 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
1332-ben Jara, 1456-ban Iara néven jelentkezik az oklevelekben. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Marosjára felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: A színház  Háttérben a Nagy-Somlyó  A Carja-csúcs alól nézve  Kápolnabelső 3  Sziklakapu a vár felé  Az oltár  Rózsi néni szövőszéke  Falmaradvány  A templom 1  Likaskő 1  Faküpü  Kilátás
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Marosjára fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Marosjára!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)  Síremlék 2,7 km-re Az erdőcsinádi temető-együttes a falu nyugati határában található, három szomszédos dombocskát foglal magába. Síremlék Erdőcsinád. A legnagyobb dombocska kerek, itt található a ravatalozó is.  Temető 2,7 km-re Erdőcsinád temetői három szomszédos dombon helyezkednek el, a falutól északnyugatra. A sikertelen székelykáli keresés után megkerestem az erdőcsinádi temetőt. Temető Erdőcsinád. Nekem is hasonló élményben volt részem, a helybeliek engem is megbámultak.  Székelykapu 3,1 km-re Erdőcsinád délkeleti bejáratánál nagyméretű székelykapu üdvözli az érkezőket, 2013 április 26-án avatták fel. Székelykapu Erdőcsinád. Hat méter magas és csinádi hagyományos népművészeti motívumokkal van díszitve, önkéntes munkával készült, az önkormányzat költségére.
 Református templom 3,7 km-re A XVIII-dik században a középkori templom helyett a falu feletti magaslaton új templomot építenek. Református templom Magyarpéterlaka. A régi templomról a hagyomány a következőket rögzíti: Itt már a reformáció előtt századokkal község és egyház volt. Unitárius templom 5,6 km-re Iszló Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. Unitárius templom Iszló. A település földrajzilag az Iszló-patak völgyében, Marosvásárhelytől csupán 19 km-re található. Erdőszengyel 5,7 km-re Középkori templomáról nincs adat, de feltételezhetjük, hogy a középkorban katolikus falu volt, majd a reformáció idején református lett. Erdőszengyel. 1409-ben Zengelnek Arják a források, 1471-ben Zengyel a neve.
 Ehedi temető 6,2 km-re Ehed falunak temploma a középkorban nem volt. Nem készültem különösebben az ehedi rejtekhelyhez. Ehedi temető. A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség.  Kripta 6,2 km-re A megtalálást segítő információ nem költői gondolat. A geodobozt nem kellett sokat keressem. Sokáig kerestem a megadott koordinátáknál, de eredménytelenül. Kripta Székelykál. A középkori templom a Kripta nevű hegyen állott, ahol az egykori templom alatti kripta helye jól kirajzolódik ma is. Ez a doboz nem akar megmaradni, mert a valóságban is eltűnt, nem csak a világháborúban. Unitárius templom 6,3 km-re Nem messze, csupán 15 km-re található Marosvásárhelytől. Unitárius templom Székelykál. Székelykál a Káli-patak völgyében fekvő Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Nagyernyével képez egyazon egységet.
 Harangláb 6,4 km-re Körtvélyfája harangját különálló harangláb hordozza. Gernyeszegen dolgoztam és mielőtt visszaindultam volna még felkerestem ezt a rejtekhelyet, ha már ilyen közel található. Harangláb Református templom Körtvélyfája. Marosvásárhely felől Szászrégen irányába haladtam.  Postamúzeum 6,6 km-re A gernyeszegi Postamúzeum az első ilyen jellegű tárlat az országban, a helyi postahivatal épületében található. Postamúzeum Gernyeszeg. Dokumentumok és fényképek, postás öltözet, postai felszerelések és tárgyak vannak itt kiállítva.  Teleki kastély 6,7 km-re Gernyeszeg látnivalója a Teleki család erdélyi barokk kastélya. Ott jartunk, de nem tudtunk bejutni a kastely udvarara. Teleki kastély Gernyeszeg. Szerintem ha még arra jársz, próbálkozz újra. A Teleki-kastély kapuja zárva volt, kapus sehol. Egy rendezvény alkalmából voltunk a kastélyban, így sikerült alaposan körbejárjuk.
 Református templom 6,8 km-re A XV-dik században épült gótikus templom, déli kapuja felett található a somkeréki Erdélyi család címere. Református templom Gernyeszeg. Sekrestyéjében helyezték el gróf Teleki Mihály kancellár és felesége Weér Judit földi maradványait.  Teleki kripta 7,1 km-re Sáromberke Marosvásárhelytől 14 km-re fekszik, látnivalói a Teleki család sírboltja, a Teleki kiállítás, illetve a 18-dik században épített Teleki-kastély. Sáromberke látnivalói közül ehhez a rejtekhelyhez a kriptát mutatnám be. Teleki kripta Sáromberke. 1319-ben Sárombergként jelentkezik az oklevelekben, 1405-ben Sáromberk, 1412-ben Sárumberek néven, a középkorban szász lakói is voltak.  Katolikus templom 7,2 km-re Jobbágytelke közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik. Katolikus templom Jobbágytelke. A hatalmas tuják takarásában feltűnésmentesen meg lehet keresni a geodobozt. Nem emlékeztem a segítő információra.
Történelmi-kulturális értékek - Maros megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Marosjára adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Pótolni 1916-os honvéd emlékmű Bekecs-tető - Ősszel visszatérve a tett helyszínére.
- Fenséges Szent Imre erődtemplom Gelence - Sokszor jártam Kézdivásárhelyen, de Gelencéről nem tudtam.
- Ép és
egészséges Sziklavilág Szent Anna-tó - Esős napon kerestük
fel a ládát.
- Napsütötte sárban Vacmany - Több hét rejtőzés után ma előbújt a nap, de a többnapos eső sara nagyon marasztaló volt, pláne hogy biciklivel mentem.
- Ez is egy hid a Gyimesekből Bánya-pataki völgyhíd Görbepataka - A fényképek csak most kerültek elő a sufniból.
- Jövünk Geocitrom Sepsiszentgyörgy II - Ha esik, ha fúj.
- Modern es hagyomanyos Gergely János-féle kővályú Székelyvarság - Bar nem esett az utamba, azert legurultam meg a kovalyuhoz.
- Újrarejtve Krisztus lábnyoma Avas-tető - A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára.
- A dobozt nem találtuk Református templom Őraljaboldogfalva - A dobozt hiába kerestük, de a templom nyitva volt, ketten, 10 lejért csodálhattuk a freskókat.
- Bunkerek Bagolyvár Borszék - Tetszik ez a hely, csak sajnos ilyenkor nyár végén nagyra nő a bozót a környéken.
- Több lehetséges rejtek közül az utolsóban Szebenkákova - Az Artmania rockfesztivál első estéjének koncertjei után, éjfél körül érkeztem a helyszínre.
- Délutáni séta Óriáspincetető Eresztevény - Egy kellemes délutáni séta közben megtaláltuk ezt a dobozt is.
- Szolcsvai búvópatak barlangja Szolcsvai búvópatak barlangja 1 Alsószolcsva - A Torockoi rejtekhely talalkozo alkalmaval kerestuk fel ezt a helyet.
- Sószékfürdő Sószékfürdő - A régi dobozt nem találtuk meg.
- Meg itt is jar a mugli Jedd temetője - Babberci vitt fel kocsival.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Marosjára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|