Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Veresvirág sípálya és kilátó - Gyergyócsomafalva - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Veresvirág sípálya és kilátó - Gyergyócsomafalva turisztikai látnivalói

A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település. A falu közelében körülbelül 200 olyan hétvégi ház van, amely a csendes természetjáróknak igazi pihentető lehetőséget nyújt...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Veresvirág sípálya és kilátó - Gyergyócsomafalva képtárból:

Veresvirág
Veresvirág
Az erdő fohásza
Az erdő fohásza
Kilátó
Kilátó
Gyergyócsomafalva
Gyergyócsomafalva
Sípálya
Sípálya

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Gyergyócsomafalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Veresvirág sípálya és kilátó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Gyergyócsomafalva, 4,11 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva közelében?
- Felső-Nyírkert Gyergyócsomafalva 3,5 km-re. Információkat nyujt a lakosság hajdani gazdasági tevékenységéről, a tutajozásról, amely a XVIII-dik században sok helyi ember megélhetését biztosította.
- Szent Péter és Pál katolikus templom Gyergyócsomafalva 4,2 km-re. Gyergyócsomafalva Gyergyóalfalu és Gyergyóujfalu között terül el ott, ahol a Nagy-Somlyó vize a Marosba ömlik. Új geodoboz új rejtekben. A trafoház mellett, a kerítésnél elrejtett geodobozt már régebb megtaláltam, de valamiért elmaradt a bejelentése. Mindennap kerestem. Ezt a dobozt ötnapos ittlétem alatt mindennap kerestem. Rossz időben. Egy kávé mellett próbáltuk kivárni, hátha eláll az eső, de nem volt szerencsénk.
- Csomafalvi Dél-hegy 4,8 km-re. A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére. Nagyszerüen kifestett túraösvény. Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Csomafalvi Délhegy. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől.
- Kőzúgó Gyergyócsomafalva 4,9 km-re. Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be. Hangos patak. Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. Zúgó. A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést".
- Kis-patak völgye Gyergyócsomafalva 5,3 km-re. Gyergyócsomafalváról indulva, a Várköve felé, az utunk a Kis-patak völgyében vezet felfelé.
- Csudáló-kő 5,7 km-re. A Görgényi-havasok 1529 m magas Csudáló-kő nevű csúcsáról, érdekes formájú szikláiról nagyszerű rálátásunk van a Gyergyói-havasokra, a Gyergyói-medencére és a Nagy-Hagymásra. Délhegy felől érkezve. A Csudáló-kő alatti tisztáson levő esztena felett indul a jelzés, az erdőben.
- Újfalvi kőbánya 6,5 km-re. Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Bazaltos. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni.
- Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva 6,8 km-re. Hogy bár nagy távolra van, bár útja kényelmetlen és fáradságos, én egy várrom felfedezésének vágyától lelkesedve, mégis elhatároztam oda (ki)rándulni.
- Libán-tető 8,2 km-re. A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ. Hűsítő forrásvíz. Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Soha nem sejtettük. Ma Udvarhelyre mentünk. Idillikus hely. Rozsdas kutakodas, kutyas nyomozas utan erkeztem a Liban tetore, ahol frissito forras, geodoboz, meg a tudat, hogy egy alapos lanckimelo ereszkedes kovetkezik (ne beszeljek az izmaimrol).
- Basa fogadó és kézművesfalu Borzont 8,5 km-re. A székely ember akkor az erdőből élt, szekérrel fuvarozott, azt pedig nem lehetett siettetni. Záróra. Épp zárás előtt érkeztünk, de rendes volt a székelyruhás kislány, mert megengedte, hogy bemenjünk. Szombaton. Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. Volt, van, és lesz pojéka leves. A menűben.
- Nyíres Borzont 8,8 km-re.
