| |  | | 
|  |  
| Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után. |  |  |  |  |  |  
 
|  |  | | |  
 
A csorgó ma már sajnos nem csorog, mert amikor a Kövesdomb nyugati oldalában, 15 évvel ezelőtt házakat építettek, a csorgó vize eltűnt. Persze itt is több vélemény van, de én, mint szemtanú, kitartok emellett.Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Váluskút - Marosvásárhely felé - regisztráció után. 
 ***
 | 
Néhány kép a Váluskút - Marosvásárhely képtárból: A régi lámpaoszlop A felirat Volt forrás nincs forrás Új templom
| Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Váluskút Marosvásárhely fotóalbumba! >>> Fedezzétek fel Marosvásárhely és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Váluskút! 
 | 
 A 1,56 km távolságra található, legközelebbi település, Marosvásárhely turisztikai látnivalói. Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  RH3609 Szép innen a Domb, szép a templom, de elég elhagyatottnak tűnt. Marosvásárhely egyik új templomának, a kövesdombi Dávid Ferenc téri unitárius templomnak a bemutatása. Mióta felépült a templom, nem jártam itt fent. Dávid Ferenc téri unitárius templom - Kövesdomb lakónegyed, Marosvásárhely.
 RH3402 Ennél a helyszínnél, nem tudtam eldönteni, hogy nevezzem-e gyászosnak, vagy sem, mert sajnos a környék nem túl kellemes, majd ti eldöntitek.   Elég nagy a forgalom a csorgónál. Tenyleg forgalmas hely, eleg sok idobe kerult meddig sikerult visszatenni a 
 dobozt. Nagy melegben, a déli órákban érkeztem a Nyíres utcai forráshoz.
 Segesvári úti forrás - Marosvásárhely  430 m-re    Elég sokat kellett várakoznom, amíg zavartalanul elővehettem a geodobozt. Nem láttátok a halakat a nyitott tetejű medencében? Mikor érdekes pontként megjelent ez az oldal, jártam itt, kerestem, hogy hova rejthetnék. A marosvásárhelyi Segesvári úti forrás a Segesvári út 8 számú ház mögött található, egyenesen a Róka-patak völgyében. Kisvasút-állomás Marosvásárhely  560 m-re  A legutóbb, a gyakorlatilag a rejteken ülő, két cigarettázó "hölgy" miatt, nem tudtam a geodoboz közelébe férkőzni. A hely tényleg gyászos, lehangoló. Régi gőzmozdony  670 m-re  De a dobozt sajna nem találtuk, bármennyire is kerestük. A mozdonyt megkaptuk, de nem lattuk a ladat. Keskeny nyomtávú mozdony kocsiszín - Marosvásárhely  730 m-re  1997. Aznapi sétám során a vasúti sínek túlsó felére jutottam, így onnan közelítettem meg a rejtekhelyet. Számítottam rá, hogy az ünnepek környékén Vásárhelyen leszel. Tenyleg otletes es erdekes a doboz, en meg ilyennel nem talalkoztam rovid palyafutasom  alatt, az ember nem is gondolna, hogy ott lehet.   Malomkő utca - Marosvásárhely  770 m-re    Miután értesültem róla, hogy a Rákóczi-lépcső, majd a Hangya-lépcső után, a Malomkő utca lépcsőit is kifestették, kibicikliztem a helyszínre. Mikor BabBerci bejelentette ezt a rejtekhelyet, rögtön elindultam megkeresni. A ma déli korcsolyázás után, korai volt még hazamenni. 1910-ben a Sándor János utcából a Chilf Lipót féle telek mellett a Kövesdombra vezető utca, 1912-ben Dugonics Titusz utca, majd Új utca. Bodon-hegy Marosvásárhely  890 m-re    Gyerekkent eleg sokat jarkaltam arrafele, minden evszakban. Bizony sokszor látott engem(-minket, mert sosem voltam egyedül) szánkózni ez a domboldal és az egész környék. Gondolom, hogy a rejtő már gyerekkora óta ismeri ezt a helyet. Panoráma a Kövesdombra - Bodon-hegy - Marosvásárhely.Természeti értékek - Maros megye
 * Részletek bejelentkezés után.
 
 | 
Teljeskörű hozzáféréssel| | Hozzászólások, bejelentésekTurisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körülUtolsó megtalálások és hozzászólásokVáluskút adatlapjának követéseKözeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Marosvásárhely térképLátnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelébenNavigálás valós időben a terepen!
 | 
 | 
 Látnivalók| | Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! | 
 | 
 Hozzászólások| | Erre sem vigyáztunk.Meglett a doboz. Válu már nincs és sajnos egyik forrás sem folyik.Sajnos csak geodoboz, forrás nélkül.Sajnos innen meg a padok is eltuntek nem csak a viz, mar le sem lehet ulni itt.Kocsival érkeztem a Kövesdomb felől. Felhajtottam a rejtek mellé, a motrot meg sem állítottam.Nincs meg a viz, nincs meg a fa. Szomoru ott.Újra csorog a víz. Nagyon sok emlék köt mind a két csorgóhoz.
 Sikerült eljutni Marosvásárhely környékére? Tetszett a Váluskút? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! | 
 | 
 | 
 | 
 |  | 
 |