 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Maradvany Kovaszna 1986 Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Maradvany Kovaszna felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Érdekes helyek a közelben  Bejárat  Kőgombák  Tócsa-tó  Habos ölelés  Harang  Égő ház  A vérengzés emlékműve  Szászorbó  Kápolna 2  Cserjés
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Maradvany Kovaszna fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Maradvany Kovaszna!
|
A legközelebbi település Kovászna, 0.81 km távolságra található. Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Kovászna
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Maradvany Kovaszna közelében? (részletek bejelentkezés után) Kovásznai Pokolsár 1,1 km-re Kovászna híres székelyföldi gyógyüdülőhely. Ugyan tudtam róla, de tiszta véletlenül kerültünk a Pokolsár közelébe. Kovásznai Pokolsár. Egyik látványossága a város főterén található iszapvulkán maradvány.
Sóstótetej vára 1,9 km-re Sóstótetej vára a kovásznai Sósfürdő fölött levő Sóstó-tető dombján található a Hankó patak völgyében. A csutak teljesen szétkorhadt, a dobozt az avarban találtuk meg. Nagyon helyes. Mivel nem egy és nem kettő korhadt csutak található a környéken és persze hóval borítva. Sóstótetej vára Kovászna. Útban Tündér Ilona vára felé megkerestük Sóstótetej várát is.
Csoma-diófák 3 km-re Húsvét vasárnapján találtam meg a Csomakőrös melletti erdőben található rejteket. Kisse ez a fuzet is at van azva. Dömével és Barnával jártunk erre a Majnem-en tett csíkmadarasi látogatás után. Csoma-diófák Csomakőrös. Csomakőrös Kovásznától néhány km-re fekszik, Kőrösi Csoma Sándor, a világhírű utazó szülőfaluja.
Tündér Ilona vára 3,5 km-re Megtaláltuk ezt a szűz geoládát is. Második helyezés, annak ellenére, hogy egy év telt el az első megtalálás óta, de reméljük, hogy a következő megtalálásig azért nem fog még egy év eltelni. Tündér Ilona vára. Tündér Ilona várának ma már alig látható romjai meredek hegyek, széldöntötte kopasz tetők között lapulnak, a 957 m magas Vártetőn.
Kőrösi Csoma Sándor mellszobra 3,5 km-re Kőrösi Csoma Sándor mellszobra Csomakőrös. A nagyon szép, kis református templom és a kultúrotthon közötti térre került Körösi Csoma Sándor mellszobra, Orbán Áron szobrászművész 1972-es alkotása.
Történelmi-kulturális értékek * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Maradvany Kovaszna adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Ide mindig érdemes jönni! Kockás tulipán Rétyi Nyír - Ide mindig érdemes jönni.
- Már 2 éve voltam itt Rakodó források - Most újból kirándultam erre, s gondoltam, bejelentem, hogy megvan.
- Templom Katolikus Székesegyház Gyulafehérvár - Előrelátásom szerint a doboz megtalálásával problémák lesznek, mert a rejtek felújítás alatt van.
- Leszakadt az ég Szent Barnabás-kápolna Bucsin-tető - A vihar előtt kerestük a ládát.
- A templomnal Református templom Páva - Na ez is meglenne.
- Meglett Léstyán atya emlékére Marosvásárhely - Nem könnyen, de megtaláltuk a dobozt.
- Nahát... Világháborús bunker - Ha nincs ez a játéktér, valószínű ezt az érdekességet sem fedezem fel soha.
- Tusványos után Komlósároki borvíz Tusnádfürdő - Meglett a doboz.
- Az utolsó Katolikus templom Tusnád - Tusnádfürdőről hazafelé tartva, bár már jól esteledett, úgy döntöttünk, ezt a rejtekhelyet még bevállaljuk.
- Aletta van der Maet emlékének Középkori temető Zabola határában - "A tavasz jött a parttalan ídőben, s megállt a házsongrádi temetőben.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Maradvany Kovaszna? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|