- Katolikus templom Gyergyótekerőpatak 9,5 km-re. Ha beszélni tudna, elmesélhetné, hogy Tekerőpatak határához tartozott a marosfői Tinka-telep, a Vaslábon átfolyó Heveder-patak mellett tekerőpataki kirajzással jött létre az azonos nevű település. Tekerő. Kora délután, lehet, hogy nem a legideálisabb időpont dobozt keresni, de nekem most ez jutott.
- Szent Róza kápolna Gyergyótekerőpatak 9,8 km-re. Tekerőpatak fölött, a Vasláb felöli dombon áll a röviden csak Szent Rózának nevezett kápolna. Tekerőpataki kápolna. Borzontról hazafele tartva kerestük meg ezt a dobozt, annak ellenére, hogy rossz idő volt, nagyon hideg szél fújt. Ködben. T Ködbe burkolózva. Délutáni sétára indultunk a kápolnához.
- Vasútállomás Gyergyószentmiklós 10,2 km-re. Megnéztük. M EKE01. A gergyószentmiklósi vasútállomás mellett elrejtett geodoboz.
- Lövészárok Gyergyótekerőpatak 10,3 km-re. A Gyergyótekerőpataktól kelet-délkeletre fekvő dombokon több helyen is találunk lövészárkokat.
- Síugrósánc Gyergyótekerőpatak 10,5 km-re. A gyergyótekerőpataki síugrósánc a falutól keletre, a Kútfő nevű helyen található. A múlt. Vasárnapi sétánkat ide terveztem, nem hagyhattam, hogy valaki megelőzzön a megtalálásban.
- Szent Miklós-szobor 11,7 km-re. EKE08. Miután megszabadultunk a kéregető cigánygyerekektől, elég sokat kellett forgolódni a szobor körül.
- Salamon Ernő Gimnázium Gyergyószentmiklós 11,9 km-re.
- Nepomuki Szent János szobra Gyergyószentmiklós 11,9 km-re. Nepomuki Szent János szobra - Gyergyószentmiklós, 1750.
- Lázár várkastély Gyergyószárhegy 11,9 km-re. Hunyadi Mátyás király uralkodása alatt, 1462-ben Lázár András a földesura, aki már elnökként vezette le az 1506-os agyagfalvi gyűlést. Lázárék. Ez jóval fej fölött van. Megtaláltam vagy mégsem?. Megtaláltam Gábor dobozát Gábor leírása alapján. Az isten háta mögött, töltöttkáposztáért. A töltöttkáposzta-fesztivál alkalmából érkeztünk Gyergyószárhegyre.
- Fogarasy Mihály püspök mellszobra Gyergyószentmiklós 12 km-re. Fogarasy Mihály püspök mellszobra - Gyergyószentmiklós, 1993.
- Fejér Dávid mellszobra Gyergyószentmiklós 12 km-re.
- Szármány-hegyi kápolna Gyergyószárhegy 12,1 km-re. A fenyvesekkel borított Szármány-hegy alatt fekvő Szárhegy aGyergyói-medence egyházi, idegenforgalmi és művelődési szempontból egyik legjelentősebb községe. Kápolna. Szép, csendes helyen van a kápolna. A játékvezetőre várva. Túl korán érkeztem a Lázár várkastélyhoz a megbeszélt találkozóra. Majális a Szármány-hegyen. A Szármány-hegyi kápolna nem volt e napra betervezve, a Békás-szorosba indultunk túrázni.
- Örmény templom Gyergyószentmiklós 12,3 km-re. A Gyergyói-medence keleti felében, a Marosba ömlő Békény-patak partján terül el Hargita megye harmadik legnagyobb városa. Sétányt alakítanak ki a templom körül. Területrendezési munkálatok kezdődtek a gyergyószentmiklósi örmény templom fala mellett.
- Kőválú-forrás Bucsin 12,3 km-re. Felirata: Ezen útszakasz épült 1902-1904 években.
- Bojzás-forrás Marosfő 12,9 km-re. A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág.
