Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Csíkmadaras - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Csíkmadaras turisztikai látnivalói

Az Olt mentén egybeépült hat település. A hat község Csíkszentdomokos, Csíkszenttamás, Csíkjenőfalva, Csíkkarcfalva, Csíkdánfalva és Csíkmadaras...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csíkmadaras fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csíkmadaras!

A legközelebbi település Csíkmadaras, 0,36 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Az Olt felvölgye Madaras. Fazekasok, régen bányatelep, régi bányái. Dánfalva. Oltfalva. Város. Nagy Boldogasszony megye. Karczfalva temploma. Templomkastély. Régi szentedények s más régiségek. Táborhely, Ábránfalva. Madicsa. Várbükke. Jenőfalva. Szent-Tamás. Templomrom. Régi harang. Feneketlen tó. Emésztő. Regék. Hőviz. Báthori kardja. Kápolnahegy. Szent-Domokos.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csíkmadaras közelében?
- Dánfalva Hargita megye 2,2 km-re. Csíkdánfalva a Felcsíki-medence középső részén települt, összenőtt a 150 évvel ezelőtt még különálló településként emlegetett Oltfalvával.
- Szent Antal-kápolna Csíkmadaras Hargita megye 2,2 km-re. A Fejedelem kertjében, Csíkmadaras nyugati kijáratánál, tőle mintegy 800 méterre, a Hámorfenék területén álló Szent Antal-kápolna 1992-ben épült egy régi kápolna romjaira. Útban a töltöttkáposzta-fesztivál felé. A gyergyószárhegyi töltöttkáposzta-fesztiválra igyekeztünk aznap, egy kis kitérővel felkerestük a már jól ismert Szent Antal-kápolnát.
- Dugásfürdő 2 - Csíkdánfalva 2,4 km-re. Feredő. A hídtól lejjebb hódok által épített gátak duzzasztják a patakot. Dugásfürdő kereshető rejtése. A helyszínre érkezve, először sétálgattam egy kicsit a környéken, nézelődtem, fotózgattam.
- Dugásfürdő - Csíkdánfalva 2,4 km-re. Csíkdánfalva község határában több jó minőségű borviz fakad, a nyugati részén, a Madaras- és a Gödörviz-pataka összefolyásánál 1926-ban egy kis fürdőhely létesült, mely Dugás-fürdő néven vált ismertté. szuk. Amikor rejtettem egyaltalan nem volt szuk a "lyuk"E honap vegen megyek Marosfore par napra es ujratelepitem vagy kitagitom a "lyukat" :))Orulok hogy legalabb a lada megvan. Szerencsétlen nap. A Cache captivus. Nem próbáltatok egy kis lazító szúrit adni a fa hátsó felébe? Mindjárt elengedte volna a dobozt.
- Vacsárcsi kőbánya 3,8 km-re. Vacsárcsi közelében, egy olyan kevésbé ismert, felhagyott kőfejtő van, ahol Csíkban egyedülálló, bazaltorgonákat láthatunk. Esti séta 1. Esti sétára indultunk a környékre. Bányatavacska. Rejtett tavacska, szép csendes elhagyatott bánya. Szent Pal bucsu idejen. Minden evben ha januar vege, akkor Szent Pal bucsuja Csikpalfalvan.
- Csíkrákos Bogát-hegyi kápolna 4,4 km-re. A szemben levő Kőd nyúlványával képezi a Rákosi-szorost, amely határt jelent Középcsík és Felcsík között. Esti séta 3. Nem volt túl sok időnk nézelődni, mert mások is érkeztek utánunk. Külső szószék. Felmásztunk, kotorásztunk, nyúlkáltunk, de doboz sehol. Kis Kápolna. Erős szélfúvást fogtunk ki, de az számunkra nem akadály.
- Katolikus templom Göröcsfalva Csíkrákos 4,5 km-re. Csíkrákos központjában keletre kanyarodva, a 124-es megyei úton közelíthető meg. Zöld Péter. Ez a templom nem csak a tornyával különleges, hanem a loggiás bejáratával. Én köszönöm. Bár a rejtő feladata a rejtését karbantartani, a sérült geodobozt kicserélni, szép és ajánlatos dolog egymásnak segíteni. Kicserélve. Megtaláltuk a geodobozt a földön.
- Csíki Székely Krónika Vacsárcsi 4,8 km-re. Ezek egyike a helyi hagyományban csíkszentmihályi Sándor-családnak tulajdonított udvarház, melynek maradványai a falunak a Csíkszentmihály felé eső részén levő dombon láthatók.
