Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Református templom - Alvinc - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Református templom - Alvinc turisztikai látnivalói

Középkori plébániatemploma, amely ma is áll, a XIV-dik századból származik, tehát feltételez egy előbbi templomot...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: A templom 1 Torony Ablak Hátsó rész Alulról nézve. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Alvinc fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Alvinc és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom! Érdemes regisztrálni!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Borberek, 0,72 km távolságra található.
Szállás

Szállás Borberek (Vurpar) - Alvinc, Fehér megye


Keress szállást Borberek közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 8,66 km-re levő látnivalókkal: Vörös-szakadék - Szászsebes (12 kép).
14714724641100
14714724651101
14714724661102
14714724671103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Református templom Alvinc közelében?
Református templom - Borberek. 710 m-re. Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat. Az ötödik - A mai utam utolsó, ötödik geodoboza. (turisztikai látnivaló geodobozzal)
Zebernik vára Borberek. 3,4 km-re. Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
Evangélikus erődtemplom Szászsebes. 8,2 km-re. Utána szász település. Belül - A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot. (itt geodobozt is lehet keresni)
Városerődítés Szászsebes. 8,3 km-re. A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket.
Vörös-szakadék Szászsebes. 8,6 km-re. A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található. Visszatérés - Újra eljöttünk, és még szebbnek találtuk, mint ezelőtt nyolc évvel. (látnivaló és geodoboz)
Szentmihálykő vára Tótfalud. 9,5 km-re. Tótfalud dél-nyugati részén indul az a földút, melyen dél, dél-nyugati irányba haladva, megkerüljük a várhegyet. (látnivaló és geodoboz)
Mammut-csúcs. 9,5 km-re. Dendrológiai park Gyulafehérvár. 10 km-re. Nekem érdekes geodoboz - Mivel a rejtek valóban nincs éppen a legkönnyebben azonosítható helyen és a doboz is eltűnt, "rejtettem" egy új helyre egy új dobozt. Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár. 10,2 km-re. A gyulafehérvári Szent Mihály-székesegyház egy háromhajós katedrális, melyet egy 11-dik században épült templom helyén emeltek a 13-dik század elején, román stílusban. Márton Áron sírja - Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt.
Egykori ferences kolostor Gyulafehérvár. 10,4 km-re. Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
Falfestmény Gyulafehérvár. 10,9 km-re. Falfestmény - Gyulafehérvár.
Hollókő. 11,2 km-re. Ompoly-kövek. 13,2 km-re. Kisompoly-szoros. 16,9 km-re. Valle Mika mészkövei. 18 km-re. Ellenben a hatalmas sziklatömbök valamikor a geológiai idők folyamán a Torockói-hegység akkori mészkőpartjáról vándoroltak egyre délebbre, majd beágyazódtak az akkori tengerfenékbe.
Kelnek. 18,5 km-re. A várfalakon belül reneszánsz virágmintás, festett fakarzatos, evangélikus kápolnát építettek, melyben ma koncerteket, kiállításokat rendeznek. Megvan - Megvan a dobozka.
Bulbuci-kő. 18,7 km-re. Szív-tisztás Borosbocsárd. 21,6 km-re. A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba.
Magyarigeni-tengerszem. 21,9 km-re. A Magyarigeni-tengerszem a Torockói-hegység egyetlen nagyobb méretű, természetes képződésű, állandó tava. Új rejtés új helyen - A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még.
Árpád-kori körtemplom Algyógy. 23,2 km-re. Algyógy legértékesebb épülete a körkápolna - a közelmúltban elvégzett régészeti feltárások szerint a kicsiny kerektemplom a 11-dik vagy a 12-dik században épült, s így a legkorábbi kerektemplom Erdélyben.
Református templom Algyógy. 23,3 km-re. A református templom, egy régi, lebontott református templom helyén, a harmincas években épült.
Kecskekő vára. 23,4 km-re. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. Vannak csodák - Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda.
Lakótorony Szászorbó. 24,4 km-re. Erődtemplom Szászorbó. 24,5 km-re. Zubogó-vízesés Feredőgyógy. 25,2 km-re. Jégcsapok - Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok! Sokáig gyönyörködtünk benne. Hőség-domb kőtojása. 25,2 km-re. A kőtojás megközelítése - Pedig gps koordinátánk is volt. Templomrom Borosbenedek. 25,4 km-re. Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől.
