 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Bernád kútja - Csobotfalva.. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bernád kútja - Csobotfalva felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Tárnics  Csorgó  A forrás  20240615_150534  Szószék  Tanya a híd közelében  Facsonk-kapu  9936  Fedett kút  A barlangvár helye  Archív felvétel  Turistajelzés
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bernád kútja Csobotfalva fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Csobotfalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bernád kútja!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Babba Mária 370 m-re Daczó Árpád: A Babba Mária elnevezéssel legeloször Csíksomlyón találkoztam. Egy csíkborzsovai asszony a fiacskájának így mutatta meg a csíksomlyói Mária kegyszobrát: - Né, látod, ott van a Babba Mária. Babba Mária Csobotfalva.  Kálnoki borvíz 1 km-re Csobotfalváról az Agyagfalva nevű falurészen keresztül lehet eljutni a Kálnoki borvízhez. Kálnoki borvíz Csobotfalva. Már két alkalommal kerestük fel ezt a helyet, sajnos mindhiába. Erre a helyre meg a szuleimmel jartam evtizedekkel ezelott, nagyon sokszor. Kárpátok őre 1,1 km-re A Kárpátok őre köztéri szobor Csíkcsomortánban található, az általános iskola előtti parkban. Horváth-Béres János fafaragó készítette, ez is egy másolat, másik három Magyarországon van. Kárpátok őre Csíkcsomortán.
 Dobogtató 1,4 km-re Csobotfalva településként Taplocával, Csomortánnal és Várdotfalvával alkotta a csíksomlyói egyházközséget, vagy másképpen: a szentpéteri egyházmegyét, amely 1751-ben alakult át, amikor Szereda kivált a közösségből. Már majdnem lemondtunk a kereséséről. Dobogtató Csobotfalva. Hogy elérjem a dobozt. Még sötétben keresgéltem a ládikát, a kitartó munka meghozta gyümölcsét és meglett. Egészen biztos, hogy a helyén van még a geodoboz?  Katolikus templom 1,4 km-re Meg amikor egy aggal halasztam le Aracs patak volgyeben a ladikot. A doboz a helyen. Ott volt alatta, ahogy írja. Katolikus templom Csíkcsomortán. Csíkcsomortán Csíkpálfalva községhez tartozó falu, Csíkszeredától 7 km-re északkeletre, az Aracs- és Remete-patakok találkozásánál fekszik. Megtalaltuk a megadott info alapjan.  Csíksomlyó körút 1,4 km-re Csíksomlyón, a borvízforrás közeléből indulva, a Köves utca végéből indul az a körút, mely megkerüli a Kis- és Nagy-Somlyó hegyeket. Csíksomlyó körút. Hegyi kerékpárral, illetve gyalogosan járható.
 Hármashalom-oltár 1,4 km-re Mar jol sotetedett mikor a harmashalomhoz ertem. Egy vasárnapi séta keretében kerestük meg az elrejtett dobozkát. Kicsit várni kellett míg szabad lett a terep. Hármashalom-oltár Csíksomlyó. A Hármashalom-oltár a Kis-Somlyó és a Nagy-Somlyó közötti nyeregben található, mely a csíksomlyói búcsú napján a katolikus mise helyszíne. Megtaláltuk.  Kilátótorony 1,4 km-re A Nagysomlyó tetején egy fémcsövekből megépített 25 m magas kilátó torony áll, tetejéről gyönyörő kilátás nyílik a Csíki-medencére. Megtaláltuk a hetedik ládánk. Kilátótorony Csíksomlyó. Felhasznalva a halotti napokat en is felcsaptam rejtekhelyvadasznak. Köszönöm, hogy felkerested a csíksomlyói ládát. A kegytemplom közelében, az utca bal oldalán két hatalmas fa hívja fel magára a figyelmet.  Salvator-kápolna 1,5 km-re A csíksomlyói Salvator-kápolna a Kis-Somlyó tetején található, ide érkezik fel a csíksomlyói keresztút, a Jézus hágója. Csendes vasárnap délután könnyű dolgunk volt. Salvator-kápolna Csíksomlyó. Valójában ez volt a nap első geodoboza. A szent Antal kápolna után kisétáltunk a tetőre is. Erdekes rejtekhely ez.
 Misericordia 1,6 km-re A doboz a helyén volt, ötletes rejtés. Nem is volt ez egyszerű. Misericordia Csíksomlyó. A Misericordia egy magyar képzőművészeti installáció, az első római magyar street art műalkotás.  Csak Jézus 1,6 km-re A felirat madártávlatból, vagy közvetlen közelről olvasható, látható rendesen. Csak Jézus Csíksomlyó. A Kissomlyó oldalában, a sípálya és a keresztút között, közvetlenül az erdő széle alatt, betonból öntötték ki Jézus szavait: Csak Jézus az út, igazság, élet.  Jézus hágója keresztút 1,6 km-re Igaz nekem nem volt kesztyum pedig elkelt volna. Nem hinném, hogy ilyen rövid idő alatt eltűnt volna. Hűlt helye, mint a domborműveknek? Jézus hágója keresztút Csíksomlyó. A csíksomlyói Jézus hágója keresztút a Kis-Somlyó nyugati oldalán található. Nem volt egyszerű a dolog.
