Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Szélkapu - Nemere-hegység - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Szélkapu - Nemere-hegység turisztikai látnivalói

Szélkapu..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szélkapu Nemere-hegység fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22625 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Nemere-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szélkapu!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Szaláncfürdő, 9,64 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szélkapu Nemere-hegység közelében?
- Magyar-Nemere-csúcs 1,5 km-re. A csúcson egy lapos sziklakilátó található, ahol tiszta időben szép kilátás tárul elénk. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Kőgomba - Kis-Nemere 1,8 km-re. A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található. (turisztikai látnivaló geodobozzal)
- Kis-Nemere nyerge - Nemere-hegység 2,2 km-re.
- Nagy-Sándor-csúcs - Nemere-hegység 2,3 km-re. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja. (turisztikai hely geoládával)
- Dofteana-szurdok Doftána 4,1 km-re. A 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén - Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot. (turisztikai hely geoládával)
- Nagy-Nemere-csúcs Nemere-hegység 4,2 km-re.
- Nemere tavai Nemere-hegység 4,6 km-re.
- Vadles Veres-víz 6,5 km-re. A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk. Lesben - Megtaláltam a dobozt.
- Farok Orra alatti forrás Nemere-hegység 9,7 km-re. A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén.
- Asztag-kő Esztelnek 10,1 km-re. 7 év - A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál.
- Hajdúk vára Lemhény 10,1 km-re.
- Rakottyás-tető Nemere-hegység 10,7 km-re. Havasi tanyavilágban járunk itt. Séta a Rakottyás tetőre - Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
- A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 11,8 km-re. A hely a Fekete-ügy és a Papolna-patak összefolyásától kissé feljebb, a Bécsi-bércre vezető erdei út kozelében található. Felfele a sozok utjan - Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
- Almás vára Kézdialmás 12,1 km-re. Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Egy óra botladozás után - Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra.
- Tömlőhozó-ösvény Csutakos 12,1 km-re. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen - Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt, az ösvényjáró kocsival :-) kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig.
- Csángótelepi hágó Esztelnek 12,5 km-re. Nyoma sincs - A doboz rendben.
- Naszály-vízesés 12,5 km-re. Mohás gyökerek - Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést, vissza, át a hídon és a sétányos oldalról is megközelítettük.
- Nagy-Lemhény-patak 13,1 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Átlagos patakmeder - Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni.
- Medve-barlang Sósmező 13,2 km-re.
- Kotlott borvíz Kászonfeltíz 13,3 km-re. A tavaszi lomb alig-alig takarja a Répát-pataka bal oldalán fakadó forrást, melynek kotlóstojás szagára neve is utal. Megújult forrás - Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek.
- Csomortáni Péter vára 13,7 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat - Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.
- Úzmezei víztároló 13,7 km-re. A gát - A rejtekhelyről gyönyörű kilátás nyílik a gátra és a tó felső részére.
- Farkaspataki Büdös-víz 13,7 km-re. Almás rétjén Kézdialmás határában, a Büdös kút egy igen hideg vizű forrás, 8-9 fokos a vize, kéndioxidot tartalmaz, innen jön a neve is. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén - Hát, a leírás egy kissé pontatlan.
- Kalaszló vízesése 14 km-re. A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki. Zubogó Kalaszló - Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni.
- Gyilkoskő 14,1 km-re. Itt mészárolták le 1788-ban a törökök a székely helyőrséget. Tenyleg gyilkosan szuszogtato - Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese es a SZNMnapjan alkalmam is nyilt ra:  Amig en lihegve kerestem a ,,gyilkoskovet''  addig a csapat egy resze nyugodtan kerodzott lent a parkoloban,  mig a masik fele egyszemelyben rohangalt lennebb a meredek hegyoldalban egy ujabb rejtes remenyeben.
- Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 14,1 km-re. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk.
- Pásztor-kereszt Sósmező 14,2 km-re.
- Veresszéki borvíz 14,4 km-re. A múltban a Balásiak tulajdonában volt. A keritesen kivul van - Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van.