- Faharangláb Tinkák Marosfő 13,2 km-re. A Fekete-Rez déli oldalában fekvő szórványtelepülés és hegyi klimatikus üdülőhely, Marosfő, három részből áll. Francia ágy. Tavaszias napsütésben indultunk a Bojzás-forráshoz, útba ejtve a haranglábat és az aranyos kis dobozkát. Élmények nélkül. Különösebb élmények nélkül találtam meg ezt a dobozt, már esti sötétben. Furcsának találtam. Borzontról hazafele tartva álltunk meg, és kerestük meg ezt a geodobozt.
- Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 13,3 km-re. Az 5 hektáros Ördög-(Seholsincs)-tó, egy magashegyi láp, az Osztoros nyugati kráterében, a Sikaszó patak forrásvidékén. Tanösvény. A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodobozt ejsze az ördög vitte el. Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Véletlenül bukkantunk rá. Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés.
- Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 13,4 km-re. Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál. Kivágott erdő. Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Doboz kereses segitseggel. Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Reggel. Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt.
- Enduro Crossmotor pálya Güdüctelep Gyergyószárhegy 13,5 km-re. Egyik látnivalója az üdülőteleptől délre, a Güdüctelep és Gyergyószárhegy közötti távolság felénél található Enduro Crossmotor-pálya. Motor-sirülő. Motorosok, és nemcsak. Motorosok. Vadvirágos rét volt itt, majd szénaillat.
- Tatárdomb Gyergyószárhegy 13,7 km-re. Szárhegy határában, a Ditró felé vezető út bal oldalán egy dombocska emelkedik fenyőfák koszorújában. Majdnem eláztunk. Egy kedves barátommal indultunk kirándulni. Lyukas kő. A dobozt nem sikerült megtalálnom.
- Angyaljárás Gyergyószentmiklóson 13,7 km-re. Áldott karácsonyt! Angyalláda. Késéssel ugyan, de annál nagyobb izgalommal és örömmel kotortam elő a legigazibb kincsesládát, és a benne rejlő szívhez szóló ajándékot.
- Nagyrét-lapály 13,7 km-re.
- Csíky-kert Gyergyószentmiklós 13,8 km-re. Gyergyószentmiklóson található Székelyföld legnagyobb dendrológiai parkja a Csíky-kert, alapítója, dr Csiky Dénes, több mint 185 fafajtát telepített itt. Fejlámpa fényénél keresgélve. Az aznapi kirándulás utolsó felkeresett rejtekhelye volt a Csíki-kert. Csíky-kert. Már megint. Anno Csíkban születtem és mégis csak most mikor már csak látogatunk arrafele, akkor kerestük fel az arborétumot.
- Jézus Szent Szíve kápolnája Gyergyószentmiklós 14,1 km-re. A környék lakói a kápolna helyét Both-várának vagy Hiripné várának nevezik. A láda rendben van. A láda a kápolna közelében rendben van, még egy kicsit álcáztam mert látszott a nejlon zacsko. A Gyergyói EKE ládasorozata. Miután egész nap a Gyergyói EKE ládasorozatát kerestük. A multiből egy pont van meg. Mivel ezúttal is gyalog (vonattal) voltunk, és a 40 km-es körút sok lett volna a szilveszteri zuhogó esőben, az előző napok csodálatos téli romatikájának olvadásakor, ráadásul mind műúton.
- Both-vára Gyergyószentmiklós 14,1 km-re. Gyergyószentmiklósról a Gyilkos-tó felé haladva, a Békény és a Várpataka találkozásánál, az út bal oldalán emelkedik a Várdomb. Térdre borulva, a kápolna előtt. Több alkalommal jártam már itt. A doboz a helyén van. A tornác alatt találtam egy X-et. Második próbálkozás. Nem hagyott nyugodni, hogy nem találtuk meg a dobozt, ezért újra felkerestük a helyet.
- Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 14,2 km-re. Legelő a Hargitán. Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
- Súgó barlang II Vizes járat 14,3 km-re. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang. Súgó barlang II. - Vizes járat. Megvan !A doboz fedele el van hasadva, belul minden nedves. Fenyőillatú fürdő. A barlang aktív járatából kifolyó patak vize egy kis deszkavályú segítségével el van terelve, a víz magasról esik, így zuhanyozni is lehet alatta. Mi az a fenyőillatú fürdő?. Mi ma felkerestük a srácokkal a barlanglátogatás után.
