 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Brassótól kelet-északkeletre, a Csukás-hegység északi lábánál, a Barcaság síkságának keleti szélén, a Nyén-patak mellett fekszik a körülbelül 6 km hosszan elnyúló Keresztvár község. A község határában két várhely is található, egyikük a Kis-Várhegyen állt egykor. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kisvár - Keresztvár felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Valahol itt van a lada  Emléktábla  Az ágyú útja felé  Bejárat  Szószék  Újjáépített esztena  Eddigi megtalálók nevei  Romok 2  Szacsva 1  A tóhoz vezető letérőút  Felfüggesztett tavacska  Információs táblák
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kisvár Keresztvár fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Keresztvár és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kisvár!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Református templom 930 m-re 1211-ben a Barcaságba telepített német lovagrend annak délkeleti részén erős várat épít. A legújabb kutatások alapján ezt a várat azzal a várrommal azonosítják, amely Bodzaforduló völgyében, a Tatárhágó útvonalán fekszik, körülbelül 30 km-re Keresztvár falutól. Református templom Keresztvár.  Nagy Piliske 4,1 km-re A Nagy Piliske, az 1223 méterével, Brassó és Háromszék határán található és a Bodzai-havasok egyik jellegzetes csúcsaként ismeretes. Megközelítése legkönnyebben Dobollóról, vagy Keresztvárról lehetseges. Nagy Piliske. Décse köve 5 km-re A Dobolló-patak völgyében, a Fényes-patak (Lidérczpataka) torkolatával szemben, Dobolló falutól északra található a Décse köve. A sziklához egy rege kapcsolódik, mely egy óriásról és a lováról szól. Décse köve Dobolló.  Viadukt 5,2 km-re 1924 és 1928 között a Brassó-Bodzaforduló vasút építése a fellendülés időszakát jelentette Keresztvár életében. Viadukt Keresztvár. Ugy nez ki, hogy nagyon nem tolongtak e rejtek korul. Csigavára 7 km-re A vár megtalálása egy könnyű feladat, ugyanis Bikfalváról indulva két útvonal is vezet hozzá. Csigavára Bikfalva. A piros háromszög és a várjelzés (piros L alak), az ösvény a várhoz visz.
Természeti értékek - Brassó megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Kisvár adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Keresztvár térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Tekervényes járatok Orbán Balázs-barlang Vargyas-szoros - A szentegyházi sziffesek csapatához csatlakozva vezetett végig a barlangon Mihály István, hogy magam is elképedjek, milyen kicsi lyukon is át tud bujni az emberfia, ha muszáj.
- Friss doboz Lázár várkastély Gyergyószárhegy - Igyekeztem nehogy valaki megelőzzön, és örvendtem, hogy ostromtervemet nem kell bedobjam, mert kivül is van geoláda.
- Érdekes Főtéri hátsó udvarok Marosvásárhely - Megtaláltuk a különleges ablakkereteket.
- Lóhalálában Bálványosvár Bálványosfürdő - Sajnos nem volt sok időm, ezért lóhalálába futtam fel a térdig érő hóba.
- Homályos Mosógép Dédabisztra - Ez a mosógép még működik (a fentebbit elvitte a víz).
- V. Szent Anna kápolna Szent Anna-tó - Egy korabeli rejtés.
- Ahol az egig ero lajtorja lebocsatatott Salvator-kápolna Csíksomlyó - Erdekes rejtekhely ez.
- Szombaton Basa fogadó és kézművesfalu Borzont - Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről.
- A lourdesi szűz Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség - Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
- Tábor Kirulyfürdői pionírtábor - A környék egy kicsit romos, de a táj szép és a borvíz finom.
Sikerült eljutni Keresztvár környékére? Tetszett a Kisvár? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|