig. Kiadós, szép biciklitúra során kerestem fel ezt a helyszínt, és bizony megérte. Madártetemeket nem találtunk. Jelentem, hogy mi is jelen voltunk a láda megtalálásánál.
- Mesebeli tisztás Csíkszentimrei Büdösfürdő Hargita megye 970 m-re. Büdösfürdőn nem találkoztam senkivel, akitől érdeklődjek, elég bizonytalanul vágtam neki, és szép kis vargabetűt írtam le. Kovid-teszt. Ha már úgyis ez a divat, arra gondoltunk, hogy bár az égvilágon semmi bajunk, és nincs semmilyen tünetünk, de leteszteljük magunkat. Bánya-patak I. A tisztás valóban mesebeli. A Farkas, a Róka, és a mesebeli Tisztás. A Bánya-patak völgyéből indultam, az Óriások asztalától.
- Mofetta - Büdösfürdő 1,2 km-re. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket aHargita-túrázóknak ajánlok. Messze vagyunk a helyszíntől. Hát, sajnos, igen messze vagyunk a helyszíntől, és ezért nem tudjuk a közeljövőben karbantartani a ládát (legközelebb csak augusztus végén keveredünk talán arra). Megtalaltuk a ladat. A zacsko amibe pillanatnyilag 2 doboz van csomagolva egy fa toveben, lathato helyen hevert. Rejtés a Súgó-barlangnál. Köszönöm a részletes beszámolót és a ládagazda nevében is a karbantartást.
- Egykori cinóber-bánya - Büdösfürdő 1,4 km-re. A csíkszentimrei Büdösfürdőn, az 1960-as években egy cinóber-(higany)bányát hoztak létre, mely rövid idő után, 1970-ben be is fejezte a működését. Lucs-tőzegláp. Most olvasom, hogy 2017-ben kerestétek a tőzeglápot, de nem találtatok róla ismertetőt. Ládaellenőrzés. A Mesebeli tisztás volt az úticél, de ha már itt jártunk, leellenőriztem a környék rejtéseit. Kiabál, hogy rejtek. A címet a gyermekek ajánlották.
- Büdös-láp - Büdösfürdő 1,4 km-re. A büdösfürdői Büdös-láp a Dél-Hargita-hegység keleti oldalán, a Kenderes-patak forrásvidéke felett található, 1200-1210 m-es tengerszint feletti magasságban.
- Büdösgödör - Büdösfürdő 1,5 km-re. Büdösgödör - Vidám-sétány, Büdösfürdő.
- Óriások asztala - Bánya-patak 2,5 km-re. Érdekes, nagy méretű szabályos kő. Éhesen az asztalnál. Ma arrajártunk, ellenőrizendő a Kőfotel-vízesés rejtését, amit sajnos tönkretettek a favágók. A nyugdíjba vonulás természetes folyamat. A Rejtekhely webfelülete 2005 november 16-án este került használható állapotba, egy hónapi munka után. Születésnap. Kellemes kincskeresést kívánok neked és a játszótársaknak is.
- Szemeskő Büdösfürdő 3,3 km-re. Valamikor szem alakú ürege láthatóbb lehetett, ma már erdő takarja. A Szemeskőn. Büdösfürdő felől közelítettük meg. Fenyoakrobatika. Azon rejtesek koze tartozik, ahol hasznos a gps adat, mivel erdo takarja, es ugy a helyet, mint a dobozt, nehez lett volna megtalalni gps keszulek segitsege nelkul. Az ott szep vplt es igaz sem volt. Ez igy van nagyon erdekes egy fajta megbecstelenito, marmint jomagam.
- Kőhíd teteje Hargita-hegység 3,5 km-re. A Kőhíd teteje, látványos sziklavilág, a Kakukk-hegytől észak-keletre, attól 1,5 km távolságra található.
- Som-kút 4,3 km-re. A Som-kút a Lucs-tőzegláptól délre, a Lucs melléke és a Súgó-tető között található, nem messze a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető út mellett. Rossz helyen kerestem a dobozt. Sajnos, rég töltöttem le a rejtekhely koordinátáit de csak most jutottam ide. Eltűnt geodoboz. A Csíkszentimrei Büdösfürdő mesebeli tisztása volt az úticél, de útközben kis kitérőt tettünk, és megálltunk a Som-kútnál. Az első megtaláló. Vendelné kútjától jöttem, egy hátizsák gombával, amit még sajnos fel kellett cipeljek a Büdösfürdőre, de már előre ízlelgettem a Szemeskő fele való leereszkedés élvezetét.
