Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Háromkút-forrás - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Háromkút-forrás turisztikai látnivalói

Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település. A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Háromkút-forrás képtárból:

Háromkút völgye
Háromkút völgye
Forrás 1
Forrás 1
Forrás 2
Forrás 2
Forrás 3
Forrás 3
Piros áfonya
Piros áfonya

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Háromkút-forrás fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Háromkút-forrás!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Trei Fantani, 3.77 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos sziklabérczei Tarkő növényzete, sziklái. Öcsémtetej. Egyeskő. Az óriások asztala, elrejtett kincseik. Ködokozta csalódás. Népmonda a Tarkőről.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Háromkút-forrás közelében?
- Pásztor-kő - Hagymás-hegység 1,8 km-re. A hófehér sziklatömb több érdekes látnivalót rejteget - az Egyeskővel szemben egy sziklakürtő szája tátong, a hátában két szűk kanyon, az oldalában pedig két zsomboly is van. Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Vasalt mászóút - Egyeskő - Hagymás-hegység 2,3 km-re. A vasalt mászóút végén egy kis sziklatetőre jutunk, ahol épp annyi hely van, hogy egy pár ember elfér. Csúcsforgalom - Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom. (turisztikai hely geoládával)
- Melegvíz-forrás - Háromkút 2,4 km-re. A forrásból kiömlő víz azonmód egy bővizű patakot alkot. Miben mérve? - Hm. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Vigyázó-kő 2,4 km-re. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik. Zöld majom - A részeg erdőn józanul áthaladtunk, megsimogattuk az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát. (látnivaló és geodoboz)
- Tárnicsmező a Lik-puszta felett 2,4 km-re. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
- Isteni irgalmasság-kápolna - Egyes-kő 2,4 km-re. Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban.
- Sziklataréj - Ter-kő 2,8 km-re. Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Kilátások - Nahát! :) Mi pedig nem sokkal később, amikor fennebb emelkedett a felhőzet, a Bucsecsben és a Királykőben gyönyörködtünk, aztán a Csalhó is félig-meddig felfedte magát.
- Terkő-nyereg Hagymás-hegység 3,9 km-re. Északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Megtaláltuk az elveszett telet is - Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe.
- Ilia-tető Gyimesek 4,2 km-re. Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
- Ördög-hágó Balánbánya 4,2 km-re. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Ördögi meredek - Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt.
- Rejtek-csúcs 4,2 km-re. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Történelmi pillanat - Régi álmom teljesült.
- Felső-mező Hagymás-hegység 4,2 km-re. A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található. Felhők között - A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett.
- Kígyófej-szikla Rejtek-patak 4,3 km-re. Egy óriáskígyó fejéhez, kitátott szájához hasonlít a víz melletti szikla, már csak a nyelvét kell hozzáképzelni. Palás patakmeder - Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége.
- Ködlátó-nyereg 4,5 km-re. Csúcsai kilátás nélküliek, erdővel borítottak. Köd nélkül - Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe.
- Nagyhagymás-csúcs 4,5 km-re. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Világítás a Nagyhagymáson - Édesapámra emlékeztünk a keresztnél.
- Kilátópont Szakadát 5,2 km-re. Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre. Tolvajok tavasza - A 2018-as evet koszontenem minden kedves rejtek keresonek, egy elmaradt portyaval, de meg bepotolhato, most virtualisan megkozelitve.
- Szakadát-mező Nyugati rész 5,2 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező - Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában.
- Szakadát-mező Keleti rész 5,4 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Keletre - Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig.
- Meddőhányó Balánbánya 5,5 km-re.
- Gyimesi jegenyefenyők Bükkhavas-pataka 5,7 km-re. A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két, óriás méretű jegenyefenyő. Csak egy fenyő maradt - Sajnos már csak egy fenyő magasodik.