- Kőcsonka Balaskó vára 4,8 km-re. Valószinüleg a Jenőfalván lakott ily nevü primor családnak lehetett itten vára, melyet azonban most nyomtalanul eltörölt az idő hatalma.
- Csíkkarcfalva erődtemploma 5 km-re. Ide tartozott Jenőfalván és Karcfalván kívül Dánfalva Oltfalvával, valamint Madaras. Pákó. Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak. Végre megkerült. Már-már feladtuk a doboz keresését, amikor még egyszer utoljára átgondoltuk a leírást, és meglett a doboz is. Huncut rejtés. A megtalálást csupán a "skalp" szó segítette és az a megjegyzés, hogy Jenőfalva.
- Kőmosó-tó Csíkrákos 5,2 km-re. A Göröcsfalva közelében levő, benyúló földnyelvvel rendelkező, a rejtő által Nyelves-tónak keresztelt tó, az újabban elhelyezett irányjelző táblákon Rákosi tó elnevezéssel jelenik meg. Az esti séta második állomása. Elég szép a látvány, nem zavart meg senki a keresésben, de sajnos mégsem találtuk meg a dobozt. Hej halászok. Körbejártuk, nézelődtünk, kavicsbánya, vadkacsa, halász volt a környéken. Rákosi tó. Ez a rejtekhely volt abban a pillanatban a lakhelyemhez legközelebb levő, nem saját, általam még meg nem keresett.
- Kőd-vonulat Csíkajnád 5,7 km-re. Vulkáni kőzetek, kevés törmelékanyag alkotja, felgyüremlett magmatikus kőzettömeg.
- Kavics- és homokbánya Csíkszépvíz 6,2 km-re. Egy kerékpártúra alkalmával, véletlenül bukkantam rá.
- Csíkszentmihály hársfái 6,3 km-re. .. Izgalmas volt a keresgélés. Ha Csobotfalván azt írtam, hogy porosak voltak a "dobogtató" gerendái, akkor a szentmihályi lépcsőhöz képest ezt nem kifejezés! A geodobozt is nagyjából ellepte, de sebaj, annál izgalmasabb volt a keresgélés! Hosszas leskelődés (fel a tetőre - ki az utcára: vajon lát-e valaki? - be a sarokba - megint ki az utcára. A csíkszentmihályi rejtés. Gábor, tudom mennyire szereted ezeket a rejtéseket. Csíkszentmihály. Egy kicsit magasan volt, de megtaláltuk.
- Katolikus templom Csíkszentmihály 6,3 km-re. A templomot lőréses és bástyás várfal veszi körül. Ott van a hozzászólásoknál. Gondolom, hogy nem le, hanem fel szeretnél tölteni képeket a szóban forgó rejtekhelyekhez. Szentmihály. Ez a rejtekhely nem jelenik meg a megtalált rejtekhelyek között. Fehér Madonna. Ez az egyik legszebb templom a környéken, legalábbis az én véleményem szerint.
- Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 6,3 km-re. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
- Siculicidium útja Jézus Szíve templom Madéfalva 6,3 km-re. A tanösvénynek 14 stációja van, ezek Madéfalva azon részein találhatók, amelyhez a madéfalvi veszedelem valamilyen eseménye társítható. Esti séta 4. Utunk negyedik állomása. Elmaradt. Már régebben megtaláltuk, talán tavaly augusztusban, családilag, csak elmaradt a bejelentése. Tanulsagos tanosveny. Erdemes vegigjarni, de azert nagyon jol jonne egy-egy nyil, ami mutatna minden stacional, hogy merre kell tovabb indulni.
- Siker Madéfalva 6,5 km-re. Végre sikerült.
- Csíkajnádi Kálvária 6,5 km-re. Ezeken a helyeken állt a csíkajnádi Kálvária 15 keresztje 1933-1948 között, Soó Dénes plébános idejében.
- Hosszú-borvíz Madéfalva 6,7 km-re.
- Poénos kocsmák Erdélyben 6,8 km-re. Poénos nevű erdélyi kocsmák helyét, koordinátáit és fényképeit szeretnénk összegyűjteni ezen az oldalon. Fészek - Madéfalva. Madéfalván, a Siculicidium emlékmű közvetlen szomszédságában található a Fészek. Szoval. A Az asszony mondá. Székelyudvarhely Csíkszereda fele vezető kijáratánál, a Bethlenfalvi út jobb oldalán, van egy kocsma, aminek becsalogatója a csatolt képen látható.
