 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Szinérváralja feletti Apa-hegyen láthatók a középkori Szinér-vár csekély falmaradványai. A várat a református templom teréről induló kék háromszög jelzésen 1 óra alatt lehet elérni. Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Szinér vára - Szinérváralja felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A vaskereszt  Ez volt 2006 augusztus 20-án  XI. állomás  Boltív  Az egykori Városháza teteje  Glodi-szoros 14  Harmatos őszi pitypang  Verespatak 1  Geoláda és a Petőfi szobor  A templom udvara  Kövesdombi forrás  Tujasor
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Szinér vára Szinérváralja fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Szinérváralja és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Szinér vára!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Szinér vára Szinérváralja közelében? (részletek bejelentkezés után) Fernezely vízesései Fernezely vízesései Nagybánya Fernezely (Firiza) nevű városrészében találhatók, és a Valenilor utcából közelíthetők meg. Egy könnyen elérhető, városközeli látnivaló - bár aszfalton, de keskeny úton juthatunk oda. Szeptember végén Ott ül Petőfi és múzsája a Teleki kastély parkjában, két hatalmas mocsári ciprus társaságában. Pár lépésre Petőfi somfájának magjából sarjadt somnövendék. A covid járványra való tekintettel, nem tudtunk bemenni a kastély udvarára. Szent István-torony A Szent István-torony, Nagybánya szimbóluma, egy sajátos kiképzésű és történetű templomépület maradványa. A tornyot, sőt az egész Cintermet magas kerítés övezi a renoválás miatt és sehol egy lekenyerezhető őr :). Elkészült a felújítás, meg lehet nézni az üveglapok alatt a kiásott romokat, és meg lehet döbbenni a kontraszton, ami a romok szintje, és a járószint között van. Gondoltam, rejtek egy dobozt, de kiderült, hogy BabBerci-nek "Nem lesz könnyű elrejteni egy új dobozt egy ilyen zug nélküli helyen. Mészárosok tornya Miután 1672-ben a kurucok elűzik a vár német őrségét, az erődítmény újra császári kézre kerül. A Mészárosok tornya egy kör alaprajzú, zömök torony, mely a XV-dik században épült. Ivófalu Ivófalu Nagybányától 32 km-re található. Három különálló sípályából álló síterep. Kék-tó 2 A lépcsőknek csak maradványai vannak meg. Kék-tó A Kék-tó Felsőbánya határában van. Gondoltam, lemérem Délia kétágú tölgyfájának a koordinátáit, de mégsem sikerült. A tó nem volt hű a nevéhez. Sajnálom, hogy nem volt kék, mert úgy az igazi. Ez az érdekes sötétzöld színű tó, 528 m tengerszint feletti magasban található, területe 0,50 ha, legnagyobb mélysége 4 m. Vlaschinescu-mocsarak a Demeter-tó, Vlaschinescu-tó, amelyeket a Forrásliget hegyi üdülőtelepről lehet megközelíteni. A Kőhát hegységben tőzegláp tavak találhatók, pl. Vasútállomás A fa megvan, a doboz helyét egy lehullt száraz ággal próbáltam kikotorni, de doboz nem került elő. Egykori Püspöki Konviktus Egykori Püspöki Konviktus, ma Unió líceum és 7-es számú líceum - Szatmárnémeti. Szatmárra látogattunk, barátaink gyerekei hívtak lagziba. Kora reggel és álmos szemekkel, hiszen Csíkban még dél sincs, a konviktus helyett konfliktust olvastam.
Történelmi-kulturális értékek - Szatmár megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Szinér vára adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szinérváralja térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Nekem is megvan az első megtalált geodobozom.
- Gyakran meglatogattuk ezt az erdekes rejtekhelyet.
- Valahányszor erre járunk, kiugrunk a Sárkányok közé kávészünetre.
- Ma bicikliztünk egyet délután, és gondoltuk, megnézzük, hogy van a doboz.
- Bár nagyon siettem aznap délelőtt, nem tudtam megállni, hogy ne álljak meg, és ne keressem meg ezt a majdnem drive-in rejtekhelyet.
- Nem a halott ágat kell keresni, hanem a halott ág helyét.
- A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt.
- Szégyen, hogy több tízszer vagy százszor mentem már át Székelyszentléleken, de soha nem álltam meg, nem tudtam, hogy ennyire értékes temploma van.
- Bár a Teleajen folyó hivatalosan tényleg a Beri-patak száraz völgyével kezdődik, a Nicolae Ioan-forrás a Beri-patak völgyében van.
- Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni.
Sikerült eljutni Szinérváralja környékére? Tetszett a Szinér vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|