Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Bodon-hegy - Marosvásárhely

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Bodon-hegy - Marosvásárhely

Panoráma a Kövesdombra - Bodon-hegy - Marosvásárhely...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Bodon-hegy - Marosvásárhely felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Bodon-hegy - Marosvásárhely képtárból (összesen 10 kép):

774
774
786
786
Bodon-hegy
Bodon-hegy
Kövesdomb 1
Kövesdomb 1
Kövesdomb 2
Kövesdomb 2
A jegyzetfüzet
A jegyzetfüzet

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bodon-hegy Marosvásárhely fotóalbumba!

Fedezzétek fel Marosvásárhely és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bodon-hegy!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,28 km távolságra található, legközelebbi település, Székelykakasd turisztikai látnivalói.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: A Maros völgye Vásárhelyen alól
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Nyíres utcai csorgó - Marosvásárhely 570 m-re
Ennél a helyszínnél, nem tudtam eldönteni, hogy nevezzem-e gyászosnak, vagy sem, mert sajnos a környék nem túl kellemes, majd ti eldöntitek. Elég nagy a forgalom a csorgónál. A víz még folyik, de a környéke borzalmas. Nagy melegben, a déli órákban érkeztem a Nyíres utcai forráshoz.
Váluskút Marosvásárhely 890 m-re
Sajnos innen meg a padok is eltuntek nem csak a viz, mar le sem lehet ulni itt. Meglett a doboz. Erre sem vigyáztunk. A csorgó ma már sajnos nem csorog, mert amikor a Kövesdomb nyugati oldalában, 15 évvel ezelőtt házakat építettek, a csorgó vize eltűnt.
RH3609
Szép innen a Domb, szép a templom, de elég elhagyatottnak tűnt. Marosvásárhely egyik új templomának, a kövesdombi Dávid Ferenc téri unitárius templomnak a bemutatása. Mióta felépült a templom, nem jártam itt fent. Dávid Ferenc téri unitárius templom - Kövesdomb lakónegyed, Marosvásárhely.
Fertőző betegségek kórház - Marosvásárhely 1,2 km-re
Fertőző betegségek kórház - Marosvásárhely, Dózsa György utca 127. Épült 1910-ben.
Ortodox-zsidó temető - Marosvásárhely 1,4 km-re
A szétválást követően az ortodoxiát felvállaló marosvásárhelyi izraeliták minden területen függetlenedni próbáltak - teljesen normális volt, hogy a két zsidó közösségnek meglegyen a saját temetkezési helye, ahova csak a sajátjait temeti el. A gyalogoshíd geodoboza után eljöttünk ide. Sikerült bejutnom a temetőbe (a kapun át). Amikor a dobozt rejtettem, fél órát töltöttem a temetőben, keresve a megfelelő helyet.
Kisvasút-állomás Marosvásárhely 1,4 km-re
A legutóbb, a gyakorlatilag a rejteken ülő, két cigarettázó "hölgy" miatt, nem tudtam a geodoboz közelébe férkőzni. A hely tényleg gyászos, lehangoló.
Téglagyári tó - Marosvásárhely 1,5 km-re
Egy rejtekhelynek megfelelő helyet nem találtál ott? Még dobozkákat is előkészítettem. Visszafele itt is voltunk. Marosvásárhelyen, a Meggyesfalvi negyedben, a Téglagyár háta mögött, egy nagyméretű tó található, zöld környezetben.
Régi gőzmozdony 1,5 km-re
De a dobozt sajna nem találtuk, bármennyire is kerestük. A mozdonyt megkaptuk, de nem lattuk a ladat.

Természeti értékek - Maros megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bodon-hegy adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Marosvásárhely térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Gondolom, hogy a rejtő már gyerekkora óta ismeri ezt a helyet. Jó szánkázó hely volt ez még abban az időben.
  • Bizony sokszor látott engem(-minket, mert sosem voltam egyedül) szánkózni ez a domboldal és az egész környék.
  • Bár ez a rejtekhely már a tegnapi napra be volt tervezve, a sötétedés miatt a mai napra maradt. A Segesvári úti forrásnál elrejtett geodobozt szerettem volna először megkeresni, de a rejtek mellett többen is vártak a sorukra.
  • Gyerekkent eleg sokat jarkaltam arrafele, minden evszakban. Volt ott szankozas meg mindenfele, szaladni es bicajozni is szoktam arrafele.
  • Ha már ide vetődtünk folytattuk a sétát. A kellemes időt kihasználva, a hátsó ösvényen sétáltunk fel az útkereszteződéshez.
  • Talán eljön az idő, amikor néhányan közülünk, ezzel a címmel jegyzik majd be húsz évvel ezelőtti megtalálásaikat. Alexandre Dumas híres regényére utalva.
  • A nyelvem is logott egy ilyen maratoni vadaszat utan. De meg igy is maradt Tusnadfurdon keresnivalo lada.

Sikerült eljutni Marosvásárhely környékére? Tetszett a Bodon-hegy? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 13 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!