- Siculicidium emlékmű Madéfalva 6,8 km-re. Emelte a hálás utókor kegyelete. Kő nélkül. Könnyű volt megtalálni. Tisztelet leróva. Régebb kinéztem ezt a rejtekhelyet. Siculicidium. A napi kirándulásról hazatérve ezt a dobozt is felkerestük.
- Szent István katolikus templom Csíkajnád 6,8 km-re. Csíkajnád első templomát 1514-ben a Bernáld-család építette, a kápolnát később kibővítik.
- Rompáca-tanösvény Csíkajnád 6,9 km-re. A rompácai borvízig 4 km hosszú az út, bejárása körülbelül másfél órát vesz igénybe.
- Szent Anna-kápolna Csíkszenttamás 6,9 km-re. Ez a család Csíkszentdomokosról származott, és a kápolna kriptájába temetkezett. Anikó. Hát azért vagy kétszer körbejártam a falat, amíg ráleltem a dobozra. Őszi munka dandárja. Meglett a dobozka, igaz kicsit kellett sunnyogni körülötte, mert minden épkézláb ember a mezőn sürgölődik. A segítő információ tág fogalom. Ezt a geodobozt nem találtam meg könnyen, hiszen a segítő információ elég tág fogalom.
- Madicsa-fürdő Csíkkarcfalva 7,1 km-re.   Az Olt vetőrendszerére merőleges kelet-nyugat irányú völgyben törnek elő Madicsa-fürdő és Lok-pataka borvízforrásai. Csodák csodája. Úgy néz ki, hogy a hídat szépen felújították, újrafedték, de csodák csodájára a geodoboz nem tünt el, sőt még be se falazták. A hely egy különleges ritkaság. Bár tudok róla több helyen is Erdélyben, a fedett fahidak különleges ritkaságnak számítanak. Békaferedő. Többet vártunk a helytől, de reméljük ezt is felújítják a közeljövőben.
- Porgyos-tető Csíkjenőfalva 7,5 km-re. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.
- Szent Anna feredő Csíkszenttamás 7,9 km-re. A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Felháborító a fürdő állapota. Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka. Ez bizony több, mint valószínű, hogy elveszett. 99%-os vagyok benne, hogy megtaláltam a geodoboz helyét. Lába kelt doboz?. Én nem másztam fel a szerkezetre rejtéskor.
- Airsoft pálya Csíkcsicsó 8 km-re. Airsoft és paintball pálya, Csíkcsicsó.
- Csonkatorony Csíkszenttamás 8,2 km-re. A rom egy középkori templom maradványa, amelyet Csíkszentdomokos és Csíkszenttamás közösen épített. A szerencse nem volt velem. Bizony, én ott kezdtem keresni ahol előre gondoltam, aztán csak még egyszer végigkerestettem a potenciális helyeket. Őszi napfényben. A múltkor elpáholt a zápor, irtózatos égzegés miatt elhúztunk. Alkonyati találat. Esti sétának választottuk.
- Szederjesi borvíz Csíkmadaras 8,4 km-re. A Nagy-Madaras-patak és a Császárok pataka összefolyásánál tör a felszínre, egy régi geológiai fúrásból.
- Alsócibrei fürdő Csíkszépvíz 8,5 km-re. Bár nyílt terepen fekszik, a viszonylag nyílt medencével rendelkező fürdő terének igen zárt és bensőséges hangulata van. Emlékmű és új geodoboz. Cibrefürdő bejáratánál egy közel négy tonnás emlékművet helyeztek el, mely az 1694-es tatár betöréskor megsemmisült Cibrefalvának állít emléket. Jo lenne megfurodni. Megtalaltuk. Jól jött a feredő. Ez a feredő éppen jól jött a szentmihályi kaland után, így sikerült rövidesen kimosakodni a porból, és embert faragni magamból, mielőtt bemerészkednék a következő emberlakta településre.
- Csíkrákosi Pogányvár 8,5 km-re. A Pogányvár egyik láncszeme volt az Erdély keleti határvonalán létrehozott egységes határvédelmi rendszernek. Új geodoboz a régi rejtekben. Szilveszter utáni, első túracélpontként, egy könnyen és rövid idő alatt elérhető helyszínt akartunk. Tavasz a Pogányvárban. Jó hir, hogy a turistaösvény ki van jelölve. Ez még a csicsói várromon is túltesz. Régóta vonz ez a hely, különösen a neve tetszett mindig is.
