Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Katonasír az Áldomás-pataka aljában - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Katonasír az Áldomás-pataka aljában turisztikai látnivalói

Négy magyar honvéd sírja felett felállított emlékkereszt, az Áldomás-pataka aljában, az út mentén, Antal Péter földjén...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Katonasír az Áldomás-pataka aljában fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Katonasír az Áldomás-pataka aljában! Érdemes regisztrálni!

A legközelebbi település Ghimes, 0,58 km távolságra található.
Szállás

Szállás Ghimes - Ghimes-Faget, Bákó megye


Keress szállást Ghimes közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 10,61 km-re levő látnivalókkal: Bagolyvár - Görbepataka, Gyimes (15 kép). Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatos sziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa, a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be.
14714750381100
14714750391101
14714750401102
14714750411103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Katonasír az Áldomás-pataka aljában közelében?
Vasútállomás - Gyimesbükk. 560 m-re. A Gyimesbükki állomás épületét a szabványtól eltérően tervezték, hasonló stílusút Erdélyben máshol nem találunk. Az utolsó miénk állomás. - Én most sem értem, milyen megfonlásból csatoltak egy igazoltan magyar falut, egy igazoltan magyar területtől, romániához.
Magyar és német katonák sírja - Gyimesi templomkert. 770 m-re. Magyar honvédek és német katonák sírja a gyimesi római katolikus nagytemplom kertjében, a 12/A jelzésű út mellett.
Gyimesi Kálvária - Gyimesi római katolikus nagytemplom. 940 m-re. Azóta is az ide látogató turisták érdeklődésének a központjában áll. Keresztek - Át kellett verekedjük magunkat egy villanypásztoron kétszer is, mig kiértünk a tetőre. (itt geodobozt is lehet keresni)
Gyimesi határkövek. 1,5 km-re. Hatarturan - A 2013-as hatartura alkalmabol kerestem meg e rejtekhelyet. Hét német katona sírja - Tarhavas-patak hídja. 1,7 km-re. A Tarhavas-patak 12/a úti hídjánál kivégzett 6-7 német katona sírhelye, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Ismeretlen magyar honvéd sírja Lókút Bákó megye. 1,8 km-re. 1944 augusztus-szeptember.
Magyar honvédek sírja - Kontumáci temető. 2,1 km-re. Az adatok szerint a temetőben egykor kté jelentős hősi sírhelyet alakítottak ki, ahol sorsírokban 13-14 ismert nevű és csapattestű magyar honvédet temettek el. Na ez hol van? - Egy kis plusz információ jót fogna.
Kontumác - Gyimesbükk. 2,1 km-re. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor s tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos. Régi mozdony a Gyimesi szorosban. 2,2 km-re. Természeti szépségei mellett, a Tatros völgye felső medencéjénél, egy fontos földrajzi pontot találunk. Rozsdatemető - Na, ez a mozdony régóta nem volt ennyire végigtapogatva. (látnivaló és geodoboz)
Gyimes vára - Gyimesbükk. 2,2 km-re. A Kőorr sziklagerincén látható viszont egy erőd maradványa, melyet Orbán Balázs Blockhausnak nevez. Meredek lépcsők - Felcaplattunk a meredek lépcsökőn.
Két ismeretlen magyar honvéd sírja - Lókút teteje. 2,2 km-re. határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz.
Kontumáci templom. 2,2 km-re. Hasonlóképpen nevezik a gyergyótölgyesi és az Úz-völgyi országhatárt. Határ - A gerenda mögött jó nagy hely volt, viszont a doboznak hire-hamva se volt. (itt geodobozt is lehet keresni)
Harangláb Cikolyai temető. 2,3 km-re. Még nem jelöli kereszt a cikolyai temető haranglábja mellett, a Tarhavas-patak hídjának közelében levő, ismert sírhelyet. (különleges hely geodobozzal)
Ismeretlen német katonák sírja - Bilibók tető. 2,3 km-re. Negyven ismeretlen német katona sírja a Bilibók tető alatt, a Bornyúkert nevű helyen, fiatal nyírfák között.
Sáncok a Bilibók-tetőn Gyimesbükk Bákó megye. 2,4 km-re. 18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal. Sáncvár magánterületen - Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
Világháborús katonák sírja - Görög-keleti temető. 2,5 km-re. világháborús katona sírja a görög-keleti temetőben, melyet még nem jelöl emlékkereszt.
Két ismeretlen orosz katona sírja - Lókút teteje. 2,8 km-re. Két ismeretlen orosz katona sírhelye - Lókút teteje.
Bilibók-tető Tarkő-hegység. 3 km-re. Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja - Bilibók tető. 3 km-re. Ismeretlen német és magyar katonák tömegsírja a Bilibók tetőn, a csúcs alatt, az emlékhelytől körülbelül 100 méterre észak-keletre.
Két ismeretlen német katona sírja - Sánc-patak. 3 km-re. Az 1944 augusztusi román átállás váratlanul érte a szovjet csapatok ellen román területen védekező német erőket.
