 |
Turisztikai látnivalók Erdélyben, Székelyföldön, és a Kárpát-medencébenNavigálj valós időben a térképen, segítünk megtalálni a Kárpát-medence rejtett kincsesládáit, turisztikai látnivalóit! Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence rejtett természeti kincsei, látnivalói. Túrázás, kirándulás, kincskeresés GPS készülékkel vagy anélkül. Túracélpont-adatbázis. |
|  |
Elrejtett kincsek keresése, egy modern kaland
A geotrekking egy népszerű, izgalmas és kalandos tevékenység, melyet szabadtéri szórakozásra használnak. A Rejtsd el, hogy keressék meg elvén alapul, melyben gps készülék segítségével rejtekhelyek és úgynevezett geoládák felkutatása a cél. A geoláda maga egy jól eldugott, elrejtett doboz, melyben kisebb-nagyobb apróságok, ajándékok találhatók, illetve egy kis napló, ahova a megtaláló bejegyzi a felhasználónevét és a megtalálás dátumát.
A kezdetek kezdetén még csak kevesen hódoltak ennek az új szabadidős tevékenységnek, de aztán terjedni kezdett a játék híre. A technológiai fejlődés következtében ma már szinte bárki könnyedén csatlakozhat a rejtekhely-keresők világához, a fejlettebb gps eszközöknek és az okostelefonoknak köszönhetően. A virtuális kincskeresés egyre népszerűbb lett a világ minden táján, köszönhetően számos webhely megjelenésének, melyek lehetőséget adnak rejtekhelyek és geodobozok keresésére, új geoládák rejtésére.
Összességében a geotrekking nem csak egy izgalmas és szórakoztató kikapcsolódás a szabadban, de lehetőséget ad az embereknek, hogy felfedezzék a környezetüket, és akár arra is, hogy más rejtekhely-keresőkkel találkozzanak, közösséget építsenek.
A legújabb bemutatott helyek:
Monyasd feje Menaságújfalu
A Monyasd feje nevű domb Menaságújfalu és Hosszúaszó között található, a Monyasd-patak tetejében, a Fiság és Fitód patakok vízválasztóján.
Tájoló kilátó Mikháza
A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére.
| |  | A megfelelő gps eszköz és az alapvető fogalmak
A geotrekking egy izgalmas és kalandos tevékenység, melyet természetet és kalandvágyat kedvelő emberek űznek, szerte a világon. Ha te is szeretnél belevágni ebbe a szenvedélyes játékba, akkor itt az ideje, hogy megismerkedj az alapvető fogalmakkal, és kiválaszd a megfelelő gps eszközt.
Először is, mi is az a geotrekking? Egyszerűen fogalmazva, a rejtekhely-keresés egy játék, ahol a résztvevők rejtett tárgyakat, úgynevezett geoládákat keresnek meg gps koordináták segítségével. Ezeket a ládákat más játékosok rejtik el. A többieknek meg kell ezeket találniuk, bejegyezniük a felhasználónevüket és a megtalálás dátumát a naplóba, illetve a rejtekhelyeket listázó weboldalra, miközben kicserélhetik a dobozban található apró ajándékokat.
Ha eldöntötted, hogy belevágsz a rejtekhely-keresés világába, akkor fontos, hogy rendelkezz egy megfelelő gps eszközzel, amit a koordináták meghatározására és a ládák megtalálására használnak. Ma már számos lehetőség áll rendelkezésre: hordozható gps-ek, mobiltelefonok, vagy akár az okosórák is alkalmasak lehetnek ezekre a célokra. Válassz ki egy olyan eszközt, amelyet kényelmesen hordozhatsz magaddal, és megbízhatóan működik a koordináták meghatározásában.
Ahhoz, hogy könnyedén feltaláld magad a rejtekhely-keresők közösségében, fontos, hogy megértsd az alapvető fogalmakat és elveket. Ismerd meg a geoládák típusait - például a hagyományos ládákat, pet előformákat, vagy a geodoboz nélküli rejtekhelyeket. Tudd, hogy mit kell tenned, ha geodobozt találtál, és hogy igazolhatod a megtalálást. Ha új kalandokat szeretnél, és a természetet járva új helyeket és elrejtett ládákat felfedezni, próbáld ki a rejtekhely-keresést. Garantáltan élvezetes és izgalmas élményben lesz részed.
Óriásfalfestmény -
A csíkszeredai Petőfi-utcában található Bandido's étterem Lejtő utca felőli tűzfalán egy látványos Petőfi-falfestés látható.
A legrégebbi székelykapu - A mikházi ferences templom és kolostor 1673-ban készült, régi galambbúgos nagy- és kiskapuja, a legrégebbi fennmaradt székelykapu volt.
Római katonai tábor - A több, mint 2 hektáron elterülő mikházi római katonai tábor Maros megye egyik legjelentősebb régészeti lelőhelye.
Idődoboz pavilonok - Az Idődoboz pavilonok a Mikházi Régészeti Parkban találhatók, a településtől délnyugatra, a római kasztrum és a régészeti park között.
Halász -
Az Érmellék egykor gazdag vizeinek emlékére az Ady Endre Kulturális Központban nyílt meg egy múzeum.
Homokos-sziklavályú -
A Sárga-fal elnevezésű sziklafal aljából, a Calinet-völgyből érkezve, több lehetőség közül választhatunk az utunk folytatására, az egyik a Homokos- (szó szerint) sziklavályúban.
Orlowski-forrás -
Az Orlowski kapitány forrása a Calinet- (ejtsd Kölinec) szakadékvölgyben található, a jellegzetes színezetű Sárga-fal aljában.
Református templom -
A XIII-dik század utolsó negyedében épült, majd a XV-dik században építették új gótikus szentélyét tengelysarkos, sokszögzáródású alaprajzi megoldással.
Szűz Mária katolikus templom -
A Dietrichstein-Stubenberg-kastéllyal egybeépítették 1764-68 között Johann Nepomuk Dietrichstein, a székelyhídi uradalom birtokosa megbízásából.
Geotrekking
|
|
|  |
|