Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Bulbuci-kő - Turisztikai túracélpont-adatbázis - Kapcsolat - Bejelentkezés - Regisztráció
 

Bulbuci-kő turisztikai látnivalói

Bulbuci-kő..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***
Képek: Bulbuci-kő 1 Bulbuci-kő 2 Bulbuci-kő 3 Bulbuci-kő 4 Bulbuci-kő 5 Bulbuci-kő 6 Bulbuci-kő 7 Bulbuci-kő 8 Bulbuci-kő 9 Valea Mica Bulbuci-kő 10. * A fotókért jelentkezz be a felhasználói fiókodba!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bulbuci-kő fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22747 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bulbuci-kő! Érdemes regisztrálni!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Ompolygalac, 1,13 km távolságra található.
Szállás

Szállás Ompolygalac (Galati) - Zalatna, Fehér megye


Keress szállást Ompolygalac közelében, egyszerűen és könnyen!
Kattintás előtt válaszd ki a szállástípust!

Fotóalbum, 12,91 km-re levő látnivalókkal: Erdőfalvi szoros, barlangvár (8 kép).
14714725121100
14714725131101
14714725141962
14714725151103
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Bulbuci-kő közelében?
Kisompoly-szoros. 9,8 km-re. Magyarigeni-tengerszem. 11 km-re. A geológusok szerint a Hargita megyei Gyilkos-tóhoz hasonlóan képződött, természetes, földcsuszamlások okozta elgátolások következtében. Új rejtés új helyen - A régi rejtés nem hiszem, hogy megvan még. (itt geodobozt is lehet keresni)
Szentmihálykő vára Tótfalud. 12,6 km-re. Felérve a legelő gerincére, az út tovább halad az erdőben, de már dél-keleti irányban. (itt geodobozt is lehet keresni)
Barlangvár Erdőfalva. 12,9 km-re. A déli irányból vezető úton Erdőfalvára érkezve a falu központjából már jól látható a községtől északra magasodó csipkézett sziklafal, mely számos üreget, hasadékot rejt magában. Útvonal a várhoz - Van egy másik egyszerűbb útvonal a barlangvárhoz.
Hollókő. 13,4 km-re. Dosul Dobarlesei-barlang Balsa. 15,1 km-re. Dosul Dobarlesei-barlang - Balsa.
Ompoly-kövek. 15,2 km-re. Zebernik vára Borberek. 15,3 km-re. Zebernik várának romjai Borberektől 2,5 km távolságra vannak északnyugatra, a Vincipatak falu feletti Várhegyen.
Feketéllő-nárciszmező. 15,4 km-re. Máda barlangvár. 15,6 km-re. A szurdokig el kell menni, innen indul az ösvény. (turisztikai hely geoládával)
Mammut-csúcs. 16,9 km-re. Református templom Borberek. 18 km-re. Borberek első temploma a XII-XIII-dik század fordulóján már elkészülhetett, mert ebben az időben jönnek a környék szász telepesei, akik II Endrétől kapnak kiváltságokat. Az ötödik - A mai utam utolsó, ötödik geodoboza. (különleges hely geodobozzal)
Református templom Alvinc. 18,7 km-re. Eredetileg háromhajós templom volt, de ebből csak a középhajó maradt meg és a szentély az eredeti boltozat nélkül. Ódon hangulat - A fallal körülzárt templom ódon hangulata lenyűgöző.
Martinuzzi várkastély Alvinc. 18,7 km-re. Bod Péter szerint Martinuzzi építteti a kastélyt 1546-1551-ben, mások szerint Bethlen Gábor. Romok - Fürgén másztunk be a kapu tetején és úgy éreztük miénk a kastély! Mármint a kastély, melyet hozzá képzeltünk a romokhoz.
Dendrológiai park Gyulafehérvár. 19,5 km-re. Nekem érdekes geodoboz - Mivel a rejtek valóban nincs éppen a legkönnyebben azonosítható helyen és a doboz is eltűnt, "rejtettem" egy új helyre egy új dobozt. Zubogó-vízesés Feredőgyógy. 19,9 km-re. Jégcsapok - Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok! Sokáig gyönyörködtünk benne. Kecskekő vára. 20 km-re. Csúcsán az egyik legrégebbi vár, a nép által Tündér Ilonáénak tartott Kecskekő várának romjai találhatók. Vannak csodák - Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda.
Szív-tisztás Borosbocsárd. 20,2 km-re. Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra.
Római fürdő Feredőgyógy. 20,3 km-re. Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel. Fürdő télen - Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában.
Szfinx Havasgáldi-szoros. 20,6 km-re. A Havasgáldi-szoros sziklakapujának, valamint sziklakürtőjének megközelítésére alkalmas, többnyire kőgörgetegen kapaszkodó, jelzetlen ösvény felett egy érdekes sziklaalakzat található. Nehéz volt, pedig könnyen is mehetett volna - A játékvezető által rejtett dobozok újra ide csábítottak.
Havasgáldi-szoros. 20,6 km-re. Magába foglal még néhány szorost és hasadékvölgyet, mint például a Török-hasadékot és a Kisgáldi-szorost. Mikulási ajándék - Már rég motoszkált a fejemben egy körtúra a Gáldi-Csáklya részen.
Árpád-kori körtemplom Algyógy. 20,7 km-re. Algyógy legértékesebb épülete a körkápolna - a közelmúltban elvégzett régészeti feltárások szerint a kicsiny kerektemplom a 11-dik vagy a 12-dik században épült, s így a legkorábbi kerektemplom Erdélyben.
Református templom Algyógy. 20,8 km-re.   Torony nélküli, egytermes, gótikus alaprajzi jellegű épület.