Négy ismeretlen magyar honvéd sírja Hegyes-havas. 4 km-re. 1944 augusztus-szeptember.
Magyar katonák sírja Tarhavas pataka. 4,4 km-re. 18 magyar gyalogos, huszár, tüzér és honvéd sírja - Tarhavas pataka 324 szám, 3,9 km a 12/a főúttól.
Hideg-kút Borospataka. 4,8 km-re. A Hideg-kút tulajdonképpen a Boros-patak forrása, ez utóbbi a Tatros-folyóba ömlik. Ez tényleg hideg - Elsőnek találtuk meg a dobozt, ezen a lélegzetelállító, mesebeli fennsíkon.
Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban. 5 km-re. Apa-havas Borospataka. 5,5 km-re. Ahogy véget ér a köves út, kijutunk az erdőből, kezdődik a legelő. Még igazi tél van az Apa-havas tetején - Még 2012-ben rejtettem itt el az Apa-havas első geodobozát.
Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja. 5,8 km-re. Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja.
Egy ismeretlen német katona sírja Bilibókszer. 6,1 km-re. Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer, 12/a főút mellett, a Buha-pataktól körülbelül 100 m Gyimesbükk felé, az út jobb oldalán, a kerítés belső oldalán.
Magyar és román katona sírja Buha-patak hídja. 6,2 km-re. Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
Bunkerek az Árpád-vonalon Gyimesközéplok. 6,4 km-re. Bunkersorozat - A geodoboz a helyén van. Régi zsidó temető Gyimesközéplok. 6,4 km-re. Apró temető - A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is! Az apró temető valóban teljesen el van hanyagolva. Gyimesközéplok. 6,9 km-re. Három nagy település alkotja: a legfiatalabb Gyimesfelsőlok, Gyimesközéplok és Gyimesbükk.
Csülemér előcsúcs Tar-kő-hegység. 7,3 km-re. Vízimalom Gyimesközéplok. 7,3 km-re. A gyimesközéploki vízimalom a XIX-dik században épült, magánterületen található.
Sebő Ödön keresztje Ugrapataka. 7,4 km-re. Nem volt vitás, hogy ez a kereszt a térképfelvétel idején még létezett,. Hát az úgy volt, hogy... - Ezen a helyen először radupuscarciuc rejtett, a román nyelvű geotrekking felületen volt bejelentve a rejtés.
Csülemér-csúcs Tar-kő-hegység. 7,6 km-re. Borospataka Gyimesközéplok. 7,8 km-re. Mintha mézeskalácsból lennének - Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik. Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség. 8,2 km-re. A lourdesi szűz. - Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva. Német katona sírja Bálványos-pataka. 8,3 km-re. Egy német katona sírja - Bálványos-pataka, 12/a főúttól körülbelül 4,5 km.
Osztrák-magyar katonák sírja Felső-Szalatna csúcsa. 9,2 km-re. Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja Felső-Szalatna csúcsától 150 m délkeletre.
Két magyar katona sírja Kommandó-gödör. 9,5 km-re. Az első világháború során, a stratégiai pontnak számító Mihályszállás csúcs alatt, Pál Péterék esztenája helyén állt az egykori parancsnoksági épület.
Sziklavilág Setétpataka. 9,6 km-re. Sötétpatak az Erős-hegy lábánál található. Setétpatak - Gyimesbükkről visszafele megkerestük ezt a dobozt is, a házakig autóval mentünk, de onnan jöhetett a túrázás.
Osztrák-magyar katonák sírja Mihály szállása csúcsa. 10,2 km-re. Ismeretlen osztrák-magyar katonák sírja a Mihály szállása csúcsától 150 m, Bilibók Illés birtokán.
Kotumba-hegy Csíki-havasok. 10,4 km-re. Bagolyvár Görbepataka. 10,6 km-re. Jeles ünnepek estéin őrtüzek világítják be innen a völgyet. Bunker - Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival.
Fa harangláb Hidegség. 10,7 km-re. A mutatós fa harangláb a dombon, a temető közepén emelkedik az ég felé. Temető - Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott a doboz, a deszka alatt.
Hidegség. 10,7 km-re. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése.
Egy viadukt a Gyimesekben Bánya-pataki völgyhíd. 10,9 km-re. Megépítésére a Monarchia és a román állam közötti megállapodás alapján került sor. A rejtekfotót megnézted? - Szerintem a rejtekfotón elég egyértelműen látszik a rejtek helye.
Muhos pataki népi fürdő. 11,3 km-re. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb.
Régi sáncok Gyimesfelsőlok. 12 km-re. A sáncok az első katonai felmérésen is jól láthatóak.
Hősök keresztje Kóstelek. 12,1 km-re. Kereszt - Megtaláltuk a keresztet. Utusaly-völgyhíd Görbepataka. 12,2 km-re. A Görbepataki utasok számára a kilencvenes évek közepén létesítették az utusalyi megállót, az utusalyi völgyhíd mellett.
Szent Benedek-kápolna Görbepataka. 12,4 km-re. A Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében. Érdekes kápolna - Különleges építésű kápolna.

Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Katonasír az Áldomás-pataka aljában adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Katonasír az Áldomás-pataka aljában? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bákó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.