 Kerekeger feredő 1,7 km-re A Somlyó-hegy védelme alatt található égerláp a Természet jótékony erejét testesíti meg. Kerekeger feredő. Már többen is jelezték, hogy nem kapják a geoegeret. Megtalaltuk, megpihentunk a padon de a feredest inkabb kihagytuk. Rendületlenül, minden elképzelhető helyre felmászva, bebújva, lehasalva, bekukkantva. Megtaláltam a dobozt ma, de üresen.  Szent Antal-kápolna 1,7 km-re A csíksomlyói Szent Antal-kápolna a Kis-Somlyó hegy délnyugati oldalán áll. Szent Antal-kápolna Csíksomlyó. Csendes a környék, szép napos délután, öröm itt üldögélni, nézelődni. Baratokkal soroztunk este nalunk. Megtaláltuk. A Hármas-halomoltártól visszafele megkerestük ezt a dobozkát is.  Domokos Pál Péter szobor 1,8 km-re Csíksomlyón minden évben megtartják az Ezer Székely Leány napját. Domokos Pál Péter szobor Csíksomlyó. A geodoboz úgy tűnik meg akart lépni, mert a földön találtuk meg a padok mögött. Bizony leültem és gondolkodtam, de a felvilágosodás elmaradt. Ez már a második alkalom, hogy keresem ezt a geodobozt. Nem tudom, hogy indult útnak ilyen hamar, pedig kis kövek közé tettem, de ezek szerint ez egy felületes rejtés volt, ha mar az első megtaláló újra kellett rejtse.
Természeti értékek - Hargita megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Bernád kútja adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csobotfalva térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Elsõ alkalommal nem találtam meg Tolvajos-tető - Másodszor megint nem találtam és már le akartam mondani, amikor megláttam a dobozt rejtõ kb 30 cm nagyságú követ a patak menti fenyõfa alatt.
- Csatlakozom az előttem szólóhoz Fekete Torony - Valóban könnyű megtalálni, ha az ember visz magával egy profit.
- Húsvét nyuszika nélkül Remetei panoráma Torockói-hegység - Húsvét előtti csütörtökön, nagycsütörtökön indultam meg végigjárni a Transznyugati utat, Nagyenyedtől Abrudbányáig utazva.
- A célnak biztos megfelelt Világháborús bunker - A célnak biztos megfelelt, jó rálátás kínálkozik az Előpataki-hágóra.
- Papusa-csúcs Dengheru-csúcs aronbv Parang-hegység - Egy vasárnapi napon, kora délután értem Ranca üdülőhelyre.
- Kúsztunk, másztunk, s annyi Szolcsvai víznyelő - Lehet, hogy régebb itt vitt az ösvény, de most ez egy félreeső hely, elég meredek oldalon kell sárban, bozótósban kapaszkodni, és az aljnövényzet miatt nem igazán látszanak a sziklák.
- Barcaszentpéter felől a Várhegyre Tatárvár Barcaszentpéter - Barcaszentpéter irányából közelítettem meg a Várhegyet, a számtalan földút egyikén.
- Ükapám nyomában Kommandó - Székely őseim egyike itt dolgozott fenn Kommandón, mint könyvelő a fatelepen.
- Gondolával fel, majd gyalogosan le Dévai várrom - Jó látni a munkálatokat a várnál, bár maga a munka áll.
- Fenséges kilátás Gréces-tető Marosfő - Meglett a hatalmas nagy bukkfa, és benne a rejtés.
- A doboz a helyén van Igazságügyi palota Marosvásárhely - Mivel tudomásom van róla, hogy valaki siker nélkül kereste a dobozt ma elmentem és ellenőriztem az állapotát.
- Várlátogatás A barcarozsnyói vár - Egy kis szombati várlátogatás.
- Alaposabban, lelkiismeretesebben Gyepes - Homoródremetéről Gyepes felé tartva a hazaérkező marhacsorda tartóztatott fel, a falu utcáin a tehenek egészen a rejtekig elkísértek.
- Kék hangulat Erődtemplom Szászfehéregyháza - Különös hangulatú falucska, kövezett úttal, kék házakkal, fekete bivalyokkal.
- Másodjára Gyógyvízforrások Bálványosfürdő - A mai nap ez az utolsó megtalálásunk.
Sikerült eljutni Csobotfalva környékére? Tetszett a Bernád kútja? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|