Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Református templom - Kézdimartonfalva - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Református templom - Kézdimartonfalva

Református templom - Kézdimartonfalva turisztikai látnivalói

1407-ben Martonfalva néven írják az okiratok. Az 1567...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Református templom - Kézdimartonfalva képtárból:

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Kézdimartonfalva fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Kézdimartonfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom!

A legközelebbi település Kézdimartonfalva, 0,16 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Református templom Kézdimartonfalva közelében?
- Református templom - Kézdimárkosfalva 2,9 km-re. 1332-ben villa Marci néven jelentkezik az oklevelekben.
- Fortyogófürdő - Székelypetőfalva 3 km-re. Nemcsak a környékről, de messzi tájakról is fogadta a reumatikus bántalmakra panaszkodókat, ugyanis a régi öregek szerint a pezsgő víz csodaszerként hatott ezekre a nyavalyákra. A doboz a helyén. Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben. Feredő. Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük.
- Barabás Miklós szobra - Kézdimárkosfalva 3 km-re. Kézdimárkosfalva egyik híres szülöttje Barabás Miklós festőművész, aki 1810-ben látta meg a napvilágot, szegény család sokadik gyermekeként. Csernatontol Katolnaig. Hat ez a rejtekdoboz egy nagyon kitett, helyen talalhato. Doboz a földön. Meglett a doboz, de a földön volt. Benne van a játékban. én voltam a tanú a rejtésnél.
- Harangláb Hatolyka 3,2 km-re. Annyira gazdag ásványvíz forrásokban hogy a faluban, sőt határain is bajosan lehet édesvizet találni. A domb tetején. A sík mezőben egy kiemelkedő domb tetején áll a hangulatos templom, mely felújítás alatt van. A bezárt harangláb, és környékének látnivalói. Hívogató a hatolykai harangláb zárt bejárata, valószínűleg mindenki ezt nézi meg először, de nincs mit tenni, egy keveset kerülni kell. Élni-halni szójáték. A folyamatos jelen joggal használható, mert egyéb nem létezik.
- Hatolykai temető 3,3 km-re. Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Érdekes évszámok. Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett. Tenyleg a bal kezenel?. Hat en mind kerestem a bal kezenel ,,vakon" szegeny Terez neni sirjanal de nem talaltam sehol, es vegul lass csodat felpillantok a sirra es ott hevert a doboz a sir kozepetol balra  a tetejen a szelveresben. Teréz mama. Meglett a centenárius sírkő.
- Katolikus templom Petőfalva 3,6 km-re. Egykori lakói a zabolai Mikes család jobbágyai voltak, akik 1848-ban szabadultak fel - kápolnája 18-dik századi lehet, korábban temploma nem volt. Javítás alatt. A rejteket megtaláltam.
- Szörcse 4,6 km-re. Lakói a középkorban tiszta katolikusok, a reformáció után pedig reformátusok, a XVIII-dik században református anyaegyház, és azóta is csak református egyháza van, templommal.
- Halastó Szörcse 5,2 km-re. A Szörcse falu melletti, Feketeügy holtágán kialakított tórendszer jobb sorsot érdemelne. A halasto. Ha mar volt Imecsfalva, lehetett Szorcse is.
- Középkori temető Zabola határában 5,3 km-re. A zabolai vasútállomást elhagyva, Tamásfalva irányába található egy több méter magas domb - halom, olyan mint a kunhalmok. kijavitas. Ez igy van. Ujra meg ujra. Ma megyek megkeresni Putna varat a Karpatokon tul, (ez is meg a szekelyfoldi hatarvarak lancolataba tartozik) de hazafele hatha sikerul kijavitani. Rossz koordináták. A megadott koordináták valahova Sepsiszentkirály és Illyefalva közé mutatnak.
