Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kápolna az Úz völgyében - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Kápolna az Úz völgyében turisztikai látnivalói

Kápolna az Úz völgyében ..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kápolna az Úz völgyében képtárból:

Kápolna
Kápolna
Hadikápolna
Hadikápolna
Oltár
Oltár
Roham előtt - malomjáték betonba vésve, a romok között.
Roham előtt - malomjáték betonba vésve, a romok között.
Az első világháborús hadikápolna
Az első világháborús hadikápolna

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kápolna az Úz völgyében fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22625 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kápolna az Úz völgyében!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Úzvölgye, 0,73 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kápolna az Úz völgyében közelében?
- Naszály-vízesés 5,2 km-re. Mohás gyökerek - Leereszkedtünk a meredek oldalon, megcsodáltuk a vízesést, vissza, át a hídon és a sétányos oldalról is megközelítettük.
- Saj havasa Csíki-havasok 6 km-re. A Saj havasa 1553 m magas, a Csíki-havasok legmagasabb csúcsa. (különleges hely geodobozzal)
- Farok Orra alatti forrás Nemere-hegység 6,1 km-re. A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén. (turisztikai látnivaló geodobozzal)
- Tanyavilág Csobános 8,1 km-re. Állandó lakosai kevesen vannak, gyakorlatilag erdőkitermelő munkatelep.
- Katonai bunkerek Keresztes hegyese 9,2 km-re. Az 1451 m magas Keresztes hegyese a Csíki-havasokban található, Csobányostól észak-keletre. (látnivaló és geodoboz)
- Úzmezei víztároló 10 km-re. A gát - A rejtekhelyről gyönyörű kilátás nyílik a gátra és a tó felső részére.
- Nagy-Nemere-csúcs Nemere-hegység 11,3 km-re.
- Nemere tavai Nemere-hegység 11,4 km-re.
- Tömlőhozó-ösvény Csutakos 11,8 km-re. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen - Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt, az ösvényjáró kocsival :-) kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig. (különleges hely geodobozzal)
- Minimum Party Kászonaltíz 11,8 km-re. Az Uz völgye fele vezető út mellett, a Tiszás patak torkolatánál, ott ahol csak a madár jár, a 19. Kászon 2 - Második állomásunk a táborhely volt.
- Lápos remetelak romjai Dormánfalva 12,6 km-re. Ami az épületből megmaradt, azt a Lápos falu templomához szállították.
- Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 13 km-re. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Volt, nincs - A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk.
- Kis-Nemere nyerge Nemere-hegység 13,3 km-re.
- Fáraó-szikla Kománfalva 13,5 km-re. Fáraó-szikla - Kománfalva. Fáraó két emberfejjel - Érdemes leereszkedni a patak medrébe is, ahol szintén látványos kőzetrétegek láthatóak, melyek hasonlóak az út mentén levőkhöz.
- Kislépcső-vízesés Kománfalva 13,6 km-re. A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. A nehezebb megközelítés - Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni.
- Kőgomba Kis-Nemere 13,7 km-re. A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található.
- Magyar-Nemere-csúcs 14 km-re. A Nemere gerincének a legszebb része a Magyar-, másnéven Kis-Nemere.
- Foroja-tó Tarkő-hegység 14,3 km-re. Forozsa-tó - Ágas község. A három melltartó tava - A rejtekhelyet legkönnyebben a Foroja-patak mentén lehet megközelíteni, Diaconesti nevű faluból, ott ahol a Foroja-patak és a Tatros találkozik.
- Kotlott borvíz Kászonfeltíz 14,8 km-re. A Kotlott borvíz forrását jelző táblának csak az alsó sora maradt meg. Megújult forrás - Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek.
- óriás köve Aszó 14,9 km-re.
- Szélkapu Nemere-hegység 15,5 km-re.
- Tanyavilág Gyürke 15,5 km-re. Gyürke Csíkszentgyörgyhöz tartozik, személygépkocsival megközelíthetetlen.