- Páduai Szent Antal római katolikus templom Csíkcsicsó 8,9 km-re. Végleges formáját 1839-ben kapta.
- Szent József-kápolna Csíkborzsova 8,9 km-re. A fakápolna helyébe a falu 1794–1821. Régi sírok. Itt az első kapu nem volt nyitva, szerencsére hátul volt a nagy kapu, be tudtam menni a temetőbe. Erdekes kapolna regi kokeresztekkel. Ez igy van. Kapolna. Megtalaltuk.
- Katolikus templom Csíkborzsova 8,9 km-re. Az útelágazódásnál irányítótábla jelzi Csíkborzsova létét. Más stilus. Ez a templom egyáltalán nem idevalósi stílusban épült. Neogótikus templom. Megtalaltuk. A templomnál. Ez a doboz is meglett még mielőtt a kápolnát megtekintettük.
- Római-katolikus templom Csíkszentmiklós 9 km-re. Csíkszentmiklós a környék egyik legrégibb települése és legrégibb a plébániája. Itt is rend és fegyelem. Ahogy tapasztaltam a mai napon, a környék templomai rendbe vannak téve és megtörténhet, hogy több doboz látta a kárát. Elázva. Ezúttal szerencsére nem mi áztunk el, hanem sajnos a geodoboz. Fölösleges akadályugrás után. A helyszínre érkezve, az épületegyüttest fényképezve, rossz irányba indultam meg, így egy adott pillanatban egy kerítésen is át kellett szökni, majd körbejárni a templomot övező várfalat, amíg bejuthattam a rejtek közelébe.
- Gyertyán-tető 9 km-re. Délre látható a Karakó- és Rákos-patakok völgye, Ajnád, Lóvész, Csíkszentmihály településekkel.
- Asztag-kő Madéfalva 9,1 km-re. Szép kilátás nyílik innen Csíkszeredára, illetve a középcsíki és felcsíki falvakra. Csak a kő maradt. Piricskéről jöttünk. Kőgomba. Könnyű rejtekhely, nem nehéz a megközelítése, jó út, még télen is. Erdei múzeum az Asztag-kő mellett. A Csompoly tetején elrejtett geodobozt indultam megkeresni, útközben megálltam az Asztag-kőnél.
- Felsőcibre 9,1 km-re.
- Hegy útja Csíkszépvíz 9,1 km-re. Csíkszépvíz központjából indul a fehér alapon piros kereszt jelzésű túraútvonal, amely a régi út - az egykori országút nyomvonalán halad. Egy ötletes rejtés és egy új látnivaló a Hegy útján. Miután az általam elrejtett, doboz nélküli geodoboz eltűnt, örültem az újratelepítésnek, amit a román geojátszótérnek köszönhetünk. Doboz nélküli rejtek. Elindultunk, hogy megnézzük a Szent László Emlékhelyet. Doboz nélküli geodoboz. A tavaly júniusban jártam először a Hegy útján.
- Felszegi csengettyű Csíkszépvíz 9,3 km-re. 1873-ban vásárolta, és állíttatta a község akkori közjegyzője Balázs Lajos. Kisharang. Ahhoz képest, hogy az orrom után mentem, könnyen rátaláltam a haranglábra. Egy regi haranglab. Ez egy nagyon szep haranglab, mint latom megvan a sulya is a tortenelemben. Mienk volt az elso bejegyzes. Megtalaltuk, koszonjuk.
- Pogányhavasi vár Csíkszentmihály 9,3 km-re. Az ősi vár a Pogány-havas egyik alább eső, tojásdad alakú dombján, a nép nyelvén ma is Várhegynek nevezett kiemelkedésen, Felcsík völgyére benézve, s a szomszéd hegyeken lévő várakkal láttani összeköttetésben állott.
- Bálinték forrása Csíkkarcfalva 9,4 km-re.