Sziklakürtő Havasgáldi-szoros. 20,8 km-re. A Havasgáldi-szoros monumentális sziklakapujához vezető jelzetlen ösvény elvezet egy kisebb sziklakürtő, vagy kilyukadt zsomboly teteje mellett. Kürtő van, X is, dobozt nem találtam - A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat.
Sziklakapu Havasgáldi-szoros. 20,9 km-re. Egy jelzetlen ösvény is indul felfelé, ezen fel lehet jutni a sziklakapuhoz. Eltűnt ez a doboz is, de rejtettem újat - A Szfinx és a Sziklakürtő után a Sziklakapu következett.
Gombostű-szikla Havasgáldi-szoros. 21 km-re. A gombostűt rejtő nagy szénaboglya - A Havasgáldi-szoros kőgörgetegei felfelé, nekem már elég fárasztóak. Rálátás a Kopasz-Detunátára. 21,1 km-re. Rejtettem a Kopasz-Detunáta tövében levő törmelékkel borított mező szélén, ahonnan jól láthatóak a bazaltoszlopok. Kőmező - Gyerekkorom óta nem jártam itt.
Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár. 22,3 km-re. A román kori magyar művészetnek ez az egyik legszebb példája, jellegzetes román kori elemei a torony és a templom déli kapujának díszítései. Márton Áron sírja - Meggyőződésünk, hogy a rejteket megtaláltuk, legalábbis nekünk egyértelműnek tűnt.
Falfestmény Gyulafehérvár. 23 km-re. Falfestmény - Gyulafehérvár.
Egykori ferences kolostor Gyulafehérvár. 23,1 km-re. Egykori ferences kolostor - Ferdinánd I sugárút 19-21 szám, Gyulafehérvár.
Csáklya-kő. 24,3 km-re. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. Geokrety-k támogatása - Értem, tehát az utazó nevében szünet van a betűk és a számjegyek között, ezért nem találtam meg én.
Szarvaspatak tava Verespatak. 24,8 km-re. Gáldi-szoros. 24,8 km-re. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett.
A Hollókő aljában Verespatak. 25 km-re. ..A sziklás hegyoldalakon szinte semmi sem terem. Az ErdélyiSzigethegység mégis rendkivül gazdag. Már a rómaiak is tudták ezt, akikitt aranyat és ezüstöt bányásztak, a folyót Auratumnak nevezték el. Magyar neve is az aranyra utal. A sok kincs mellett lakói mégis nélkülözésben tengetik életüket, egyik napról a másikra..." Új geodobozt rejtettünk a Hollókő tetejére - Egy körtúra formájában kerestük fel rendre Verespatak látnivalóit.
Hollókő Verespatak. 25,1 km-re. A Hollókő Verespatak egyik jelképe, egy könnyen felismerhető, jellegzetes formájú sziklaképződmény, természeti emlék.
Angyal-tó Verespatak. 25,3 km-re. Fenyves-tó Verespatak. 25,4 km-re. Tavacska - Jól esett a fenyők árnyéka. Katolikus templom Verespatak. 25,9 km-re. Unitárius templom Verespatak. 25,9 km-re. Dominó - Megtaláltuk a dobozt, benne a dominóval. Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység. 26 km-re. A Remetei-sziklaszoros a Torockói-hegység egyik legszebb, bár zord, nehezen megközelíthető sziklaszorosa. Kapu - Sokan élvezték a szoros hűvösségét.
Református templom Verespatak. 26 km-re. Remeteiszoros falu. 26,1 km-re. Remeteiszoros falu, románul Cheia, a Remetei-sziklaszoros felső végénél található elhagyott, kihalófélben levő falu. Mócházak - A dobozt nem tudtam megkeresni az ottani gyerektől meg leánykától.
Nagy-tó panoráma Verespatak. 26,3 km-re. Panoráma - Körbenéztem és azonnal láttam, hogy a rejtekfotón látott szikladarab nincs a tó partján. Szászavinc Az elsüllyedt falu. 26,4 km-re. Mariuta-szikla Csáklya-hasadék. 26,8 km-re. A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Eljött az ideje - Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év.
Vörös-szakadék Szászsebes. 26,8 km-re. A Vörös-szakadék természetvédelmi terület Szászsebestől 3 kilométerre északkeletre található. Visszatérés - Újra eljöttünk, és még szebbnek találtuk, mint ezelőtt nyolc évvel.
Ticuiata-szikla Csáklya-szoros. 26,8 km-re. A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Könnyű megtalálni - Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
Rotunda-csúcs Verespatak. 26,9 km-re. Evangélikus erődtemplom Szászsebes. 26,9 km-re. 1150 előtt terra Siculorum terrae Sebus. Belül - A Vörös-szakadékhoz igyekezvén megnéztük a templomot.
Városerődítés Szászsebes. 26,9 km-re. A ma városi rangban levő település területén a régészek már a rómaiak korából találtak szervezett életre utaló leleteket.
Templomrom Borosbenedek. 26,9 km-re. Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik.
Czárina-tó Verespatak. 27,1 km-re. Piros és Fekete Szászváros. 27,5 km-re. Gözmozdony - Miután elterelö hadmüveletet tartottam egy ott lötyögö ittas (reggel fél tízkor) egyénnel, felemeltem a lappancsot és megtaláltam a .

Bulbuci-kő románul - in limba romana: Piatra Bulbuci


Természeti értékek - Fehér megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bulbuci-kő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • OSM, Katonai térkép, RGB ortófotó, Csúcskereső, Túraútvonalak, Időjárás
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány hozzászólás

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Bulbuci-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8224 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3705 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.