Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Unitárius templom - Énlaka - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Unitárius templom - Énlaka turisztikai látnivalói

Énlaka a Nagy- és Kis-Küküllő vizválasztójának gerincére és ez alá települt. A falu északkeleti felében kiugró dombon emelt unitárius templom uralkodik a helység, meg a falutól délre eső táj fölött...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Unitárius templom - Énlaka képtárból:

Tájékoztató 1
Tájékoztató 1
Székely kapu
Székely kapu
Unitárius templom
Unitárius templom
Tájékoztató 2
Tájékoztató 2
Templombelső
Templombelső

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Unitárius templom Énlaka fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Énlaka és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Unitárius templom!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Énlaka, 0,07 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Gagy-vize völgyének felső fele Martonos. Római castrumok. Énlaki kerekerdő. Keme és Beszértetők. A Hetesnél levő erőditvények. Sheremás. Énlaka. Temploma. Tatárdulás. Hunirás. Az énlaki vár, s ottan talált régiségek. Jenőné kocsija. Ijesztőbükk. Princzoldal.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Unitárius templom Énlaka közelében?
- Péter-hegyese Firtos 3,2 km-re. A Firtos legdélibb, legmagasabb csúcsán, a magasságjelző pont mellett egy kápolna maradványai találhatók.
- Székely iránytű Peszente-tető 3,3 km-re.
- Firtos kútja 3,4 km-re. Firtos kútja.
- Firtos vára 3,4 km-re. Korond és Firtosváralja között, a Kalonda folytatását képező fennsík nyugati, sajátságosan feltarajosodó részén, meredek sziklafalakkal rendelkező Firtos-hegyen épült Firtos-vára. Kerestem - .
- Etéd 5,4 km-re. A falu központjában látható református templom az 1792 szeptember 8- án, a Peszente utcában lakó Péter István házánál kiinduló tűzvész alkalmával 110 házzal együtt leégett, a harangok megolvadtak.
- Új negyed Malom utca Etéd 5,6 km-re. Érdemes egyet sétálni a településen, és megfigyelni a házaikat, ma már erőteljesen alakítják a faluképet.
- Katolikus templom Székelypálfalva 5,9 km-re. A Farkaslakáról Korondra vezető útról, a Kalonda aljában balra útelágazás vezet Énlaka felé. Befalazva - Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. (látnivaló és geodoboz)
- A temető kápolnája Atyha 6,6 km-re. Ez a különlegesen szép fekvésű település hétszázötven méterrel a tengerszint felett, a Székelyföld szívében évszázadokon át virágzott, . Új kápolna - A templomot újra födik. (látnivaló és geodoboz)
- Vízimalom Korond 7 km-re. Korondon az 1900-as évek elején harminchét malom működött. Malomkerék - Kétszer is nekifogtunk a keresésének. (látnivaló és geodoboz)
- Fiastetői kilátó 7,1 km-re. Fazekas Özséb gyulai belgyógyász főorvostól származik. Ujra megvan - 10 ev utan ujra megtalaltuk a dobozt.
- Korondi kilátó 7,2 km-re.
- Bereczki-ház Küsmöd 7,2 km-re. Küsmöd egyik érdekes látnivalója a Fő utcán található Bereczki-ház, vagy Csitkós ház, ahogy becézik.
- Madárkert Korond 7,4 km-re. A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
- Református templom és harangláb Küsmöd 7,4 km-re. A küsmödi templom zárva volt. (látnivaló és geodoboz)
- Árcsó 7,7 km-re. Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit.
- Református templom Kecset 8 km-re. évi regestrumban Kechijet néven 15 kapuval jegyzik.
- Csiga-domb Korond 8,3 km-re. Korond községtől észak-északnyugatra található, az országúttól keletre. Útban hazafelé - Megálltam, hogy megnézzem a Csiga-domb jelenlegi állapotát.
- Likas-kő Korond 8,4 km-re. A kő fölötti hegygerincet Likaskő-bércnek, a kő feletti fensíkot, mely művelhető és lakott terület, Likaskő mezejének nevezik. Mindkét doboz megvan - Megtaláltam a geodobozt is, a Déliáét is.
