 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

A Fogarasi-havasok északnyugati lábánál, az Olt lapályán, a délkeletről jövő Feleki (Nagy) patak mellett fekszik Felek község. A falu határában található középkori vár a Várhegy 846 m magas csúcsán, a Fogarasi-havasok fő-gerincének előterében magasodik.
Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Felek vára felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: 9775  Kövezett út a várban  Sós pocsolya  Református templom  A templom bejárata  Róka koma  Északról nézve  Kopjafák  A kőhíd sziklacsúcsa  Többkarú szörny  Belül  Mini vár
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Felek vára fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Felek vára!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Felek vára közelében? (részletek bejelentkezés után) Barcaciu-hágó 6,2 km-re Barcaciu-hágó. Rossz állapotban van, meg van penészedve a doboz tartalma. Panoramic Dino Park 7,1 km-re Felek közelében található zöldövezet, játszótér gyerekeknek. Panoramic Dino Park Felek. Trambulin, felfújható csúszda, hinták, ijászat. A naptár meséje 8,1 km-re Tematikus park, amely látványos formában mutatja be az év 12 hónapjának legendáit. A naptár meséje Felsőporumbák. Házikók finomságokkal, játszóhelyek, vendéglő, előadások gyerekeknek. Tündérek völgye Agyagkastély 8,1 km-re Felsőporumbák falu területén található a Tündérek völgye Agyagkastély, egy magánkezdeményezés, mely 2014 márciusában indult. Ott jártunk tegnap, és a csodálkozástól tátva maradt a szánk. Tündérek völgye Agyagkastély Felsőporumbák. Szabályaink értelmében csak akkor jár pont, ha a kincskereső geodobozt is keresett. Inkább furcsa de azért érdekes "kastély". A Porumbák völgyében épült mesebeli épület jó rálátást biztosít a Fogarasi-havasok csúcsaira, köztük Erdély legmagasabb pontjára, a 2535 m-es Negoj-csúcsra. Feleki-tó 9,3 km-re A geodoboz nem (annyira) fontos. Feleki-tó Fogarasi-havasok. Nem volt nálam doboz, hogy a közelben levö érdekes helyekre rejtsek valamit. Brukenthal Palota 9,8 km-re A feleki Brukenthal palota, egyedülálló barokk létesítmény Romániában, a XVIII század végén épült a Fogarasi Havasok lábánál, 30 km-re Nagyszebentől. Sokat keresgéltük, elég sok a fa a sétányon. Brukenthal Palota Felek. A palota teljesen el van hanyagolva. Épp egy bicikli verseny közepébe csapodtunk be. Régi Olt-fahíd 10,5 km-re A fenyőfalvi Olt-híd a Szeben megyei Fenyőfalva és Felek községek között állott, 1838-1842-ben épült, a két település vámot szedett rajta 1900-ig. 1907-ben bontották le, helyette vasfelszerkezetű hídat építettek a régi hídfők felhasználásával. Régi Olt-fahíd Fenyőfalva. Evangélikus erődtemplom 10,6 km-re A XVI-dik században várfallal veszik körül toronnyal. A gps 2 m-t mutat, a gyanús üreg üres. De mivel a rejtek kívül van, nem volt semmiféle akadály megkapni az üvegecskét. Evangélikus erődtemplom Fenyőfalva. Mivel a szakemberek az első települések közé sorolják, bizonyos, hogy már egy évszázaddal előbb volt temploma. Talmács vára 11,3 km-re A Szebeni-havasok Resinári hegysorának keleti végében, az északról érkező Szeben folyó és a nyugatról jövő Cód patak találkozásánál fekszik Nagytalmács falu. Remélem az egerek nem a dobozban voltak :-). Talmács vára. Megtaláltam a dobozt es 2 egeret. A doboz rendben, egerek nem voltak. A Vöröstoronyi-szorost védő három vár (Talmács vára, Vöröstorony, Lator-vár) közül az északi erődítménynek, Talmács várának (Koronavárnak, Landskron) romjai koronázzák a településtől délre eső hegy tetejét. Vöröstorony 12,3 km-re A hely átalakult. Vöröstorony Bojca. Megkerestem a Vöröstorony mellett levö temetöben a radupuscarciuc által (aug.
Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Felek vára adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Egy kis biciklizés :) Középkori temető Zabola határában - Egy rövid biciklizés után megérkeztem a helyhez és megmászva a dombocskát meg is találtam a geodobozt.
- Vakond ki Tiborc vára - Egy kis őszi séta alkalmával ujra rákerestem a dobozra, de sajnos eléggé szét volt ázva a tartalma.
- Csemete a szemed világa Katolikus templom Csíkmenaság - :) Ne vedd rossz néven, na, csak.
- Csiba Csíki panoráma Csíkszereda - Megtaláltuk.
- Likas Likas-kő Korond - Az afonya arusok figyeltek, hogy mit keresunk, de miutan rauntak, eloszedtuk a dobozt s beirtuk a nevunket.
- Hazafelé Székely Nagygyűlés Agyagfalva - Betértem az emlékműhöz, hogy megkeressem a dobozt.
- Miért Akó-kapu Csíkszentgyörgy - Miért tűnnek néha el a dobozok?
- Kirándulás a funtineli mezőre Funtineli forrás Palotailva - Gyönyörüszép időben értünk mintegy 120-an a funtineli mezőre.
- Tulipánfák Arborétum tulipánfái Árokalja - A gps természetesen a lezárt kapuhoz irányított.
- Kalandpark Alsó-Halas pataki homokbánya - Valoban egy termeszetes, semmi mesterseges adalekot nem tartalmazo kalandpark, ha az erdon keresztul bringaval messz.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Felek vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|