- Egy elfelejtett földvar 9,6 km-re. Igeretemnek megfeleloen megosztom veletek, egy a szakirodalomban alig emlegetett  foldvar helyet. Elfelejtett ösvényeken az elfelejtett földvárhoz. Miután megjártuk a Hegy útját, a Pogány havasról ezt a várat vettük célba, természetesen árkon-bokron át, erdőn-mezőn át, vagyis inkább csak sűrű, szúrós erdőn át, de végül aztán csak oda jutottunk a várhoz. Vasvilla nélkül, az elfelejtett földvárnál. Meli-ékkel közösen indultunk egy kis körtúrára, Csíkszépvízből indulva, a Hegy útján egészen a Pogányhavasig, onnan le az Elfelejtett földvárig, majd Cibrefürdő érintésével vissza a faluba. Foldvar. Tehat meg az,,elfelejtett fodvarig" nem ertel fel az eso miatt?Az altalam elkuldott kepek nem ertek el hozzad?A cibrei rejtek tenyleg doboz nelkul volt akkor.
- Garados-kőbánya Csíkszentdomokos 9,7 km-re. A Garados-domb Csíkszentdomokostól nyugatra emelkedik, a csúcsáról szép kilátás nyílik az Olt mentén hosszan elnyúló Csíkszentdomokosra, illetve a Balánbánya feletti Nagy-Hagymásra. A láda nincs meg. A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás. Teljesen véletlenül. Erdélyi kirándulásunk alkalmával, teljesen véletlenül bukkantunk rá a geoládára. Gyonyoru a kilatas fentrol. Keszitettem egy panoramat.
- Kicsiloki-borvíz Csíkkarcfalva 10,1 km-re. Az csíkkarcfalvi Alsó- vagy Kicsiloki borvízforrás a Nagylok-patak földrajzi jobb partján található.
- Karakó vasúti viadukt Lóvész 10,1 km-re. Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
- Asztalkő felé Karcfalva 10,1 km-re. Másodikok. Szóval így jártunk, lecsúsztunk az első helyről miután a trekkingklub megviccelt és képes volt elfoglalni az első helyet a füzetben. Elterelő hadművelet után elsőnek. Miután egy sikeres figyelemelterelő hadművelettel a társaságot bevezettem az erdőbe, amíg a csapat többi tagja a sűrű erdőből történő kievickéléssel volt elfoglalva, gyorsan megkerestem a geodobozt, és beírtam a nevemet a cézárnak fenntartott első helyre :-)Visszahelyeztem a dobozt, majd együtt kerestem a közben ideérkező többiekkel. És aki lefele keresi?. Van aki kibírja és lefele keresi, mert jobbkezes és nem siet a vonathoz.
- Asztalkő Csíkkarcfalva 10,1 km-re. A gyalogtúra egy meredek kaptatóval kezdődik a Loki borvízforrástól, az elég ritka, de azért követhető kék kereszt jelzés mentén. A rövidebb, kényelmesebb, és könnyebb út. Aznap az Ördög-tó volt a kirándulásunk célpontja. Gyönyörű őszi táj fogadott. Helybéliként meglepődtem milyen szép rejtekhely is ez, aminek a közelében már többször is jártam, de nem tudtam a létezéséről. Biztos vagy benne?. V
- Karakó-völgyhíd Lóvész 10,2 km-re. A szép, romantikus táj mellett látnivalói olyan remek műtárgyak, mint a Karakó, a Ladók, az Utusaly és a Bánya völgyhidak, illetve a lóvészi alagút. Gigantikus méretek. Előbb távolról csodáltuk meg, majd alulról, oldalról, aztán a tetején sétálgattunk a kellemes napsütésben. EKE tabor. A csikszépvízi EKE Táborban szervezett kirándulás pikantériája volt ez a dobozkeresés. Rejtekhely találkozó második napján. A VI-ik rejtekhely találkozó második napjának első állomása volt ez a völgyhíd.
- Rompáca borvíz Csíkajnád 10,3 km-re. A Rompácai-borvíz kálcium-magnézium-hidrogénkarbonátos tartalmú és mésztufát rak le.
- Kőbánya Csíkdelne 10,4 km-re. A Csíkpálfalva községhez tartozó Delnétől észak-keletre, egy kődaráló-állomással felszerelt kőbánya található. Egy felcsiki korut. Ha mar kobanya legyen meg ez is. A bánya. Jól eset ez a kis séta és nagyon szép volt a kilátás a dombtetőről. Szerencsere nem veszett el. Amikor odaertem latom, hogy a ko el van mozditva, es nincs benne a doboz.
- Nagyloki-borvíz Csíkkarcfalva 10,5 km-re. Vizét ivókúrára és fürdőkúrára egyaránt használták.
