Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991 - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991 turisztikai látnivalói

Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991 fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991! Érdemes regisztrálni!

A legközelebbi település Nagyajta, 0.36 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Apáca Apácza néveredete, iskolája. Apácza vára romjai. Remete, Apáczai Cséri János emlékezete.
Szállás

Szállás Nagyajta (Aita Mare) - Kovászna megye


Keress szállást Nagyajta közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 7,21 km-re levő látnivalókkal: Kerék-domb alatti vízesés - Persány-hegység (8 kép).
14714768401100
14714768411101
14714768431102
14714768441103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991 közelében?
Apáca temploma. 2,7 km-re. Itt született Apáczai Csere János 1625-ben. Szimpatikus templom - Érdemes meglátogatni, egy szimpatikus kicsi templom, s még nyitva is volt.
Unitárius vártemplom Bölön. 3,4 km-re. A 17-dik század elején épített négy saroktoronnyal megerősített erődfal veszi körül. Hazafele - Hazafele tartva a Vecer, a kopjafa, a kopeci oriasi szil utan ahol a rejtekladat amely a fa alatt hevert kitaszitottan, vissza tettem a 2011-es romaniai ev fajaba, egy maroknyi hazai folddel es egy kis zaszlo szallaggal, no meg egy rez garassal, mert mas mar nem volt nalam.
Református templom Bölön. 3,8 km-re. 1334-ben Belen néven jelentkezik az oklevelekben, 1512-ben Nagybelen formában. Na, ebbe sikerült bejutnom - Szerencsére a harangozónő ráért, így egy szép élményben volt részem.
Sündisznó-szikla Ürmös. 3,9 km-re. A látványos sziklaalakzat néhány lépésre van a települést átszelő műúttól, a helybeli cigányok házai mögött. Tenyleg sundiszno - Mivel az urmosi templom zarva volt (nem szeretem a zarakat) igy felkerestem a sundisznot, cigany kornyezetben.
Unitárius templom Ürmös. 4,1 km-re. A XVIII-dik században unitárius anyaegyház. Amit nem szeretek.... - Heureka!Vegre megvan, marmint nyitva talaltam a templomot ugy jo otszori probalkozas utan. (látnivaló és geodoboz)
Boloni halastavak. 4,2 km-re. Borvíz fürdő Bölön. 6,1 km-re. 2014-ben, a Borvizek útja projekt keretében korszerű kezelőközpont épült Bölönben.
Tartogóvára Miklósvár. 6,7 km-re. A faluból kiinduló szekérúton indulunk el, majd a Kövesorr alatti régi kőbányánál balra fordulunk, és megyünk az erdei úton vagy 3 km-t, amíg elérjük a Szélvíz-patak hídját, és itt a vár. Nincs gond - Mint mar mondom nincs gond, en tevedtem mint a datummal, mint a Szallassal. (turisztikai hely geoládával)
Büdös-feredő Bölön. 6,8 km-re. 2016 nyarán, a Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával sor került a bölöni Büdös-feredő felújítására.
Kerék-domb alatti vízesés Ágostonfalva. 7,2 km-re. Ágostonfalva közelében, a román térképeken Fenes-pataknak nevezett, a régi osztrák térképeken Pétrisiú-ként megjelenő patak fejében levő egyik oldalágban, a Kerék-domb alatt egy mély gödörbe ömlő, 4-5 méter magas, csinos vízesés található. Koszi - Koszi! Most mar jol olvashatom a lada leirasokat ujbol. (különleges hely geodobozzal)
Sziklakapu Ürmösi határ-patak. 7,5 km-re. A hely a Tolvajos-barlangtól körülbelül 500 m távolságra található, észak-északkelet irányba.
Szászmagyarós. 7,7 km-re. Az évszázadok során annyira átalakították, hogy korjelzőnek csak a csúcsíves oldalajtó maradt meg. Nussbach, vagyis Mogyorós patak - Hanyatlik az Evangélikus erődtemplom, nincs senki aki vigyázza, kijavítsa a repedést, kicserélje a korhadt gerendát. (turisztikai hely geoládával)
Kőasztal Kerekhegy Persányi-hegység. 8,1 km-re. A gerince egy kifli alakú görbülethez hasonlít, a két vége Alsórákos felé mutat.
Kék-kő Ürmösi Töpe-patak. 8,3 km-re. A Kék-kő közvetlenül az Ürmösi Töpe-patak, osztrák térképeken Ürmösi határ-patak völgyében vezető erdőkitermelő út mellett található.