- Aszó tava 15,7 km-re.
- Csinód 15,7 km-re. Csinód 14 km-re található Csíkszentmártontól, ahol a falu központjában irányjelző tábla mutatja az Úzvölgye felé vezető utat.
- Kóstelek határában 16,1 km-re. Első írásos említése az 1771-ből származik, a falu első telepesei a siculicidium idején, az embernyúzó katonai szolgálat és bírói ítéletek elől elbujdosó székelyek és a Moldva felől érkező görög katolikus román szökevények, szegénylegények, havasi betyárok, akik ezen eldugott havasi rengetegben keresnek menedéket. Sikertelen keresés a patak árterületén - Miután megtaláltam a Rupert Mayer emlékhelynél elrejtett geodobozt, elindultam az emlékmű mögötti szekérúton, a gps által jelzett irányba.
- Rupert Mayer emlékhely Kóstelek 16,1 km-re. Kóstelek közelében található a II. Az új úton - Most az új úton ereszkedtünk be Kóstelekre, a Szellő tetőről.
- Csinódi bükkfák 16,2 km-re. Csinód Csíkszentmárton közelében, az Uz patak völgyében fekvő, eldugott kis csángó település, ahol 2015-ben rönkkápolna épült. Egyedül jöttem, egyedül mentem - Régóta tervezem, de nem sikerült még Csinódba eljutni.
- Katalin-kápolna Kászonfeltíz 16,2 km-re. Keletkezéséről, építésének idejéről nem maradt fenn írásos emlék.
- Dofteana-szurdok Doftána 16,6 km-re. A 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén - Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot.
- Hősök keresztje Kóstelek 16,8 km-re. Kereszt - Megtaláltuk a keresztet.
- Kóstelek 17 km-re. Ha még egyszer megrúg a ló, Leszek egy semmirevaló. Új út - Itt is jártunk már, de most az új, közösen, kalákában javított úton csodálkozunk alá a Szellő tetőről.
- Kotumba-hegy Csíki-havasok 17,1 km-re.
- Maguricea-domb Dormánfalva 17,2 km-re. Két csúcsos kiemelkedése van, az egyik 522 m, a másik 512 m magas.
- Vadles Veres-víz 17,6 km-re. A régi parcella szélén álló vadlesből körülnéztünk. Lesben - Megtaláltam a dobozt.
- Nagy-Sándor-csúcs Nemere-hegység 17,7 km-re. A Nemere a Keleti-Kárpátok külső hegykoszorújának középső részéhez tartozik.
- Balási kúria Kászonimpér 18,5 km-re. Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében. Kijavitva - "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
- Katolikus templom Nagykászon 18,8 km-re. Az oklevelekben három tízes: Kászonaltíz, Kászonfeltíz és Kászonimpér összefoglaló neve, egy községben és egy egyházközségben. Főhajtva - Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon.
- Dofteana Arborétum Doftána 19,9 km-re. Szabadon látogatható, rendezett kert, melyben főleg az exotikus fenyők kaptak helyet (Simafenyő, Sárgafenyő, Cédrusfenyő, stb.
- Veresszéki borvíz 20,2 km-re. A múltban a Balásiak tulajdonában volt. A keritesen kivul van - Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van.
- Asztag-kő Esztelnek 20,5 km-re. 7 év - A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál.
- Szetye vára Kászonújfalu 20,5 km-re. Az ásatások előbb szláv, majd  árpádkori eredetről tanuskodtak. Ujrarejtes - Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda.
- Hágóbérce tanösvény Pottyand 20,8 km-re. A menetidő 7-8 óra.
- Szellő-tető csúcs Csíki-havasok 21,1 km-re. Sokan a Szellő-tetőt tartják a Csíki-havasok csúcsának az 1493 méteres magasságával, pedig a Gyimesekben, a Gyimesközéplokról elérhető Hegyes-csúcsa magasabb, 1517 méter. Lengedező - Felkapaszkodtunk a tetőre, kicsodálkoztuk magunkat, és kerestünk, kutattunk de a tető alatt semmit sem találtunk.