- Bagolykő Bükkhavaspataka 5,8 km-re. A Bagolykő megközelítése a gyimesközéploki Hidegségről indulva lehetséges, Bükkhavas patakából a Nagysarok-patak szádától indulva a Jávárdi-hegy fele. A régi geodobozt elvitték, az új a helyén van - Az aznapi Jávárdi-körtúránk harmadik állomásaként, a Jávárdi-tető felől ereszkedtünk be a gerinc mentén, majd a patakvölgyek által barázdált erdőben egészen a Bagolykőig.
- Száraz-patak Hagymás-hegység 6 km-re.
- Jávárdi völgye 6,1 km-re. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
- Fehér-mező Hagymás-hegység 6,3 km-re. A Nagyhagymásban található mészkő plató. Örök szépség - Fehér-mező szépsége örök.
- Jávárdi-tető Jávárdipataka 6,6 km-re. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni. Új geodoboz új rejtekben - A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
- Fekete-Hagymás-csúcs 6,7 km-re. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
- Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka 6,8 km-re. A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. Búcsú után - A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében.
- Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység 6,9 km-re. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
- Patkó-kő 7 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá - Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
- Kóta köve Jávárdi 7,2 km-re. A Jávárdi patakának északi részén húzódó hegyén, közel a kápolnához található a Kóta köve. Pásztorkutyák - Nem egy veszélytelen környék.
- Pásztorbükk 7,6 km-re. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Volt még bejegyzés a füzetben? - Gratululálok Gábor! Te voltál az első megtaláló? Hiszen ez a geodoboz már 3 és fél éve várja a látogatóit.
- Vársarka Csíkszentdomokos 7,8 km-re. Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka.
- Bástyakő Naskalat-hegycsoport 7,9 km-re. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra - Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
- Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport 8,1 km-re. Útközben még csodálatos a kilátás a Jávárdi-patak völgyére, a csúcsról viszont már nincs kilátás.
- Zúgó-vízesés Jávárdipataka 8,5 km-re. A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé. Nem sikerült megtalálnom a dobozt - Ahogy láttam nagyon forgalmas hely.
- Gyümölcsénes-tető 8,7 km-re. Azon a ponton, ahol a talajút keresztezi a gerincet irányítótáblák fogadnak. Véráldozat - Ezt is megértem.
- Felső-szoros 8,7 km-re. Kisbékás szórványtelepülés területén két szép mészkő szurdok található. Jégpadok - Gyönyörű a  rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
- Czofronka 9,2 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás - Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet.
- Páduai Szent Antal kápolna Hidegség 9,4 km-re. Páduai Szent Antal, a szegények védelmezője, a védőszentje a Hidegségen, a Jávárdi-patak földrajzi baloldalán álló Szent Antal kápolnának. Nem Jávárd, hanem Jávárdi a hely neve - A kápolna weboldala ez a weboldal, ahol mi itt a bejegyzéseket írjuk.
- Naskalat-csúcs 9,5 km-re. A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Pihenő - B
- Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport 9,5 km-re. A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők.
- Alsó-szoros Kis-Békás 9,6 km-re. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el.
- Toronykövek Jávárdipataka 9,6 km-re. A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók. Meredek - Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van.
- Kerek-kő 9,8 km-re. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson - Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
- Lok forrása Vaslábi-hegycsoport 11,2 km-re. Hevederből indulva, a Sugó-barlang elágazásnál jobbra tartunk.
- Gyilkos Fekete-fehér 11,2 km-re. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat - A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
- Muhos pataki népi fürdő 11,2 km-re. A gyimesközéploki Hidegségpatakán felfele haladva 10 kilométerre érjük el a Muhos patakot. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb.
- Hidegség 11,5 km-re. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése.
- Fa harangláb Hidegség 11,5 km-re. A mutatós fa harangláb becsületesen ki van kötve a négy sarkánál, sodronykötéllel. Temető - Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt.
- Gyilkos-kő Békás-szoros 11,5 km-re. A Gyilkos-kő nyugati sziklaperemén két fontosabb kilátópont is van, az egyik az 1378 m magasságban található nyugati kilátópont, illetve az északnyugati, ahol az egyik panorámakabin is található. Öreg doboz - Ennyire doboznak még nem örvendtünk! Talán mert ennyi ideig, ekkora bozótban és ilyen kitartó esőben még nem kerestünk.
- Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok 11,6 km-re. Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival. A pihenő(hely) volt a cél(pont) - A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé.
- Olt forrás 11,6 km-re. 010 km2, keresztül folyik Székelyföldön, Királyföldön, majd Fogaras vidékén. 686 méter - Előre is köszönöm a dobozcserét.
- Gyilkos-kő kilátó 11,8 km-re.
- Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység 11,9 km-re. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
- Maros forrása Fekete-Rez 11,9 km-re. Eredő ága a Meszes-patak. A Maros ősszel - Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva.
- Panoráma kabin Gyilkos-kő 12 km-re.
- Fekete Bitka Hagymás-hegység 12,1 km-re. Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára.
- Lucs-kő 12,3 km-re. A Kis-Békás keleti oldalán húzódó domuki hegyvonulat gerincén kiemelkedő, impozáns sziklaalakulat a Lucskő. Háromkút felől a Lucs-kőhöz - A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel, de a bánya bejáratánál levő sorompónál nem jutottunk tovább.
- Sziklavilág Lóduj-nyereg 12,3 km-re. A Pongrác-tetőről Fehér-mező irányába indulunk a piros sáv jelzésen. Házhoz szállítás - L
- Szem-gyógyforrás Marosfő 12,7 km-re. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl. Ősszel nincs szem előtt a forrás - Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor.
- Hármaskő és a Kondra-kereszt 12,8 km-re. Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll. Transzgyimes - A Transzgyimes immár örökre beleégett a tudatunkba.
- Gréces-tető Marosfő 12,8 km-re. Ha felkapaszkodunk erre a hegyre, remek kilátás tárul elénk mind a Gyergyói-, mind a Csíki-medencére és az őket övező hegyekre. Ázott doboz - A dobozt teljesen beázva találtuk meg és már messziről virított, mert kieshetett a rejtekből.
- Kőerkély Gyilkos-tó 12,9 km-re. Kőerkély - Gyilkos-tó.
- Gyilkos-tó 13,2 km-re. A Gyilkos-tó a természetes torlasztavak csoportjába tartozik. Rönkök a tóban - Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő.
- Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység 13,4 km-re. Ez a gerinc utolsó kiemelkedő sziklája.
- Garados-kőbánya Csíkszentdomokos 13,4 km-re. A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek. A láda nincs meg - A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás.
- Wild Ferenc-emlékút via ferráta 13,5 km-re. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
- Kis-Békás-vízesés 13,6 km-re. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban. Érdemes volt másodszor is visszatérni - Az egyik barátom túrázni, kirándulni akart ezen a hétvégén, ezért megkért, hogy egy látványos helyet mutassak neki a közelben.
- Felső függőhíd Kis-Békás 13,6 km-re. Az új függőhíd lehetővé teszi, hogy száraz lábbal mehessünk végig a Magyarok-hídja - Mária-kő turista útvonalon. Télen lezárt útvonal - Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása.
- Déli fal Mária-kő Békás-szoros 13,6 km-re. Remek kilátás nyílik innen a Kis-Szurdok-kőre, a Kis-Békás-szorosra, valamint a Háromkutat övező hegyekre. Új helyzetkép a déli kilátón - A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is.
- Kis-Cohárd 13,6 km-re. A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Nagy kedvvel - A to mellett levo lada megtalalasa utan nagy kedvvel indultunk neki a meredek kaptatoknak.
- Kis-Békás kilátópont 13,7 km-re. A hidat a magyarok építették 1940-44 között, de a háború miatt nem sikerült befejezni. Befagyott patak - Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra.
- Túlfolyó-ág Súgó-barlang 13,8 km-re. januárjában fedezik fel. Talaltam egy ladat a Sugo barlangban - Talaltam egy geotrekking ladat a Sugo-barlang melyen, a barlang rejtett reszeben, ahova konyokon kellett bemaszni.
- Súgó-barlang Gyergyói-havasok 13,8 km-re. A Keleti-Kárpátok középső részének egyik jelentős barlangja, aSugó-barlang, a Gyergyói-havasok Siposkő nevű hegytömbjének a délilábánál található. Forgalom - Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye.