- Katolikus templom Imecsfalva 5,6 km-re. 1567-ben Imechfalva a neve. A fedett kereszt eltűnt. A leírásban szereplő fedett kereszt már nem létezik, legalábbis ott ahol korábban volt most nincs. Érdekes parkolóhely a templom előtt. Nekem nem okozott gondot a geodobozhoz való hozzáférés. A földön. A dobozra a kereszttől pár méterre, a földön talált rá a lányunk.
- Székelykapu Imecsfalva 5,6 km-re. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont. A székelykapu odalett. Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. Ajánlott koordinátaformátum. A fok-perc-másodperc formátumú koordináta a legrosszabb választás. A doboz valóban a régi helyen. A doboz valóban a régi helyen, a kapuláb alatt van, ahogy írja a leírás és ahogy Hangyalka is írta 6 évvel ezelőtt.
- Négy ház 5,9 km-re. Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között. Fészekalja. Keresés közben majdnem belenyúltunk a frissen kikelt pihe-puha madárfiókák fészkébe. Verőfényben. Az augusztusi hőségben jól esett a fák árnyékában keresgélni. Akác. Először is nem üregben, hanem kéreg alatt.
- Szentkatolnai emlékpark és temető 6,4 km-re. Szentkatolna temploma előtt emlékpark áll, a falu szellemét dícséri. A dobozt sajnos nem találtuk meg. A 6 évvel ezelőtti utolsó bejegyzés óta a terepet alaposan átrendezték, a leírásban említett fábazárt kőkereszt megvan, de a fának már csak a kb. Kacsintgatós üzemmódban, háttal a kőkeresztnek. A geodoboz tényleg a temetőben van elrejtve, és nem az emlékparkban. Kőkereszt. Miután megtaláltam a fából kinőtt keresztet, már nem volt nehéz betájolni a rejteket.
- Katolikus templom Szentkatolna 6,5 km-re. Katolikus templom - Szentkatolna. A régi urnavázát nem találtuk. Szép templom és óriási temető. Átpenészesedett geodoboz-tartalom az urna-kővázában. Bár az én szemeim is az urnát keresték, feltettem magamban a kérdést, hogy én hova rejtenék, és akkor egyből kiszúrtam az urna-kővázát. A temetőben. Ez is útba esett.
- Honfoglalási emlékmű Csernáton 6,6 km-re. Magyarok nyílaitól.... Ez is egy majdnem eltéveszthetetlen rejtekhely, mert csak a vak kereső nem találhatja meg.
- Bálint Gábor szobra Szentkatolna 6,8 km-re. Kiváló nyelvész szobra. Szégyen, de meg kellett nézzem, hogy ki volt Bálint Gábor.
- Sylvester Lajos emléktábla Csernáton 6,8 km-re. Újságíró. Lajos bátyám a falu jeles szülöttje.
- Orszagzaszlo es vilaghaborus emlekmu Csernaton 6,9 km-re.
- SZNM 5 Csernáton Hősök emlékműve 7,1 km-re. VIII. Állomás. Télen elég kopár a környék, nem annyira megnyerő, de megvan a maga varázsa. SZNM-Csernáton. Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Ez is a SZNM. Na itt mar nem voltak sem csaholo ebek sem emberek.
- Zambler János szobor Csernáton 7,2 km-re. Fej. Könnyen megtalálható a rejtekhely, mivel közvetlenül az út mellett van, egy tömbház előtti parkocskában.
- Kézdialbis 7,3 km-re. 1539-ben Albis néven jelentkezik az oklevelekben.
- Református templom Zabola 7,7 km-re.
- Régi kőhíd Csernáton 7,7 km-re. Régi, 1907-ben épült kőhíd - Csernáton. IX. Állomás. Ki kellett várni a megfelelő pillanatot, amíg a szomszéd udvarról nem figyelt senki. Hidacska :D. Történelem versenyre készülve ellátogattunk a csernátoni múzeumba. Kétlyukú híd. Szimpatikus hídacska.
- Dozsa Gyorgy mellszobra Dalnok 7,8 km-re.
- Jákob lajtorjája Zabola 7,9 km-re. A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen.

Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Református templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kézdimartonfalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Van doboz vagy nincs doboz - A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is...

Sikerült eljutni Kézdimartonfalva környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.