 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Református templom - Vajdakamarás Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Református templom - Vajdakamarás felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Földsánc  2061  Színes üvegablak 2  Ablakok  A tó esőben  Bejárat a templomba  1316  Sütei patak  Az a bizonyos kőkereszt  A kanyargó Kászon-patak  5618  Barna-vízesés
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Református templom Vajdakamarás fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Vajdakamarás és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Református templom!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Zuhanás a semmibe 6,8 km-re A közelmúltban leaszfaltozott út rövidítés a dél felől, Kályáni vám, illetve Kötelend felől érkezőknek. Zuhanás a semmibe Visa völgye utca. Hullámvasúton történő zuhanáshoz hasonló élményben lehet része azoknak, akik a Visa völgye nevű úton érkeznek Visába.  Forrószegi Sósfürdő 9,2 km-re A Forrószegi Sósfürdő Szék falutól délre található, a DJ109D jelzésű megyei út mellett, Gyulatelke felé. A fürdő egy fadeszkával bélelt medencéből áll, melyben nagyon sós víz és iszap van, valamint egy kevésbé sós dagonya-gödör, néhány öltöző, és egy büfé. Forrószegi Sósfürdő Szék.  Széki nádas 10 km-re A széki nádas a falutól délkeletre található, 505 hektáron terül el. Széki nádas Szék. A Széket Gyulatelkével összekötő DJ109D jelzésű megyei útból egy fából épített palló vezet be a nádasba, kelet felé, annak délnyugati nyúlványán keresztül.
 Bánffy-kastély 13,7 km-re Bonchida Válaszúttól légvonalban 3 km-re fekszik, keletre. Itt áll a Bánffy család reneszánsz, barokk és romantikus stíluselemeket ötvöző kastélya, négy sarokbástyával. Bánffy-kastély Bonchida. Levendulafarm és sósfürdő 14,3 km-re A sósfürdőjéről híres Kolozson a Valkai házaspár levendulafarmot, két sósvizű fürdőmedencét, és egy vendégházat létesített. Minden évben levendulafesztivált szerveznek, ami egy háromnapos hétvégi időszakot jelent. Levendulafarm és sósfürdő Kolozs.  Bánffy-kastély 15,6 km-re A válaszúti Bánffy-kastély műemlék épület, a műemlékek jegyzékében a kódja CJ-II-a-A-07742. Bánffy-kastély Válaszút. Az építés idejére nincs adat, de már az első osztrák katonai térképen szerepel.
Református templom 15,7 km-re 1332-ben Válaszútnak már plébániatemploma van, 1509-ben mint plébániát említik. 1677-ben templomépítésről írnak, melyet Bánffy Dénes özvegyének érdeméül jegyeztek fel, de a templom felirata szerint is régi romlásából építteti, tehát a régit javítja. Református templom Válaszút.  Melegföldvár 16,8 km-re Katonától északra, Feketelak, Buza és Kapor közt fekvő település. A hagyomány szerint a falu egykor nem mai helyén, hanem a községtől minte gy 2 kilométernyire fekvő Nyerges határrészen állt és csak 1300 körül költözött mai helyére. Melegföldvár.  Bazsarózsa-rezervátum 23 km-re A bazsarózsa állítólag április végén, május elején nyílík, a virágzás néha csak pár napot tart. Bazsarózsa-rezervátum Mezőzáh. Kiprovokáltam? Kellemes meglepetés volt, hogy a geodoboz három év után előkerült és minden rendben volt vele. Újra itt. Nem bánom az hasonló provokációkat.
