 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |

Kovászi talán legértékesebb látnivalója a középkori templom romja, a viszonylag jó állapotban megmaradt templomtoronnyal. A rom magánterületen van a temető közelében.
Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Kovászi felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Kovászi képtárból: A torony közelebbről
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kovászi fotóalbumba!
Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kovászi!
>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Tornya - Kovászi 2,5 km-re Az Alföld keleti peremén, a Solymosi hegység nyugati lábánál fekszik Kovászi község. A falu központjától délkeleti irányban, légvonalban 3 kilométerre emelkedik a Tornya nevű, 464 m magas hegy, melynek csúcsán középkori vár maradványai találhatók. Nyugati tengerpart Gyorok 6,5 km-re Románia nyugati tengereként, tengerpartjaként is emlegetett gyoroki tó 22 km távolságra található Aradtól. Gyorok falutól nyugatra található, egykori homokbánya területén alakították ki, idegenforgalmi célokból. Bohus-kastély 7 km-re Köszönöm az újratelepítést. Ujratelepitettuk a ladat a regi helyere. A Bohus kastélyt a 19-dik század első felében építették - a kastély épülete egy 30 helységből álló épülettest, fő részét egy terasz és egy homlokzat alkotja, amelyet dór oszlopok díszítenek. Világosvár 7,5 km-re A Solymosi-hegység északnyugati lábánál, az egykori Zaránd vármegyében fekszik Világos község. Egy olyan hely ahová egyszer mindenki el kellene mennie. 1849 augusztus 13-án a Világos melletti síkon tette le a fegyvert a Görgey Artúr vezette sereg Rüdiger orosz tábornok hada előtt. Csörsz-árok Szabadhely 8,1 km-re Csörsz árka néven egy körülbelül 1260 km hosszú ókori védőműrendszer maradványait ismerik Magyarországon, mely mintegy körbekeríti az Alföldet. A Dunakanyartól indul, az Alföld északi peremén halad kelet felé a Tiszáig, majd Debrecen környékén délkeletre fordulva egészen az Al-Dunáig húzódik. Ménes 8,2 km-re Minis, a picturesque village, in West Romania near Arad. A földön hever, kevés földdel betakarva. Walking down the main street, when the evening sun covers the yellow houses with gold varnish, when the last birds sing their song and dogs bark friendly from behind the closed gates, when a late cowherd passes through the streets with his herd.
Történelmi-kulturális értékek - Arad megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Kovászi adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Arad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
Hozzászólások
- Esos ido leven, mikor biciklivel nem kivankozik le az aszfaltrol az ember, Csikszeredaban akadt meg dolgom. Gondoltam kifogok a zsogodi borvizforrason, es megkoronazom ezzel a rejtekhellyel.
- Ha nincs ez a játéktér, valószínű ezt az érdekességet sem fedezem fel soha. Stratégiai megfigyelőhely lehetett, nemhiába ástak ennyi lövészárkot ide.
- A Hargita csodalatos helyei. Ezt sem szabad kihagyni.
- A Szfinx-től a sziklakapu felé folytattuk az utat. A túratársam még nem járt a sziklakapunál, ide szerettem volna elhozni.
- Megvan a lada. Ugyan a kornyeken nem tul sok a latnivalo, de otletes rejtek.
- Ennél a rejteknél már többször jártam. úgy döntöttem, elolvasva a régi bejegyzéseket, hogy egy este egy kicsi ásóval megpiszkálom a földet a lemez mellett.
- A tető irányába mászva a háromszintes védőfallal körbevett vár romjaihoz értünk. Hasonlít a Pogányvár falszerkezetéhez.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Kovászi? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
|
|
|  |
|