- Vásárút Csíkdelne Borzsova Csíkszépvíz 10,6 km-re. Körülbelül négy-ötszáz évvel ezelőtt, a csíkdelnei Keresztelő Szent János-templomtól északra, a Vásárút legmagasabb pontján, a Vásárkapu nevű helyen tartottak csíkszékiek állatvásárokat, sokadalmakat.
- Keresztelő Szent János templom Csíkdelne 10,6 km-re. A templomkerten belüli kőrisfák a környékről mesélhetnének. Egymagában. Szimpatikus templom a dombon. Aranyos kislány. Egy aranyos 11 éves kislány vezetett körbe minket, kisebb történelem órát tartva, a templom és környékéről. Megkeresztelkednék, ha még nem lennék. A
- Római-katolikus kápolna Delne 10,7 km-re. A XVIII-XIX-dik század fordulóján bővítik és átalakítják, ablakait lekerekítve. A falu szélén. A kápolna megvan, de a rejteket sehol sem találtam. Nagy volt a forgalom. Epp akkor érkezett egy autóbusz, csodálkozhattak a leszállók, vajon mi okból bámuljuk annyira a keresztet. Hol vagytok székelyek?. Pontosabban, hol vagytok helyi kincskeresők, rejtők? Ide jutottunk.
- Borzsovafürdő 10,8 km-re. A terület élővilága nagyon gazdag. Mosolyka. A rejteket megtaláltuk, de sajnos a mosolyka mögött nem volt semmilyen doboz, pedig átfésültük érte az egész helyet :( Reméljük így is elfogadható a megtalálás. Mosolykás doboz. Mosolyka nem volt a helyén, de visszatettük. Meglepetés rejtek. Nagy mosolykára számítottum, ehelyett egy kicsit találtunk.
- Nagy Pájszó teteje 10,9 km-re. Tiszta időben gyönyörű kilátás tárul elénk.
- Kőbánya Hídlás Észak-Hargita 11,2 km-re. Óriás kőtömbök. Ha már itt voltunk, nagyon szerettem volna becserkészni az Asztalkőt is, de nem sikerült.
- Kis-Havas Csíkszépviz 11,2 km-re. Amikor ezen a vidéken a kunokkal hadakozott, a csatából visszatérve egy patakból a lovát ezekkel a szavakkal itatta meg: Igyál lovam, mert ez szép viz. Új geodoboz új helyen. .
- Rákosi Hargita 11,5 km-re. Bár nem a legmagasabb, de talán a legszebb csúcsa, az 1757 m magas Rákosi Hargita vagy Galusa-tető. Galusa tető. A rákosi Pogányvártól jöttünk tovább a kék keresztet követve, és a mackó csapásokat keresztezve. A medvék nyomában. A Madarasi Hargitáról sétáltunk át. Jogos kritika. Kiegészítettem a letölthető gpx állományt a geodoboz megtalálását segítő tippel, és feltöltöttem a rejtekhelyes képtárak átszervezésekor lemaradt fényképeket a rejtekhelyhez tartozó albumba.
- Kicsi Pogányhavas 11,6 km-re.
- Hosszúvontató-itató Csíkszépvíz 11,7 km-re. A Hegy útja közvetlen közelében, egy rendezett forrás található, a Hosszúvontató-forrás és itató. Sajnos. Ez volt a második állomásunk a Szent László Emlékhely fele.
- Csicsói-várszikla 11,7 km-re. Csicsó vára Csíkcsicsótól délnyugatra található, a Központi-Hargita keleti peremén, a Vár-patak baloldalán levő, lemezes elválású, törésű andezit szikla tetején. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a mai napra nagy hidegeket és viharokat jeleztek előre a hegyvidéken, egy közeli, alacsonyabban fekvő túracélpontot választottunk. Oriasok nyoman. Kerekparozasbol hazafele tartva kerestem fel a Sziklavarat, felcsigazott az Orban Balazs fele leiras, es nem csalodtam, nagyon szep a hely, a kilatas, ha nem is annyira lenyugozo, mint pl. Szerencsésen megtaláltuk. Ma délután egy frissen fertőzött, kedves évfolyamtársammal.
- Sziklakert a Béta oldalában 11,7 km-re. Innen lehet ugyanis, kikapaszkodva a vársziklához, megnézni annak lemezes törésű, andezit sziklafalait.
- Szeder-útkereszteződés Piricske 11,8 km-re. Irányjelző táblák mellett egy fabódét is találunk itt.
- Szent László köve Pogányhavas 11,8 km-re. Személyében nagy hős és nagy királyképe rajzolódik elénk.
