Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.

Chizid-erdő - Vajdahunyad

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4040 turisztikai látnivaló, 24222 kép és 8256 hozzászólás)
 

Chizid-erdő - Vajdahunyad..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Chizid-erdő - Vajdahunyad felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Királyok útja Királyok útja Transzalpina
Királyok útja
Forrás az út mellett Havasgáldi-szoros
Forrás az út mellett
A kőcica Macska szfinx
A kőcica
Fahenger hajtókarral Homoródszentpál sós kút sóskút
Fahenger hajtókarral
Sapientia Csíkszereda
Sapientia
Templombelső 2 Kálnok unitárius templom
Templombelső 2
Kápolna Csíkszépvíz örmény katolikus templom
Kápolna
Bálinték forrása Bálint forrás Csíkkarcfalva
Bálinték forrása
Kisompoly-szoros 5 Kisompoly szoros
Kisompoly-szoros 5
Zárókő Teke evangélikus templom
Zárókő
Sírkövek Gordon-hegy
Sírkövek
Csicsói Hargita Málnavész Szentegyházasfalu Hargita
Csicsói Hargita

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Chizid-erdő Vajdahunyad fotóalbumba!

>>> Fedezzétek fel Vajdahunyad és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Chizid-erdő!

A 1,27 km távolságra található, legközelebbi település, Hosdát turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Vajdahunyad vára

RH2819
Hunyad vára a Zalasd patak meredek partja fölé emelkedő dombon létesült a XV-dik század első felében. Elrejtettem egy dobozt a kastélyban, a régi kaputoronyba, egy faragott kő csúcsos része alá. Mivel másoknak is minivakációja volt, itt is tele volt látogatóval és nem tudtam kedvem szerint keresgélni. Rendes sáskajárás van várban s környékén, hátha nem lenne ez a covid hisztéria.
Bem-emlékoszlop helye 14,4 km-re
A domborműves emlékoszlop azt a helyet jelölte meg, ahol Bem altábornagy 1849 február 9-én győzelmet aratott az őt üldöző osztrák csapatok felett. Magát a templomot megtaláltam. A csata a Sztrigy folyón átvezető piski hídnál zajlott le.
Arborétum Piski

RH0239
Itt GPS nélkül elég bajos a megtalálás. Retyezát túrából hazafele 4 órát kellett várnunk a vonatra. Szulinapi ajandeknak bevalt. A piski-i arborétum egy mesebeli szép hely, annyira, hogy egy órát kóvályogtam benne a zuhogó esőben, és nagyon jól éreztem magam.
Aranyvár Piski

Aranyvár Piski 16 km-re
A falu délkeleti végében, az Arany-hegy lábánál, közvetlenül a Maros ártere fölött középkori vár is állott egykor. Piski városka fölött, az Érchegység Nagyági csoportjának délii végében, az itt északnyugatra kanyargó Maros jobb partján fekszik Arany község.
A dévai gyerekek Szent Ferenc Alapítvány Déva

A dévai gyerekek Szent Ferenc Alapítvány Déva 16 km-re
Sikerült megtalálnom a dobozt. Éppen az ötórási misére gyülekeztek a hívök amikor odaértem a templomhoz. A gyermekotthonok híre messzire hallatszik, s az erdélyiek tudják, amelyik gyermek Csaba testvér otthonába bekerül, az megmenekült.
Arany-hegy Piski

RH0056
Az Arany-hegy Piski (Simeria) közelében van, a Déváról Szászsebesre vezető ut mellett emelkedik. Miután a Piski Dendrológiai Parkban egy darabig hiába kerestem az ott elrejtett geoládát, sikerélménnyel ez a rejtekhely szolgált. Útban az Arany-hegy felé felfedeztük, hogy a Dévát kerülő autópálya 10 kilométere járható. Könnyen meglett az Arany hegy kincse.
Kendeffy-toronyrom Hátszegváralja

