 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

1896-tól kezdődően a millennium emlékére emlékfákat, általában fenyveseket ültettek. Sepsiszentgyörgyön az állomástól északra, a csíki vasútvonal Kézdivásárhely felé elágazó szögében létesítették a millenniumi fenyvest. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Millenniumi fenyves - Sepsiszentgyörgy felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A Kászon felé vezető út  A templom  A Rétyi nyír tavasszal  Építkezési szemét  Piramis alakú dagadókúp  Kányádi Sándor verse  A híd  Fedett patak  Egy másik játék :-(  Útjelző táblák  Kopjafák  Vajon legurul?
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Millenniumi fenyves Sepsiszentgyörgy fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel Sepsiszentgyörgy és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Millenniumi fenyves!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Gőzmozdony 630 m-re A vadi új vasútállomás előtt vesztegel vakvágányon egy régi és érdekes korabeli igazi gőzmozdony. Gőzmozdony Sepsiszentgyörgy. No ezt elsőnek találtuk meg. Jókor érkeztünk. A szép vasárnap délutánt nem hagyhattuk ki, hogy ki ne mozduljunk. Lemaradtunk az első bejegyzésről.  Hol volt hol nem volt 930 m-re Alkotója Hosszú Zoltán, helyi szobrász és rajztanár. Hosszu Zoltan alkotasa ez a szobor, de meg tobb mint 200 szobra van szetszorva mindenfele. Hol volt hol nem volt Sepsiszentgyörgy. A Hol volt, hol nem volt egy játékos-absztrakt alkotás, mely az Oltmező úton, a fedett uszoda előtti kis zöldövezetben található.  Állomás környéki tavak 1 km-re Útban a vasútállomás fele, jobbkéz felől, átkelve az Olt hídján, egy tavat láthatunk kis szigettel a közepén. Visszajövünk majd, de bozótvágó kést és csihányálló kezeslábast is hozunk majd magunkkal, mert most csak a reumánkat kúráltuk a tó mellett, miután megcsodáltuk a tavirózsákat. Állomás környéki tavak Sepsiszentgyörgy. Miután megebédeltem a közeli Lukoil-kút melletti étteremben, ahol hozzáférhető áron ajánlanak napi menűt, elindultam egy dobozkereső sétára, a tó körül. Ugy latszik jelentkezett itt is az enyeszet, mind nagyon sok helyen. Sajnalom, hogy mennyi szemettel szembesultem.
 Forrás az Olt partján 1,5 km-re Mig sokan a gyermeknapi oromokkel voltak elfoglalva, addig en megkerestem egy szep kis setaval ez a dobozt. Ha te vagy a legelső, akkor a rejtő a legeslegelső :-). Egyrésze ezen forrásokból származik. Forrás az Olt partján Sepsiszentgyörgy. Sepsiszentgyörgyről Tusnád fele, a várostáblától nem messze, ha jobbra fordulsz, a mezőn megtalálod a forrást. Most nézem, hogy sem a rejtő, sem az első megtaláló nem értékelte a terepet, amelyen el lehet jutni a rejtekhelyhez, a geodoboz megtalálásának nehézségét, illetve a hely szépségét. Mezítlábas ösvény Gödri Ferenc általános iskola 1,5 km-re A sepsiszentgyörgyi Gödri Ferenc általános iskola épülete mellett, 2025 novemberében, egy mezítlábas ösvényt hoztak létre. Húsz, többféle anyagból készült szakasza van. Mezítlábas ösvény Gödri Ferenc általános iskola Sepsiszentgyörgy.  Szobrok a Bálház helyén 1,6 km-re Sepsiszentgyörgyön, az úgynevezett Régi piac terén, a Csiki út és a Grigore Balan út sarkánál lévő kis zöldövezetben, néhány műalkotás áll. A valamikori Balhaz most szakszervezeti intezmeny. Szobrok a Bálház helyén Sepsiszentgyörgy. Ezen a helyen állt, az 1960-as években bekövetkezett lebontásáig, a régi kisváros kulturális épülete, a Bálház.
 Egykori Hungária szálló 1,8 km-re Épült 1907-ben. Igen, a regi Hungaria szallo, epult a XX-dik szazad elejen. Egykori Hungária szálló Sepsiszentgyörgy. Egykori Hungária szálló, ma a Posta épülete - Sepsiszentgyörgy, 1 December 1918 utca 18.  Születés szoborkompozició 1,9 km-re A város központi parkjában, 2011 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez az alkotás is. Hat igen, megszuletni nem nagy dolog, csak lehet fajdalmas. Születés szoborkompozició Sepsiszentgyörgy. A Születés nevű szoborkompozició Sepsiszentgyörgyön, a Császár Bálint és a Nicolae Iorga utcák találkozásánál, tömbházak között található.  Bronz Vilma 1,9 km-re Bronz Vilma, az integető lány - Sepsiszentgyörgy. Vetro Artur alkotasa. Bronz Vilma Sepsiszentgyörgy.