- Hegyi menedékhely Szellő-tető 21,4 km-re. A Szellő-tetőn, a csúcstól körülbelül 250 méterre található menedékhelyet a Hargita Megye Tanácsának Hegyi- és Barlangimentő Közszolgálata állította fel, a Biztonságos hegyi turizmus program részeként.
- Tárnica-tó Berzunci-hegység 21,5 km-re.
- Rakottyás-tető Nemere-hegység 21,6 km-re. Havasi tanyavilágban járunk itt. Séta a Rakottyás tetőre - Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
- Meleg szellőzőrepedések Tárnica-csúcs 21,8 km-re.
- Csíkszentgyörgyi panoráma 22,1 km-re. Innen tovább a tetőre kikapaszkodva szép kilátás nyílik a völgyre. Csíkszentgyörgyi panoráma - Csíkbánkfalváról indulva, a Szentegyházas-pataka völgye mentén haladva, jó mínőségű, kaviccsal borított úton közelítettem meg a tetőt, kocsival.
- Kászonjakabfalvi panoráma 22,3 km-re. Erdőt kerülgetve, panorámát keresve - Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában.
- Csángótelepi hágó Esztelnek 22,4 km-re. Nyoma sincs - A doboz rendben.
- Tatros-forrás Bükkloka 22,5 km-re. Bükkloka Szépviz felől indulva a Gyimesi-hágó utáni első völgy jobbra. Amikor futnak a nők utánad, jobb ha megállsz - Ma volt a második alkalom az idén, amikor megpróbáltam eljutni (újra) a Tatros forrásaihoz.
- Pósa-hegy Nagyboldogasszony-kápolnája Csíkszentgyörgy 22,7 km-re. magasságban. EKE-tábor 2015 - Az EKE táborból ezen a napon egy szép kirándulást tettünk a Nagyboldogasszony kápolnájától a Nyerges tetőig.
- Katolikus templom Csíkmenaság 22,8 km-re. E falu őrzi a legkeletibb Árpádház-kori kultikus emlékünket. Kétoldalról zárva - Gondosan zárják a menaságiak a kapukat, még a belső udvart sem tudtuk megnézni.
- Csodálatos bükkfa Tisztás dombja 22,9 km-re. Ennek az aljában folyik a Tisztás-patak, mely a Katrosába ömlik.
- A Pap hegye és környéke 23,1 km-re. Indulás autóval Szeredából a Nyerges-tetőig, ami nem is tető, hanem nevének megfelelően nyereg, vagyis alacsonyabb területeket összekötő átjáró hegyen keresztül. A Nyergestető fantomai? - C
- Motorsirülő Szénás-út 23,1 km-re. A Motorsirülő a Szénás út és a főgerinc találkozásától alig több mint száz méterre található, északkelet felé. Támfal - Egyik, a legkönnyebben megtalált doboz.
- Apa-havas Borospataka 23,2 km-re. Ahogy véget ér a köves út, kijutunk az erdőből, kezdődik a legelő. Még igazi tél van az Apa-havas tetején - Még 2012-ben rejtettem itt el az Apa-havas első geodobozát.
- Kászonújfalu temetője 23,3 km-re. Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Mi sem találtuk - Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el.
- Harangláb Pottyand 23,8 km-re. A pottyandi harangláb országos műemléki védettséget élvez. Különleges ácsolási megoldások - Már messziről mutatós a kis harangláb, közelről meg csak ámultam- bámultam a különleges szerkezeti megoldásokon.
- Fenyővize tanösvény Pottyand 24 km-re. A Fenyővize tanösvény hossza: 800 m.
- Csíkbánkfalva 2 24 km-re. Csíkbánkfalván több kápolna is van. Temetőkápolna - Megtaláltuk.
- Piposz birtok Bükkloka 24,1 km-re. Csodatanya - Rég készülünk ide, most eljöttünk pár napra.
