 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Hatolyka temetőjének egyik érdekessége, egy sírhant, melynek -viselője- 1827-1951 közötti időszakban élt. Legalábbis a felirat szerint... Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Hatolykai temető felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Emlékmű  Szellő-tető 3  Szikla  Sós rét  Ablak  Maradványok  Átjáró  Fedett kereszt és kápolna  Tarnoczi kastely romjai  A Gyöngyös-völgy sziklái 1  Bálinték forrása  Zöld színben
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Hatolykai temető fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Hatolykai temető!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Harangláb Hatolyka Hatolykát ásványvize miatt már a legrégebbi leirásokban isfürdőmedencével rendelkező településként tartották nyilván. Megtaláltuk, szép a harangláb, és érdekes zuzmarabevonat is volt mindnenen. Lehet a logan banja ezt a rossz utat, ami osszekoti Katolnat Hatolykaval. Nyugodt kis falu:) könnyen fellelhető rejtekhely.  Fortyogófürdő Székelypetőfalva határában található Fortyogófürdőnek már az 1800-as években nagy látogatottsága volt. Ez az a doboz, amelyiket már messziről látni véljük. Baráti körben egész napos programunk volt ezen a kellemes, hűvös helyen, mely kis oázisként szolgál a nagy hőségben.  Katolikus templom A falu helyén már a 12-dik században volt település, melynek temetőjét feltárták - Írott forrásban először 1567-ben említik Peteofalva néven. A rejteket megtaláltam. Egykori lakói a zabolai Mikes család jobbágyai voltak, akik 1848-ban szabadultak fel - kápolnája 18-dik századi lehet, korábban temploma nem volt.  Katolikus templom 1561-ben Imecsfalva néven jelentkezik az oklevelekben, 1567-ben Imechfalva a neve, temploma 1583 előtti. A doboz valoszinuleg a fedett reszben talalhato tovabbra is. Zaboláról egy rövid biciklitúrára indultam, és mivel láttam az új rejtést, gondoltam levadászom. A templom mellett sokszor elmentunk mar, de a fedett keresztet eddig nem lattuk meg kozelrol.  Székelykapu Szerintünk helyesek. A dobozka ott van, ahol a leiras mondja. 2 kincskereső is jelzte, hogy a doboz eltűnt. Kézdivásárhely és Kovászna között félúton érdemes megállni a kis templomnál, és a falu végén megszemlélni a Fortyogót, a pipáló Zágoni hegyeket, amiről ezt írta Mikes Kelemen: Úgy szeretem már Rodostót, hogy el nem felejthetem Zágont.  Szentkatolnai emlékpark és temető A parkig konnyen eljutottunk. A rejtek végül is a temetőben van. Sokat jarok erre mostanság, hamarosan viszek egy dobozkát is. Szent Katalinnak ajánlották a katolikus templomot Szentkatolnán, előtte emlékpark áll, a falu szellemét dícséri.  Katolikus templom A régi templom az 1802 évi földrengéskor összeomlik, helyette 1815-1823 között új templomot építenek. A doboz ott lapul az urnanak nevezett elhagyatott kovazaban, a leirtak szerint annak rendje es modja szerint. Na, ez mán okozott egy kis fejtőrést. Mikor nagymamámat kivittük a családorvoshoz, és amíg ő bent volt leléptem és megkerestem ezt a geodobozt.  Református templom Középkori templomáról az oklevelek nem beszélnek. A kézdimartonfalvi temetőbe mentünk gyertyát gyújtani, és így kihasználva a lehetőséget megnéztem a református templomot is. De stíluselemei alapján építését az Árpádok korára teszik, tehát legkésőbb a XIII-dik században épülhetett.  Négy ház Harmadszor jartam ott, mikor vegre sikerult megtalaljam. Miután végignéztük, egy másik kincskeresővel az összes akácfát. Minden akacfat vegigjartam, mig megtalaltam. Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között.
Történelmi-kulturális értékek - Kovászna megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Hatolykai temető adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Most, hogy feltöltötted a képet, látom, hogy két név is szerepel az évszámok felett.
- Korán elment, szegény, mondhatták a temetésen.
- Meglett a centenárius sírkő.
- Hat en mind kerestem a bal kezenel vakon szegeny Terez neni sirjanal.
- Sajnos nem találtam meg a geodobozt, úgy néz ki nyoma veszett.
- A Zerge-nyeregbe mentem el a ládától egy pár méterre.
- Megtaláltuk a parancsnoki székhelyet is.
- Esti sétára indultunk a környékre.
- Ma arra jártunk, de nincs meg a doboz.
- Jot ittunk a forrasvizbol, kellemes kis nap utan kellemes pihenesre tertunk az "Salvatore Hotelban", Csiksomlyon.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Hatolykai temető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|