- Nyír kútja pihenő Csíkszentimre 4,4 km-re. Egy kőkert jellegű, szikladarabokkal megszórt mező, ahol egy forrást és itatóvályút találunk.
- Hegyi menedékhely Kakukk-hegy 4,5 km-re. A Kakukk-hegy menedékhelyet a csúcs keleti oldalában, attól 400 méterre állították fel, közvetlenül a túraösvény mellett. Kakukk-hegyi barangolások. A Dél-Hargita általam kevésbé ismert helyeit kerestük fel a Fő Rejtekhelyvadásszal, egy szép napsütéses szeptemberi napon.
- Kilátópont Kakukk-hegy 4,6 km-re. A Kakukk-hegy a Dél-Hargita legmagasabb pontja. Kakukk-hegyi barangolások II. Egy régi vulkán maradványa, sűrű fenyvesek veszik körül, kellemes túrázásra lehet számítani, de a mackókat kerülni ajánlatos.
- Csukás-tisztás Csíkszentkirály 4,8 km-re. A Csíkszentkirály felől Büdösfürdő felé tartó, 123D jelzésű megyei út jobb oldalán egy igényesen kialakított piknikezőhely található.
- Vendelné kútja 5,2 km-re. Vendelné kútja a Lucs tőzegláptól nem túl messze, attól észak-keletre található, a Nagykő-bükk hegye és a Kárász feje domb között. Vendelné gombái. A valamikori Fenyőke menedékháztól induló kék sáv jelzésű turista ösvényen jöttem a Lucs tőzegláp mellett, remek nyárvégi biciklis kirándulás sikeredett sok sok gombával és látnivalóval. Friss víz. Dolgunk akadt a környéken.
- Kakukkhegyi erdészház 5,8 km-re. Közvetlenül a Kakukk hegy alatt található ez azerdészház, egy kis erdei tisztáson, ahonnan nagyszerű kilátás nyílik Erdővidékre. Honismereti tura. Az erdovidekiek altal szervezett honismereti turan rejtettuk el a ladat.
- Aszópataki aranybányák Csíkszentsimon 6 km-re. Csíkszentsimontól nyugatra, a Bartis és Aladár-tető között, az Aszó-patak mellett aranybányák voltak, ahol még egy kevés ezüstöt is lehetett találni.
- Lucs tőzegláp Hargita-hegység 6,1 km-re. Ha a Szécsény-patak irányában felnézünk a Hargita gerincére, két kis tisztást láthatunk, a kettő között magasodik a Nagy-kő bükk, mögötte található a Lucs tőzegláp. A sok áfonya miatt már nem kerestem a dobozt. A Som-kút felől indultam be a Lucsba, itt az erdő szélén nagyon sok fa ki volt dőlve, az erdő is nagyon száraz volt. Bár késve indultam, mégis első lettem. Szokás szerint késve indultam neki, lekéstem a reggelt, a delet, a délutánt, a szombatot, és a vasárnapot is. Pomjanek Béla nyomában. Kerékpárral kerestem fel a helyet, a volt Fenyőke menedékház és a Piricskei letérő közötti Nagyerdő közbirtokosság utjánál tértem le a megyei utról.
- Szent Margit-kápolna Csíkszentimre 6,5 km-re. Csíkszentimrétől nyugatra húzódó mező közepén magányosan egy kis kápolna áll. Margó. Holtbiztos voltam, hogy ezt a dobozt megtalálom. Kakukk-hegyi barangolások III. A Kakukk-hegyről visszafele kerestük fel a magányos régi kápolnát Szentimre határában.
- Harom vára Zsögödfürdő 6,6 km-re. Harom vára a 12-dik század eleje körül épült és az Erdélyt keletről védelmező várrendszerhez tartozott. Zsögödi túra 1.. Vasárnap lévén, úgy döntöttünk, hogy kirándulunk egyet Zsögöd környékén. Fent az egykori varnal. Ezt sem volt nehez megtalalni csak ahhoz el kellett erni a csucsot. Csikszereda folott. Erdekes, szep hely, erdemes felkeresni.
- Hirtelen-puszta Dél-Hargita 7 km-re. A Hirtelen-puszta a Dél-Hargita egyik turisztikai csomópontja.
