 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Erődtemplom - Veresmart Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Erődtemplom - Veresmart felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Gyalogoshíd  Templombelső homályban - 1  Sírkő 5  Kisegér  A forrás  Opálbánya  Ika vára 1  A munkások műve  Déli ajtó és freskó  Járda  Régi sírkövek - 1  Hátsó bejárat
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Erődtemplom Veresmart fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Veresmart és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Erődtemplom!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Erődtemplom Veresmart közelében? (részletek bejelentkezés után) Rothberg A községből földút vezet a Várhegy irányába, áthalad a Veresmart-patakon, majd keleti irányba fordulva a Várhegy alá kanyarodik. Miután elhagytam a falut kimentem a kocsival a domb alá. Az Oltmelléki hegysor területén fekvő Veresmart falutól keleti irányba emelkedő 561 m magas Várhegyen találjuk avárat. Szászújfalu A torony nyugati falán levő késő román kori féldombormű egy püspököt ábrázol, a másikon oroszlán, amint emberforma alakot nyel le; a gonosz lelket szemlélteti. Talán sikerül így is egy picit felhívni a templomra a figyelmet. Kár a templomért, be van törve a kapu, döl össze sok minden. Szászújfalu templomának tornya a nagydisznódihoz hasonló, alatta a félköríves kapu befalazva maradt meg. Erődtemplom A templom is korábbi korra utal, mivel román kori és román stílusjegyeit meg is őrizte. Vurpód és Veresmart felől visszaúton próbálkoztunk a templomlátogatással. Kár hogy nem sikerült bejutni a falon belülre. Az első Szeben vidéki települések közé tartozik, s így legkésőbb a XIII-dik század elején temploma is van. Hermány 1302-ben Castenholz, 1339-ben Castenholez, 1409-ben Castenhalez néven jelentkezik az oklevelekben. Megvan a doboz. Oltszakadát Szakadát temploma a XIII-dik századi Szeben környéki tornyos háromhajós bazilikák típusához tartozik, a XIII-dik század első évtizedeiben épült. A templomot ismertem, jártam már a toronyban is (most is nyitva volt). A három hajó közül csak a főhajó maradt meg, az oldalhajókat lebontották. Holcmány Nem találtam meg geodobozt, csak a köfalat, az esetleges rejtekkel. Holcmány Nagyszebentől 25 km-re fekszik - 13-dik századi erődtemplomának értékei a bejárati kapu, a rajta levő festett szoboralakokkal, valamint a 250-300 éves működő óraszerkezet. Vurpód Vúrpodnak 1332-ben plébániatemploma van. Megtaláltam a dobozkát a háromszögben. Templomkertbe a bejutás kis kerítésmászással. A templom maga régebbi, mint az első okleveles adat: 1230-ban építik román kori stílusban. Falkenhayn-torony Szenterzsébet (románul Gusteriţa, németül Hammersdorf) régebb önálló szász falu volt, 1950 óta Nagyszebenhez tartozik. A település a város északkeleti részén található, a Szeben (Cibin) folyón túl. Az Artmania rockfesztivál ürügyén érkeztem Nagyszebenbe, este 6 órakor. Mivel a régi ládát betemette a föld, új ládát helyeztem el, kicsivel távolabb. Bolt háza Szenterzsébet Nagyszeben Szenterzsébet nevű városrészében található, a Malinului (Zselnicemeggy) utca 19 szám alatt. A Bolt háza egy 1857-ben épült régi ház, mely még őrzi az eredeti formáját. Régi Olt-fahíd A fenyőfalvi Olt-híd a Szeben megyei Fenyőfalva és Felek községek között állott, 1838-1842-ben épült, a két település vámot szedett rajta 1900-ig. 1907-ben bontották le, helyette vasfelszerkezetű hídat építettek a régi hídfők felhasználásával.
Történelmi-kulturális értékek - Szeben megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Erődtemplom adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Veresmart térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- A templom kívülről szépen felújítva, a torony még várat magára.
- Terepet jártam be az államvizsgámhoz, és útba ejtettem a Vityálvárat is.
- A Csurgókő fele megálltunk és kerestük, kerestük a dobozt, de nem lett meg.
- A dobozka nagyon rossz állapotban, beázva.
- A történet természetesen egy vicc, és jót nevetünk rajta, mert poénos.
- Cseles rejtek.
- Én is szívesen csatlakozom az "Indián nyár a Naskalaton" fedőnevű kiránduláshoz.
- A legnehezebb a kis szikla megtalálása volt az aljnövényzetben.
- Hát persze, hogy el van ismerve a megtalálás.
- Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt.
Sikerült eljutni Veresmart környékére? Tetszett az Erődtemplom? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|