Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Kecskekő vára

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Kecskekő vára

Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a Kecskekő. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kecskekő vára felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Kecskekő vára képtárból (összesen 20 kép):

Jelzés
Jelzés
Itató
Itató
Kecskekő 1
Kecskekő 1
Kecskekő 2
Kecskekő 2
Kecskekő 3
Kecskekő 3
Kecskekő 4
Kecskekő 4

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kecskekő vára fotóalbumba!

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kecskekő vára!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,05 km távolságra található, legközelebbi település, Királypataka turisztikai látnivalói.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kecskekő vára közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Gáldi-szoros 4,8 km-re
A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett. Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is.
Szfinx Havasgáldi-szoros 6 km-re
A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Mindamellett, hogy az út jeges volt, mi a nap simogató sugaraiban kezdtük el a kapaszkodást a Havasgáldi szoros meredek oldalában, az ismeretlen felé. A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros 6 km-re
A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett.
Csáklya-kő 6,1 km-re
1233 m magas csúcsát egy betonoszlop jelzi, mely sűrű bozótosban, erdőben található. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Betettem a geokopacz03 geokretet. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa.
Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros 6,2 km-re
A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak.
Mariuta-szikla Csáklya-hasadék 6,8 km-re
A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. A patak itt valósággal kettéfűrészelte az olisztolitot és egy alig 1-2 m széles hasadékot hozott létre, lépcsőzetes vizesésekkel. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is.
Ticuiata-szikla Csáklya-szoros 6,9 km-re
A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta.
Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység 9,3 km-re
A Remetei-sziklaszoros a Torockói-hegység egyik legszebb, bár zord, nehezen megközelíthető sziklaszorosa. A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza. A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval bejartuk a szorost, es annak peremen jottunk vissza. A torockói rejtekhely találkozó alkalmából kerestük fel ezt a szép helyet és tettünk egy kis körtúrát itt. A 2 km hosszú szoros 300 hektáron összetett jellegű természetvédelmi rezervátum, sziklafalainak magassága 150-200 méter.
Remeteiszoros falu 10,2 km-re
Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától. Amilyen szép a falu környéke, ép olyan nehezen lehet megközelíteni.
Kolostor-szoros Remetekolostor 10,6 km-re
A Remetei kolostor mellett, attól nyugatra, egy sziklagerinc húzódik, mely a Piliskő csúcsától kezdődik és a Remete völgyének túloldalán folytatódik. A Remete- (Gyógy)-patak átvágta ezt a sziklagerincet és kialakította a nagyon rövid Kolostor-szorost.
Remetei panoráma Torockói-hegység 11,6 km-re
A Felsőenyed - Bucsum közötti 107I jelzésű megyei út áthalad a Torockói-hegységen nagyjából kelet-nyugat irányban, helyenként kb 1000 méteres magasságban. Remek a panoráma, az út frissen kövezve. Húsvét előtti csütörtökön, nagycsütörtökön indultam meg végigjárni a Transznyugati utat, Nagyenyedtől Abrudbányáig utazva.
Piliskő alatti kőkereszt Uzapatak 11,7 km-re
Régi kőkereszt Remete és Uzapatak (Valea Uzei) falvak között, a Transznyugati út egyik kanyarjában. A kőkereszttől dél felé indulva az ösvényen, egy szikladarabokkal megszórt hegygerincre érünk, jó rálátással a Kolostor-szorosra.
Diód vára 12 km-re
A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével. Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk.
Fatemplom Gyonkány 12,8 km-re
A Havasgáld községhez tartozó Gyonkány falu történelmi emlékmű fatemploma a 19-dik század második felében épült, 1878-ban. 2024 május 5-én, húsvét vasárnapjára virradólag porrá égett, feltehetően egy égve és felügyelet nélkül hagyott gyertya miatt.
Piliskő-forrás Kotoresty 13,3 km-re
A forrás a Transznyugati úton, a Piliskő (Plesa Remetiului, Plesii) csúcsa alatt és attól keletre található, Kotoresty (Cotorasti) falu területén. Az úttól néhány méterre eredő forrás vizét kővályúba vezették, az út mellé.

Kecskekő vára románul - in limba romana: Piatra Craivei Muntii Trascaului


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kecskekő vára adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt. Ezt most pótoltam.
  • Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Valamiért a GPS-ről eltünt a POI, és az app is vacakolt.
  • Csíki panoráma - Csíkszereda Mareszka 2 GeoKret. A geodobozba beletettem a Mareszka 2 utazó vakondot. Segítsétek, hogy elérjen Velencébe.
  • Szent István-korona - Csíksomlyó nem is vagyunk annyira profik. Mondjuk eltelt kb fél óra amíg meglett:) Miután körbetapogattunk mindent.
  • Sziklataréj - Ter-kő Kilátások. Nahát. :) Mi pedig nem sokkal később, amikor fennebb emelkedett a felhőzet, a Bucsecsben és a Királykőben gyönyörködtünk, aztán a Csalhó is félig-meddig felfedte magát.
  • Omul-csúcs - Bucsecs-hegység EKE-tábor 2015. A tusnádfürdői EKE-tábortól, reggel 5 órától, 125 km-t buszoztunk Bustényig majd innen gyalog a Molnár (Morarul) völgyön jutottunk fel az Omul csúcsra. Visszafelé a Szarvas (Cerbului) völgyön ereszkedtünk le Bustényig.
  • Status quo ante zsidó temető Szem előtt . Szem előtt van, de néha épp azok a dobozok a hosszabb életűek, amelyek szem előtt vannak, és mégis csak azok találják meg, akik tudatosan keresik. További sikeres rejtekhely keresést kívánok.

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kecskekő vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 21 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!