- Súgó-barlang Gyergyói-havasok 14,3 km-re. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Forgalom. Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye. Cserediák. Cserediákokkal kellett menjek barlangot látogatni. Várakozás. Miközben várakoztunk a túravezetőre, levadásztuk a ládát is.
- Túlfolyó-ág Súgó-barlang 14,3 km-re. januárjában fedezik fel. Talaltam egy ladat a Sugo barlangban. Talaltam egy geotrekking ladat a Sugo-barlang melyen, a barlang rejtett reszeben, ahova konyokon kellett bemaszni. Május 1. A majálisos hosszú hétvége egyik célpontja a Súgó-barlang lett, ahol újra fölelevenedtek a régi barlangász élmények. Szilveszter. Szilveszter előtt bemásztunk a túlfolyóba és megtaláltam ezt a rejteket is.
- Szürkélő-kő Görgényi-havasok 14,6 km-re. Őszi napozás. A kövek még mindig szürkék, csak a táj színes. Döbbenetes. Döbbenetes látvány a hirtelen elénk tárulkozó kőfal, melyet együtt csodáltunk meg.
- Szent Anna-kápolna Gyergyószentmiklós 14,6 km-re. Minden év július 26-án Szent Anna napi búcsút tartanak itt. A Csobot-hegy ködben, a rejtek befalazva. Több ügyben is dolgom akadt aznap Gyergyószentmiklóson, például egy kis műszaki segítségnyújtás a helyi kincskeresőknek.
- Hideg-kút Gyergyószárhegy 14,7 km-re. Kirándulásra, piknikezésre kialakított hely, több mint 60 személy részére, fedett asztalokkal és padokkal. Sokadalom. Nagyon sokan voltak a forrás környékén. A pihenő. Munka után sürgős volt megtalálnom a güdüci dobozokat, nehogy valaki lekörözzön :) Leányunknak első sátrazási helye volt ez, féléves korában.
- Bucsin-tető 15,2 km-re. A tengerszint feletti 1287 méteres magasságban található Bucsin-tető (Bucsin-hágó, Bucsin-pihenő) a Gyergyói-medence nyugati határában, a Parajd és Gyergyóalfalu közötti műút legmagasabb pontján található. De megvan a láda. A Mezőhavas túra után kőnnyen megtaláltam  ezt a ládát. Bucsin. Csak egy zacskot talaltam. Bucsin-tető. Délelőtt a Rabsonné vára közvetlen közelében levő, legendás Pakulárkő kilátópontjánál rejtettem geoládát, majd Gyergyószentmiklós felé kerültem hazafelé.
- Kőbánya Hídlás Észak-Hargita 15,3 km-re. Óriás kőtömbök. Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült.
- Jézus kútja Székelyvarság 15,3 km-re. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél. A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra. Nem tudtam, hogy van itt doboz. Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. Székelyföldi túra. Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét.
- Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 15,3 km-re. A Nagyloki borvíz a Nagylok-patak földrajzi baloldalán található, Madicsafürdőtől 6 km-re nyugatra.
- Borvizfürdő Gyergyóremete 15,7 km-re. A Gyergyó-i medencében még külön autóbusz is müködött amelyik ide szálitotta a gyógyulni illetve üdülni vágyó embereket. Magas fűben. A fürdő környéke feltűnően rossz állapotban van: a deszkák összetörve, a víz koszos. Egy kis útba igazitás. Jó helyen kerestétek csak egy kicsit mélyebbre kellett volna ásni. Feltűnő a környezetben. A Kecske-túrára menet itt találkoztunk a résztvevőkkel.
- Bányató Küküllőmező 15,8 km-re.
- Parlament Székelyvarság 15,8 km-re. Parlament, vegyes üzlet és kiskocsma - Székelyvarság.
- Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva 15,8 km-re. Az csíkkarcfalvi Alsó- vagy Kicsiloki borvízforrás a Nagylok-patak földrajzi jobb partján található.
- Asztalkő felé Karcfalva 15,8 km-re. Másodikok. Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről miután a trekkingklub megviccelt és képes volt elfoglalni az első helyet a füzetben. Elterelő hadművelet után elsőnek. Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe, amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt, és beírtam a nevemet a cézárnak fenntartott első helyre :-)Visszahelyeztem a dobozt, majd együtt kerestem a közben ideérkező többiekkel. És aki lefele keresi?. Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz.
- Csorgókő-vízesés Székelyvarság 15,9 km-re. Rólunk. > csökken az oldal használhatósága Ez a felület nem azért jött létre, hogy valakik számára használható legyen. Szabályok. > tudom, a szabály az szabály csak ezek miatt sajnos már alig vagyunk Rejtekhelyezők :-(Nem a szabályok miatt vagyunk kevesen, hanem egymás miatt! És ha úgy tetszik, miattam. Még BÚÉK!. > BUÉK neked is Péter.
- Asztalkő Csíkkarcfalva 16 km-re. A tetőre kiérve, a földön heverő jelzőtáblák látványa fogad. A rövidebb, kényelmesebb, és könnyebb út. Aznap az Ördög-tó volt a kirándulásunk célpontja. Gyönyörű őszi táj fogadott. Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. Biztos vagy benne?. V
- Galyános-tető 16 km-re.
- Maros forrása Fekete-Rez 16 km-re. A Maros földrajzi forrása a Gyergyói havasok Vaslábi-hegycsoportjához tartozó Fekete-Rez csúcsától nem messze található. A Maros ősszel. Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva. Köszönöm a dobozcserét. Köszönöm a geodoboz karbantartását. Az egyik testvér. Három éve készülök a dobozcserére, ilyesmik jöttek közbe: sok a kutya, nagy a hó.
- Szem-gyógyforrás Marosfő 16,3 km-re. A marosfői vasútállomástól a kék pont turistajelzést követve, elhagyva a lakott települést, a Meszes-patakhoz érünk. Ősszel nincs szem előtt a forrás. Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor.
- Bálinték forrása Csíkkarcfalva 16,4 km-re.
- Templom-téri park Gyergyóremete 16,4 km-re. 1899-ben a szentélyt 6 méterrel megnagyobbították, így a templom mai hossza 41, szélessége 12 m. Eltünt. Nagyon szép a templom és a mellette levő park, na meg a kilátás is. Tömeges kincskeresés. Reggel, még a Kecske-túra előtt, próbáltunk itt rejteni, de a gyergyóremetei ifjúság má javában kereste a kincset, ugyanis kincskereső versenyt rendeztek.
- Tálasbérce Székelyvarság 16,6 km-re. Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Ládaellenőrzés. Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt. A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is. A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Jégbefagyva. A zuhogó februári eső és a latyakos hó ellenére is megkerestük a geodobozt.
- Kőgomba Bakta-patak 16,7 km-re. Pedig annyiég van a szekérúttól, hogy ha jól fenéken billentenének valakit, pont a tövére esne. Gombakő. Mivel esős idő volt, ezt a rejteket választottuk.
- Disznórió 16,8 km-re. Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
- Lok forrása Vaslábi-hegycsoport 16,9 km-re. A völgyben az út a meredek aljáig kocsival is járható.
- Szarvas-forrás 16,9 km-re. A Szarvas-forrást a gyergyószentmiklósi Közüzem építette. Elsőnek írhattam be a nevem. Gyakori jelenség ennél a forrásnál a sorban állás.
- Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok 17 km-re. Pihenés közben meggyőződhetünk, hogy az Ördög még mindig szorgalmasan őrli a köveket :) A pihenő(hely) volt a cél(pont). A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé.
- Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 17,1 km-re. Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal. Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy! A tanitvany nem kerulheti el a mestert.