- Súgó barlang II Vizes járat 13,9 km-re. A Gyergyói-Havasok, 1568m magas, Sípos kő  tömbjének délnyugati nyúlványában húzódik a már 100 éve ismert, tekerőpataki Súgó-barlang. Súgó barlang II. - Vizes járat - Megvan !A doboz fedele el van hasadva, belul minden nedves.
- Tündérkert Békás-szoros 13,9 km-re. A Békás-patak vizének földrajzi bal oldalán található, a Csíki-Bükk nyugati sziklafalaival szemben.
- Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros 14 km-re. A Mária-kő a Békás szoros délkeleti részén, a szurdok és a Kis-Békás patak között ékeskedik. Kilátás - A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást, majd elindultunk az új függőhíd fele, és azon átkelve érkeztünk vissza a főútra.
- Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros 14 km-re. A Gyilkostó Adventure Egyesület és a Hargita megyei hegyimentők két, új típusú menedékházat építettek a Békás-szorosban. Oltári látvány - Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van.
- Nyugati fal Mária-kő Békás-szoros 14 km-re. Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is. Körbe a Mária-kőn - A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére.
- Magyarok hídja Békás-szoros 14,3 km-re. A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
- Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség 14,3 km-re. A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. A lourdesi szűz - Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
- Szurdok-kő Békás-szoros 14,4 km-re. Talán ez a Békás-szoros egyik legszebb része, hiszen innen látható az Oltár-kő, a Bardócz-hegy falai és a Mária-kőhöz tartozó Fekete-torony is. A nap harmadik ladaja volt ez - Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost.
- Lapos-patak vízesései Békás-szoros 14,4 km-re. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba. Vízesés sorozat - Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj.
- Bardócz párkányai Békás-szoros 14,5 km-re.
- Csonkatorony Csíkszenttamás 15 km-re. A 11 méter magas Csonkatorony a Csíki-medencében, Felcsíkon,Csíkszenttamás fölött jelzi az idő múlását. A szerencse nem volt velem - Bizony, én ott kezdtem keresni ahol előre gondoltam, aztán csak még egyszer végigkerestettem a potenciális helyeket.
- Kis-havas a Likas mellékcsúcsa 15,2 km-re. A Kis-havas a Likas testvércsúcsa.
- Bojzás-forrás Marosfő 15,4 km-re. A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág.
- Mosógép Békásszoros 15,4 km-re. Békásszoros település nyugati végében, a Súgó-szoros Természetvédelmi Terület bejáratától nem messze, közvetlenül az út mellett, a Békás-patak medrében egy fából ácsolt mosógépet találunk.
- Szent Anna feredő Csíkszenttamás 15,5 km-re. A Csonkatoronytól nem messze, a Feneketlen-tó közelében épült egy filagória, egy fúrt forrás vizét összegyűjtő medence, öltözővel, árnyékszékkel, nyomóskúttal, padokkal, hintával. Felháborító a fürdő állapota - Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka.
- Bardócz-kő Békás-szoros 15,5 km-re. Nevezik még Lapos-falnak is.
- Német katona sírja Bálványos-pataka 15,5 km-re. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján.
- Kupás-kő Békás-szoros 15,7 km-re.
- Astragalus vasalt mászóút Munticsel-hegy 15,7 km-re. A weben található egyik leírás szerint ez a kreatívitás növénye.
- Faharangláb Tinkák Marosfő 15,8 km-re. A Fekete-Rez déli oldalában fekvő szórványtelepülés és hegyi klimatikus üdülőhely, Marosfő, három részből áll. Francia ágy - Tavaszias napsütésben indultunk a Bojzás-forráshoz, útba ejtve a haranglábat és az aranyos kis dobozkát.

Természeti értékek
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Háromkút-forrás adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Őszi séta - A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút...
  • Kutyavilág - Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel...
  • Egy geodoboz 13 pásztorkutyával - Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Háromkút-forrás? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.