- Hideg-kút Borospataka 24,2 km-re. A Hideg-kút tulajdonképpen a Boros-patak forrása, ez utóbbi a Tatros-folyóba ömlik. Ez tényleg hideg - Elsőnek találtuk meg a dobozt, ezen a lélegzetelállító, mesebeli fennsíkon.
- Veszes-patak völgye 24,3 km-re. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
- Erődített katolikus templom Csíkbánkfalva 24,3 km-re. Csíkbánkfalva Csíkszeredától 17 km-re fekszik. Megtaláltuk - Sikerült a templomba is bejutni.
- A százkarú bükkfa Farkasvész sarka 24,4 km-re. A Csíki-havasok piros kereszttel jelzett túraútvonalából, a Kolos-tető és a Sándor dombja között, a Farkasvész sarkától észak-keletre, egy meredek oldalvölgy ereszkedik alá a Fenyővize-patak völgyébe.
- Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 24,6 km-re.   Attila halála után a hegyek között oltalmat kereső Tolcson és Buta nevű vitézek beleszerettek Katrosa lányába. A pusztában - A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni.
- Fenyő-tető Csíkszentgyörgy 24,7 km-re. A Fenyő-tető Csíkszentgyörgy nyugat szélében, Jenőfalva nevű falurészben található, az Áj-patakoktól északra.
- Cece vára 24,7 km-re. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Datum - A helyes datum november 4.
- Bükkfa a Kolos-tető mellett 24,7 km-re. A Kolos-tetőtől északkeletre található a környék legidősebb bükkfája, kerülete 3,6 m.
- Bunker maradvány 2 Bellő-tető 24,8 km-re. Bunker maradvány 2 - Bellő-tető.
- Almás vára Kézdialmás 24,9 km-re. Valószinűleg a 12-dik század végén, a 13-dik század elején épült, és a korai magyar feudális királyság keleti határvédő erődítményrendszerébe tartozott. Egy óra botladozás után - Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra.
- Kolos-tető Csíki-havasok 25 km-re. A Kolos-tető két nyugati hegylába, a Kurta-Koszorú és a Szalonka-tető. A Szénás-úton a Kolos-tető felé - A Szépvízi-víztároló mellől induló Szénás-úton közelítettem meg a helyszínt.
- Cseppköves bunker Kászon-völgye 25 km-re. A Kászon- és a Bellő-patak közötti hegygerincen húzódik az Árpád-vonal erődrendszerének a kászoni szakasza, melyet a 24/2 székely határvadász század háromszéki katonái védtek. Csak a geodoboz volt otthon - Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem.
- Második világháborús bunker Katrosa határában 25 km-re. Három-négy kilométert ereszkedünk le a Kászon-vize mentén és elérjük a Kászon és Kézdiszék határát. Bunker 2 - Na, ezt is megtaláltuk.
- Szent János kápolna Csíkbánkfalva 25 km-re. Szent János kápolna - Csíkbánkfalva. Ha nincs a fal egyik oldalán, keress a túloldalon is - Közvetlenül a temetőkert bejárata mellett nem találtam megfelelő parkolót, ezért a rejtekhez közelebb parkoltam :-) A kápolnát és a temetőt övező védfal mindkét oldalán emberek voltak, a temetőben két idős néni csevegett ráérősen, a másik oldalon gyerekek gyűjtötték a csigát a fűben.
- Parancsnoki bunker Kászon-völgye 25,1 km-re. A határvadászok ösvényén, a Bellő-patak baloldali, Töltés és Czikólova gerincén felfelé egy újabb bunkermaradványt találunk, melyre rovásírásos emléktáblát rögzítettek. Bunker 3 - Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül.
- Ámbrás cet-szikla a völgykatlanban 25,2 km-re.
- Monyasd feje Menaságújfalu 25,2 km-re. A Monyasd feje nevű domb Menaságújfalu és Hosszúaszó között található, a Monyasd-patak tetejében, a Fiság és Fitód patakok vízválasztóján.
