Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kilátótorony - Szováta - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Kilátótorony - Szováta turisztikai látnivalói

A kilátótorony melletti házikó ablakába kitett tájékoztató szerint a kilátó naponta 12 és 19 óra között látogatható, ingyenesen...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kilátótorony - Szováta képtárból:

A kilátótorony
A kilátótorony
Esti látvány - 1
Esti látvány - 1
Esti látvány - 2
Esti látvány - 2
A  torony nappal
A torony nappal
Késő ősszel
Késő ősszel

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kilátótorony Szováta fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22625 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Szováta és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kilátótorony!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szováta, 0,96 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Szováta és környéke Bel- és Kül-Székelyföld. Székely nép és földmívelése, a Székelyföld természeti gazdagsága. Só. Marosszék határa. Szovátha. Földvár és Amenus. Római maradványok. Szovátha alakulása, néveredete. Székhavasa, Szovátha, Sebes és Juhod pataka. A szováthai sóhegy. A parajdi sóhegy és sóművelet. Rabsonné útja vagy az Óriások árka.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kilátótorony Szováta közelében?
- Mogyorósi-tó Szováta Maros megye 340 m-re. Nem kell hosszában és hosszasan keresni - Bár a Rigó-tó és a Mogyorósi-tó viszonylag közel vannak egymáshoz, 150-200 m távolságra, a két tó között nem a nyílegyenes, az árkon-bokron a járható út.
- Kilátó - Vörös-tó - Szováta 530 m-re. A tó fölött kilátó épült. Magyar Husvet Szovatan IV - Itt is minden rendben volt. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Sóhegy - Szováta 540 m-re.
- Medve-tó - Szováta 640 m-re. Látnivalói a Medve-tó, a Mogyorósi-tó, a kis sósvizű tavak: Zöld-tó, Vörös-tó és Fekete-tó, a fürdőtelep vadászkastély stílusú villái, a Szováta faluban található református templom. Medve nem volt a környéken - Mert nagyon sok a kétlábú látogató.
- Mezítlábas ösvény - Szováta 680 m-re. Az ösvény más és más felületű anyagokból áll, melyeken mezítláb gyalogolva stimuláljuk a talp különböző reflexpontjait.
- Kilátó - Piroska-tó - Szováta 700 m-re. Jellemző a hely egyedien gazdag változatosságára, hogy amíg a Vörös-tó só-koncentrációja elég magas, addig a közvetlen szomszédságában található Piroska tó, amelyhez a felszínre bukkanó sótömbök mellett vezet az ösvény, édesvizünek számít, halak is élnek benne. Piri fentről - Lent a tó szélén, a nádasban pont nászoltak a siklók.
- Piroska-tó Szováta Maros megye 740 m-re.
- Géra-csorgó - Szováta 770 m-re. 2011-2012 környékén a szovátai önkormányzat a sóhegyek tövéből, a hegyből kibukó sósforrás vizét, a géravizet, a Géra utca, Csendes utca, Tölgyes utca találkozásához, az egykori Géra fürdő területére vezette be. Sósvíz - Azért most láttam először, hogy a vízhordást időponthoz kötik, na meg a mennyiséget is. (különleges hely geodobozzal)
- Mária-forrás - Szováta 890 m-re. Vizét vannak akik fogyasztják, annak ellenére, hogy időnként a forrás fölött tábla hirdeti, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas. Itt nem találtam feltűnésmentesen kereshető rejteket - A rendőrséggel szemben pár kocsi parkolására alkalmas hely van.
- Kisvasút állomás - Szováta 970 m-re. A Marosvásárhely - Parajd keskeny-nyomtávolságú vasútvonalat 1912-ben kezdték el építeni, majd 1915-ben indul meg rajta a közlekedés. Rendezett állomás - Ma megint Szovátán dolgoztam, a környéken is volt dolgom. (látnivaló és geodoboz)
- Adrenalin Plus kalandpark - Szováta 980 m-re. Adrenalin Plus kalandpark - Tivoli tó, Szováta. Pontosan egy hónap után - Miután október elején egy sor új geodoboz került rejtésre Szováta környékén, elhatároztam, hogy megkeresem őket egy délután. (különleges hely geodobozzal)
- Tivoli-tó Szováta Maros megye 1,1 km-re. A Tivoli tavat mesterségesen alakították ki a Cseresznyés-hegy aljában, a Körös-Toplica patak medrében. Tetszik a tó, tetszett a rejtés is - Tetszik ez a tó.