- Tatár-kő Görgény-havasok 17,2 km-re.
- Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 17,2 km-re. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Átalakítás érdekes hely típusra. Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Befele az erdőbe. Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Utkeresztezodes. Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem.
- Ferencziláza-tető Görgényi-havasok 17,3 km-re. A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ahol a madár sem jár. Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
- Parajdi faszerkezet 17,6 km-re. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
- Jézus Szent Szíve római katolikus templom Ditró 17,7 km-re. Új geodobozt kell majd itt rejteni. Útban az Istenszéke felé, röviden megálltunk a gyergyóditrói kéttornyú templom mellett. Két torony. Óriási templom.
- Gréces-tető Marosfő 17,9 km-re. Ha felkapaszkodunk erre a hegyre, remek kilátás tárul elénk mind a Gyergyói-, mind a Csíki-medencére és az őket övező hegyekre. Ázott doboz. A dobozt teljesen beázva találtuk meg és már messziről virított, mert kieshetett a rejtekből. Tavasz a Grécesen. Megvan az odú, a doboz, a boróka, a hóvirág, a tavasz. Marosfői sípálya. Megnéztük egyúttal a sípályát is.
- Fehér ház Gyergyószárhegy 18,1 km-re. Amennyiben a Gyergyószentmiklós, illetve Gyergyószárhegy felett őrködő Pricskére szeretnénk eljutni, és a Güdüc-patak völgyéből indulunk, utunk a Fehér háznak nevezett épületrom mellett vezet el. Hófehér napsütés. Reggel, mikor a konyha ablakon kinéztem, napsütésben ragyogott Pricske fehér csúcsa.
- Gergely János-féle kővályú Székelyvarság 18,2 km-re. Kő mögött, kő alatt. Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút. Modern es hagyomanyos. Bar nem esett az utamba, azert legurultam meg a kovalyuhoz.
- Uz Bence sírja Székelyvarság 18,2 km-re.
- Gyergyóditró Mezei Imre makettjei 18,3 km-re. Gyergyóditró - Mezei Imre makettjei: Templom, Országház, és Lánchíd.
- Méhes-tető tőzegláp Görgényi havasok 18,4 km-re. A Görgényi havasokban, a Laposnya-patak gyűjtőmedrében helyezkedik el, északkeletre a Méhes-csúcstól (1130 m). Őszi pompában. Miután ellenőriztük, hogy a kőgomba a helyén van-e, kimásztunk a pusztába.
- Olt forrás 18,5 km-re. Az Olt folyó hossza 670 km, vizgyűjtő területe 24. 686 méter. Előre is köszönöm a dobozcserét. A legendás Olt. GPS hiányában "kilépegettem" a 686m-t és ott volt a nagy kikorhadt csutak, belepillantva egy követ láttam és tudtam megvan a rejtek!Nekem a világon a legszebb hely ez, a Hagymás hegység vonulatának egyedi panorámájával, gyermekkorom és szabadidőm nagy részét töltöttem és töltöm itt hétvégi házunkból túrázgatva. Olt forrás. A Brassoi Turista Egyesulettel taboroztunk a Nagyhagymas labanal.
- Gyergyót őrző Piricske 18,9 km-re. Gyergyó őrhegyéről csodálatos a panoráma, láthatom kedvenc hegycsúcsaimat, szikláimat. A Güdüc-patak völgyéből a Pricske tetejére. A Güdüc-patak völgyéből indultunk, a gyergyószárhegyi barátaimmal.
- Bánya pataka Csíkmadaras 19 km-re. Csíkmadarastól nyugatra, a Vasér- vagy Bánya-patakában tör fel a Küpüs-borvíz.
- Bánya-tető 19 km-re. A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el.
- Visszafolyó vizesárok Ivó 19,1 km-re. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem.