RH1884
Pontosabban alig találtuk meg a dombról, melynek neve Orlya-hegy, levezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. Alig találtuk meg a dombra felvezető, ösvénynek aligha nevezhető csapást. Hátszegváralján, a vasutállomás melletti dombon áll a Kendeffy-toronyrom.
Református templom Őraljaboldogfalva

RH0243
Őraljaboldogfalva református templomát a késő román korban építették, tornyát román stílusu ikerablak díszíti, bizánci jellegű freskóit a 14-dik század elején készítették. Pontosabban szólva a diószedésnél a gyönyörű, román stílusban épült református templom udvarán, mialatt a geoláda elrejtődött. Szerintem a honfitársaink csak el vannak foglalva a mogyorógyűjtőgetéssel. A kepek es a segitoszoveg segitsegevel(ugyanis egyelore gps nelkul keresek) megtalaltuk.
Római híd Kőaljaohába

Római híd Kőaljaohába 21,8 km-re
A murvás úton egészen a hídig el lehet menni. A romokat könnyű megtalálni, Hátszeg felől érkezve a helység előtt levő híd előtt le kell hajtani a főútról.
RH4888
Nagypestény déli részén áll, a főúttól keletre, mellette áll a Mara-kúria. A Brazovay-kastély két saroktornyos kúria, nagyon leromlott állapotban.
Zsinagóga Szászváros

Zsinagóga Szászváros 24,2 km-re
A zsinagóga az megtaláltatott. A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény.
Kun Kocsárd emlékére Szászváros

Kun Kocsárd emlékére Szászváros 24,3 km-re
20 évvel ezelőtt Csaba testvérrel Szászváros utcáin sétálva megnéztük Kun Kocsárd és Kun Géza mellszobrainak néhai helyét. Megnéztem a volt Kun Kollégium impozáns épületét és a szobrokat. Tulajdonképpen a két doboz egymásra vigyáz.
Ferences templom és kolostor Szászváros

Ferences templom és kolostor Szászváros 24,5 km-re
Ez volt az első szászvárosi doboz, amit megkerestem. Megtaláltam a kis "BabBerci-féle" dobozt ott ahol a segítö információ mutatta. Ferences kolostorról már 1260-ból van adat a vatikáni Varasinum írásos kódexben.
Piros és Fekete Szászváros

Piros és Fekete Szászváros 26 km-re
Mi is megtaláltuk a kavicsokat a lappancs alatt. De a doboznak sajnos hűlt helyét találtam.

Természeti értékek - Hunyad megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Chizid-erdő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Vajdahunyad térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Ponorici-Cioclovina cu Apa barlang - Kudzsiri-havasok
Ponorici-Cioclovina cu Apa barlang - Kudzsiri-havasok

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Azért, őseink jó nagy várat húztak fel, olyan mint a Herec vára. Bodosból közelítettem meg, viszonylag könnyen.
  • Két-három hete ellenőriztem a dobozt és tartalmát, akkor még minden rendben volt. Sajnos ma már nem találtam meg a dobozt.
  • Ma rátaláltam erre a dobozra. Ez a harmadik alkalom hogy rákerestem, már egyszer jelentettem is hogy talan eltűnt, nem tudom azóta se hogy ugy volt-e, a lényeg hogy most megvan.
  • Pásztorkutyusok huzzátok be a farkatokat és fussatok el, mert jövünk.
  • Lemezes rétegződést figyeltem meg a kőgomba szikláiban. Ami az idők során víz, jég, szél pusztító munkájának köszönhetően erősen erodálódott.
  • Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került. A dugót az egérke (vagy turulmadár) kicsit megrágta, de még zár a PET előforma.
  • Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül. Ez az új könnyebbnek tűnik, de ha annyian vannak mint most is, nem egy egyszerű dolog észrevétlenül keresni.

Sikerült eljutni Vajdahunyad környékére? Tetszett a Chizid-erdő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 10 hónap és 2 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!