Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Laur-hegyi panoráma - Kommandó

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Laur-hegyi panoráma - Kommandó

Az erdő széléről látni a falut, szemben a Medvefej, tőle jobbra a Kecskefej, a Papolci köztető, majd a Barta tető látszik, lefele pedig a Baszka folydogál Gyulafalva felé...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Laur-hegyi panoráma - Kommandó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Laur-hegyi panoráma - Kommandó képtárból:

Visszafele a csapáson
Visszafele a csapáson
Dörööög gazdiiii!!!
Dörööög gazdiiii!!!

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Laur-hegyi panoráma Kommandó fotóalbumba!

Fedezzétek fel Kommandó és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Laur-hegyi panoráma!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,57 km távolságra található, legközelebbi település, Komandó turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Kommandó - Ringó-híd

Kommandó - Ringó-híd 870 m-re
Kérem az új koordinátákat, hogy kijavítsam a jelenlegit. Azt hiszem, hogy valamilyen álrejtés vert át, töltök fel ide képet. Néhány fát kivágtak, újat telepítettünk a régitől 63 méterre, a patak mentén lefele. Az iskola és a Likistein - ahogy a kommandóiak nevezik a svájci mintára készült épületet.
Vadász-patak

Vadász-patak 3,8 km-re
A Vadász patakánál volt valamikor a határvonal, a régi öregek szerint. Meg nem tudtuk, hogy mi is var meg rank. A Lakócáról leérve megkerestük ezt a geodobozt is. Biciklizünk a megye legmagasabb településének környékével ismerkedve, s ha nem tudnánk, hogy keresnünk kell a rejteket, talán tovább hajtanánk.
Gyulafalva

Gyulafalva 5,4 km-re
Komandó Kézdivásárhelytől 32 km-re délkeletre, a Háromszéki-havasokban, a Nagy-Bászka völgytágulatában, a Kupán-, Toplica- és Rozsdás-patakok találkozásánál fekszik. Az emlekmu is meglett, a dobozka is.
Kovásznai siklópálya

Kovásznai siklópálya 8,3 km-re
A XIX-dik század végén épített keskenynyomtávú vasút Gyulafalváról (ma Kommandó) indult Kovásznára. Vasárnap a kovásznai sikló aljában kerestem a geodobozt, amíg rá nem jöttem, hogy csak a segédpont helyén keresem a geodobozt. Lentről már háromszor végig gondoltam, hogy na, onnan aztán nem. Gratulálok a sikeres túráért.
Papolci panoráma

Papolci panoráma 8,4 km-re
Papolcról Komandó fele gyönyörű őszi panoráma fogadott,  innen a Perkő is látszott a szép tiszta őszi időben. Marcius idusan Kezdivasarhely fele tartva tettunk egy kiterot a papolci utra.
Tündér Ilona vára

Tündér Ilona vára 9 km-re
Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn. Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. A kék pont turistajezés már nem létezik, helyette van sárga pont.
Lakóca-csúcs

Lakóca-csúcs 10,2 km-re
A Háromszéki havasok egyik legjelentősebb csúcsa a Lakóca, 1776 m, Erdély és Moldova vizválasztója, bár a történelmi határ a Putna völgyén halad föl. Utolag kiegeszitenem a 2012-ben elhelyezett Lakoca rejtekhelyet.
Csoma-diófák Csomakőrös

Csoma-diófák Csomakőrös 12,1 km-re
Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja. Húsvét vasárnapján találtam meg a Csomakőrös melletti erdőben található rejteket. Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Megtalaltuk, a levelek alatt veletlenul.
Mikes-kert Zágon

Mikes-kert Zágon 12,5 km-re
Zágon Mikes Kelemennek a szülőfaluja. Több mint 20 éve jártam itt, nagyon másabb környezet fogadott most.
Kovásznai Pokolsár

Kovásznai Pokolsár 13 km-re
Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány.
Mikes-Szentkereszty kúria Zágon

Mikes-Szentkereszty kúria Zágon 13,6 km-re
Emblematikus, szép kúria.
Református templom Páva

Református templom Páva 15,4 km-re
Mindent elhiszek a meséből, kivéve azt a részt, hogy dobozt találtatok. Ugy kezdodik eccet bot hol nem vot, s ugy vegzodik aki nem hiszi jarjon utana, s kozbul van ez a templom meg a diohej amiben a Feketeugyon leereszkedunk persze csakis dobozkereses celjabol. Mint a meseben. Lakói egykor híres solymászok voltak.
Jákob lajtorjája Zabola 16,1 km-re
Jákob lajtorjája - Zabola. A műalkotás helye a térképen valószínűleg helytelen.
Csipkés népi feredő Zabola 16,8 km-re
A Csipkés népi feredő Zabolán, a Csipkés tábor mellett található, 2018-ban építették meg. A huszonharmadik Székelyföldi Fürdő- és Közösségépítő Kaláka alkalmával fürdő medence, fürdőház, lelátó építésére került sor.
Négy ház

Négy ház 19,2 km-re
Harmadszor jartam ott, mikor vegre sikerult megtalaljam. Miután végignéztük, egy másik kincskeresővel az összes akácfát. Minden akacfat vegigjartam, mig megtalaltam. Egykori nemesi kúria mellett, melyet most épp felújítanak, Imecsfalva és Zabola között.

Laur-hegyi panoráma Kommandó románul - in limba romana: Muntele Laur Comandau


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Laur-hegyi panoráma adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Kommandó térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Szelídgesztenye-liget - Homoródkarácsonyfalva Ez patt helyzet?. Mi jegyezzük be elsőként, de jkgabor írt elsőnek a dobozba. Akkor mi volt az első, a tyúk vagy a tojás?
  • Református templom - Sepsibodok Kopjafa kerítés. Épp harangozáskor értünk a templomba, így miután a doboz hamar meglett be is jutottunk, és megcsodálhattuk bent is. Nemes egyszerűség, csillagos mennyezet, régi orgona, rend, csend és békesség honol itt.
  • A hősök régi temetője - Csíkszereda Egy kis maszkalas utan. Ugy sikerult megtalalnom, hogy atmasztam a keritesen, es szembol sokkal egyszerubben meglett.
  • Kereszt - Kis-Királykő Kis Kiralyko. Ha jol ertettem a Kis Kiralykon megtalaltatok-ellenoriztetek a borokasba rejtett ladat es a Hasadek nyeregben a korlatokhoz kozeli ladat a fenyvesben? Nalam megjelent a most rejtett ladad mint megtalalva, a keresztnel.
  • Királykút - Marosvásárhely Nincs ott a doboz. Voltam a rejtekhelyen (zajos es szennyezett, de igy is gyerekkori jo emlekeket idez), megtalaltam a rest ahol a doboznak kellett volna lennie. De csak az ureg volt, sem doboz sem az ureget elfedo kovek.
  • Kilátó - Vörös-tó - Szováta Magyar Husvet Szovatan IV. Itt is minden rendben volt. Szep a kilatas a tavak iranyaba, es jo helyen a lada is.
  • Mikes- és Apor forrás - Tusnádfürdő Semmi különös. Nem történt semmi különös a keresés közben. Csak egy kutyát zavartunk meg kukaürítés közben.

Sikerült eljutni Kommandó környékére? Tetszett a Laur-hegyi panoráma? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 21 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!