Kőpince Tollas Persányi-hegység. 8,3 km-re. 15 m mély, a bejáratánál 5 m széles és 3 m magas, befelé alacsonyul és 50 m-re kiszélesedik, körülbelül 45 fokkal süllyed lefelé.
Ürmösi Töpe. 9,1 km-re. Áthaladva az alsórákosi szoros első büvkörén, még nagyobbszerű táj-csoport merül fel; a szoros mindkét felén roppant hegy-óriások emelkednek, jobbról a sziklagula idomu rákosi Tepej, balról a vele versenyző sisak idomu ürmösi Tepej. Megcsinaltuk - Mivel ram vart ez a feladat ezt tejesitettem is, igaz egy kisse keson, de jobb kesobb mint soha.
Vadasi várhegy. 9,2 km-re. A varhegy maga 832 m.
Ürmösi Töpe barlangjai. 9,4 km-re. Az Olt folyó Ágostonfalva és Alsórákos közötti 10 km hosszú, kiszélesedett szorosában csak kisebb barlangokat hagyott meg az erozió. Sokat bolyongtunk itt - Mar majdnem sotetben botorkaltunk lefele az Urmosi Toperol.
Köpeci szil. 9,5 km-re. A győztes fát, a köpeci szilt, a Polgár-Társ Alapítvány nevezte be az Év Fája Európában versenyre. Ami kivül, az volt belül is - Hogy mi egyéb lehet még itt? Rengeteg minden.
Várhegy Bölön. 9,5 km-re. A bölöni Várhegy megközelíthető Bölön felől, és tovább a bölönpataki roma telepről kiindulva, erdei utakon. Sugásfürdőről a bölöni Várhegyhez - Mivel nagyon szép idő volt úgy döntöttünk, hogy Sugásfürdő felől közelítjük meg.
Bükkfej. 10 km-re. A Baróti-hegység turisztikai szempontból alig feltárt, alig használt vidék, pedig lombos erdőivel, hangulatos ligeteivel üdítő változatosságot jelent a körötte lévő magashegységek zordon rengetegeihez képest. Segitseggel - Hat ugy valamikor egy jo par evvel ezelott talaltam meg ezt a ladat.
Mihályvára Mátéfalva. 10,5 km-re. A középkorbanSárkány-erdőnek nevezett Persányi-hegységben, Mátéfalvától keletre, a Rákosi-szorosban állnak Mihályvára romjai. Egy regi emlek - Hat igen most mar elindult.
Turdolya-szikla Alsórákos. 10,6 km-re. Nem túl magas, de szép kilátás nyílik róla Alsórákosra, az Olt völgyére, és az Alsórákosi-szorosnál a jobb és balparton őrként álló piramis alakú két Töpére. A Turdolya-szikla körül - A sziklás alakzat csúcsa az N 46.
Tepő vára Alsórákos. 11,2 km-re. A hágókról levezető utak a Barcaságon csomósodnak, hogy innen több átjárón át vezessenek tovább Erdély központi részei felé. Különböző helynevek - Tepő, Töpe, és Tepej csak változatai ugyanannak a helynévnek, valószínűleg csak a különböző kiejtés miatt.
Rákosi Tepő Alsórákos. 11,2 km-re. Az Olt rakosi szakasza folotti karszt teruleten,  az Also-Rakos feloli oldalon talalhato egy piramis alaku meszkoszirt, aminek a neve Rakosi Tepo, 820 m magassaggal.
Datki-szoros. 11,4 km-re. Benkő-kert Baróti-hegység. 11,7 km-re. Felfedezni - Kivancsi voltam , hogy milyen is a Benko kert. Vadasi hágó. 11,7 km-re. A masodik vilghaboru idejen keszitettek, hadifoglyokkal, hogy kikkel is, errol mesel az ut mellett talalhato Zsido kutja. Bükkfa - Megtaláltam a dobozt! Az igazat megvallva nagyon ramaty állapotban van.
Benkő-borvízforrás Árkos. 12,2 km-re. Itt épült meg az Erdei torony, az 1908-ban készült Kós Károly-terv alapján.
Bazaltoszlopok Alsórákos. 12,4 km-re. A bazalt kitermelését 1895-ben kezdték meg. A gyík a helyén - Könnyű volt megtalálni a dobozt, hisz ott volt a gyík (: Az oszlopok mértani pontossága bámulatba ejtő.
Barót. 12,5 km-re. A középkori templom helyébe 1564-ben új templomot építenek vagy újítják és bővítik a régit.
Régi székelyház Felsőrákos. 12,6 km-re. 1235-ben Cormosbach néven szerepel, mely települést Felsőrákos elődjének tekintenek. Megsétáltam magam Felsőrákoson - Pont 15-én voltam ott, a templomban az ünnepélyre készültek.
Unitárius templom Felsőrákos. 12,6 km-re. Felsőrákosnak középkori gótikus temploma volt.