- Nádas-csorgó - Szováta 1,2 km-re. A forrás vize egyesek szerint a legjobb Szovátán, sokan hordják is. Sikátor végén - Azt hittem, hogy ez borvízforrás, nagyot csalódtam, hogy csak egy sima ápőpláta.
- Tyukász-domb - Szováta 2 km-re. Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. 14 kereszt - Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet.
- Ozsváth-csorgó 3,6 km-re. Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett. Csúszós talaj - Vonattal ugyan nem találkoztunk, de a csúszós talaj miatt elég nehezen tudtuk megközelíteni a rejteket.
- Rabsonné útja Illyésmező 5,3 km-re. A Csere-tető tisztás nyugati szélén halad el.
- Függőhíd Sóvárad 5,6 km-re. Sóvárad Szováta felőli kijáratánál egy fémből készült, deszka járófelületű függőhíd található. Aranyos függőhíd - Mivel erre jártunk, felkerestük a függőhidat.
- Trópusi lepkeház Parajd 6,8 km-re. Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. Belülről is - Bent is szép, érdemes meglátogatni.
- Parajdi Sóbánya 6,8 km-re. Itt a völgy méginkább elszűkül, a hegyek egészen közel merészkednek. Forgalom - Nem felvonultunk, ahnem levonultunk ma a bányába.
- Református templom Parajd 6,8 km-re. Parajd, mint település, Sófalva tanyabokraként alakult ki.
- Fedetlen fedeles híd Sóvárad 6,9 km-re. Mivel a fából készült hidak anyagát az időjárás könnyen tönkretette, Erdélyben több helyen is fedeles hidakat készítettek. Nyoma sincs az egykori faszerkezetnek - Pedig szerettem volna látni.
- Római tábor Sóvárad 6,9 km-re.
- Evszakok Parajd 7 km-re.
- Új római katolikus templom Parajd 7 km-re.
- Református templom Sóvárad 7,1 km-re. Régi templomáról azt tartják, hogy XIII-dik századi, de 1763-ban átalakították - Úgy látszik azonban, hogy ez az átalakítás teljes újjáépítésével volt egyenlő.
- Hollós-tó Bekecs 7,1 km-re. A Bekecs-tetőtől keletre található a Hollós-tó.
- Fordított házikó Parajd 7,2 km-re. Alapterülete 8×5 m.
- Mosdókő Bekecs-tető 7,3 km-re. A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek. A táblát is - Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség.
- Tündérek útja Vármező 7,5 km-re. Északnyugat - délkelet irányban vonul át a Kis-Nyárád völgyéből a Szováta vize völgye felé.
- Sóhát és Sószoros Parajd 7,7 km-re. Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe. Új doboz - Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban.
- Pálos kolostor romjai Vármező 7,8 km-re. Nem lehetetlen, hogy a Nyárádremete feletti Vármezőn állott, mert itt pálos kolostor emlékét őrzi a hagyomány. Tőzikenézőben - A Kis-Nyárád mellett a nyíló tőzikék csodálatosak, valóságos szőnyeget alkotnak.
- Rabsonné útja Deszkásvár 7,8 km-re. Ez az Orbán Balázs által is leírt töltés lenne a mondában is emlegetett, tulajdonképpeni Rabsóné útja.
- Várnyaka Kápolnásmező 7,9 km-re. Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található.
- 1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető 8 km-re. A Bekecs oldalában, a Körvélyes-mezőn található egy honvéd emlékmű, mely az 1916-os román betörés feltartoztatása során elesett székely honvédőknek állít emléket. Bekerítve - Most látom, hogy a régebbi fotókon még nem volt teljesen bekerítve az emlékmű.
