Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Magyarpéterlaka - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Magyarpéterlaka turisztikai látnivalói

1332-ben a pápai tizedjegyzékben említik először Peturlaka néven...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Magyarpéterlaka fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Magyarpéterlaka! Érdemes regisztrálni!

A legközelebbi település Magyarpéterlaka, 0,1 km távolságra található.
Szállás

Szállás Magyarpéterlaka (Petrilaca de Mures) - Gernyeszeg, Maros megye


Keress szállást Magyarpéterlaka közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 15,36 km-re levő látnivalókkal: Vityál vára romjai - Görgényi-havasok (15 kép).
14714775591100
14714775601101
14714775611102
14714775621103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Magyarpéterlaka közelében?
Fatemplom Petele. 5,3 km-re. A petelei fatemplom 1832-ben épült, egy régebbi fatemplom helyére, amit Marosorbóra adtak el. Nem éppen együtt - Bár együtt kerestük meg ezt a rejtekhelyet, nekem esélyem sem volt megtalálni. (látnivaló és geodoboz)
Petele. 5,7 km-re. Mai tornyát a XIX-dik század második felében építették.
Alsóbölkény. 6 km-re. 1645-ben Magyarbölkény a neve.
Csanád vezér szobra Erdőcsinád. 6,3 km-re. Kész vagyok halni és élni veletek, ez a felirat áll Erdőcsinád központjában, Csanád vezér szobra alatt.
Síremlék Erdőcsinád. 6,3 km-re. A legnagyobb dombocska kerek, itt található a ravatalozó is. (itt geodobozt is lehet keresni)
Temető Erdőcsinád. 6,4 km-re. Erdőcsinád temetői három szomszédos dombon helyezkednek el, a falutól északnyugatra. Puszpángbokrok - Nekem is hasonló élményben volt részem, a helybeliek engem is megbámultak.
Katolikus templom Jobbágytelke. 6,6 km-re. Jobbágytelke közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. Szemmagasságban - Nem emlékeztem a segítő információra. (látnivaló és geodoboz)
Székelykapu Erdőcsinád. 6,7 km-re. Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket.
Harangláb Református templom Körtvélyfája. 6,8 km-re. 1768-ban Alsóbölkényből került ide. Impozáns facsonk, kikandikáló geodoboz - Marosvásárhely felől Szászrégen irányába haladtam. (itt geodobozt is lehet keresni)
Teleki-kripta Gernyeszeg. 7 km-re. A Teleki-kastély és a református gótikus templom mellett Gernyeszeg kiemelt látnivalói közé tartozik a Telekiek gernyeszegi ágának a piramis formájú kriptája.
Ehedi temető. 7,4 km-re. Sőt még később, 1791-ben sem, ugyanis ekkor önállósításukat kérik, de azt a választ kapják, hogy előbb gondoskodjanak templomról. Szép őszi idő - A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség.
Abafája. 7,7 km-re. Első Azben 1332-ben jelentkezik a pápai tizedjegyzékben Abafaya néven, majd 1408-ban ilyenképpen: Abafya alio nomine: Apáthy.
Unitárius templom Iszló. 7,7 km-re. Iszló Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik.
Katolikus templom Székelyhodos. 8,2 km-re. Nevét egykor hódban gazdag határáról kapta. Csendes falu - Tetszett a falu.
Huszár-kastély Abafája. 8,3 km-re. A jelenleg romokban álló műemlék épület a Régenhez tartozó Abafája falu területén található.
Református templom Gernyeszeg. 8,5 km-re. Sekrestyéjében helyezték el gróf Teleki Mihály kancellár és felesége Weér Judit földi maradványait.
Teleki kastély Gernyeszeg. 8,5 km-re. Gernyeszeg látnivalója a Teleki család erdélyi barokk kastélya. Élő barokk kastély - Egy rendezvény alkalmából voltunk a kastélyban, így sikerült alaposan körbejárjuk.
Szászrégeni Mocsárerdő. 8,6 km-re. A Keleti Kárpátok egyik kevésbé ismert és látogatott helyérekalauzolnálak el benneteket, a Szászrégen mellett találhatóMocsárerdőbe, ahol 400-700 éves tölgyfák őrzik Erdély régi szellemét. Amíg még lehet - A Mocsárerdőt meg lehet közelíteni a Görgény-völgyéből is, az autót már csak a főút mellett lehet hagyni, mert a bevezető utat sorompóval zárják.
Tölgyfa maradvány Mocsárerdő Szászrégen. 8,8 km-re. A özelben egy különleges formájú tölgy maradványa van.
Erdőszengyel. 8,8 km-re. 1409-ben Zengelnek Arják a források, 1471-ben Zengyel a neve.
Református templom Vajdaszentivány. 9,4 km-re. 1332-ben de Sancto Joanne néven jegyzi a pápai tizedjegyzék.
Kripta Székelykál. 9,5 km-re. Kriptájának egyedüli megőrzött emléke egy sírkő, melynek 1647-ból származó érdekes felirata van. Újrapróbálom - A régi, beomlott kripta helyén lévő gödröt betömték.
Unitárius templom Székelykál. 9,7 km-re. Székelykál a Káli-patak völgyében fekvő Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Nagyernyével képez egyazon egységet.
Vajdaszentivány tava. 9,8 km-re. Teleki kripta Sáromberke. 10,1 km-re. Sáromberke Marosvásárhelytől 14 km-re fekszik, látnivalói a Teleki család sírboltja, a Teleki kiállítás, illetve a 18-dik században épített Teleki-kastély. A sáromberki Teleki kripta - Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be.