Katolikus templom 23,1 km-re Lehetséges, hogy a falu nevét Szent György tiszteletére szentelt templomától kapta. Katolikus templom Györgyfalva. A templom ugyan Szent György nevét viseli, de erről a középkori oklevelekben nincs adat, csak egyszerűen Györgyfalva szerepel (villa Georgii). Falu kútja és Falu kapu 23,1 km-re Örökségmegőrző és tájékoztató jellege van, rajta Györgyfalva legendájával, valamint a falu és a környék térképével, az egykori helynevekkel. Falu kútja és Falu kapu Györgyfalva. A hagyományos györgyfalvi stílusban faragott Falu kapu Györgyfalva központjában, a Falu kútja mellett kapott helyet.  Kolozsvári Szénafüvek 24,2 km-re A Kolozsvári Szénafüvek a Kolozsvártól északnyugatra, a város szélétől körülbelül 6 km-re található. Kolozsvári Szénafüvek. Botanikus Terepen. Szomorú híreket kell közöljek. Nagyon ötletes rejtés. Megéri kimenni, csodaszép hely.
Református templom 24,6 km-re 1595-ból van feljegyzés arról, hogy unitárius papja van, mind az unitárius, mind a református egyház a forrásokban továbbra is mindvégig szerepel. Református templom Kékes. A korai adat bizonyossá teszi, hogy középkori temploma volt, amelyet a reformáció idején örököltek az új hitre tért hívek.  Képzőművészeti Egyetem 25,3 km-re Nagyon ötletes rejtés. Képzőművészeti Egyetem Kolozsvár. Nagyon ötletes mind a hely, mind a láda. Addig maszkaltam. Nalam is gond van a rugalmas gondolkodassal.  Bozsor tava 25,6 km-re A Mezőségi-patak mentén egy hosszú tórendszer alakult ki. Bozsor tava Mezőzáhi tórendszer. A magas vízszint miatt, a visszavágott fáknak csak az újonnan hajtott ágait értük el. A déli órákban érkeztem a Mezőzáh községközponttól északkeletre hosszan elnyúló tórendszerhez.
Történelmi-kulturális értékek - Kolozs megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Református templom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Vajdakamarás térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Jó kis kaptató vezet fel ide Both-vára Gyergyószentmiklós - Az ösvény mellett iszalag bokrok vannak.
- Az EKE vándortábor 4. ládájaként Maros forrása Fekete-Rez - Sajnos csak én voltam a 2.
- Köszi a rejtést Barátok feredeje Csíksomlyó - Kis rózsaszin dobozka távolról felhivta figyelmem a rejtekre.
- Homok Kockás tulipán Rétyi Nyír - Elékerült ez a doboz is.
- A rejtővel Református templom Segesvár - Ez alkalommal nem volt senki a környéken (csak a rejtő, de ő nem zavart a keresésben, igaz nem is segített), a kapuról is kiderült, hogy nyitható.
- Egy jo 12 oras tura alkalmaval Pásztor-orom Királykő-hegység - A bejegyzesek szerint mar eleg reg nem talalta meg senki, kisse el is volt azva.
- Zarandoklat Futásfalvi zarándokhely - Haromszeken elek mar egy jo par evtizede de meg Futasfalvan nem volt szerencsem jarni, no most erre is sor kerult.
- Második találat csavargásom alatt Bükkfa a Nagy Murgó alatt Uzonkafürdő - Sikeres napom volt, mert ez volt a második ládám, amit elsőnek találtam meg.
- Sajnos nem találtam meg Dévai várrom - Mert alig volt rá időm.
- Székelyföldi extrém rejtekhely Régi gőzmozdony - És most egy másik találós kérdés.
- Kupaktanács Nagy Imre képtár Csíkzsögöd - Kupaktanács ide vagy oda, a dobozt kiszagoltuk.
- Firtosmartonos Firtosmartonos - Édesapám Firtosmartonosban született 1916-ban.
- Geokopacz03 Geokret Csáklya-kő - Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety.
- Zuhany Mosógép Dédabisztra - Első látásra érdekesnek tűnt a szerkezet, de még nem láttuk működésben.
- A békés szörnyeteg Madonna és a Szörnyeteg Sólyomkő Gorzafalva - A Nagy-kőüst után érkeztünk a hatalmas, de békés Szörnyeteghez.
Sikerült eljutni Vajdakamarás környékére? Tetszett a Református templom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|