- Két ismeretlen orosz katona sírja Lókút teteje 25,2 km-re. Két ismeretlen orosz katona sírhelye - Lókút teteje.
- Bunker maradvány 1 Bellő-tető 25,2 km-re. Bunker maradvány 1 - Bellő-tető.
- Hajdúk vára Lemhény 25,2 km-re.
- Két ismeretlen magyar honvéd sírja Lókút teteje 25,6 km-re. határvadász zászlóalj katonáinak sírhelye Lókút erdős részén, közel az egykori határvonalhoz.
- Sóskútfürdő 25,6 km-re. Sóskútfürdő egy szabadon használható gyógyfürdő. Hódvolt, hódnemvolt - Nem láttunk hódokra utaló nyomokat a patakon, de az is lehet, hogy csak nem volt szemünk hozzá.
- Gyimes vára Gyimesbükk 25,7 km-re. A Kőorr sziklagerincén látható viszont egy erőd maradványa, melyet Orbán Balázs Blockhausnak nevez. Meredek lépcsők - Felcaplattunk a meredek lépcsökőn.
- Sáncok a Bilibók-tetőn Gyimesbükk 25,8 km-re. 18-dik századi osztrák sáncvár a Bilibók-tető lejtőjén, Moldva felé irányuló agyúállásokkal. Sáncvár magánterületen - Miután leparkoltam a régi gőzmozdony mellé, elindultam az út túlsó oldalán, a Kontumáctól keletre található sáncvár felé.
- Vasond völgye tanösvény Pottyand 25,8 km-re. A Vasond völgye tanösvény hossza 7 km.
- Régi mozdony a Gyimesi szorosban 25,8 km-re. Természeti szépségei mellett, a Tatros völgye felső medencéjénél, egy fontos földrajzi pontot találunk. Rozsdatemető - Na, ez a mozdony régóta nem volt ennyire végigtapogatva.
- Ismeretlen magyar honvéd sírja Lókút 25,9 km-re. 1944 augusztus-szeptember.
- Sándor dombja Csomortán 25,9 km-re. A Sándor dombja nem egy kiemelkedő, különleges hegycsúcs - inkább csak egy laposabb domb, viszont nagyon jó kilátás nyílik innen körbe, a Csíki havasok közeli csúcsaira.
- Kontumáci templom Gyimesbükk 25,9 km-re. Ha erre jártok, haza ne menjetek anélkül, hogy ide feljönnétek! Pünkösd vasárnapján ide hozza a vonat a zarándokokat. Határ - Szépen rendbehozták a romokat, de a famunka itt-ott javításra szorul.
- Kontumác Gyimesbükk 25,9 km-re. A gyimesbükki Kontumác a Kárenta-patak Tatrosba torkollásánál található. Kopjafák - Nagyon ötletes a kopjafa sor, és tényleg mindeniknek a jelentése tanulságos.
- Magyar honvédek sírja Kontumáci temető 26 km-re. Negyvennégy magyar honvéd sírja Gyimesbükk ősi temetőjében, a kontumáci (vesztegzári) temetőben, a kápolnától 200 m távolságra. Honvédsírok helyének dokumentálása - Tényleg furcsa, hogy a leírás egy sírról, majd két hősi sírhelyről, máshol pedig sorsírokról számol be.
- Csomortáni Péter vára 26 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat - Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ.

Kápolna az Úz völgyében románul - in limba romana: Valea Uzului


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kápolna az Úz völgyében adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Kápolna - A temetőkertbeli megemlékezésből hazafelé útba ejtettük a kápolnát...
  • Kápolna - Végre sikerült nyitva találni a kápolnát...
  • Régi ígéret - Nagyon rég ígérjük magunknak, hogy eljövünk ide...
  • Nagyon régi álmom volt ide eljutni - Erdélyből ( értsd alatta Csikszentmárton felől ) csak strapabíró terepjáróval érdemes nekiindulni...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kápolna az Úz völgyében? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3728 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.