 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Fehéregyházától 3 km-re délre lévő 400 m magas hegyen középkori vár nyomai találhatók - itt először az őskorban vagy a dák korszakban építettek ki egy erődítményt. A középkori ujrafelhasználáskor körben egy földsáncot alakították ki, ez az építkezés a 13-dik század második felére tehető. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Fehéregyháza vára felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A márpodi templom  Sziklafolyosó  Részlet a szakadék falából  Híd a patak felett  Templombelső 1  A kastély  Voltunk néhányan...  Eldobott papírzsebkendők  Ruhátlan bokor  Egyszerű temető  Kis-Tiha nyereg és a Papláb-tető  A sáromberki második tó 3
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Fehéregyháza vára fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Fehéregyháza vára!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Kapuzáb 2,3 km-re A kapuzáb a falu végét jelezte a székely falvakban. Állítólag Petőfi a fehéregyházi kapuzáb mellől nézte a csatát, az ötvenes években az Ispánkuthoz került, majd a Sárpatak hídja mellé. Kapuzáb Fehéregyháza.  Skariatin emlékmű 2,8 km-re Segesváron, a tűzoltóság mögötti kertekben elrejtve, egy érdekes, alvó oroszlánt ábrázoló szobrot találunk. 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal- ebben a csatában esett el (tűnt el) Petőfi Sándor, Fehéregyháza közelében. Skariatin emlékmű Segesvár.  Ispán-kút 3,8 km-re Könnyen meglett a kivágott nyárfa csonkja, és a doboz is. Korben a lefeszegetett reztablakkal, nem is gondoltam hogy ilyen friss lehet. Utban a repuloter fele megkerestem ezt a dobozkat is. Ispán-kút. 1849 július 31-én itt állt fel Bem József főserege, a segesvári csata délelőtt 11-kor indult magyar ágyúzással.  Bethlen-várkastély 4 km-re A négy saroktornyos, valaha külső falakkal és sarokbástyákkal megépített várkastély a Küküllőközi dombvidék területén állt. Ha ez betonút, akkor a leírás pontos. Bethlen-várkastély Alsóbún. Szeretnék visszamenni vagy 150 évet a történelemben, hogy láthassam ezt a kastélyt ép állapotában.  Tölgyeshát-gerinc kilátó 4,1 km-re A harmadik osztrák katonai felmérés térképén ez a hely Kalbertritt (Borjak útja) helynévvel szerepel, a város Goldberg (Aranyhegy) negyedében (elővárosában). Tölgyeshát-gerinc kilátó Segesvár. A Tölgyeshát-gerinc (Tölgyerdő háta, németül Eichenrücken, Eichrücken, románul Lunca Postei) Segesvár déli szélén emelkedik a város fölé.  Református templom 4,1 km-re Mivel vasárnap van, a templomot nyitva kaptam, sikerült belülről is megnézni. Református templom Segesvár. A hely kissé forgalmas volt, ezért várnunk kellett, amíg megközelíthettük a rejteket. Napóra az egykori selyemszövöde tornyán 4,2 km-re Egy körbe helyezett napóra, árnyékvetővel és körbefutó római számozással. Napóra az egykori selyemszövöde tornyán Segesvár. Ebben az épületben volt az egykori segesvári selyemszövöde székhelye, melynek a története 1924-ben kezdődött. Vila Franka Segesvár 4,4 km-re A segesvári vár falain belül található középkori várnegyed a Világörökség részét képezi. Vila Franka Segesvár. Vacsoraztunk, azelott geodobozt talaltunk.  Kovács-torony 4,4 km-re 1676-ban leégett, majd újjáépítik. Kovács-torony Segesvár. A Kovácsok tornyát 1631-ben építették, a régi Borbélyok tornyának helyén, szerepe a Kolostortemplom védelme volt.  Polgármesteri hivatal 4,5 km-re Ezzel az alkalommal lebontották a kádárok tornyát is. Polgármesteri hivatal Segesvár. A segesvári polgármesteri hivatal épületét, a régi Nagy-Küküllő vármegye palotáját, az egykori domonkos kolostor szerzetesi lakhelyeinek helyére építették.
Történelmi-kulturális értékek - Maros megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Fehéregyháza vára adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Második Bunker 2 Szalárd - A Bunker 1 után hamar következett az egymással szemben levő két bunker.
- Petőfi Szeptember végén Koltó - A covid járványra való tekintettel, nem tudtunk bemenni a kastély udvarára.
- Szabályos keresés Büdös-barlang Bálványosfürdő - Teljesen szabályos a leírások alapján keresni a rejtekhelyet, akár gps nélkül is.
- Ülj le egy pár percre Postarét - Mielőtt megkeresnéd ezt a rejtekhelyet, ülj le egy pár percre a kút körül elhelyezett padok egyikére.
- Setétpatak Sötét-patak völgye - Megtaláltam a dobozt.
- Már messziről kiszúrtuk a rejteket Pelága-csúcs - Tetszettek a noteszben található bejegyzések.
- Megvolt Siculicidium emlékmű Madéfalva - Még júniusban a srácokkal.
- Erdei múzeum az Asztag-kő mellett Asztag-kő Madéfalva - A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél.
- Sikertelen megközelítés Szeszgyár Csíkszentsimon - Először gyalog próbálkoztam, az állomás felől.
- A masodik generacional Sólyom-kő Tusnádfürdő - Az elso generacios doboz maradvanyait meg megkaptam a szikla vegen, medvek altal kifosztva.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Fehéregyháza vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|