Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Kecskekő vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Kecskekő vára

Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a Kecskekő. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kecskekő vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Kecskekő vára képtárból (összesen 20 kép):

Jelzés
Jelzés
Itató
Itató
Kecskekő 1
Kecskekő 1
Kecskekő 2
Kecskekő 2
Kecskekő 3
Kecskekő 3
Kecskekő 4
Kecskekő 4

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kecskekő vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kecskekő vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,05 km távolságra található, legközelebbi település, Királypataka turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Havasgáldi-szoros

Havasgáldi-szoros 5,7 km-re
A Havasgáldi-szoros a Torockó-hegységben, a Gáld völgyének középső szakaszán található. Bár az e hétvégi kirándulásom fő úticélja nem a Havasgáldi-szoros volt, nem hagyhattam ki a környék általam még meg nem keresett geodobozait. Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen.
Szfinx Havasgáldi-szoros

Szfinx Havasgáldi-szoros 6 km-re
A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé.
Sziklakapu Havasgáldi-szoros

Sziklakapu Havasgáldi-szoros 6 km-re
A Havasgáldi-szoros földrajzi bal oldalán, érdemes a sziklák között is barangolni. A Havasgáldi-szoros út feletti rejtésétől indultam tovább az ösvényen, kelet felől kerülve az erdőben. A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros

Sziklakürtő Havasgáldi-szoros 6 km-re
A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett.
Csáklya-kő

Csáklya-kő 6,1 km-re
A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. Betettem a geokopacz03 geokretet. Errol volna szo.
Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros

Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros 6,2 km-re
A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
Mariuta-szikla Csáklya-hasadék

Mariuta-szikla Csáklya-hasadék 6,8 km-re
A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is. Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év.
Ticuiata-szikla Csáklya-szoros

Ticuiata-szikla Csáklya-szoros 6,9 km-re
A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
Templomrom Borosbenedek

Templomrom Borosbenedek 8 km-re
Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől. Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik.
Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység

Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység 9,3 km-re
A Remetei-sziklaszoros a Torockói-hegység egyik legszebb, bár zord, nehezen megközelíthető sziklaszorosa. A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval bejartuk a szorost, es annak peremen jottunk vissza. A torockói rejtekhely találkozó alkalmából kerestük fel ezt a szép helyet és tettünk egy kis körtúrát itt.
Magyarigeni-tengerszem

Magyarigeni-tengerszem 10 km-re
A Magyarigeni-tengerszem a Torockói-hegység egyetlen nagyobb méretű, természetes képződésű, állandó tava. Tövis felől közelitettük meg a tavat. A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még.
Ompoly-kövek

Ompoly-kövek 10,2 km-re
Remeteiszoros falu

Remeteiszoros falu 10,2 km-re
Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától. Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni.
Kisompoly-szoros

Kisompoly-szoros 10,5 km-re
Kolostor-szoros Remetekolostor

Kolostor-szoros Remetekolostor 10,6 km-re
A Remetei kolostor mellett, attól nyugatra, egy sziklagerinc húzódik, mely a Piliskő csúcsától kezdődik és a Remete völgyének túloldalán folytatódik. A Remete- (Gyógy)-patak átvágta ezt a sziklagerincet és kialakította a nagyon rövid Kolostor-szorost.

Kecskekő vára románul - in limba romana: Piatra Craivei Muntii Trascaului


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kecskekő vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Ezt most pótoltam.
  • Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Valamiért a GPS-ről eltünt a POI, és az app is vacakolt.
  • Katolikus templom - Kézdiszárazpatak A Kaszon-patak menten. Ez igy van. Megkeresni megkerestuk a sirbolt-kriptanal.
  • Katolikus templom - Jobbágytelke Szemmagasságban. Nem emlékeztem a segítő információra. Kerestem a tujákban, de aztán mikor előkotortam az infot, megtaláltam szemmagasságban.
  • Funtineli forrás - Palotailva Őszi csend. Szent Mihály nap utáni csend és nyugalom uralkodik a hatalmas legelőkön. Most a sárga pont jelzést követtük a gerincig.
  • Vártemplom - Marosvásárhely Várt a vár. Szerencsénk volt, mert épp nem volt nagy a forgalom. A doboz viszonylag hamar megkerült.
  • Dénes István emléktúra - Vargyas-szoros Csala tornya korul. Az elejen mind a Csala tornya korul matattam.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kecskekő vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 22 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!