Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Fertőző betegségek kórház - Marosvásárhely

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Fertőző betegségek kórház - Marosvásárhely, Dózsa György utca 127. Épült 1910-ben...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Fertőző betegségek kórház - Marosvásárhely felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

A torony és a templom Evangélikus templom Szászkézd
A torony és a templom
Faház Sóskút Homoródkeményfalva
Faház
Emlékhely Marosszentgyörgy katolikus templom
Emlékhely
Irányjelző a Reztető felé Reztető
Irányjelző a Reztető felé
Mihály-havas Kis Bagolykő Madarasi Hargita Mihály havas
Mihály-havas
Felújítva Homoródszentmárton Kerekes Julcsa háza
Felújítva
Várfal
Várfal
Harangláb Zsögöd régi temető
Harangláb
Rács mögött Csíkszereda szabadidőpark
Rács mögött
Krossz- és kerékpárpálya Csíkszereda szabadidőpark
Krossz- és kerékpárpálya
Volt nekem hat feleségem... Székelyzsombor temető
Volt nekem hat feleségem...
Kis Lala-tó az Ünőkőről Kis-Lála-tó Ünőkő Radnai-havasok
Kis Lala-tó az Ünőkőről

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Fertőző betegségek kórház Marosvásárhely fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Marosvásárhely és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Fertőző betegségek kórház!

A 1,67 km távolságra található, legközelebbi település, Marosvásárhely turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Maros-Vásárhely
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín - Marosvásárhely

Keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín - Marosvásárhely 310 m-re
1997. Aznapi sétám során a vasúti sínek túlsó felére jutottam, így onnan közelítettem meg a rejtekhelyet. Számítottam rá, hogy az ünnepek környékén Vásárhelyen leszel. Tenyleg otletes es erdekes a doboz, en meg ilyennel nem talalkoztam rovid palyafutasom alatt, az ember nem is gondolna, hogy ott lehet.
Régi gőzmozdony

Régi gőzmozdony 410 m-re
De a dobozt sajna nem találtuk, bármennyire is kerestük. A mozdonyt megkaptuk, de nem lattuk a ladat.
Váluskút Marosvásárhely

Váluskút Marosvásárhely 430 m-re
A csorgó ma már sajnos nem csorog, mert amikor a Kövesdomb nyugati oldalában, 15 évvel ezelőtt házakat építettek, a csorgó vize eltűnt. Erre sem vigyáztunk. Sajnos innen meg a padok is eltuntek nem csak a viz, mar le sem lehet ulni itt. Sajnos csak geodoboz, forrás nélkül.
Dávid Ferenc téri unitárius templom - Marosvásárhely

RH3609
Dávid Ferenc téri unitárius templom - Kövesdomb lakónegyed, Marosvásárhely. Mióta felépült a templom, nem jártam itt fent. Szép innen a Domb, szép a templom, de elég elhagyatottnak tűnt. Sokan kutyát sétáltatnak arrafele, és egyik kedvenc játszóterük is a templom környékén van.
Kövesdombi forrás - Marosvásárhely

Kövesdombi forrás - Marosvásárhely 510 m-re
A Kövesdombi forrás az 1848-as sugárút mellett találató, a Válús-kúttól feljebb, az unitárius templom alatt.
Nyíres utcai csorgó - Marosvásárhely

RH3402
Ennél a helyszínnél, nem tudtam eldönteni, hogy nevezzem-e gyászosnak, vagy sem, mert sajnos a környék nem túl kellemes, majd ti eldöntitek. Elég nagy a forgalom a csorgónál. A víz még folyik, de a környéke borzalmas. Nagy melegben, a déli órákban érkeztem a Nyíres utcai forráshoz.
Malomkő utca Marosvásárhely