- Csihányos Csíkzsögöd 7,1 km-re. A Csihányos egy délnyugat-északkelet irányban elnyúló hegyláb, amely a Rejtek- és a Szentvér-patak völgye között helyezkedik el, a Várhegytől keletre levő Faragó-domb és Zsögödfürdő között.
- Hadiárok lőállásokkal Csíkzsögöd 7,5 km-re. Félreértett rejtekhely. Vámszer Géza a Csík vármegye településtörténetében három zsögödi várromról beszél. Csíkszereda fölött. Végre a mai napi két sikertelen próbálkozás után (Borvízforrás, Zsögödfürdő), a harmadik meghozta az elégtételt. Kutyakerülgetős, kalandos kirándulás. Nagyon megörültem az este a frissen megjelent új rejtésnek a közelemben, hiszen a város környékén kevés bemutatásra érdemes hely maradt geodoboz nélkül.
- Égigérő vackorfa Fenyés Csíkszentkirály 7,5 km-re. Érdemes elolvasni.
- Úrkápolna Csíkszentkirály 7,7 km-re. Csíkszentkirálytól délre eső temető közepén egy elég nagy kápolna áll, kőkerítéssel körülvéve. Nagyon könnyen megtaláltuk. A koordináta nagyon pontos, a füzet szerint hatodik bejegyzők vagyunk. Kakukk-hegyi barangolások IV. Mielőtt negivágtunk volna a kakukkhegyi túrának, elmentünk borvízet tankolni. Isti túra 3. láda. Nagyon pofák voltak azok a régi kőkeresztek, amiket az orgonabokrok bevettek.
- Székely Lehel ajándéka Csíkszentkirály 7,8 km-re. Csíkszentkirály déli kijáratánál, mielőtt elérnénk a temetőhöz, az út túlsó felén, a mezőgazdasági gépeket forgalmazó Agromek vállalat kerítésénél, egy régi szekeret láthatunk.
- Borsáros-fürdő Csíkszentkirály 7,8 km-re. It can also be approached from Jigodin Bai, half an hour walking. A kültéri fürdő maradványai megvannak. A kültéri Borsáros fürdő sajnos nincs használható állapotban. Nincs. Doboz az nincs. Senki sehol. Senki sehol, a kapu nyitva, a geodoboz sehol, csak egy fülbevaló.
- Szent Imre katolikus templom Csíkszentimre 7,9 km-re. A templom előtt áll a háborús hősök emlékműve, igazolva a település újabb veszteségeit. Üres lik. Tusnádfürdőről hazafele beugrottunk megkeresni ezt a dobozt, de várnunk kellett, mert épp jött ki a nép miséről. A gerenda likaban. A templom elott egy idos hazasparral talalkoztunk, akik elmondtak hogy ok voltak a templom harangozoi. Záróra. A templom és a torony a helyén, de az ajtó zárva.
- Cserépgyári borvízforrás Csíkszentkirály 7,9 km-re. Innen származik a Cserépgyári borvízforrás elnevezés.
- András Pista-borvízforrás Csíkszentkirály 7,9 km-re. András Pista kútja - Borsáros, Csíkszentkirály.
- Bors-kúria Csíkszentkirály 8 km-re. Pedig megérdemelné, hiszen tiszteletreméltó kora van. Csíki Sör. Ejj, nem voltunk otthon, pedig jó lett volna kérni belőle. A Rejtekhely hivatalos itala. Megérkezett az első Igazi Csíki Sör szállítmány a Bors-kúriára? Úgy néz ki a Bors család időben felkészült a télre :-) Ha minden igaz, akkor novembertől mi sem iszunk többet Natur Radler citromos sört. Kicsi a bors, de.... Kicsi a bors, de hol a csudában van a doboz? Kérdeztük, s megkerestük.
- Borsáros-láp Csíkszentkirály 8 km-re. A Borsáros természetvédelmi terület az Olt jobb partján, 651 m tengerszintfeletti magasságban, 1 km-es hosszúságban, 50-200 m szélességben, Csíkszentkirály határában, a Csíkszentsimon felé vezető úttól balra terül el. Lakat alatt. Sajnos ez a rejtekhely már nem látogatható, mivel a bekerített természetvédelmi területet lakattal lezárták. Szem elé került. Nem volt szem előtt, de elé került a doboz az Y-ból, magasság-mélység ellenére. Rejtés után keresés. Láttuk, hogy van egy új rejtés, nem akartuk kihagyni.
