Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység

A Beri-patak hídjától a Csukás menedékház felé vezető, kék kereszttel jelzett túraútvonalon, a Beri-patak völgyében, egy bővizű forrás tör a felszínre. Valamikor Hármas-forrásnak nevezték, de ma már csak két csövön keresztül folyik.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység képtárból (összesen 11 kép):

Az új emléktábla
Az új emléktábla
A régi emléktábla
A régi emléktábla
Szomjas kutya
Szomjas kutya
Zuhatagok 1
Zuhatagok 1
Zuhatagok 2
Zuhatagok 2
Patak menet
Patak menet

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Nicolae Ioan-forrás Csukás-hegység fotóalbumba!

Fedezzétek fel Csukás-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Nicolae Ioan-forrás!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Cheia, 4.6 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Nicolae Ioan-forrás Csukás-hegység közelében?
(részletek bejelentkezés után)
Réz-híd - Csukás-hegység 3,1 km-re
Nevét a vöröses színének köszönheti, a rajta megtelepedett moszatoktól. A Réz-híd a Csukás-hegységben található, a Zákány-csúcs közelében.
Kis-Üvöltő-patak vízesése Bodzavám 7,3 km-re
Majd továbbmegyünk  és a következő letérőnél balra tartva elérjük a kis vízesést. Itt sem boldogultam GPS nélkül. Nagyon tetszett a mésztufa formája, színe, a rajta csörgedező, szétterülő kristálytiszta vízzel. A Bodzavámról kifele vezető úton a vámház romjait elhagyva az a völgyben jobbra felefele haladunk, megcsodáljuk a Nagy-üvöltőt és a mészkőalakzatokat.
Rakodó források újratöltve 7,6 km-re
Itt egy kövülő víztömeggel van dolgunk, amelynek felesleges szénsava a léggel érintkezve elillan, mi által a feloldva volt szilárd részek lecsapódnak - írja Orbán Balázs. Az igazság az, hogy itt GPS nélkül nem nagyon boldogulok. E források kristály hullámai esésükben habbá törődve számtalan apró zuhatagban, zeneszerű csörgedezéssel rohannak le a meredélyes szirtlapon, azt napsugarakban ragyogó kristály tükörré változtatva át.
Királyhegy Bodzavám 7,7 km-re
Az 1A főúton kell menni Négyfalut elhagyva Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utatValea Stanii felé. Ezen az úton, személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk a patakon átmenő hídhoz.
Kálvária-domb Bodzavám 8,2 km-re
A már romos kápolna közelében még ma is megfigyelhetőek a sáncok maradványai. Az erőd felől közelítettem meg a templomromot. Bodzavám végén régi templom romjai és egy újkori erőd maradványai ismerhetők fel, a Kálvária körül újkori sáncok láthatóak a harmadik katonai felmérés térképszelvényén.
Erőd Bodzavám 8,7 km-re
Ezek felkeresése egy egész napot is igénybe vehet a két barakk helye az erdőben található a kiserődök felett. Tényleg jól látszanak az erőd nyomai, kiváncsi vagyok, ha megásnák, mit rejt. Elsőre csak az üres üreg lett meg, jó sok hangyával. A jól látható tüzérségi erőd mellett további hét kisebb sánc, katonai barakk helye található a területen.
Kreutzburg vára Bodzavám 8,8 km-re
Ezen az úton, mely személygépkocsival is járható, 12km-t haladva jutunk el a patakon átmenő hídhoz. Az 1A főúton kell menni, Négyfalut elhagyva, Ploiesti felé, Cheia üdülőfalu után találunk egy köves utat Valea Stanii felé.
Sasok tava Szilon-havas 14,6 km-re
A Fekete-völgyön keresztül közelítettük meg a Sasok tavát. A kék háromszög jelzést követve másztunk ki. A Sasok tava, egy másik nevén Feneketlen tó, a Szilon-havasokban található, turisták által keveset látogatott környezetben.