- Tölgyes-vízesés 14,5 km-re.
- Minimum Party Kászonaltíz 15,1 km-re. Minimum Party művészeti alkotótábor helyére akadtunk. Kászon 2 - Második állomásunk a táborhely volt.
- Honvédsírok az Úz völgyében 15,2 km-re. Az I. Háborúk szele - Részt vettünk a megemlékezésen.
- Honvéd-kő 15,4 km-re.
- Kápolna az Úz völgyében 15,5 km-re. Kápolna - A temetőkertbeli megemlékezésből hazafelé útba ejtettük a kápolnát.
- Ojtoz vára 15,6 km-re. Bereck után áthaladunk az Ojtozi-hágón, majd szerpentineken ereszkedünk be az ojtozi szorosba. Ásatás - Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 15,9 km-re. Az Almás rétről az Olvasó pusztán keresztül felmásztunk az Avas-tetőre. Összekevert helynevek - A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg.
- Csomortán 16,9 km-re. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik. Román helységnevek - Csomortán románul Lutoasa.
- Dofteana Arborétum Doftána 17 km-re. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb.
- Katalin-kápolna Kászonfeltíz 17 km-re. A Katalin-kápolna romjai Kászonfeltíz észak-nyugati részén, melyet a helybeliek Pápországának neveznek, a Kászon-patak földrajzi jobb oldalán, a település felé emelkedő dombon helyezkednek el.
- Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 17 km-re. Kereszt - Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt.
- Cece vára 17,3 km-re. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Datum - A helyes datum november 4.
- Katolikus templom Esztelnek 17,3 km-re. Ezt az 1958 évi renováláskor a gótikus elemek mögött felfedezett román kori emlékek feltárása, illetve azonosítása is megerősíti. Télen nem olyan, mint nyáron - Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam.
- Csodálatos bükkfa Tisztás dombja 17,3 km-re. Kászonjakabfalva és Katrosa között, a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje csúcstól keletre található a Tisztás dombja.
- Balási kúria Kászonimpér 17,8 km-re. Az emeleten könyvtár és fegyvertár volt, a levéltár a világháború pusztításának esett áldozatul. Kijavitva - "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
- Saj havasa Csíki-havasok 17,8 km-re. A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa.
- Hódtanya a halastóban Lemhény 18,1 km-re. Hódtanya vagy halastó? Lemhény határában nemrég halastó létesült. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök - Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz.
- Szent Mihály-templom Lemhény 18,2 km-re. A római katolikus vártemplom középkori eredetű, Kézdialmás és Lemhény között a Szent Mihály-hegyen áll - a középkori templom összeomlott és 1510-ben újat kellett építeni helyette. Csalán gyüjtés.... - Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért.
- Katolikus templom Nagykászon 18,3 km-re. 1333-ban a pápai tizedjegyzék Kazun, Kasim néven említi. Főhajtva - Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon.
- Angustia római kasztrum Bereck 18,7 km-re. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici - A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
- Lápos remetelak romjai Dormánfalva 18,8 km-re. A Csíki-havasok hasonló nevű hegye alatt található Lápos-remetelakot egy szerzetes építette 1737-ben, majd 1850-ben egy tűzvész martaléka lett.
- Venetúrné vára Bereck 18,8 km-re. Ez az eroditmeny az egykori romai provincia keleti hatarat es az ott elvezeto kozlekedesi es hadi utat vedo romai taborok egyike volt. Venetúrné átváltozása - A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve.
- Kászonjakabfalvi panoráma 18,8 km-re. Erdőt kerülgetve, panorámát keresve - Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában.
- Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 19,1 km-re. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu. Zárt templomok látogatása - Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása.
- Veszes-patak völgye 19,1 km-re. A Veszes-patak a Veszes dombja és a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje között folyik.
- Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 19,2 km-re. A helyet Körültájnak hívják. Királynő - A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot.
- Leány-vár Bereck 19,4 km-re. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal - Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára.
- Szalánc-erdő kőtornyai 19,4 km-re. A vízesések őrkövei - Közös túránkon, Trekkingklub és a férjem, a jobboldali ágon felmentek a vízeséseket megcsodálva.