- Tündérek forrása Vármező 8 km-re. A Várhegy tövében, a Kis-Nyárád völgyében található a Tündérek forrása. Úton-útfélen - Az út meglett (fentről jöttünk), a pötty meglett, a fa is meglett, a doboz sehunn a fában.
- Siklódi kő 8,2 km-re. A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban.
- Áprily Lajos kútja Parajd 8,4 km-re. A Kis-Küküllő forrásvidékéhez közel volt Áprily Lajos boronaháza. Ördög van, doboz nuku - A parajdi úttól a feltérő út nagyon ramaty állapotban van, az aszfaltból pont középen maradt annyi, hogy ne lehessen rendesen haladni.
- Szikla a Siklódi-kő lábánál 8,5 km-re. Siklód igazi hegyre szúrt falu, a világ végén, írja Orbán Balázs.
- Várhegy Vármező 8,5 km-re. Kapaszkodó - A vármezői látogatásunkból nem maradhatott ki az Égerfás-tó megtekintése.
- Vész-kő Bekecs-tető 8,6 km-re. Nem az Írott-kő, más nevén Mosdó-kő, de hasonlít hozzá. Rendben - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, a doboz a helyén, de valami rágcsáló megcsócsálta a zacskót.
- Vármező 8,6 km-re. Vármező Szovátától 20 km-re fekszik, halászcsárdáiról, több tucat tóból álló pisztrángtelepeiről híres.
- Bökecs leve Bekecs-tető 8,7 km-re. A Bökecs leve egyike a nyárádmentiek szent hegyéből, a Bekecsből eredő forrásnak. Működik - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen.
- Katolikus templom Vármező 8,8 km-re. Az eredetileg iskolából és tanítói lakásból alakított hajlékot 1987-ben szentéllyel bővítették ki. Sunyi :-) - Elég rejtélyes rejtés.
- Rapsonné vára Szováta 8,8 km-re. Szovátától keletre, a Hideg-Juhod és Szilas patak összefolyása, valamint a Kápolna-mező fölött, nehezen megközelíthető, szédítő magasságban áll a szépséges tündérkirálynő, Rapsonné vára, egy csodálatosan szép andezit sziklatömbön. Lett jelzés de a ládának annyi - Egy ideje van turistajelzés (kék kereszt), de nagyon ibogtalanúl festették, meredeken toronyiránt felfelé, jó csúszós terepen.
- Égerfás-tó Vármező 8,8 km-re. Egyre kisebb - Meghökkentünk, amikor megláttuk, hogy a kedvenc kis tavunkban alig van víz.
- Római őrtorony Szakadát 8,9 km-re. Nyárádremete határában, Szakadát felett egy római őrtorony helye található, mely egy komplex őr- és jelzőtorony rendszerhez tartozott. Csak az őrtorony helye - Amint a leírásban is írja, itt csak egy római őrtorony helye található.
- Macska-tető Vármező 9 km-re. Az Égerfás-tótól a nyakba kimászva, nem a Várhegyre, hanem ellentétes irányba indulunk el. Engem pásztorkutyák fordítottak vissza - A nyáron egy alkalommal én is próbálkoztam.
- Ökumenikus kápolna Bekecs-tető 9 km-re. Itt valamikor egy vár állt, ma egy ökumenikus kápolna, amelyet közös összefogással építettek. Már megint nincs - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz.
- Kisfenyős-kő Parajd 9 km-re. A  szikla tetején több gombaszerű alakzat emelkedik az ég felé. Mindkettő - Diplomatikus leszek: mindkettő.
- Pakulár-kő 9,1 km-re. A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba. Kilátás - Parajdról a "Transz-Rapsonné"-n keresztül közelítettük meg, miután rejtettünk egy dobozt az Áprily-kútnál.
- Sasfészek kilátó Alsósófalva 9,8 km-re.
- Óriások árka Nyárádselye 9,9 km-re. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.
- Keménykőalji-forrás Vármező 10,1 km-re. Vármezőn, a Mini Nyárád átogatóközpont közelében, a Kéménykő (Keménykő oldala) délkeleti aljában egy kitűnő ivóvíz-forrást találunk.