- Bugyogó források Fingóborvíz 8,7 km-re. A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Fortyogás - Megtaláltuk a forrásokat, megfigyeltük a fortyogást is.
- Korondi sóskút 8,7 km-re. A korondi sóskút a 13A műút mellett, a Korond vize jobb partján, a Sós ház-ban található. Magam helyett :) - Hát igen, az a rács egy kicsit olyan, mintha szájkosarat tettek volna a forrásra.
- Fingó-borviz Korond 8,7 km-re. A betonköpűbe ömlő forrás fölé egy pitvaros faépületet építettek. Első ládám - Végig fel tudtam menni kocsival.
- Laposlik Korond 8,8 km-re. A területén található a Bugyogó nevű forráscsoport. Merész rejtés - Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt.
- Kalonda-tető 8,9 km-re. Egyúttal a Kis-és Nagy-Küküllő vizválasztója. Odú - Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is.
- Református templom Kecsedkisfalud 9,2 km-re. A múlt századtól két falu, Kecsed és Kisfalud, egy község Kecsedkisfalud néven.
- Református templom Gagy 9,4 km-re. 1566-ban Gagij néven jelentkezik a forrásokban 1567-ben a regestrum 2 kapuval jegyzi. Gyík van, doboz nincs - Énlakáról hazafele, gondoltuk megkeressük a geodobozt.
- Móric-kő Korond 9,4 km-re. A tetejéről szép kilátás nyílik déli irányba Korondra, a Kalonda-tetőre és a Firtos-hegyre. Lobogó - Ha már valaki ilyen helyre lobogót telepít, akkor gondoskodhatna arról is, hogy egy év múlva ne egy rongy-darab lebegjen itt.
- Fügevára Korond 9,7 km-re. Ki Korondon megfordul, annak ajánlom, hogy Fügevár meglátogatását el ne mulassza, mely ily alakzatokat, ily képleteket bizonnyal ritkán lesz alkalma láthatni. Esőben - A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt.
- Anyósmentes övezet Csere-negyed Farkaslaka 9,8 km-re. A Csere-negyed Farkaslaka legújabb falurésze, inkább fiatalok lakják, akik egymás között anyósmentes övezetnek becézik a lakhelyüket.
- Kormos-kő sziklabástya Fenyőkút 10,1 km-re. A Sólyomkő pataka mellől a Kormos-kő sziklakilátója felé kapaszkodva a meredek domboldalon, egy kisebb sziklatornyot és egy nagyobb, impozáns, kettős sziklabástyát találtam. Meredek - A leírást követve jutottunk fel előbb a kisebb sziklához, majd a sziklabástyához.
- Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 10,2 km-re. A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak. Nagy kő esett le a szívemről - Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is.
- Szénégetők Kalonda-tető 10,2 km-re. A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Ellenőrzés - A sok esős nap után örültünk a napsütésnek.
- Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 10,2 km-re. Korond felől, a Pálpataka és Fenyőkút felé vezető utak elágazása fölé emelkedő, látványos sziklakilátó. Remek kilátás Korond felé - A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra.
- Tau a ferences kereszt 10,4 km-re. Az írásbeliség kialakulásával a személyt, illetve nevét helyettesítő írásjel lett. Puhányok - Csak szólok, hogy erre jártam, s kíváncsi voltam tényleg eltűnt-e a kis Tau kereszt.
- Tamási Áron sírja Farkaslaka 10,4 km-re. A szomszédos Szentlélektől több mint száz éve vált el, jelenleg nyolc falu községközpontja. Geodobozt nem találtuk - A sírnál szokás szerint sok turista.
- Medvevár sziklavilág Fenyőkút 10,6 km-re. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Szerencse - Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell! Néztem én már medvével farkasszemet, de nem egy lyukban! Nem is tudom, talán ledermedtem volna.
- Szalmakalap Múzeum Kőrispatak 10,7 km-re. Egy felújított hagyományos parasztházban létesült a Szalmakalap Múzeum, mely egyedi az egész világon. Gömbkövek - Hirtelen azt sem tudtam, hogy a köveket vagy a kalapokat csodáljam.