Románia negyedik bölényrezervátumát hozták létre a Brassó megyei Bodzavámon. Ott voltam a rejtesnel. Végigtapogattuk a rejtek-hintát, de semmi sehol. Hiába vártam, a nagy lomha bölények semerre sem mozdultak, csak süttették magukat az őszi nappal. A kezdeményezés Brassó megye turizmusát hivatott fellendíteni, a bölények egyelőre egy százhektáros területen kaptak helyet.
Szent László-köve Bodzakrasznai-szoros 18,7 km-re
A nevezetes szikla egy darabját lerobbantották annak a műútnak a korszerűsítése közben, melyet eredetileg 1876-96-ban építettek az addig járhatatlan szoroson keresztül. A Szent László-köve Kovászna és Bodza megye határán, az egykori Magyarország és Havasalföld államhatárán, a Bodzakrasznai-szorosban magasodik a szurdokvölgy fölé.
Viadukt Keresztvár 20 km-re
1924 és 1928 között a Brassó-Bodzaforduló vasút építése a fellendülés időszakát jelentette Keresztvár életében. Határában két alagutat is fúrtak, a Bodzafordulónál végződő a maga 4369 méteres hosszával ma is a leghosszabb vasúti alagút Romániában. Ugy nez ki, hogy nagyon nem tolongtak e rejtek korul.
Garcsin mezeje Nagy-kő havas 20,8 km-re
A Mozsár-patakán felül, Fürészmezőtől egy jó órai távolságra a Garcsin völgye kiszélesedik, partjain egy havasi községnek fekhelyül kinálkozó, szép térség terül el, buja tenyészetű bekeritett kaszálókkal. A drájvinos Nagy-kő-túrából hazafele tartva, bár nagyon siettem, nem hagyhattam ki a Garcsin-mező szűz geodobozát. A rejtek szomszedsagaban reszt vettunk, a brassoi EKE szervezeseben, az ez evi farsangon. A Garcsin itt két ágra oszlik, az eredeti déli irányból társfolyója a Kiság törtett le, mig maga a Garcsin mindenütt a Nagykőhavas alján folyva délnyugatra kanyarodik.
Toplós-kút 21,3 km-re
A Toplós-kút a csernátfalus Hát-tető alatti tágas völgyben, a Hegyes-hegy gödrében található. Több hiedelem is fűződik hozzá.
Büdös-víz forrása 21,5 km-re
A Fenyős-tető oldalából ered a Büdös-víz nevű patakocska. Érdekes homokkőbe vájt medrében, az úttól körülbelül 400 méterre, egy ásványvíz-forrás buzog fel.
Poján-kő 23 km-re
A Poján-kő fenyők fölé emelkedő tetejére érdemes kimászni, bár nem vezet rá jelzett ösvény, és a megközelítés sem veszélytelen. Feledhetetlen kilátás tárul elén onnan.

Nicolae Ioan-forrás Csukás-hegység románul - in limba romana: Fantana Nicolae Ioan Muntii Ciucas


Természeti értékek
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Nicolae Ioan-forrás adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csukás-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Jól esik a kristálytiszta hideg forrásvíz annak aki a hegyről jön le, vagy egy utolsó lehetőség a tartalékot feltölteni mielőtt nekivágna a meredek kapaszkodónak. Érdekes, hogy a térképen a Teleajen patak mentén található a forrás, és bár az ösvény egy szakaszon a patakmeder mentén halad, ez a patakmeder teljesen száraz volt, a forrástól alig 10-15 méterre jelent meg a víz a mederben, hogy alább már aránylag bővizü vizesésekkel tarkított patakocskává váljon.
  • Bár a Teleajen folyó hivatalosan tényleg a Beri-patak száraz völgyével kezdődik, a Nicolae Ioan-forrás a Beri-patak völgyében van. A Beri-patak a Cheita nevű patakba ömlik.
  • Kösz a pontosítást. Nekem is furcsa volt egy kicssit, hogy a Berii völgyében a Teleajen folyik, de nem vettem a faradságot hogy utána nézzek, ilyen amikor az ember csak felületesen tájékozódik, rákattint a guglira és el van intézve.
  • Megtaláltam a dobozt, nagyon gyatra állapotban van. Megrágta valami, teljesen át van ázva minden.
  • Mivel kisgyerek is segített a keresésben, egy könnyű sétát választottunk, a Muntele Rosu-menedékháztól közelítve meg a forrást. A dobozt kicseréltem, az új noteszbe átmásoltam a rejtő nevét, a többi sajnos olvashatatlan darabkákra ázott szét.
  • Remélem tudom majd viszonozni, ha valamelyik általatok rejtett geodoboz karbantartásra szorul. Sajnos sok az elázott tartalmú, sérült doboz.
  • Izgalmasnak indult a kirándulásunk, hiszen az öt hónapost is útnak indítottuk a Csukás csúcs felé. Akkor még nem tudtuk, meddig bírja zsebibabaként.

Sikerült eljutni Csukás-hegység környékére? Tetszett a Nicolae Ioan-forrás? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 26 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!