- Henter-kúria Csíkszentimre 8 km-re. A kúriát Henter bárók építtették. Romokban. Borvízért voltam Csatószegen, s gondoltam, ha már arrajárok eljövök Szentimrére is, rejtekhelyeket keresni. A geodoboz eltűnt, a felújítással nem nagyon haladnak. A bejárati kapu előtti utcában parkoltunk, majd sétára indultunk megnézni a kúriát, megkeresni a geodobozt.
- Kormos-szoros 8,1 km-re. A Dél-Hargita nyugati oldalán, a Kormos-patak völgyében, terepesebb kocsival járható út köti össze a Hargita megyei Csíkszentkirályt, a Kovászna megyei Erdőfülével.
- Római katolikus templom Csíkszentkirály 8,1 km-re. Alcsík első nagyközsége az Olt mindkét partján fekszik. Ti is éppen így jártok. A cinterem nyitva volt, meglepetésemre megtaláltuk a geodobozt is, azt hittem, hogy a falazott kerítés felújításakor nem figyeltek rá s eltűnt. Szent István királyról nevezett templom. Szerencsénk volt, mert a templomban éppen szentmise volt, ezért nyitva találtuk a kaput. A csíkszentkirályi templom. Büdösfürdőről hazafele tartva.
- Kőkeresztes emlékoszlop Csíkszentimre 8,2 km-re. A csíkszentimrei temető bejáratánál levő kőkereszt az 1700-as évek nagy pestisjárványára emlékeztet. Kerek kereszt. Székelyföldön sok kereszttel találkozik az ember.
- Panoráma a zsögödi szorosra Zsögödfürdő 8,2 km-re. Zsögödfürdő Csíkszereda déli kijáratánál található, a város egyik, szépen rendben tartott szabadtéri, ásványvizes fürdője. Keresés a domboldalon. Többször jártam erre felé, nem tűnt különösebben nehéznek a feladat, miután gps-el felfegyverkezve indultam felkeresni a rejteket, annál inkább lelombozódtam, miután hosszasabb keresgélés után sem sikerült felfedezni a rejteket, pedig kivágott fenyőcske is, kő is akadt nem egy, ilyenformán párosítva is. Az oldalban. Hát igazán nem volt okos dolog kivágni a fenyőcskéket, de azért egy kis keresés után elékerült a doboz. Itt nehezebb dolgunk akadt. Az egész oldal tele volt kivágott fenyőkkel.
- Zsögödfürdői vár Malomföld 8,3 km-re. A régészek Zsögöd I elnevezéssel jelölik az egykori erődítmény helyét.
- Egykori kemping Zsögödfürdő 8,4 km-re. Egy vizesárokkal körülvett földnyelven 7 plusz 1 kisebb házikó, és 6 nagyobbacska, emeletes faház maradványait láthatjuk még.
- A régi Olt folyó tanösvény Csíkszentsimon 8,4 km-re. A régi Olt folyó tanösvény - Csíkszentsimon.
- Borvízforrás Zsögödfürdő 8,5 km-re. 17 kádas meleg fürdője 1957-ben épült, azóta többször felújították. Ládaellenőrzés. Ma este kibicikliztem Zsögödfürdőre, a borvízforráshoz. Végre megvan. Sokadjára keresem. Legyen egy ilyen rejtés is. Én már többször is ellenőriztem a rejtést, és a geodoboz mindig a helyén volt.
- Ördöglik sziklafal Csíkzsögöd 8,8 km-re. Az Ördöglik sziklafal egy igazi rejtett hely. Várjuk a kreatív ötlet megvalósítását. Én is itt ismerkedtem először a kötéltechnikával, pontosabban ereszkedtem egyet, egy nyolcas segítségével. Meghívó. Egyik szemem sír a másik örvend. Vajúdó fa. Jó szolgálatot tett a segédpont, hanem légvonalban mentünk volna.
- Fenyősági borvíz 9 km-re.
- Zsögödi vár Kis-Vár dombja Csíkzsögöd 9,1 km-re. A régészek Zsögöd III elnevezéssel jelölik a helyet. Csík felett. Szervízelés idejére kaptam egy cserebringát, amolyan városi bevásárlásra valót, gondoltam ne teljen az idő hiába, felkeresek egy-két rejtekhelyet. Kutyamentes keresés. Sikerült felkapaszkodni a tehéncsorda mögött, míg a kutyák szunyókáltak. Esti séta. Már régóta szerettük volna meglátogatni ezt a helyet, most örülünk, hogy doboz is került ide.