- Mini Nyárád Látogatóközpont Vármező 10,1 km-re. A Mini Nyárád látogatóközpont Vármezőn az Állomás utca 156 szám alatt található, a keskeny nyomvonalú vasút vármezői állomása mellett.
- Kincses Kodáros dombja Felsősófalva 10,2 km-re. Kincses Kodáros dombja a Sóvidék legendás helye. Könnyen megtalálható és biztonságos rejtek - Mivel új rejtő rejtett itt egy új geodobozt, új rejtekben - én is, mint rejtekgazda, megkereshetem azt, és pontot is kapok a megtalálásért.
- Kisvasút állomás Vármező 10,2 km-re. A kis vonat egy keskeny-nyomtávolságú vasútra épített gőzmozdonyból és 2 zárt, valamint 1 nyitott, 11-12 m hosszú vagonból áll. A vonat füstje elvitte - Illetve az újjáépítés szele.
- Református templom Felsősófalva 10,3 km-re. A változatos, völgyekkel és dombokkal tarkított kis táj elnevezését a föld mélyében rejlő természeti kincsről, a sóról kapta.
- Nagy-ág melléke Vármező 10,3 km-re. Ha szereted a pisztrángot hazafele megkóstolhatod. Nyárádmenti legelő - A Nagy-ág le volt zárva sorompóval, ezért gyalog sétáltunk fel a tisztásig.
- Alsó-Halas pataki homokbánya 10,9 km-re. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Homokfal - A geodoboz a második fánál előkerült.
- Likas-kő Vármező 11,3 km-re. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található. Esős - Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük.
- Kibéd 11,8 km-re. Kibéd 10 km-re fekszik Szovátától, helyi posztóüzeméről híres.
- Református templom Nyárádselye 12,1 km-re.
- Tizenkettes-forrás Bucsin 12,4 km-re. A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő.
- Fiastetői kilátó 12,5 km-re. A kilátót 2006 július 22-én avatták fel, ötlete Dr. Ujra megvan - 10 ev utan ujra megtalaltuk a dobozt.
- Suvadás Nyárádselye 12,7 km-re. Túrabot nélkül senkinek sem ajánlom. Karbantartás - A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket.
- Katolikus temető Nyárádremete 12,9 km-re. Nyárádremete Szovátától 20 km-re fekszik. Őszapók - Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem.
- Asztal-kő Görgényi-havasok 13,2 km-re. Az Asztal-kő látványos piroklasztit sziklatömbjei vulkáni tevékenység maradványai. Kő, kő, Asztal-kő - Vármezőről autóztunk fel a régi helikopter-leszállóig (laposnyai oldal), mikor melyik ága van nyitva a Nyárádnak, kell vigyázni.
- Vityál vára 13,2 km-re. A Maros megyéhez tartozó Nyárádremetétől északra, 3 km-re fekvő, 800 m magas dombon Árpád-kori vár maradványait találjuk. Vár az esőben - A Pálos-kolostor után a várat vettük célba.
- A temető kápolnája Atyha 13,5 km-re. Ez a különlegesen szép fekvésű település hétszázötven méterrel a tengerszint felett, a Székelyföld szívében évszázadokon át virágzott, . Új kápolna - A templomot újra födik.
- Laposlik Korond 13,6 km-re. A területén található a Bugyogó nevű forráscsoport. Merész rejtés - Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt.
- Korondi sóskút 13,6 km-re. Vizének használatát már Mária Terézia idejében szabályozták. Magam helyett :) - Hát igen, az a rács egy kicsit olyan, mintha szájkosarat tettek volna a forrásra.
- Fehérnép sarka Makfalva 13,9 km-re. Mivel hasonlít egy karcsú női lábra, valószínűleg a felszíni forma határozta meg a helynevet.
- Református templom Nyárádmagyaros 14 km-re. 1590-ben már egyházát említik, ami legalább kápolna létét tételezi fel.
- Református templom és harangláb Küsmöd 14,1 km-re. Az ódon harangláb nagyon megtetszett.
