 |
|
|
|
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót! Bejelentkezés után.
|
| | |
|
|
|
|  |
|
Diód várának romját Diód belterületének északnyugati szélén, a Diód-patak partján, az ottani tó melletti kisebb kiemelkedésen találjuk. A szomszédos kerten keresztül lehet bejutni, a tulajdonos engedélyével. Térképek, reklámmentes és részletes leírások, hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Diód vára felé - regisztráció után.
***
|
Néhány kép a Rejtekhely.ro képtáraiból: Ha forrásvíz volnék...  Kőfejtő  Festett üvegablak  Fületelke 1  Tiroli csúszópálya  A kereszt  Örök dícsőség...  Kilátás 3  8159  Karcagi lombkoronasétány  A legmélyebb rész 2  Fák között
|
Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Diód vára fotóalbumba!
>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Diód vára!
|
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók a közelben (részletek bejelentkezés után) Református templom 3,4 km-re Tekintélyes egyházközség lehetett, amely otthont tartott fenn a leprások részére. A tövisi református teplomba nem jutottam be. Református templom Tövis. A középkori plébániatemplomot a román korban építették, legkésőbb a XIII-dik században, a fenti adat szerint 1293 előtt, amikor már oklevélben szerepel.  Templomrom 4 km-re Ma már beomlottan, nyitottan tátong az ég felé a második világháború utáni évektől. Templomrom Borosbenedek. Borosbenedek egykori gótikus temploma a falu feletti magaslaton az elmúlással küszködik.  Ticuiata-szikla 7,1 km-re A Csáklya-szoros környéke régészeti lelőhely, bronzkori halomsíros temetők találhatók itt. Csáklya falu közelében, a La Pietri nevű helyen több lelőhely található, például a Ticuiata, a Ierboasa, a Sasa, és a Mariuta. Ticuiata-szikla Csáklya-szoros. Miután visszahelyeztem a "dinoszauruszt" megmásztam a Csáklya hasadék másik szikláját is.
 RH1351 Amig rászántam magam, hogy bejelentsem a doboz megtalálását eltelt majdnem egy év. Az elmúlt hétvégén a Torockói-hegységben túráztam, többek között a Csáklya-szorosban is. Mariuta-szikla Csáklya-hasadék. A Csáklyakő mögött eredő Csáklya pataka mentén két hasadék is képződött, amelyek közül a leglátványosabb a Csáklya-hasadék. Templomrom a dombon 7,9 km-re Felsőorbó régi temetőjében, a falutól körülbelül 300 méterre északnyugatra, egy 14-15-dik századi templom romjai találhatók. Templomrom a dombon Felsőorbó. A romániai történelmi műemlékek jegyzékében az AB-II-m-B-00226 sorszámmal szerepel.  Gáldi-szoros 8,2 km-re Felsőgáldról Havasgáld felé menet a 107K jelzésű megyei út áthalad a a Gáldi-szoroson is. A szoros egy adott szakaszon annyira szűk, hogy csak az út egyik sávjának marad hely a patak mellett. Gáldi-szoros.
 Szív-tisztás 10,8 km-re A Szív-tisztás Kecskekő várától 2,4 km távolságra található, dél-kelet irányba. Borosbocsárd település észak-nyugati kijáratától körülbelül 3 km-re, az útból egy ösvény indul balra. Szív-tisztás Borosbocsárd.  Szabad-erdő 10,9 km-re A Szabad-erdő a Nagyenyed városhoz tartozó Muzsnaháza településtől délnyugatra terül el. 20 hektáron táj- és növényvédelmi terület, az enyediek egyik kedvelt kirándulóhelye. Szabad-erdő Muzsnaháza.  Református templom 10,9 km-re A XVIII-dik században templomát lebontják, helyén 1793 és 1818 között új templomot építenek. Református templom Felenyed. Középkori tiszta katolikus lakói a reformáció idején reformátusok lesznek, a templommal együtt.
 Nagyenyedi vár 11,3 km-re Nem tudom eldönteni, hogy eltűnt vagy sem, mert nem tudom, hogy hol lehetett- vagy hol lehet. Mi volt a gond? Itt jöttem rá, hogy milyen jó kereső vagyok. Nagyenyedi vár. Gyulafehérvártól 30 km-re északra a Maros jobb partján fekszik, legmagasabb pontja az Őrhegy, 367 m. Feltettem egy fenykepet a rejtekkel. Őrhegy kilátópont 11,4 km-re Az Őrhegy kilátópont a nagyenyedi városi park (Kápolnadomb) és a református temető között található. Őrhegy kilátópont Nagyenyed. Megközelíthető egy szűk ösvényen, mely a Diákemlékmű közeléből indul, a Dózsa György utcából.  Két piramis 11,5 km-re A Szabad-erdőből kiérve, a Transznyugati úton nyugat felé haladva, egy adott pillanatban a figyelmes utazó két piramist vehet észre. Az egyik a Pyramids Haven (A piramis menedéke) nevű panzió, a másik a Csáklya-kő. Két piramis Vledesty.