- Harom utcai Olt-híd Csíkzsögöd 9,1 km-re.
- Rakottyás vadászház 9,3 km-re.
- Ördöglik Csíkzsögöd 9,3 km-re. Érdekes formájú kőtömböket lehet itt találni, a hely és a megfelelő időpont pedig kiváló fotótémát (panoráma, naplemente, árnyék, stb. Jobb és bal szem. Igen, a jobb oldal a Nap, a világosság, a férfi. Helytelen ábrázolás. Igen, a helytelen ábrázolás nekem is okozott egy kis fejtörést: azon morfondíroztam, hogy ez most akkor a jobb vagy a bal szeme? Mert ha a vonal meghosszabbítását vesszük alapul, csakis a bal lehet. Az igazi geotojás. A fotót nézve hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy melyik a geotojás.
- Zsögödi régi temető Csíkzsögöd 9,4 km-re. A Fitód-patak partján fekszik, a város déli nyúlványát képezve. Egy kis hezitálás után. A képtárnál eldöntöttük, hogy ide jövünk és nem a Kis Vár dombjára. Új doboz az új temetőhöz. A régi rejtést is megtaláltam, de ez több kihívást jelentett (de nem föltétlenül kreatívabb mint az előző;) A legjobban viszont azt sajnáltam, hogy kivágták azt a kefe sűrű orgona bozótot, amiben olyan baljósan sejlettek a régi sírkövek. Temető. Megvan ez is.
- Nagy Imre képtár Csíkzsögöd 9,4 km-re. Megtekinthető itt Nagy Imre festőművész munkáinak állandó tárlata. Kupaktanács. Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk. Nagy Imre képtár. A Nagy Laji dombján megtalált geodoboz után, erre vezetett utunk. Okos rejtés :). Gratulálok, nagyon okos rejtés, igazán ötletes.
- Szent Kinga-templom Szécseny 9,6 km-re. 2003 július elején az átrendezés miatt költöztették a Szécseny nevű dűlőbe, a Hargita lábához. Újrarejtés a Rejtők napja alkalmából. Ma május elseje, a Rejtők napja a játszóterünkön. Zárt deszkatemplom, üres rejtek. Ezt a rejtést már rég meg kellett volna keressem.
- Katolikus templom Csíkcsatószeg 9,6 km-re. A bejárat mellett egyik lucfenyőről pontosan tudják, hogy azt 1896-ban egy helyi lakos, Esztergály ültette. Isti túra 4. láda. A láda beázott és bepenészedett. A templomnal. Egy jo kis bicikli tura kereten belul sikerult szert tenni erre a dobozra is. Aki keres az talál. Meglett a templom dobozostól.
- Szeszgyár Csíkszentsimon 9,6 km-re. Ezek az épületmaradványok okoztak már emberhalált is. Igazi Csíki Sör?. "A Ciuc, a Bucegi, és az Igazi Csíki Sör képviselői elmennek együtt sörözni. Biciklivel a rejtekig. Miután megkerestem Csíkszentkirály új rejtését az Úrkápolnánál, este fél 9-kor úgy döntöttem, hogy itt az alkalom megkeresni a Szeszgyár geodobozát is. Lerobbant hely. Az állomás felől közelítettük meg a rejtekhelyet.
- Égető kemencék Fenyves-patak völgye 9,6 km-re. A Fenyves-patak völgyében, a Buzgó borvíztől 1 km-re északra, az út egy kisebb tisztást kerül meg.
- Kútpatak utcai Fitód-híd Csíkzsögöd 9,7 km-re.
- Melegárok Szécseny 9,7 km-re. A Melegárok Szécseny nyugati részében található, délnyugat - északkelet irányban szeli át a Csíkszeredához tartozó nyaralónegyedet.
- Szeredai fürdő Csíkszereda 9,8 km-re. Állítólag már a fejedelmek korában is ismert volt, Apafi és a Rákócziak is használták.