- Velnica kőbánya vízesései 19,5 km-re. Aknavásár és Ciresoaia települések között, a Velnica kőbányából indulva, a vad és mászkálós terepekhez szokott, tapasztalt, jól felszerelt, és vállalkozó kedvű természetjáró egy igazi vízesés-paradicsomot fedezhet fel. Vízesés rengeteg - A játékvezető egy igazi vízesés rengetegbe kalauzolt el bennünket.
- SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 19,6 km-re. Vashíd - Megvan ez is.
- Farkasvár Bereck 19,6 km-re. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. A hely farkast vár - Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt.
- Katolikus templom Bereck 19,6 km-re. 1426-ban Zsigmond király kiváltságokat ad Berecknek, hogy a határ menti helységbe települőket csábítson. Bereck főtere - K
- Felfüggesztett kőkocka Szalánc-erdő 19,7 km-re.
- Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva 19,7 km-re. Ez a hely kiegészíti a Sólyomkő-körtúrát, mely a következő útvonalon vezet végig: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. A békés szörnyeteg - A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez.
- Nagy kőüst Sólyomkő Gorzafalva 19,8 km-re. Ez a hely része lehet egy Sólyomkő-körtúrának, a következő útvonalon: Sólyomkő-kilátó - Kalaposkő - Nagy kőüst - Kicsi kőüst - Kőerődítmény - Sólyomkő-tető - Sólyomkó-kilátó. Kőüst - A kilátótól az ösvényen továbbhaladva megcsodáltuk a Kalapos-követ, majd rábukkantunk a "kényelmesen belakható" nagy-kőüstre.
- Kicsi kőüst Sólyom-kő Gorzafalva 19,8 km-re. A nagy kőüstöt keresve bukkantam rá erre az agy kinézetelű sziklára, melynek oldalában egy kis fél-kőüst található. Öcsike - Nemcsak a nagy, hanem a kis kőüst is előkerült némi mászás után.
- Kőerődítmény Sólyom-kő Gorzafalva 19,8 km-re. Értesüléseim szerint első világháborús katonai létesítményről van szó. Kővár - A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk.
- Kalapos-kő Sólyomkő Gorzafalva 19,9 km-re. A Kalapos-kő a Sólyomkő-körtúrának egyik leglátványosabb pontja. A kalap tetején - A Kalapos- kő lentről sokkal impozánsabb, ellenben tetejéről gyönyörű kilátás nyílik.
- Sólyomkő-tető Gorzafalva 20 km-re. Bár a kis tetőről nem a legjobb a kilátás, a környéken érdekes sziklaalakzatokat fedezhetünk fel, ezért érdemes ide kikapaszkodni. Végre a csúcs - Újabb mászás után túránk legmagasabb pontjára értünk.
- Szetye vára Kászonújfalu 20,1 km-re. Az ásatások előbb szláv, majd  árpádkori eredetről tanuskodtak. Ujrarejtes - Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda.
- Sólyomkő-kilátó Gorzafalva 20,1 km-re. A helyet a helybéliek Sólyomkő néven ismerik. Kőszínpad - Különleges kőalakzatokkal tűzdelt körutat köszönhetünk a játékvezetőnek.
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 20,2 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés - Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket.
- Cseppköves bunker Kászon-völgye 20,5 km-re. A Kászon- és a Bellő-patak közötti hegygerincen húzódik az Árpád-vonal erődrendszerének a kászoni szakasza, melyet a 24/2 székely határvadász század háromszéki katonái védtek. Csak a geodoboz volt otthon - Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem.
- Második világháborús bunker Katrosa határában 20,6 km-re. Kászonjakabfalvától délnyugatra emelkedik a 906méteres Bellő-tető. Bunker 2 - Na, ezt is megtaláltuk.
- Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 20,6 km-re.   Attila halála után a hegyek között oltalmat kereső Tolcson és Buta nevű vitézek beleszerettek Katrosa lányába. A pusztában - A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni.
