 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Uz Bence sírja - Székelyvarság.. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Uz Bence sírja - Székelyvarság felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Templombelső 1  Apró üregek a sziklafalban  Cserna  Vízesés 3  A gerinc  Vasútvonal  A templom belseje 2  8504  140858  Az alsótorjai templom  A látogatók nyomai  20201029_145924
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Uz Bence sírja Székelyvarság fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Székelyvarság és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Uz Bence sírja!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Tartód vára 1,5 km-re Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. A koordináták egy kidőlt, korhadt fára mutatnak, átkutattam a környékét is, de nem találtam semmit. Tartód vára. A képen látható levágott facsonkot megtaláltad? b_istvan baratommal jartunk erre, elmeletileg ket lada kellet volna itt legyen, de tudtuk, hogy valoszinuleg egyet sem talalunk. Az a bizonyos láda nem a hu-n található, hanem Székelyvarságon, a Tartód váránál.  Tálasbérce 1,8 km-re Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Legalábbis a koordináták és a fotók alapján is ok volt. Tálasbérce Székelyvarság. Igyekszünk pótolni. A bejegyzésekből már értesültem az üres rejtekről, így a helyszínre érkezve nem okozott meglepetést az üres rejtek, a fa körül szanaszét dobált kövek, valamint a kék zacskó, amely még egy évvel a rejtek kifosztása után is ott van még a környéken. Hogy rendeztétek a doboz sorsát.  Csorgókő-vízesés 2,7 km-re Különösen jól esett a hűvös levegő a vízesésnél az itt ritkaságszámba menő kánikulában. Csorgókő-vízesés Székelyvarság. Megtalaltuk. Körbejártuk a valóban hatalmas Székelyvarságot több-kevésbé, a vízesés is szép élmény. Ahogy a viz forr a sziklák közűl, hogy aztán aláhulljon hűs permetként a székelyek és a vendégek örömére, az igazán szép.
 Jézus kútja 3,3 km-re Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét. Jézus kútja Székelyvarság. Nagyon szep a hely, finom a forrasviz, erdemes megallni egy szusszanasra. Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra.  Fenyőkúti tőzegláp 6,6 km-re Ez a hely az, ahol nem tudjuk a tyúk vagy a tojás, a Peretz vagy a Fakír volt előbb - már mint rejtő. Ügyes kis tanösvény. Nagyon szep latvany az oszi napsutesben, a jellegzetes fenyofakkal es az aljnovenyzettel, nem fekszik nagy teruleten, es szepen ki vannak epitve az osvenyeknek egy resze, deszkaval lepadolva, akar lakkcipoben is vegig lehet setalni. Fenyőkúti tőzegláp. A Fenyőkúti tőzeglápot én a szencsedi nárciszmezőkről, kerékpárúton közelítettem meg, Fenyőkúton át. A munkám során megint Szovátára kerültem, gondoltam, hogy ha időben végzek elmehetnék Fenyőkútra megkeresni ezt a dobozt. Kerektó 7 km-re Ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó. Kerektó Pálpataka. A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett.
 Zeteváraljai víztározó 7,8 km-re A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava. Szemerkélő esőben találtam meg ezt a rejtekhelyet. Zeteváraljai víztározó Zeteváralja. Kezdo ovodas gyerekeinkkel kapaszkodtunk fel a gerincre, majd ereszkedtunk le ide. Ennek a becserkészésével már előző nap is megpróbálkoztunk, de inkább Székelyvarságot választottuk délutáni programnak. Csend van mindenhol csak a fák ropognak ahogy az első hópelyekkel köszön a tél.  Zetelaki gát 8 km-re Naná, hogy megkezdődött a szezon :-). Zetelaki gát Zeteváralja. Megkezdődött a szezon. Csak azert talaltad meg, mert sotetben kerested a sotetben rejtett kincset. Nappal is viszonylag könnyen megtalálható.  Ördögútja 8,3 km-re Az Ördögútja töltésvonulat, a kelet-erdélyi, székelyföldi gyepűrendszer része. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították. Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós.
 Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 8,8 km-re Fenyőkúttól majdnem teljesen meg tudtuk közelíteni a tót autóval. A szencsedi nárciszmezőről jöttünk át, hogy ellenőrizzük a dobozt. A nárciszmezőtől jöttem, anélkül, hogy visszatértem volna az utra. Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó. A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el. Maga a csoda ez a völgy, most nárciszvirágzáskor pláne.  Harangláb 8,9 km-re Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Sajnos nem találtam meg a geodobozt. Harangláb Pálpataka. Korondtól 7 km-re, a Miklós patak mentén, körülbelül 1000 méter tengerszint feletti magasságban fekvő szétszórt település. Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam.  Parajdi faszerkezet 9,2 km-re A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van. Parajdi faszerkezet. Rég jártam arra, akkor még csak a gátként szolgáló farönk volt ott.
 Nárciszrét 9,5 km-re Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban. Nárciszrét Oroszhegy. A helybeliek kankósdinak vagy kápolnavirágnak nevezik a nárciszt.  Ördögútja 9,6 km-re Az Ördögútja második töltésszakasza a szentkirályi Nyírtől a zetelaki Szőlőhátig vonul, majd a Nagy-Küküllő Ivó hídjához ereszkedik be. Ördögútja Zetelaki Szőlőhát. Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik.  Medvevár sziklavilág 9,7 km-re A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található. Mivel a Kormos-kőről itt ereszkedtem be, érdemesnek tartottam ezeket a sziklákat is dokumentálni, a környék sziklavilágát pedig egy körút formájában bejárni. Medvevár sziklavilág Fenyőkút. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell.
Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Uz Bence sírja adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Székelyvarság térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Medvenyomok Kalibáskő - A Kalibáskő vendéglőnél hagytuk az autókat.
- Belépni csak alázatosan Unitárius templom Nyárádszentlászló - Belépni csak alázatosan lehet, mert alacsony a kapu.
- Falunkbeli Léstyán atya emlékére Marosvásárhely - Öröm volt megtekinteni ezt az emlékművet.
- Petőfi Székelyhídon Petőfi Sándor emléktábla Székelyhíd - Petőfi Sándor 1843-ban szállt meg itt, mint oly sok más helyén is az országnak.
- Sikeres csúcshódítás Pelága-csúcs - A Gentiana menedekháztól indultunk túrázni, és egy kissé fárasztó csúcshódítás után, kellemes tarsaságban találtuk meg a dobozkát, viszonylag könnyen.
- Régi villa Haberstumpf-villa - Reméljük minél hamarább restaurálni fogják ezt a szép villát.
- Puhányok Tau a ferences kereszt - Csak szólok, hogy erre jártam, s kíváncsi voltam tényleg eltűnt-e a kis Tau kereszt.
- Ceruza Kilátó Piroska-tó Szováta - Áprilisban, az én hibámból nem maradt ceruza a dobozban.
- Szép nevű helyek Alsó-Halas pataki homokbánya - Bárcsak ismerném ezeket a szép nevű helyeket amiket felsoroltál.
- Csak játék az egész Barokk kapu Zoltán Étfalvazoltán - Nem kell mindent mindenkinek megmagyarázni.
- Nem eleget Katolikus templom Kézdiszászfalu - Sokat vergáltad, de nem eleget.
- Reklámtábla Szentegyháza Gyöngye - Köszi a rejtést.
- Sajnos Szelindek vára - A látvány nagyon szép volt.
- Ujra megvan Fiastetői kilátó - 10 ev utan ujra megtalaltuk a dobozt.
- A legjobb rejtés Weekend Dragon Marosvásárhely - Jó szokásunkhoz híven este indultunk keresgélni.
Sikerült eljutni Székelyvarság környékére? Tetszett az Uz Bence sírja? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|