- Római katolikus templom Csíkzsögöd 9,8 km-re. Szép kis temploma XV-dik századi, a gótikus kor alkotása, szentélye gótikus jellegét boltozott mennyezete, szentségfülkéje, szárnyasoltára és Mária-szobra őrizte meg. Szépen rendberakott templom. Kár, hogy nem sikerült bejutnom, pedig azért is választottam a vasárnapot, mert gondoltam, hogy a mise miatt nyitva vannak a templomok. Zsögödi túra 3. Másodszor jártunk a zsögödi templomnál. A kaput zárva talátuk. A zsögödi régi temető fele tartva megkerestük ezt a rejtekhelyet is.
- Mikó-kúria Csíkzsögöd 9,9 km-re. Mikó-kúria Csíkzsögöd, műemléképület a 19-dik századból.
- Horgász tanya 9,9 km-re.
- Csemő rétláp 10,1 km-re.
- Nagy Laji dombja Csíkzsögöd 10,2 km-re. Nagy Laji dombja közismert helynév a csíkszeredaiak számára. A dombon. Nehéz volt ráakadni a kicsi sárga emberkére a nagy oldalban, de csak addig amig nem a megfelelő gödörben kerestem, utána ment minden mint a karikacsapás. Kerekecske dombocska. Megkerestük a Nagy Laji dombját, meglett a sárga emberke is, az összes sziklarajzzal együtt, és persze a doboz is. Nagy Laji dombja. Csíkszeredában töltött egyik hétvégénk alkalmával kerestük fel a Nagy Laji dombját.
- Csíkcsatószegi borvízforrás 10,3 km-re. A Csíkcsatószeg központjában eredő borvíz, Alcsík egyik legjobb ízű borvízforrása. Csatószeg. Megtaláltam a dobozt. Sízés után. Sízás után erre fele jöttünk és a geodobozra szert tettünk finom a borvíz télen is. Hol volt hol nem volt. Nivel rendszeresen innen  hozunk borvizet, havonta megnézzük, hogy megvan-e a doboz.
- Senki tava Csíkszereda 10,5 km-re. Bár kevesen tudnak róla, de Csíkszereda mellett egy viszonylag méretes, látványos tó található. Senki sehol, se doboz. Ügyes-bajos dolgaimat intézendő, Szeredába karikáztam, és mivel ugy találtam, hogy még jól belefér, hazafele kiruccantam a Senki tavához egy ujabb rejtekhelyet kipipálni. Végre. Már elég régóta kinéztük ezt a rejteket.
- Buzgó borvíz Fenyves-patak völgye 10,5 km-re. A Buzgó-borvíz a Fenyves-patak vízgyűjtő medencéjében található, eredete mesterséges. Itató. Ez is egy szimpatikus rejtés. Szomjat oltó. Rendkívül jóízü borvíz. Feltűnően meleg. A boksák fele menet megkóstoltuk.
- Benes rétláp Csíkverebes 10,7 km-re. Több helyen okkerlerakódások figyelhetők meg. Egyre jobban beszorulva. Nem a legjobb időpontot választottam egy rétláp meglátogatására, elég hideg is volt, így csak gyorsan a geodobozt kerestem meg. Fűzfa. A térkép alapján hamar kisakkoztam a rejtekfűzet. Láp. A geodobozkát könnyen megtaláltuk.
- Népi fürdő Csíkverebes 10,8 km-re. Csíkverebesen, egy két medencéből, egy filagóriából, öltözőkből és napozó teraszból álló hagyományos népi fürdő található, melyet 2010-11-ben állítottak helyre.
- Bodvaji Emberfej-szikla Fenyves-patak völgye 10,9 km-re. A Fenyves-patak völgyében, körülbelül 230 m távolságra északra a bodvaji vashámortól, az út szélén egy érdekes, mohás, zöld sziklatömböt találunk. Moha tömb. Bodvaji túra során ez a nagy kőtömb felhívta a kislány figyelmét. Szikla. Ez egy könnyű drive in doboz.
- A hősök régi temetője Csíkszereda 10,9 km-re. A parkként feltüntetett temető a Mikó-vár mögötti területen, a múzeum szabadtéri részlege, az ideggyógyászat udvara és a Hősök utcája között helyezkedik el. Sírkövek. Az összes középső kerítés elemet végigtapogattam, mert csak azok U alakúak, de egyikben sem találtam dobozt. Ládaellenőrzés. Ma megnéztem a Hősök régi temetőjében elrejtett geodobozt. Csihanyos. Javaslat, h nyáron ezt a rejtekhelyet ne rövidnadrágba és szandálba keresd, vagy egy darabig nem lesz szükséged reuma elleni kezelésre.