- Református templom Kőrispatak 10,9 km-re. A reformáció után ugyanis két protestáns egyház alakul, a hívek megoszlanak a református és unitárius vallás között.
- Bokor Levendulás Pálpataka 11 km-re. 2023-ban megszervezésre kerül a családi programokkal kecsegtető, második Pálpatakai Levendula fesztivál, július 8-9-én, szombat és vasárnap.
- Örök nyugalom 11 km-re. A régi ház már romos, de az udvaron élet nyomai vannak, és a sír is gondozott. Csendes, elhagyott hely - Bözöd felől érkeztem, egy kocsit eléggé próbára tevő úton.
- Mária-szobor Farkaslaka 11,1 km-re. A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll. A kilátótól oda-vissza félóra - A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog.
- Református templom Felsősófalva 11,1 km-re. A változatos, völgyekkel és dombokkal tarkított kis táj elnevezését a föld mélyében rejlő természeti kincsről, a sóról kapta.
- Sasfészek kilátó Alsósófalva 11,1 km-re.
- Szikla a Siklódi-kő lábánál 11,7 km-re. Siklód igazi hegyre szúrt falu, a világ végén, írja Orbán Balázs.
- Katolikus templom Nyikómalomfalva 11,7 km-re. Egyetlen település a Nyikó mentén, amely az idők folyamán felvette a rajta átfolyó patak nevét, így lett Nyikómalomfalva. Rejtekhely ellenőrzés - Ezt a rejtést már 2016-ban megtaláltam, de elfelejtettem bejelenteni.
- Kincses Kodáros dombja Felsősófalva 11,7 km-re. Kincses Kodáros dombja a Sóvidék legendás helye. Könnyen megtalálható és biztonságos rejtek - Mivel új rejtő rejtett itt egy új geodobozt, új rejtekben - én is, mint rejtekgazda, megkereshetem azt, és pontot is kapok a megtalálásért.
- Siklódi kő 12 km-re. A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban.
- Gordon-hegy Farkaslaka 12 km-re. Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt Székelyszentléleket. Sötétben a meredek hegyoldalon - A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva.
- Szencsedi nárciszmezők 12,2 km-re. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Hervadó nárciszok - Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük.
- Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 12,4 km-re. A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el. A kivágott fa új életre kelt és védi a dobozt - A rejtekül szolgáló kivágott fa csutakja nem hagyja magát.
- Sóhát és Sószoros Parajd 12,5 km-re. Parajd belterületétõl délnyugatra fekszik a Sóhát 8 hektár kiterjedésű természetvédelmi területe. Új doboz - Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban.
- Katolikus templom Székelyszentlélek 12,6 km-re. Ha nem is az egész templom, de annak egyes részei biztosan koraiak - ilyenek a toronyaljból a hajóba nyíló ajtó félköríves kerete, az elfalazott déli kapu szintén félköríves kerete, részben a hajó átalakított félköríves ablakai. Nagyon szép freskók - Szégyen, hogy több tízszer vagy százszor mentem már át Székelyszentléleken, de soha nem álltam meg, nem tudtam, hogy ennyire értékes temploma van.
- Harangláb Pálpataka 12,6 km-re. A  Görgényi-havasok a faluból jól látszanak. Másik bal oldal - Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam.
- Bözödi halomsírok 12,7 km-re. Az elmúlt években Bözöd környékén, légi régészet nyomán beazonosították a bözödi halomsírokat.
- Rez-tetői kilátó Sükő 12,9 km-re. A Nagyküküllő és a Nyikó között húzódó dombvidék legmagasabb csúcsa, a 932 m magas Rez-tető. Lehettem volna első megtaláló, de csak második rejtő lettem - Egyik kedvenc rejtekhely-kategóriám, a Rez-tetőihez hasonló kilátótornyok.
- Trópusi lepkeház Parajd 13,3 km-re. Szabadon repülve, testközelből figyelhetjük itt meg a lepkéket. Belülről is - Bent is szép, érdemes meglátogatni.
- Parajdi Sóbánya 13,5 km-re. Nyugat felől jövet Parajd Hargita megye kapuja. Forgalom - Nem felvonultunk, ahnem levonultunk ma a bányába.