- Ivói szfinx Ivó 19,1 km-re. Eseménytelen az utunk, aztán feltűnik az út bal oldalán egy andezit sziklacsoport. A szfinx vonzásában. Udvarhelyről hazafele jövet (nehogy túl hamar hazaérjünk) döntöttük el, hogy megkeressük a szfinxet. Andi es Zita. Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben. Ebéd utáni könnyű séta. Ivóban töltöttem a szilvesztert, közben néhány ládát is sikerült felkeresnem.
- Tartód vára 19,4 km-re. Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt. Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt. Csak a rejtekhelyet. Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Regenyes hely. Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol.
- Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva 19,5 km-re.   Az Olt vetőrendszerére merőleges kelet-nyugat irányú völgyben törnek elő Madicsa-fürdő és Lok-pataka borvízforrásai. Csodák csodája. Úgy néz ki, hogy a hídat szépen felújították, újrafedték, de csodák csodájára a geodoboz nem tünt el, sőt még be se falazták. A hely egy különleges ritkaság. Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. Békaferedő. Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben.
- Szederjesi borvíz Csíkmadaras 19,6 km-re. A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból.
- Vízimalmok Eszenyő 19,8 km-re. Eszenyőben egyes adatok szerint a huszadik század elején 27 vízimalom illetve különböző vízi szerkezet működött: lisztelő, ványoló, kásatörő, olajprés, deszkafűrész.
- Zeteváraljai víztározó Zeteváralja 19,9 km-re. Árvízvédelmi-folyószabályozási, gazdasági, energetikai, turisztikai-szociális és környezetvédelmi jelentősége van. Víztározó. A Zetelaki-gátnál voltam. Nem a legszerencsésebb rejtés. Valószínünek tartom, hogy az utkarbantartás, meg az ut fölötti oldalból kivágott fák után maradt gallyrakások alatt pihen. Nem szép látvány. Ezt a ládát is megtaláltam, de a környéke nagyon kiábrándító.
- Vadaspark Ivó 20 km-re. Ez alkalommal nem sikerült bejutnunk a vadasparkba, mert nem jelentkeztünk be előre.
- Tizenkettes-forrás Bucsin 20,2 km-re. A Parajd községhez tartozó Bucsin település és a Bogdán-sípálya között félúton található csorgó vize friss, hűsítő.
- Nagy-Mező-havas Görgényi-havasok 20,9 km-re. A Mező-havas a Görgényi-havasok legmagasabb pontja Maros megyében, 1777 m tengerszint feletti magasságban. MezőHavas télen-nyáron. Minden irányból, útvonalon jártuk már a Nagy-Mező-Havast, a Görgényi-havasok legmagasabb csúcsát. Körbejártuk. A rejtekhelyet megtaláltuk, de a dobozt nem. 2017. Reggel indultunk a Marosvásárhelyi EKÉ-vel.
- Zetelaki gát Zeteváralja 21,3 km-re. Doboz nélkül. Székelyvarság, Fenyőkút, Pálpatakafelé indultunk. Megette a rozsda?. A Csurgókő fele megálltunk és kerestük, kerestük a dobozt, de nem lett meg. útban a Hargitára. E
- Barlangi forrás Gyergyóditró 21,5 km-re. A gyergyóditrói Barlangi-forrás szomszédságában található a Szent Ioachim-ház és az Anna-kápolna.
- Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 21,6 km-re. Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. A mászást halasztottuk. A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek. Ez volt az elso maszasom. A foutrol kozelitettuk meg a vasalt maszoutat. A csicsói Laji bácsi felszerelése. Azért nem feltétlenül szükséges hegymászó felszerelést vinni oda.
- Porgyos-tető Csíkjenőfalva 21,7 km-re. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.

Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva románul - in limba romana: Belvedere Veresvirag Ciumani


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Veresvirág sípálya és kilátó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Gyergyócsomafalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Bokamagassag - Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van...
  • Ez a rejtés elég nehéz volt - Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni...
  • Rejtekhelyek értékelése - Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket...
  • Megtaláltuk - Ötletes rejtés...

Sikerült eljutni Gyergyócsomafalva környékére? Tetszett a Veresvirág sípálya és kilátó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.