- Nagy-Mező-havas Görgényi-havasok 14,4 km-re. A Mező-havas a Görgényi-havasok legmagasabb pontja Maros megyében, 1777 m tengerszint feletti magasságban. MezőHavas télen-nyáron - Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát.
- Kendő régi sírkövei 14,4 km-re.
- Református templom Kendő 14,5 km-re. Temploma nem volt, csak harangláb. Harangláb - A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk.
- Bereczki-ház Küsmöd 14,5 km-re. A jelenleg műemlék jellegű házat Bereczki Zsigmond építette 1858-ban, majd 1998-ban és 2012-ben felújították.
- Fingó-borviz Korond 14,6 km-re. A betonköpűbe ömlő forrás fölé egy pitvaros faépületet építettek. Első ládám - Végig fel tudtam menni kocsival.
- Csiga-domb Korond 14,6 km-re. A Csiga-domb, helyi nevén Rakodó-hegy, 8 hektáron fekvő karbonát forráskúp-telep, Románia legnagyobb aragonit-előfordulása, amely 1980-tól földtani rezervátum. Útban hazafelé - Megálltam, hogy megnézzem a Csiga-domb jelenlegi állapotát.
- Bugyogó források Fingóborvíz 14,7 km-re. A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Fortyogás - Megtaláltuk a forrásokat, megfigyeltük a fortyogást is.
- Bokor Levendulás Pálpataka 14,7 km-re. 2023-ban megszervezésre kerül a családi programokkal kecsegtető, második Pálpatakai Levendula fesztivál, július 8-9-én, szombat és vasárnap.
- Kerektó Pálpataka 14,8 km-re. A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett, ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó.
- Harangláb Pálpataka 14,9 km-re. A  Görgényi-havasok a faluból jól látszanak. Másik bal oldal - Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam.
- Tatársír Makfalva 14,9 km-re. A hagyomány szerint az egykori legyilkolt tatárok sírhelye.
- Árcsó 14,9 km-re. Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit.
- Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza 15,1 km-re.
- Parajdi faszerkezet 15,2 km-re. A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van.
- Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 15,3 km-re. A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve.
- Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza 15,3 km-re. A mikházai ferences kolostortemplom a XVII-dik századi erdélyi későreneszánsz építészet egyik jelentős és szakrális jellegűként egyedülálló emléke. Csendes hely - A dobozt a bodobácsok őrzik.
- Katonáné hegyese Abod 15,3 km-re. Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán.
- A legrégebbi székelykapu Mikháza 15,3 km-re. A szerkezetileg meggyengült kaput 1912-ben egy vihar ledöntötte, majd vásárlás útján a Néprajzi Múzeumba került.
- Tájoló kilátó Mikháza 15,4 km-re. Célja az erőd területének megmutatása a tájban.
- Falu harangja Mikháza 15,5 km-re. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják. Gyors találat - A doboz a földön volt.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kilátótorony adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szováta térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Magasban - Jól körbe lehet látni a környéket a toronyból...
  • Magyar Husvet Szovatan III - Ha mar letezik kilato, akkor azt is illendo megkeresni...
  • Rendben volt - Szép helyen van, jó a kilátás...
  • Új geodoboz a torony közelében - Mivel a kilátónál és a toronyban rengetegen voltak aznap, az új geodobozt egy picit távolabb rejtettem el...
  • Fém és fa - Komoly mérnöki munka a fém és a fa összehangolása...
  • Tessék körülnézni a ház körül - A fényképek feltöltésének 7 napos határideje tisztán technikai jellegű...
  • A feljáratot befoldozták - Adós maradtam még egy információval...
  • Variációk egy témára - A doboz dugója egymagában pontosan a rejtek alatt...
  • Feltételezett forgatókönyvek, egy kérés és egy kérdés - A rejtek tudatos, rosszindulatú kifosztását kizárom...
  • Ugyancsak zárva - Bár az időjárás nem kedvezett, volt egy kis szabad időm, és felkerestem a tornyot, amit ugyancsak zárva találtam...

Sikerült eljutni Szováta környékére? Tetszett a Kilátótorony? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3728 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.