 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Remetei-sziklaszoros - Torockói-hegység felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Bejárat  Gyertek hozzám...  A kőfejtő kifejtési homloka  A kerítés mellől nézve  Csúcsíves ablakok és bejárat  Sziklaszeg  Palacsinta  A kerítésen kivül  Templom és harangláb  Szép ez a havas  Térképrajz  Gábor Áron szobra 3
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Torockói-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Remetei-sziklaszoros!
|
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Remetei-sziklaszoros Torockói-hegység közelében? (részletek bejelentkezés után) Árkád a Nikálya-kő aljában 2,6 km-re Sziklaszoros 2,8 km-re Kisgyógypatak (románul Geogel) falutól keletre, az azonos nevű patakon, van egy kiépítetlen, vad szoros. A szoros egy rövid és egy még rövidebb szakaszból áll. Csáklya-kő 3,4 km-re 1233 m magas csúcsát egy betonoszlop jelzi, mely sűrű bozótosban, erdőben található. Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Betettem a geokopacz03 geokretet. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. Kolostor-szoros 3,8 km-re A Remete- (Gyógy)-patak átvágta ezt a sziklagerincet és kialakította a nagyon rövid Kolostor-szorost. A Remetei kolostor mellett, attól nyugatra, egy sziklagerinc húzódik, mely a Piliskő csúcsától kezdődik és a Remete völgyének túloldalán folytatódik. Néprajzi múzeum 4,3 km-re Fenyősremete (Bredesty, Bredest) falu Remete községhez tartozik, a községközponttól nyugat - északnyugatra található. A település ortodox temploma melletti, a vidékre jellemző házban néprajzi múzeumot rendeztek be.
Természeti értékek - Fehér megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Remetei-sziklaszoros adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Torockói-hegység térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Fehér megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- A Zergeosveny felé, a szurdok felett mentünk vissza.
- A torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval bejartuk a szorost, es annak peremen jottunk vissza.
- A torockói rejtekhely találkozó alkalmából kerestük fel ezt a szép helyet és tettünk egy kis körtúrát itt.
Sikerült eljutni Torockói-hegység környékére? Tetszett a Remetei-sziklaszoros? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|