- Szent László emlékhely Csíkszépvíz 11,8 km-re. A Szent László emlékhely magába foglalja a Szent László kápolna konzervált romjait, Szent László kövét, valamint Szent László kútját és az újonnan épült haranglábat. Kis Pogány havas. A Szépvízi tároló rejtekhelyén mikor belőttem a következő célpontot, ami a Kis Pogány Havas volt, úgy döntöttem, nem megyek vissza Szépvízre, toronyiránt rövidebb. A cél. Végre elértünk a kitűzött célhoz.
- Pogány-havas 11,8 km-re. A Gyimesi-hágótól indulva kényelmesen fel lehet jutni, kevesebb mint egy óra alatt, a Pogányhavas 1351 méteres csúcsára. Virágok doboz helyett. Egy rövid túrát terveztünk közel a Gyimesekhez. Jégkoloncok a Pogányhavason. A Szent László emlékhelyről jöttem át a két havast összekötő, lépten-nyomon kidölt, derékbatört fenyőktől akadálypályává vált erdei uton. A teton. Megtalaltuk a dobozt a kijelolt helyen.
- Ladók- vagy Cifra-völgyhíd 12 km-re. A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m. Üres az első hely. Szerénységből meghagytam az üres első helyet, hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes. Szép híd lehetett újkorában. Még ki se hűlt a rejtés, s már meg is lett. Ladók-, vagy Cifra-völgyhíd. Jo moka volt :) A talalkozo alkalmaval egyikunk rejtette, a tobbiek pedig megkerestek.
- Disznórió 12 km-re. A Fertő-nyeregtől a Fertő-tető felé érdemes kitérni a Disznó-hegyre, vagy ahogy még a térképen szerepel a Disznórió. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
- Sziklakilátó a Borvíz-patak felett Piricske 12 km-re. A 25-30 méteres sziklák tetejéről ráláthatunk az alattunk levő völgyre, a környék erdeire, valamint Hargitafürdőre.
- Csíkszépvízi víztároló 12,1 km-re. 1981 és 1986 között, egy agyagmagot tartalmazó földgát emelésével hozták létre, a Szépvíz-patak völgyének felső szakaszán. Kora esti séta. Nagyon szép volt a tó a lemenő nap fényében, jól esett a tavasz első virágai között járni. Őszi gombakínálat. Szép kilátással, gazdag és változatos gombakínálattal honorálta a rejtekhely a kitartást, lévén hogy a Tolvajosról majdnem visszafordultam, annyira borus, ködös és hideg volt. Szép a kilátás a tóra. Meglett a csutak dobozostól.
- Bánya pataka Csíkmadaras 12,1 km-re. A régi higanybányák közelében feltörő, gyógyhatású forrás mellett egy 4 x 2 m-es kideszkázott medencével ellátott népi feredőt építettek, mely Küpüs-borvízfürdő néven ismert.
- Madéfalvi Hargita 12,2 km-re. Az Asztag-kőtől a Madéfalvi Hargitáig.  Miután kigyönyörködtem magam az Asztag-kőnél, és egy jót csemegéztem a kőtojás melletti szamócákból - még egy szem érett fekete kakojzát is találtam- a Madéfalvi Hargita fele fordítottam a bicikli szarvát. Itt még nem voltam. Csiki létemre a Madéfalvi Hargita és a Csompoly (milyen szép név is ez) kimaradt, mert örökké a Madarasi Hargita volt a célpont úgy télen mint nyáron. A Hargita csúcsain. Kihasználva a szép időt, na meg azt, hogy a HRTT45 résztvevői elhajtották a medvéket a környékről aznap, mi szépen begyűjtöttük a geoládát.
- Szökő vízesés 12,3 km-re. A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Vörös-áfonya. Október derekán jártunk itt újra. Vízesés. Rengeteg sziklarepedés van kb. Kaláka. 50 diákkal kirándultunk ma a Hargitán.
- Katolikus templom Csíkpálfalva 12,3 km-re. 1567-ben a regestrum mai nevén 12 kapuval jegyzi. Palik. Jó helyen van templom, körbe lehet látni a környéket. Megtalaltuk, konnyu volt. De azt nem meselem el, hogy elobb a kozpontban kerestuk. A tojas. A nap kisse kivette a tojaska szinet, de attol szepen rozsaszinellik.