Római fürdő Feredőgyógy. 25,7 km-re. Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Fürdő télen - Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában.
Piros és Fekete Szászváros. 26,5 km-re. Gözmozdony - Miután elterelö hadmüveletet tartottam egy ott lötyögö ittas (reggel fél tízkor) egyénnel, felemeltem a lappancsot és megtaláltam a . Barlangvár Erdőfalva. 26,5 km-re. Az erdélyi Érchegység délkeleti részén, a festői Glodi szorostól kissé délre találjuk Erdőfalva községet, ahová legkönnyebben Szászváros felől Algyógyon keresztül juthatunk el. Útvonal a várhoz - Van egy másik egyszerűbb útvonal a barlangvárhoz.
Gáldi-szoros. 26,7 km-re. Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is.
Máda barlangvár. 27,2 km-re. A szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény.
Evangélikus erődtemplom Szerdahely. 27,2 km-re. Háromhajós román kori temploma építési idejét az 1260-as évekre teszik - korjelzőnek tekintik a karcsú magas tornyot és az alatta kiépített árkádos karzatot, melyet keresztboltozat fed. Vasárnap - A vasárnapi "keresgélés" első rejtekhelye.
Katolikus templom Tövis. 27,3 km-re. Hunyadi kolostortemploma. Nagyon szép - Ezt a templomot meg kell látogatni! Igazán megéri.
Református templom Tövis. 27,4 km-re. Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. Tövis - A tövisi református teplomba nem jutottam be.
Diód vára. 27,8 km-re. Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk.
Havasgáldi-szoros. 28 km-re. A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található. Mikulási ajándék - Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen.
Szfinx Havasgáldi-szoros. 28,1 km-re. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna - A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak.
Ferences templom és kolostor Szászváros. 28,2 km-re. A kinyomtatott kódexben: Varasini, az Ara coeli kéziratos kódexben: Voracinum a neve. Kolostor - Ez volt az első szászvárosi doboz, amit megkerestem.
Mariuta-szikla Csáklya-hasadék. 28,3 km-re. A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Eljött az ideje - Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros. 28,3 km-re. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett. Kürtő van, X is, dobozt nem találtam - A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
Sziklakapu Havasgáldi-szoros. 28,3 km-re. Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat - A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett.
Ticuiata-szikla Csáklya-szoros. 28,3 km-re. A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Könnyű megtalálni - Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
Kun Kocsárd emlékére Szászváros. 28,3 km-re. 20 évvel ezelőtt Csaba testvérrel Szászváros utcáin sétálva megnéztük Kun Kocsárd és Kun Géza mellszobrainak néhai helyét, ahol ma egy repülőgépépítő mérnök mellszobra, és repülőgépének makettje látható. Mecénás - Tulajdonképpen a két doboz egymásra vigyáz.
Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros. 28,5 km-re. A gombostűt rejtő nagy szénaboglya - A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak. Zsinagóga Szászváros. 28,5 km-re. A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény. Zsidók - A zsinagóga az megtaláltatott.
Dosul Dobarlesei-barlang Balsa. 29 km-re. Dosul Dobarlesei-barlang - Balsa.
Kakucs vára. 29,1 km-re. Csáklya-kő. 29,5 km-re. 1233 m magas csúcsát egy betonoszlop jelzi, mely sűrű bozótosban, erdőben található. Geokrety-k támogatása - Értem, tehát az utazó nevében szünet van a betűk és a számjegyek között, ezért nem találtam meg én.
Feketéllő-nárciszmező. 32,1 km-re. Ósebeshely vára. 32,1 km-re.

Történelmi-kulturális értékek - Fehér megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Református templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Alvinc térkép, OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

  • Ódon hangulat - A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző...
  • Templom - Ezt sem sikerült megtalálnom, pedig kerestem, de nem leltem...
  • Kéz alatt - Jó hogy a segítő információt nem adják kéz alatt...

Sikerült eljutni Alvinc környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.