- Fordított házikó Parajd 13,6 km-re. Feje tetejére állt a világ Parajd központi részében, az ANL utca 3 szám alatt, a rendőrség és az ANL tömbházak közelében, egy fordított, feje tetejére állt házikó található.
- Új római katolikus templom Parajd 13,8 km-re.
- Evszakok Parajd 13,8 km-re.
- Ferde torony Sükő 13,9 km-re. A Gátpataka mentén annyi és oly nagy egerfaberek van, hogy egy padlatkoczka-gyárnak évtizedekre nyujthatnak bő anyagot. Felújított torony és rejtek - Már régóta tervezem, hogy meglátogatom a sükői ferde tornyot és a közelben található Rez-tetői kilátót.
- Református templom Parajd 13,9 km-re. Az ősi sóvágók telephelye aránylag messze volt a sóbánya helyétől, és ezért a sóvágók egy kisebb csoportja valószínűleg a bánya közelébe költözött, kialakítva az ősi Parajdot.
- Fenyőkúti tőzegláp 13,9 km-re. A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. Pótoltam a hiányzó dobozt - A tegnap ellenőriztem a rejtést, a dobozt nem kaptam meg.
- Református templom Rugonfalva 14,2 km-re. 1968-ig községközpontja volt Betfalvának, Nagy- és Kiskedének. Feltételezem, hogy három harangja is van a templomnak - Esélyem sem volt a geodoboz keresésén "dolgozni", mivel a harangozó bácsi végig ott volt mellettem.
- Levendulás Csekefalva 14,4 km-re. A helyszín közelében parkoló a csekefalvi futballpálya mellett van.
- Oroszhegyi kilátó 14,4 km-re. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében. Új kilátó - Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása.
- Síratófal Bözödújfalu 14,6 km-re. Bözödújfalu tragédiája az 1980-as években történt. Emlékmű - Az esztelen falurombolás során elárasztott település.
- Református templom Bözöd 14,6 km-re. Először 1636-ban említik, de szentélyének formája és a gótikus szamárhátíves ülőfülke a templom korábbi eredetéről vall. Szerintem ez a református templom - Bár erre én is csak akkor jöttem rá, amikor a faluban elhaladtam a másik templom mellett, melyre rá volt írva az Egy az Isten felirat.
- Maka vára Makfalva 14,9 km-re. A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel - Maka állítólag egy székely rabonbán volt.
- Óriások dombja Atosfalva 15 km-re. Innen nagyméretű emberi csontok kerültek elő a múltban, talán ezzel magyarázható e hely neve is.
- Fehérnép sarka Makfalva 15,1 km-re. A Fehérnép sarka egy jellegzetes alakú domb Makfalva északkeleti részében, a Kis-Küküllő baloldali partján, a Nagyszeg csorgója és Andrásuta pataka között.
- Orbán család temetkezési helye Székelylengyelfalva 15,1 km-re. Lengyelfalva a legnagyobb székely, Orbán Balázs szülőfaluja. A természet ajándéka - Bár eredetileg úgy terveztem, hogy a környék rejtekhelyeit egy külön kirándulás alkalmával keresem fel, Székelylengyelfalva főúthoz való közelsége miatt mégsem hagytam ki ezt a rejtést.
- Alsó-szikla Makfalva 15,3 km-re. A hagyomány szerint, ha a faluból is jól látható Alsó-szikla megszürkül, megváltozik az idő, ugyanis a kék palás rétegek előre jelzik az esőt.
- Katolikus templom Székelylengyelfalva 15,3 km-re. Székelylengyelfalva temploma 1500-ban épült, amint egy 1776 május 9-én kelt összeírás megállapítja. Időjárás előrejelzés - Minden lengyelfalvi ember tudja.
- Orbán Balázs mellszobra Székelylengyelfalva 15,4 km-re. A legnagyobb székely névvel kitüntetett Orbán Balázs köztéri mellszobra a katolikus templomtól északkeletre, a művelődési ház melletti téren található.