- Pisztrángtelep Erdőfüle 11 km-re. Szép kilátás nyílik a két patak összefolyása fölött magasodó dombra, amelyre a különböző lombhullatók, a luc- és a vörösfenyő foltjai az évszakokkal változó, színes képet festenek. Az aszfaltnak és a geodoboznak, se híre, se hamva. Nem volt türelmem tovább várni, amíg valaki hasznos információt tud nyújtani a Csíkszentkirály - Erdőfüle út állapotáról. Erdőfüléről jó az út. Erdőfüle irányából közelítettük meg a helyet, ott teljesen jó út van, de tovább nem mentünk, így nem tudom, hogy a Hargita megyei szakaszon mi a helyzet. Csíkszentkirály - Erdőfüle út. Megkérdezhetem, hogy az erdőfülei pisztrángtelepet honnan közelítettétek meg? Jól ismerem a Csíkszentkirályról Büdösfürdőre vezető útból kiágazó utat, amelyik Erdőfülére vezet.
- Törvényszéki palota Csíkszereda 11 km-re. Törvényszéki palota - Csíkszereda, 1904.
- Egykori határőrség székhelye Csíkszereda 11 km-re. Az egykori határőrség székhelye Csíkszeredában.
- A csíkszeredai Vár-tér 11 km-re. A Mikó-várat Mikó Ferenc 1623-ban kezdte építeni és az 163O-as években fejezték be. Aki nem hiszi, az járjon utána. Remélem azért ügyelsz rá, hogy ne figyeljenek fel rád keresés közben. Magasles. Ez érdekes rejtés volt. A játszótér. Harmadszori nekifutásra, végre sikerült találni egy alkalmas időpontot, amikor nem járt a közelben senki.
- Csiszér-ház Csíkszereda 11 km-re. A Csiszér-ház Csíkszeredában, 1911-ben épült, jelenleg lakóház.
- Hamerock strand Csíkszereda 11 km-re. A csíkszeredaiak egykori kedvenc strandolási helye, a Hamerock strand, az 1980-as években létesült a vasútállomás közelében, a Brassói út mellett.
- A Vár-tér szilfája Csíkszereda 11,1 km-re. Csíkszereda régi központjában, a jelenlegi városháza és a Mikó vár között áll az évszázados szilfa.
- Vákár Lajos műjégpálya Csíkszereda 11,1 km-re. Annak a nevét, aki a 70 éves csíki jégkorongsportnak hat évtizeden át volt alappillére. Nem a parkban van a geodoboz. A geodoboz nem a műjégpálya épülete előtt levő parkban van elrejtve, hanem oldalt, a Hősök parkja felé. Hoki. A hokicsarnok épületét nem nehéz megtalálni, de az előtte levő parkocskában, már ha ott van a doboz, tényleg a nappali keresés nem a legmegfelelőbb időpont. A részletek érzékelése. Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket.
- Piknikezőhely Bodvaji vaskohó 11,2 km-re. Akkor talán én lennék az első. Pont akkor kezdett neki esni, mikor kiszálltunk a kocsiból, hogy aztán vagy egy bő órát essen. Nulladik megtalálás. Aznap a Fenyves-patak völgyében rejtettem geodobozokat, kora reggel a vashámor rég eltűnt rejtését telepítettem újra.
- Bodvaji vashámor Fenyves-patak völgye 11,2 km-re. A patak mentén egy jó állapotú erdészeti út vezet, melynek középső szakaszán található a bodvaji gyártelep megmaradt része, a felújított kohó. Ágyú. Amikor jó pár éve erre jártam, akkor valakik be voltak költözve a hámorba. Bodvaj. Történelmünk fontos eseményeinek egyik helyszíne, jól esik hogy nincs elhanyagolva, nagyon jó állapotban van. Gyönyörű idő. Sajnos itt nem találtunk semmit, gondolom még nem volt más láda rejtve.
- A fűzfa Csíkszereda 11,3 km-re. Csíkszeredában, a Központi parktól a Vártér felé haladva, a Temesvári sugárút jobb oldalán, a tömbházak között egy érdekes formájú fűzfa található.
- Jégkorongozók Csíkszereda 11,3 km-re. Jégkorongozók - Vákár Lajos műjégpálya, Csíkszereda. A doboznak első megtalálói. Gratulálok az első megtalált geodobozhoz. Kék-fehérek. Elindultunk geodoboz-vadászatra, a fiammal, ez volt az első megtalált doboz. Nehez szivvel. Igen, mi is nehez szivvel hagytuk ott a kis grafit ceruzat, amibol otthon 50 drb van.