 Diákemlékmű 11,7 km-re A Diákemlékmű Nagyenyed legrégebbi köztéri emlékműve, a Kápolnadombon levő Sétatéren található. Vagy talán pont arról, hiszen jól el van álcázva. Diákemlékmű Nagyenyed. Az 1704 március 16-án a Rákóczi-féle szabadságharc idején elesett 30 kollégiumi diák emlékére 1896-ban állított emlékmű a nagyenyedi városi parkban található, magas lombos fák árnyékában. A Transznyugati magashegyi utat készültem bejárni, de nem hagyhattam ki előtte a nagyenyedi Diákemlékmű meglátogatását.  Kecskekő vára 12 km-re Gyulafehérvártól észak-északnyugatra, a Királypataka település északi határában nyúlik a magasba az 1090 m magas sziklapiramis, a Kecskekő. Kecskekő vára. Habar az kisse tavolabb van a gps altal jelzett ponttol. Most nem a természeti csodákra gondolok, amikben bővelkedik e hely, hanem arra, hogy előkerült a láda. Miután rejtettünk egy geodobozt a Szív-tisztásra legjobb rálátást biztosító pont mellé, a piros háromszöggel jelzett túraútvonalon állva, úgy döntöttünk, hogy itt folytatjuk tovább a túránkat a Kecskekő felé. Most vettem észre, hogy annak idején elfelejtettem feltölteni a rejtekhelyről készített fotókat, illetve nem adtam meg a geodoboz megtalálását segítő szöveges információt.  Csáklya-kő 12,7 km-re Ez a geokopacz03 utazó vakond be van jelentve a geokrety. Betettem a geokopacz03 geokretet. Hogy magunk is gondolkodtunk egy virtuális pont elhelyezésén ezen a helyen. Csáklya-kő. A Csáklya-kő a Torockói-hegység egyik elszigetelt, olisztolitként beágyazódott és szelektiv erózió során felszinre került mészkőcsúcsa. Errol volna szo.
Történelmi-kulturális értékek - Fehér megye * A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
|
Teljeskörű hozzáféréssel
- Hozzászólások, bejelentések
- Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
- Utolsó megtalálások és hozzászólások
- Diód vára adatlapjának követése
- Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
- Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
- Navigálás valós időben a terepen!
|
|
Hozzászólások
- Koordináták javítva Köpeci szil - A koordinátákat kijavítottam.
- Ártatlan és üres geoüveg Földvár Homoródalmás - Május másodika volt, kint esett az eső.
- Agyaggödör Feneketlen-tó Budapest - Egy találkozó előtt szét tudtam nézni Szentimrevárosban.
- Kereszt Esztelnek és Csomortán közötti kereszt - Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt.
- Etelka néni Vízimalom Kisbacon - A kedves kis Etelka néni most is mesélne, ha maradtunk volna.
- Nem ertem MIG 21 Aranyosgyéres - Ezt nem értettem.
- Gyerekekkel Gyalogoshíd Marosvásárhely - Hideg, szeles időben indultunk kincsvadászatra a gyerekekkel.
- Gyerekekkel Égerfás-tó Vármező - Végre sikerült eljutni ide.
- Geokret Csáklya-kő - Betettem a geokopacz03 geokretet.
- A részletek érzékelése Vákár Lajos műjégpálya Csíkszereda - Ez így igaz, egy csíkszeredai a bemutatott látnivalótól távolinak fogja tartani a rejteket.
- Súgó-barlang - Túlfolyó-ág Súgó-barlang Gyergyói-havasok - Minden rejtekhely weboldalán, a jobb oldalon található egy doboz, melyben a rejtekhelyhez közeli geodobozok vannak kilistázva.
- Csíksomlyó fehér nyárfái Kilátótorony Csíksomlyó - A kegytemplom közelében, az utca bal oldalán két hatalmas fa hívja fel magára a figyelmet.
- Egy olyan nap Csíkrákosi Pogányvár - Amit a naptarban csak aprilis 5-nek láttam es semmi másnak.
- Eltűnt? Református templom Jedd - Talán eltűnt a doboz.
- Maroshévíz 5 Urmánczy fedeles híd Maroshévíz - Ez a híd és ez a rejtés már sokkal jobban tetszett mint a strandnál levő.
Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Diód vára? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! |
|
Látnivalók
Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! |
|
|
|
|  |
|