- Oroszhegy 15,5 km-re. Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
- Levenduladomb Bözöd 15,5 km-re. A bözödi levenduladomb a tó keleti végénél, a kőrispataki letérőnél található, különleges helyszínen.
- A tó partján Bözödújfalu 15,6 km-re. A falu a romániai falurombolás jelképévé vált: 1988-ban elárasztották egy új víztározó építésekor. POI - A doboz eltűnt.
- Jézuskiáltó Székelykeresztúr 15,6 km-re.
- Kisfenyős-kő Parajd 15,6 km-re. Rabsonné várával szemben, a Kis-Küküllő másik oldalán, érdekes sziklaképződményeket fedezhetünk fel. Mindkettő - Diplomatikus leszek: mindkettő.
- Rák-tava Nagygalambfalva 15,6 km-re. Egy jómódú, ám gonosz lelkű özvegyasszony, Rákné élt benne, csúnya édeslányával és szépséges mostohalányával. Száraz ősz - A tó teljesen kiszáradtnak tűnik, vízfelület egyáltalán nem látszik, azért a kilátás szép.
- Betfalva 15,6 km-re. Betfalva és Székelykeresztúr között ömlik a Nagy-Küküllőbe a Farkaslaka határában eredő Fehér-Nyikó.
- Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós 15,7 km-re. Az Ördögútja töltésvonulat, a kelet-erdélyi, székelyföldi gyepűrendszer része.
- Kibéd 15,8 km-re. Kibéd 10 km-re fekszik Szovátától, helyi posztóüzeméről híres.
- Síugrósánc Székelylengyelfalva 16 km-re. Az udvarhelyi síugrósánc Szejkefürdővel szemben, a főút túlsó oldalán található, a Székelylengyelfalva felé vezető út baloldalán.
- Szent László-kápolna Oroszhegy 16 km-re. Római őrhely a Kápolna-dombon, Oroszhegy közelében, amit a néphit Szent Lászlótól származtat és kápolnának néz.
- Nárciszrét Oroszhegy 16 km-re. Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban.
- Urusos-kút Oroszhegy 16 km-re. Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
- Fedetlen fedeles híd Sóvárad 16,1 km-re. Mivel a fából készült hidak anyagát az időjárás könnyen tönkretette, Erdélyben több helyen is fedeles hidakat készítettek. Nyoma sincs az egykori faszerkezetnek - Pedig szerettem volna látni.
- Dobó és Vágás 16,3 km-re. A Cigány-patak völgyében, ahol Dobó Vágással összeér, ott fekszik a két falu temploma.
- Vörös oldal Székelylengyelfalva 16,3 km-re. Bányai János leírása alapján ezek egy szép nagy limonittal és mésztufával fedett területet rejtenek, melyek az egykori magasabb szintben levő kifolyási helyei lehettek a mai borvízforrásoknak.
- Kerektó Pálpataka 16,3 km-re. A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett, ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó.
- Erzsébet kútja 16,4 km-re. Székelykeresztúr közelében található Erzsébet kútja. tiszta forrás - A kútat és környékét rendben tartják, a vize nagyon finom, érdemes felkeresni.
- Harangláb Bözsefalva 16,4 km-re. A Székelyudvarhely és Székelykeresztúr közötti főútról tábla jelzi a letérőt a település felé, mely egyszerre utca és város, falu. Erzsébet? Bözse? - Megkaptam a sebességkorlátozó táblát, a harangot (és a lábát).
- Katolikus templom Székelykeresztúr 16,4 km-re. Keresztúr a Gagypatakának Nagy-Küküllőbe szakadásának térhelyén fekszik.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Unitárius templom adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Énlaka térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Göcsörtös fa - Igazán szép ez a félreeső hely...
  • 4 ember - 4 emberkére volt szükség, hogy körbe öleljük a nagy zádokfát...
  • Mondák és regék földje - A Firtos várától ereszkedtünk le torony iránt a csodálatos kis faluba, amelyik nem hiába a világörökség része...
  • Fotótáborban - Múlt csütörtökön, énlaki táborozásunk keretében megtaláltam a geoládát...

Sikerült eljutni Énlaka környékére? Tetszett az Unitárius templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.