- A református imaház erkélye Csíkszereda 11,3 km-re. Csíkszeredában a Petőfi Sándor utcában, a költő nevét viselő iskolával szemben található a református imaház. Gyerekzsivaj. Délben érkeztem a Konzulátushoz. Esti erkélyjelenet. Bár a kapu nyitva volt, a kerítések közé egy résen kellett bebújni, és végig olyan érzés volt, mintha tilosban járnánk. Nem szükséges megbontani a betonkertet. A két kerítés között be lehet sétálni a rejtekig.
- Bodvaji temető 11,3 km-re. Ennek emlékére, és a völgy vonzerejének növelésére rejtettünk ide. Csend és nyugalom. Gyönyörű őszi napsütéses időben találtam a bodvaji temetőre, a rejtésnek köszönhetően. gyönyörű idő. Megtaláltuk ezt is, sajnos a nagyobbik doboz nagyon össze van tőrva, de a tartalma rendben volt, beletettünk egy Spongya Bob akérmit, ki nem vettünk semmit. Az Istenkas lábánál. Megtaláltuk.
- Akó-kapu Csíkszentgyörgy 11,3 km-re. Hosszú időn át az Akó-kapu kifejezés létezett a tudatunkban, de kaput itt nem láttunk! Miért tűnnek el a dobozok?. Egy része (valószínűleg) tudatlanságból, egy másik része (talán) rosszindulatból. Miért. Miért tűnnek néha el a dobozok? . Az Akó-kapu a helyén van. Forgalmas helyeken nincs igazán biztonságban egy geodoboz, ritka a hosszú életű rejtés.
- Duglászfenyők Csíkszereda 11,3 km-re. A központi park, tömbházak melletti szélső sétányának kultúrház felőli bejáratánál húzódik meg szerényen a négy fenyőfa.
- Elek apó feredője 11,4 km-re. Itt valamikor egy langyos ásványvizes medence volt, amelyben a hagyomány szerint a híres mesemondó megfürdött takarás közben.
- Véreskép Csíkszentlélek 11,5 km-re. Terméskőből emelt, mésszel vakolt, vaskerítéssel övezett emlékmű. Jelentem a geoboz a helyén. Beirtuk a nevunket a kis noteszba. Emlékmű. Elso nekifogasra bepanikoltam. A Vereskepnel. A doboz a helyen.
- Suta-tó Csíkszereda 11,5 km-re. A tavat 2007 nyarán lecsapolták, jelenleg csak a Suta II. Elhanyagolt hely. Megtalaltuk. A tónál. E Szaraz tonak nedves partjan. Eleg elhagyott, es elhanyagolt hely, kar erte, de remeljuk feljon meg a napja.
- Óriásfalfestmény Petőfi utca Csíkszereda 11,5 km-re. A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandidos étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható.
- Árnyék oldala Csíkmindszent 11,6 km-re. Csíkmindszent és Kotormány között egy hegygerinc található, mely kelet-nyugat irányban helyezkedik el. Szép hely. Kellemes hangulatú völgy.
- Régi székelykapuk Csíkverebes 11,6 km-re. Csíkverebesen megmaradt néhány, majdnem kétszáz éves faragott székelykapu.

Kőfotel-vízesés Bánya-patak románul - in limba romana: Cascada Fotoliul de piatra Paraul Minei


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kőfotel-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bánya-patak térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Tönkretett vízesés - A Bánya-patak mentén több helyen is erdőirtás volt...
  • Bánya-patak II - A Mesebeli tisztástól elndultunk a Bánya-patakába...
  • Büdösfürdői vízeséske - A madártemető után ezt a vízesést kerestük meg...
  • Mire jó a vargabetű? - Tévedés, a tél nem köszönt be, csak jól megijesztett :-) Az elmúlt hétvégén pedig olyan meleg volt, hogy a Nagy-kő tetején napozni, a Szent Anna-tóban pedig fürödni lehetett...
  • Mesel az erdo - A hirtelen bekoszono tel utan igyekeztem kihasznalni a jo idot, es a legfrissebb hozzam aranylag kozel eso rejtest celoztam meg...

Sikerült eljutni Bánya-patak környékére? Tetszett a Kőfotel-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.