Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Octavian Felecan kripta - Magyarszilvás

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 

Octavian Felecan kripta - Magyarszilvás

A magyarszilvási Veres kastély udvara melletti hatalmas csalán-ültetvényen :-) keresztül. A domboldalon levő szilvafák között, egy érdekes, elhagyott kriptára bukkanhatunk.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Octavian Felecan kripta - Magyarszilvás felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Octavian Felecan kripta - Magyarszilvás képtárból:

A bejárat
A bejárat
Felirat
Felirat
Emléktábla
Emléktábla
Az üres temetkezési hely
Az üres temetkezési hely
Kilátás a kriptából
Kilátás a kriptából

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Octavian Felecan kripta Magyarszilvás fotóalbumba!

Fedezzétek fel Magyarszilvás és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Octavian Felecan kripta!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,31 km távolságra található, legközelebbi település, Magyarszilvás turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után)
Horgásztavak - Csürülye 1,5 km-re
Csürülye községközponttól, illetve az autópályától délre, Alsófüle és Sütmeg között, egy több horgásztóból álló tórendszer található. Hát ennél a keresésnél nagy csalódásom volt mert a koordinátták szerinti 50 m-es körzetben csak egy odvas fát találtam (a tévedés kizárva) amelynek oduja telis tele volt dinoszaurusz hangyákkal. "Egy odvas fa és egy korhadt facsutak, két teljesen különböző dolog.
RH1609
A Majláth-kút Kolozsvártól délre, a Mikes-házaktól északra, a monostori Bükk-erdőben található. A dobozt megtaláltam, de nem én voltam az első megtaláló. Előbb megkerestem a mi dobozunkat, majd a másikat is.
RH0054
A Kolozsvárról déli irányba kiránduló természetjárók gyakran találnak kisebb-nagyobb gömbalakú köveket, melyeket a tudományos irodalom feleki konkrécióknak nevez. Egy délutáni rövid séta alakalmával találtuk meg. Érdemes megnézni a rejtekről feltett fényképet. De sosem figyeltem fel rá, hogy ennyi gömbkő van még a Sárosbükkben.
RH0887
A reformáció során a katolikus lakosság az unitárius vallásnál állapodik meg. Már 1570-től erős unitárius egyházközség, természetesen a középkori templom birtokában. Mivel itt volt foglalva a szállás, normális, hogy megtaláltam a falut.
RH2755
A kolozsvári Bükk erdő egyik régi érdekessége a Csodaszarvas fa, amelyről dr Xántus János jópár évtizede irt egy cikket fénykepes ilusztrációval, amelyet sajnos nem sikerult fellelnem. Esetleg ha tobb es minosegibb informacioval rendelkezel a faval kapcsolatosan, nem bannam ha kozze tenned. Habár a kék kereszt jelzésen már ezerszer. Hát talán azzal kezdeném, hogy csipesz helyett megteszi egy csinos egyetemista lány vékony újjacskája.
RH0404
Szent László kútja Magyarpeterd határában, az észak-erdélyi autópálya közvetlen közelében található. Mivel a kiépített forrást könnyű megtalálni, jó lenne ha aszerint tájolná be valaki a Szent László forrást. Legalábbis nem tudok másról.
RH0457
Magyarléta falutól 3 km-re, a Jára völgye fölött emelkedő kősziklára épült Léta-vára, másik nevén a Géczy-vár. Kolozsvári húsvétolás után jöttünk ki a várhoz. Arrajártam, egy edzést végző fiatal barlangász csapat meglátogatása kapcsán. Nagyon szép őszi nap volt.

Történelmi-kulturális értékek - Kolozs megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Teljeskörű hozzáféréssel

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Octavian Felecan kripta adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Magyarszilvás térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Látnivalók

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kolozs megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Nehéz volt az út felfelé, de még inkább lefelé, nagyon vigyázni kell. Azért megéri felmenni, klassz hely.
  • Vajon hova vezet tovább a jelzés? Nekünk már nem volt annyi idõnk, hogy tovább folytassuk a sétát.
  • Régi-új helyet kerestünk fel ebben a kutyát-se-ki időben. A templomot belülről már többször volt alkalmunk megcsodálni, a freskókat leíró kis füzetet újra elolvastuk.
  • Én elfogadom a találatot. Mivel bár ugyanazon a helyen, de két különböző rejtést, két különböző geodobozt találtatok meg, amely a Barátok feredejének két különböző részét mutatja meg, szerintem jár a pont.
  • Megtaláltam a bunkert. Kerestem is a dobozt, a szememmel, ha ezt keresésnek lehet nevezni.
  • Bár ez a rejtekhely már a tegnapi napra be volt tervezve, a sötétedés miatt a mai napra maradt. A Segesvári úti forrásnál elrejtett geodobozt szerettem volna először megkeresni, de a rejtek mellett többen is vártak a sorukra.
  • Mar kesö bejuttni, de kivülröl is szep.

Sikerült eljutni Magyarszilvás környékére? Tetszett az Octavian Felecan kripta? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 11 hónap és 3 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!