Malomkő utca Marosvásárhely 900 m-re
Miután értesültem róla, hogy a Rákóczi-lépcső, majd a Hangya-lépcső után, a Malomkő utca lépcsőit is kifestették, kibicikliztem a helyszínre. Mikor BabBerci bejelentette ezt a rejtekhelyet, rögtön elindultam megkeresni. A ma déli korcsolyázás után, korai volt még hazamenni. 1910-ben a Sándor János utcából a Chilf Lipót féle telek mellett a Kövesdombra vezető utca, 1912-ben Dugonics Titusz utca, majd Új utca.
Csonka-ház Marosvásárhely 940 m-re
Épült 1910-ben. Csonka-ház - Marosvásárhely, Dózsa György utca 35.
Átjáróház - Marosvásárhely

Átjáróház - Marosvásárhely 1,2 km-re
Sokszor jártam arrafele. így nem volt dolgom a kapussal. De sokszor vágtattunk át itt az állomás fele. A Dózsa György, volt Sándor János utca 34 szám alatt található épület a századforduló után épült, szecessziós stílusban.
Bodon-hegy - Marosvásárhely

Bodon-hegy - Marosvásárhely 1,2 km-re
Panoráma a Kövesdombra - Bodon-hegy - Marosvásárhely. Gondolom, hogy a rejtő már gyerekkora óta ismeri ezt a helyet. Bizony sokszor látott engem(-minket, mert sosem voltam egyedül) szánkózni ez a domboldal és az egész környék. Bár ez a rejtekhely már a tegnapi napra be volt tervezve, a sötétedés miatt a mai napra maradt.
Hangya-lépcső Marosvásárhely Maros megye

Hangya-lépcső Marosvásárhely Maros megye 1,5 km-re
Délben, dél körül is nyugis volt a környék.
Hangya-ház Marosvásárhely Maros megye

RH4635
Hála a segítö információnak egyböl meglett a dobozka (hangyák nélkül). Első alkalommal éjfél után próbálkoztam, gps nélkül, csak a szöveges segítségre alapozva. Minden szerdán este, egy bizonyos rejtekhely termében gyülést tartanak. Szebb időket látott épület.
Téglagyári tó Marosvásárhely Maros megye

Téglagyári tó Marosvásárhely Maros megye 1,5 km-re
Marosvásárhelyen, a Meggyesfalvi negyedben, a Téglagyár háta mögött, egy nagyméretű tó található, zöld környezetben. Visszafele itt is voltunk. Még dobozkákat is előkészítettem. Kemenceépítéshez való agyagot szedtem innen régebb.
Csonka villa - Marosvásárhely 1,6 km-re
Cuza Voda utca 35 szám, Marosvásárhely. Csonka villa, épült 1910-ben.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Fertőző betegségek kórház adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Marosvásárhely térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • RH0054 - Bár a rejteket nem találtuk meg. Az ösvényen a nagy kő meglett, talán, ha megnéztem volna jobban a képet a rejtekről.
  • Pásztor-orom - Királykő-hegység óóó, La Om. Ott voltam a csúcson, és nem tudtam, hogy itt rejtőzik egy geoláda. Szomorú vagyok, mert egy nehéz úton másztuk meg.
  • A dévai gyerekek - Szent Ferenc Alapítvány - Déva Árvák. Sikerült megtalálnom a dobozt. Nem volt nehéz kisakkozni, hogy hol lehet elrejtve.
  • Igazságügyi palota - Marosvásárhely Gyors siker. Mikor odajutottam, nem volt senki az utcában. Benyúlok, kiveszem a dobozt, körbenézek, hát megjelenik két feketekalapos.
  • Fatemplom - Bucsa Királyhágó. Megtaláltuk. A templomról egy rövid ismertető szöveg van kifüggesztve az ajtón, öt nyelven.
  • Diákemlékmű - Barcaföldvár Gondozatlan emlekmu. Nehany perces kereses utan meglett a dobozka. Sajnos nagyon gondozatlan az emlekmu es kornyeke.
  • Kálvária-templom - Kolozsvár Bencések. Sikerült bemennem. Nagyon egyszerű a belseje, majdnem reformátusos.

Sikerült eljutni Marosvásárhely környékére? Tetszett a Fertőző betegségek kórház? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 19 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!