- Csompoly 12,3 km-re. A Központi Hargita egyik kevésbé látogatott csúcsa a Csompoly, nagyon szép kilátást biztosít a környező csúcsokra - Madarasi Hargita, Csicsói Hargita, Kossuth szikla, Madéfalvi Hargita- de jól látható a csíki medence, Egyeskő, jó látási viszonyok mellett a távolabbi hegyvonulatok is. Lecsompolyított csúcs geodobozzal és havasi meggyel. Miután az Asztag-kőnél ellenőriztem a geodobozomat, és megnéztem az ott létrehozott erdei múzeumot, folytattam az utamat a Csompoly felé.
- Lóvészi állomás és alagút 12,6 km-re. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől. Királynénk nyomában. Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
- Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 12,6 km-re. Legelő a Hargitán. Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
- Csíktaploca 12,9 km-re. Csíktaplocát a megyeközpont, Csíkszereda elég sokáig elhanyagolt külvárosának tartják, pedig már akkor létezett, amikor Szeredának még területe sem volt.
- Csíki panoráma Csíkszereda 12,9 km-re. Körbesétálva a templomot, feltárulkozik innen a Csíki-medence teljes körpanorámája. Csiba. Megtaláltuk. Gloria in excelsis homo ludens. Na és ki tette oda fel a dobozt? A rejtő. Meg vagyok hatódva. Gondolom a három pont azt jelenti, hogy Dicsőség a rejtőnek :-) Meg is vagyok hatódva, ilyen szépen még nem köszönte meg kincskereső a geodobozt a rejtőnek :-) Igen, a templom gondozóját beavattuk, tudnak róla, hogy ott doboz van.
- Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 13 km-re. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Átalakítás érdekes hely típusra. Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Befele az erdőbe. Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Utkeresztezodes. Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem.
- Alagút felett Lóvész 13,1 km-re. Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
- Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 13,1 km-re. Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal. Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy! A tanitvany nem kerulheti el a mestert.
- Madarasi Hargita-csúcs 13,2 km-re. A déli oldalból ered a Hargita leghosszabb folyóvize, a Vargyas-patak. Kopjafák. Fenn voltam esment a csúcson, s volt időm megkeresni a dobozt is, amit a télen a hó miatt nem sikerült. Kopjafák. Gyönyörű időben voltam fenn a csúcson. Egy másik panoráma. Ismét köszönjük a játéknak, hogy egy ismertnek hitt hely új arcát láthattuk.
- Vár-domb Csíkcsomortán 13,2 km-re. A Várdombról szép kilátás nyilik a fenyvesnőtte szép Remete-patak völgyére, melynek hátterében a Bodos feje magasul fel, valamint a szemben levő Nagy Somlyóra. Latszat es valosag. A doboz rendesen visszakerult akkor a helyere, takartam. A döntőbíró szerepében. Nem szeretek beszélgetésekbe beleszólni, és a döntőbíró szerepében tetszelegni (előre is elnézést kérek), de van néhány fontos információ, ami egy kissé árnyalja a valóságot. Szerencsésen megtaláltam este hét körül. A noteszbe azt hiszem, véletlenül 15-ét írtam, de annyi baj legyen.
- Strand Csíkcsomortán 13,2 km-re.
- Vasfuvó domb Csíkszereda 13,2 km-re. Itt valamikor egy vashámor létezett, de nincsenek részletes adatok róla.
- Katolikus templom Csíktaploca 13,2 km-re. I569-ben Taplocza, 1602-ben Taploczia, 1720-ban Csík–Taplocza néven fordul elő.
- Kis-Bagolykő Madarasi Hargita 13,3 km-re. Mivel egy sziklaperem, felülről nem könnyű észrevenni. Kitekinto. Egy kis keterot tettunk a Kis Bagolyko fele, hisz keszultunk egyet via ferratazni. A Bagoly is madár, Csíkban madar. Ide is addig készültem rejteni, hogy ismét megelőztek. Kitérő. Útban a vizeséshez kitértünk a sziklához is.
- Fontana-borvízforrás Csíktaploca 13,3 km-re. A kutat Fontana névre keresztelték. Első kaland a játszótéren. Ez volt az első kalandunk ebben a játékban (egy pár napja találtam rá a honlapra, addig hasonlóról sem hallottam).
- Fekete nyárfa csonkja Csíktaploca 13,4 km-re. Pontosabban, csak a maradványait láthatjuk már, mert nemrég majdnem a tövéből levágták.

Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csíkmadaras adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

    Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Csíkmadaras? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

    Rejtett látnivalók a közelben

    Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

    [ Fel ↑ ]
    Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.