- Bunker maradvány 2 Bellő-tető 20,6 km-re. Bunker maradvány 2 - Bellő-tető.
- Parancsnoki bunker Kászon-völgye 20,8 km-re. A közelében fából ácsolt kettős fakereszt található. Bunker 3 - Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül.
- Maguricea-domb Dormánfalva 20,9 km-re. A Maguricea-domb Dormánfalva város felett emelkedik, az Úz-Csobányos vízválasztón, az Úznak a Tatrosba történő befolyása közelében.
- Kósna-csúcs Nemere dombvidék 20,9 km-re. A Kósna-csúcs a Nemere alatti dombvidék legkeletibb csúcsa, 784 m tengerszint feletti magassággal. Kilátás nélkül, de lövészárkokkal - A katonai emlékműtől továbbsétáltam, az alig 500 méter távolságra található csúcs felé.
- Milleniumi kereszt Polyán 21,1 km-re. Perkőről Kiskászon felett, Polyán felé sétálva, sokszor láttunk itt őzeket, játszadozó mókuskölyköket, kökörcsint. Venul az ember - Ez igy van, venul az ember.
- Katolikus templom Polyán 21,2 km-re. Villámgyors megtalálás - Hát, ezt én sem gondoltam volna, hogy ennyire gyors és könnyű lesz.
- Bunker maradvány 1 Bellő-tető 21,3 km-re. Bunker maradvány 1 - Bellő-tető.
- Fáraó-szikla Kománfalva 21,4 km-re. Fáraó-szikla - Kománfalva. Fáraó két emberfejjel - Érdemes leereszkedni a patak medrébe is, ahol szintén látványos kőzetrétegek láthatóak, melyek hasonlóak az út mentén levőkhöz.
- Katonai emlékmű Kósna-domb Aknavásár 21,5 km-re. A Kósna-domb az első világháborúban fontos harcok helyszíne volt. Szitás faluból indulva közelítettem meg a helyet - Aknavásártól készültem nekiindulni a Kósa-domb felé, a piros kereszt jelzésen.
- Sziklavilág Tiszest 21,6 km-re. Egy sziklacsoport alkotja, mely a Tiszest-patak forrásvidékén helyezkedik el.
- Csinódi bükkfák 21,7 km-re. Csinód Csíkszentmárton közelében, az Uz patak völgyében fekvő, eldugott kis csángó település, ahol 2015-ben rönkkápolna épült. Egyedül jöttem, egyedül mentem - Régóta tervezem, de nem sikerült még Csinódba eljutni.
- Kászonújfalu temetője 21,7 km-re. Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Mi sem találtuk - Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el.
- Kislépcső-vízesés Kománfalva 21,8 km-re. Itt található a Tatros egyik oldalágának, a Szupán-pataknak a völgye. A nehezebb megközelítés - Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni.
- Dák erőd Titelca-domb Aknavásár 21,9 km-re.
- Vályúknál Aknavásár 22,1 km-re.
- Tanyavilág Csobános 22,4 km-re. Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep.
- Katolikus templom Kézdimartonos 22,4 km-re. A falu alsó végén a Kápolnaszernek nevezett helyen a XVII-dik században kolostor állt, melynek nyoma nem maradt. Kaptam ide egy csendes tarsat - Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis ,,terepmunkara" .
- Kézdimartonosi feredő 22,4 km-re. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet. Martonostol felfele - Ha mar az ,, igehez" kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni  a ,,mindszentek havaban" .
- Cégéres kút Fejtető 22,5 km-re. Egy régi, 1917-ben kiadott térképen románul Fantana Vestita néven jelenik meg forrás.
- Katolikus templom Kézdiszárazpatak 22,5 km-re. 1324-ben Zarazpotok, 1349-ben Zarazpotok formában szerepel. Út mellett - A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem.

Szélkapu Nemere-hegység románul - in limba romana: Portile de Vant ale Nemirei


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Szélkapu adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Nemere-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni Nemere-hegység környékére? Tetszett a Szélkapu? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3728 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.