Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Tárnica-tó - Berzunci-hegység

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Tárnica-tó - Berzunci-hegység

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Tárnica-tó - Berzunci-hegység felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból:

Útban a csúcs felé Balázs-csúcs
Útban a csúcs felé
A barlang belseje Ládás háza fatörzs barlang rönklenyomat falenyomat
A barlang belseje
Híd Poenari Poienari vár
Híd
Betakart kőszobor Gernyeszeg
Betakart kőszobor

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Tárnica-tó Berzunci-hegység fotóalbumba!

Fedezzétek fel Berzunci-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Tárnica-tó!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 2,97 km távolságra található, legközelebbi település, Vermesd turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Ásványvíz-források Mojnest 4,7 km-re
Mojnestfürdő ásványvízforrásait 1860-ban fedezték fel, a helyiek 1885 óta kezdték el használni a vizet. 1908-ban létesül a fürdő, 1909-ben kezdődtek el a park rendezési munkálatai, 1979-1981 között pedig újabb fejlesztések történtek.
Maguricea-domb Dormánfalva 6,6 km-re
A Maguricea-domb Dormánfalva város felett emelkedik, az Úz-Csobányos vízválasztón, az Úznak a Tatrosba történő befolyása közelében. Két csúcsos kiemelkedése van, az egyik 522 m, a másik 512 m magas.
Kománfalvi szűkület Aszólunka 6,7 km-re
Kománfalva és Aszó települések között a DJ116B jelzésű megyei út szűk helyen halad keresztül, ez a Kománfalvi szűkület. A Kománfalvi-domb és a Tatros-folyó között az út egy mesebeli vörösfenyő-erdőn visz keresztül.
Kislépcső-vízesés Kománfalva 8 km-re
A kománfalvi medence, beleértve a várost is, a Csíki-havasok északkeleti lábánál helyezkedik el. Az erdő mélyében levő vízesést több módon is meg lehet közelíteni. Itt található a Tatros egyik oldalágának, a Szupán-pataknak a völgye.

Természeti értékek - Bákó megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Tárnica-tó adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Berzunci-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Bákó megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Szép kis félreeső hely. Lent a völgyet szinte felismerhetetlené változtatta egy földcsuszamlás vagy megáradás, tudja a fene.
  • Kalandvágyó énem pozitívan fogadta a hírt, hogy újabb geodoboz keresés készülőben. Igaz Kalibás-kő tetejére már leszállt az est, de csillagfényes éjszaka elében néztünk.
  • Egy kis keterot tettunk a Kis Bagolyko fele, hisz keszultunk egyet via ferratazni. Kicsit szomoru az a sok kidolt fa, de amugy nagyon szep a hely.
  • Sokszor áthaladtam a kapu alatt az elmúlt évek során, de most már sajnos nincs meg a kapu, csak oszlop mered az ég felé. A doboz viszont a helyén található és kitűnő állapotban van.
  • A Bekecs-tetőn felépített kápolna szombati búcsúja alkalmából látogattunk a helyszínre, Szovátáról. Részt vettünk a szentmisén, majd mikor a tömeg eloszlott, nekiláttunk a keresésnek.
  • Szekszárdon a felújított Bartina-hegyi kilátótól mind a városra, mind Szekszárd dombokra felkúszó részeire kiváló panoráma nyílik. A kálvária is felújított, még ha a mögé emelt torony miatt érvényesülni egyáltalán nem tud.
  • Gyönyörű havas táj fogadott. Egy darabig autóval, majd gyalog mentünk a kőig, arcunkba fújta a havat a szél.

Sikerült eljutni Berzunci-hegység környékére? Tetszett a Tárnica-tó? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 19 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!