Szentmihály. 10,1 km-re. 1319-ben villa Szentmihálteluke néven írják, 1453-ban Zentmyhaltelke, 1644-ben Szent Mihály Telke formában fordul elő.
Római-katolikus templom Szászrégen. 10,3 km-re. A városnak két hangszergyára is van. Zápor elől menekülve - Csak a rejtekhelyet találtuk meg, igaz nem néztem alaposan át a kerítés tövét.
Teleki-kastély Sáromberke. 10,4 km-re. Sáromberke tava. 10,5 km-re. Ugyanakkor lehetőség nyílik a sütés-főzésre is, és a lakmározás után egy jéghideg sör társaságában pihenhetünk egy hintán, amíg a kapást várjuk. Második alkalommal - Ez a második alkalom volt, amikor a sáromberki halastavak mellett elrejtett geodobozt kerestem.
Katolikus templom Deményháza. 10,8 km-re. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
Címeres kút Szászrégen. 10,8 km-re. Három címert láthatunk rajta.
Drakula kripta-ház Deményháza. 11 km-re. Ezekkel a szavakkal hívja fel a különleges létesítményre a figyelmet, a reklámszöveg.
Református templom Székes. 11 km-re. Az 1567. Alma a fa alatt - Mindig szerettük Székes környékét.
Búzaháza 2 Kockásliliom. 11,1 km-re. Miután áthaladtunk Búzaházán jobbra egy földút vezet az erdő irányába. Még nincs kinyílva - Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok.
Teleki-kripta Marossárpatak. 11,4 km-re. Marossárpatak egyik műemléke a Teleki-kripta, amely a 19-dik század első éveiben épült, ide temették egykor a sárpataki Teleki család halottjait. Sajnos a dobozt nem találtuk meg - A dobozt sajnos nem találtuk meg, a leírás szerinti repedést vagy valami hasonlót találtunk, de abban nem volt meg.
Marossárpatak. 11,6 km-re. 1332-ben plébániatemploma van, ebben az évben papja, Domokos a pápai tizedjegyzék szerint 18 régi és 8 új banálist fizet, majd 10 új és 3 régi dénárt, 1333-ban 16 régi banálist, 1334-ben 33 obulust, 6 verőczeit, majd 32 montan dénárt és 2 régi banálist, 1335-ben pedig 14 régi banálist. Betonsarok - Nagyon szép a szoborpark.
Idődoboz pavilonok Mikháza. 11,7 km-re. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel.
Magányos tölgy Szászrégen. 11,7 km-re. A tölgyfát 1849-ben ültették, az 1848-as forradalom emlékére.
Falu harangja Mikháza. 11,7 km-re. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják. Gyors találat - A doboz a földön volt.
Kockásliliom 1 Búzaháza. 11,7 km-re. A Kockásliliom a liliomfélék családjába tartozó fokozottan védett növény. Vékonykarúak elönyben - Minden évben felkeressük a rétet a koczkásliliomok miatt.
Római katonai tábor Mikháza. 11,8 km-re. A tábor a Nyárád-völgy felső szakaszának védelmét biztosította.
Görgényadorján. 11,9 km-re.
A legrégebbi székelykapu Mikháza. 11,9 km-re. A szerkezetileg meggyengült kaput 1912-ben egy vihar ledöntötte, majd vásárlás útján a Néprajzi Múzeumba került.
Ortodox templom Nagyernye. 11,9 km-re. A falu nevezetessége, hogy egyszerre öt felekezetnek volt itt temploma, a szombatosok később Bözödre telepedtek át. Tobb infom sajnos nincs - A lada a femhid alatt, a templomhoz legkozelebb eso reszen van, merevitesek mogott van, csak alolrol latszik (persze ha nem tunt el eddig), es meg alolrol is jol meg kell nezni, mert csak bizonyos szogbol latszik.
Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza. 11,9 km-re. Az elsősorban a Nyárádmente északkeleti végében meghúzódó katolikus közösséget kiszolgáló kolostor a XVII-XVIII századok folyamán, de a későbbiekben is a székelység művelődési életének egyik legfontosabb gócpontjaként irányító, oktató, papi utánpótlásképző szerepkört látott el, termékeny szellemi és művészettörténeti központként működött. Csendes hely - A dobozt a bodobácsok őrzik.
Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza. 11,9 km-re. A mikházai ferences kolostortemplom alatti, a főhajó és a szentély alatt húzódó kripta egyháziak és híres világiak, erdélyi nemes családok tagjainak nyughelye. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve.
Beresztelke. 12 km-re. 1319-ben Beryteluka, 1503-ban pedig Berecztelke néven jelentkezik az okiratokban.
Görgényi nárciszmező Görgényszentimre. 12 km-re. A nárciszok április-májusban virágoznak. Tömegnyomor - Hétvégén, nárcisz-virágzáskor inkább kerülni kell, tömegnyomor van, és a parasztok kaszálják/tépik ezerrel a védett növényeket :-(.
Gomolyát-domb Nagyernye. 12 km-re. A falutól keletre található dombot gyakran keresik fel a siklóernyőzés kedvelői. Korán reggel, 6 órakor... - .
Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza. 12,2 km-re. Tájoló kilátó Mikháza. 12,2 km-re. A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére.
Marossárpataki tavak. 12,3 km-re. A Sár-patakmedrében az 1970-es években a Faragó és Marossárpatak között elterülő lapályon mesterséges halastavat hoztak létre. Lehangoló élmény csalódással - Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a helyszínre.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Magyarpéterlaka adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Magyarpéterlaka? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.