Fenyős kőfejtő Alsórákos. 12,7 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól megközelítőleg 300 méterre északra található a Fenyős Kőfejtő. Smaragd - Mi a vulkántól ereszkedtünk le, így fentről már megpillantottuk a smaragdzöld tavat.
Görgő-tető Baróti-hegység. 12,7 km-re. A Görgő-tető messziről is jól látszó magaslata a hegységnek. Virág jelölte - Nagyon pontos a leírás, ezért könnyen meg is találtam, a rejtek előtt bánsági sáfrány ékeskedett, a sípálya tetejéről csodálatos látványt nyújtott az őszi erdő.
Vulkanikus kráter Alsórákos. 13 km-re. Az alsórákosi bazaltoszlopoktól körülbelül 700 méterre, északnyugati irányban, földúton autóval is megközelíthető a Hegyes tető, vörös-fekete színű vulkáni salak bányája. Felkapott hely lett ez az Alsórákos - Még az év első felében hallottam a forgatásról, de akkor ezek szerint még mindig tart.
Reformatus templom Szárazajta. 13 km-re. A templomnak ma is jó gondnokai vannak. Kedves kis falu - Kedves kis falu, rendezett iskolája sokat elmond.
Sükösd-Bethlen várkastély Alsórákos. 13,4 km-re. 1377-ben Racus néven említik először. Zárt kapu - A kapu zárva van, de körbejártuk a kastélyt és megpihentünk a padon a fák alatt.
Alsórákosi temető. 13,4 km-re. Alsórákos kevesek által ismert látnivalója a Kövesoldal tetején 1676 és 1686 között épültreformátus erődtemplom melletti temető. Gombosfák - Nagy örömmel fotóztam a lábtól állított gombosfákat, hisz kiegészítették a már meglévő kopjafa- fotó gyűjteményem.
Zathureczky-temető Barót. 13,4 km-re. Ide temetkeztek (feltételezhetőleg a 18-dik századtól) a helység nem római katolikus vallású lakói, mivel az akkori vallási viszonyok nem engedték más vallásúak temetését a katolikus temetőben, sőt a falu belterületén sem. Kripta és sírkövek - Nem volt nehéz megtalálni a dobozt.
Sugásfürdő. 13,5 km-re. A sepsiszentgyörgyiek kedvenc kirándulóhelye, télen sízőhely. Nagy volt az aljnövényzet - Sajnos a GPS-em nem túl pontos, ez mát többször tapasztaltam, és az aljnövényzet is meglehetősen nagy volt.
Fehér kút. 13,8 km-re. Evangélikus erődtemplom Szászveresmart. 14,3 km-re. Középkori temploma helyett a XV-dik században terjedelmes templomot építenek, amely majdnem teljesen kitölti a várkastély belterületét. Torony nélkül - Sok évvel ezelőtt megcsodálhattuk szerencsére az erődtemplom tornyát, sajnos ma már nyoma sincs.
Református templom Bodos. 14,5 km-re. Talán ezért mondogatták a szomszéd falusiak tréfából nekik, hogy Bodost akár le is lehetne padolni. Kis templom ures likkal - Bodvaj fele utkozben egy kis kitero es mar meg is van a rejtek.
Várhegy Sepsiárkos. 14,6 km-re. Az árkosi Várhegy Sepsiárkostól 3,5 km-re található, északnyugat felé, a Súgó- és az Égevesze-patakok találkozásánál.
Mária-borvízforrás Darabonta Vargyas. 14,7 km-re. A Kormos és Vargyas vize egyesülésénél, a Darabonta nevű helyen fakad fel e térség legjelesebb ásványos forrása, a rákosi borviz, melyet gyakran borszéki gyanánt is hordanak szét.
Höltövény vára Krizba. 14,8 km-re. Valószinűleg egyike annak az öt várnak, melyet a II Endre által 1211-ben a Barcaságba behívott német keresztes lovagok építettek. Az erdei út már nehezen járható - Gépkocsival indultunk Krizba várába, Kutus telepen keresztül.
Tiborc vára. 15,1 km-re. Tiborc vára, Bibarcfalvától délre fekvő, Várbükk nevű hegyen épült. Vakond ki - Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma.
Bolond-borvíz Olasztelek. 15,2 km-re. Nevét időszakos feltöréseiről kapta, úgymond bolondosan tört elő és tűnt el újra.
Daniel-kastély Olasztelek. 15,5 km-re. A kastély helyén már a 16-dik században állt egy udvarház, mely 1609-ben került a vargyasi Dániel-család birtokába.

Történelmi-kulturális értékek
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991 adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kriza Janos mellszobra Nagyajta 1991? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3709 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.