Holokauszt-emlékpark 2,1 km-re A sepsiszentgyörgyi Holokauszt-emlékpark a Vojkán utcai új zsidó temetőben található, 2014-ben avatták fel. Egy kőobelisz körül 52 síremléket állítottak fel, az Auschwitz-ban elhunyt sepsiszentgyörgyi zsidó gyerekeknek. Holokauszt-emlékpark Sepsiszentgyörgy.  Bod Péter Megyei Könyvtár 2,2 km-re A dobozt megtalaltam, viszont nem volt benne semmi. Könnyen meglett. Ahogy értesültem róla, hogy megjelent ez az új rejtekhely a Bod Péter könyvtárnál, befogtam a lovakat, közéjük csaptam, és lóhalálában vágtattam Sepsiszentgyörgyre. Bod Péter Megyei Könyvtár. Sepsiszentgyörgy 1948 előtt két jelentős könyvgyűjteménnyel büszkélkedhetett. Mi meg ujratelepites elott megtalaltuk.  Vártemplom 2,2 km-re Itt emelkedik a város egyetlen megmaradt középkori műemléke, a református vártemplom, mely a XV-dik század végén és a XVI-dik század elején épült gótikus ízlésben. Vártemplom Sepsiszentgyörgy. Amint megtudtam, hogy megjelent ez az új rejtekhely a sepsiszentgyörgyi református templomnál, azonnal nekiláttam a készülődésnek. Bőven van megbecsteleníteni való geodoboz, és naponta kerülnek fel új rejtekhelyek. Ez is megvan. A leírás alapján ez is könnyen meglett.
 Székely Nemzeti Múzeum 2,2 km-re Csak az odú megtelt vízzel eső után, amit én természetesen nem számítottam oda rejtésnél. Amikor tudomást szereztem róla, hogy rejtekhelyet telepítettek Sepsiszentgyörgyön, a Székely Nemzeti Múzeumnál, azonnal a garázsba siettem. Ideje volt mar ezt a rejteket is bejelentenem. Székely Nemzeti Múzeum Sepsiszentgyörgy. A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum, Kós Károly tervei alapján épült 1911-12-ben. Elnézést kérek mindenkitől emiatt az amatőr bakiért, nem számoltam az időjárással.  Első világháborús hősök emlékoszlopa 2,3 km-re Első világháborús hősök emlékoszlopa Sepsiszentgyörgy. Az elso vilaghaborus emlekmu a kozos temeto kozpontjaban talalhato, sajnos elgge elhanyagolt allapotban.  Kariatida szobor 2,8 km-re A Kariatida nevű, fába faragott térszobor Sepsiszentgyörgy Újszemerja lakónegyedében, az Andrei Saguna és Vasile Goldis utcák kereszteződésénél levő parkocskában található. A város központi parkjában, 2009 nyarán egy szobrásztábort rendeztek, ennek műterméke ez a szobor is. Kariatida szobor Sepsiszentgyörgy. A Kariatida Petrovics Istvan szobrasz alkotasa.
Természeti értékek - Kovászna megye * Részletek bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Millenniumi fenyves adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Sepsiszentgyörgy térkép
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Mar 2022 oktober 11-en megtalaltam a dobozt (lasd a rejtek bejegyzeseben) majd 2023 januar 25-en ujra.
- A második osztrák katonai felmérésen a Honvéd Denkmal megnevezés szerepel, egy kis emlékmű grafika mellett.
- Sepsiszentgyorgy emlekmuvei.
- Remelem Fortyogófürdő - Ennek ellenére, én akkor is REMÉLEM, hogy lesz még itt borvízstrand.
- Ott voltam Bölényrezervátum Bodzavám - Ott voltam a rejtesnel.
- Lobogó Móric-kő Korond - Ha már valaki ilyen helyre lobogót telepít, akkor gondoskodhatna arról is, hogy egy év múlva ne egy rongy-darab lebegjen itt.
- A legjobb rejtés Weekend Dragon Marosvásárhely - Jó szokásunkhoz híven este indultunk keresgélni.
- Autóból néztük Veresvíz Tusnádfürdő - Néhány éve a közeli szemétdombon naplemente után félóra alatt 10-12 medvét lehetett látni.
- Odalett Medvebarlang Borszék - Ha jól értesültem, innen a geoláda elveszett, nemhiába nem találtam meg.
- Hajrá Kápolna utcai forrás Marosvásárhely - Kívánom, hogy előzz meg a rejtésben.
- Egy korona a profiknak Szent István-korona Csíksomlyó - Hát te meg hova voltál elveszve?
- Hatórás szép kirándulás A feketehalmi vár - A várat Feketehalomról indulva a kék pont, kék vonal, kék háromszög jelzésen közelítettük meg, csak egyszer tévesztve útvonalat.
- Sütei borvíz Sütei borvíz feredő - Hát úgy néz ki, hogy egy geodoboz még az ilyen magasságokból is eltűnik.
- Májális V Kékvize forrása Szentegyházasfalu - Kellett egy kis idő, amíg a bekerített telkek között meg tudtuk közelíteni a forrást.
- Ez is megvan Cenk-hegy Brassó - Igazából most már van 5.
Sikerült eljutni Sepsiszentgyörgy környékére? Tetszett a Millenniumi fenyves? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|