Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Csorgókő-vízesés - Székelyvarság - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Csorgókő-vízesés - Székelyvarság turisztikai látnivalói

Csorgókő-vízesés, Székelyvarság ..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Csorgókő-vízesés - Székelyvarság képtárból:

A kő marad
A kő marad
A sziklák verejtéke
A sziklák verejtéke
Erózió
Erózió
Hűsitő cseppek
Hűsitő cseppek
Zuhatag
Zuhatag

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Csorgókő-vízesés Székelyvarság fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Székelyvarság és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Csorgókő-vízesés!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Székelyvarság, 2,35 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Tartod vára A hegytető fennsikja. Havasi élet, vendégszeretet. Halászok útja. Kis-ág patak. Nagy-Küküllő völgye. Tartod vára. Most látható romjai. Regék.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Csorgókő-vízesés Székelyvarság közelében?
- Jézus kútja Székelyvarság Hargita megye 580 m-re. A dobozka még mindig a fenyő alatt üldögél. A Csorgókő-vízesést és a kilátót megmutatni havereimnek, érkeztem Székelyvarságra. Nem tudtam, hogy van itt doboz. Régebb töltöttem le a rejtekhely információit, ezért nálam még doboz nélküli rejtekhelyként szerepelt. Székelyföldi túra. Többedmagammal bejártuk a vízesést és környékét.
- Tálasbérce - Székelyvarság 1 km-re. Az önállóan éppen száz éve, Oroszhegy szórványaként réges-régen létező település Európa állítólag legnagyobb tanyavilága. Ládaellenőrzés. Ha már itt jártunk, ellenőriztem az itt elrejtett geodobozt. A régi dobozhoz nem lehet hozzáférni, itt hagytam egy újat is. A kilátónál egy osztálykirándulás volt, bömbölt a zene. Jégbefagyva. A zuhogó februári eső és a latyakos hó ellenére is megkerestük a geodobozt.
- Gergely János-féle kővályú - Székelyvarság 2,4 km-re. Kő mögött, kő alatt. Bár nem esett az utunkba, és siettünk is az oroszhegyi nárciszrétre, sikerült rávenni a kirándulótársaimat, hogy nézzék meg ők is a Gergely János-féle kővályút. Modern es hagyomanyos. Bar nem esett az utamba, azert legurultam meg a kovalyuhoz.
- Uz Bence sírja - Székelyvarság 2,7 km-re.
- Tartód vára 4,2 km-re. Tartód vára Székelyudvarhelytől légvonalban 35 km-re északra, a Nagy-Küküllő forrásvidékén, Székelyvarság község Bagzos határrészének közelében található. Ez már a negyedik eltűnt geodoboz itt. Az eredeti rejtés óta háromszor rejtettem újra a Tartód vára eltűnt geodobozát, ez azt jelenti, hogy 2008 óta 4 geodobozt rejtettem itt. Csak a rejtekhelyet. Először ott keresgéltünk, ahová a koordináták mutattak. Regenyes hely. Suru erdo rejtekeben, a hegy tetejen, epsegben megmaradt es feltart fal szakaszokat lehet latni az egykori var maradvanyaibol.
- Bányató Küküllőmező 4,7 km-re.
- Zeteváraljai víztározó Zeteváralja 7 km-re. A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava. Víztározó. A Zetelaki-gátnál voltam. Nem a legszerencsésebb rejtés. Valószínünek tartom, hogy az utkarbantartás, meg az ut fölötti oldalból kivágott fák után maradt gallyrakások alatt pihen. Nem szép látvány. Ezt a ládát is megtaláltam, de a környéke nagyon kiábrándító.
- Zetelaki gát Zeteváralja 7,6 km-re. Doboz nélkül. Székelyvarság, Fenyőkút, Pálpatakafelé indultunk. Megette a rozsda?. A Csurgókő fele megálltunk és kerestük, kerestük a dobozt, de nem lett meg. útban a Hargitára. E
- Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 8,3 km-re. Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál. Kivágott erdő. Aki nem járt a környéken, hamar induljon el csodálja meg ezt a vidéket. Doboz kereses segitseggel. Kedvenc karikas utvonalam tavasszal es osszel - most megspekeltem a dobozkeresessel is - nagyon szep utvonal. Reggel. Reggel egyedül karikáztam fel a rejtekhelyig, nagyon szép friss idő volt.
- Fenyőkúti tőzegláp 9,3 km-re. Könnyebben megközelíthető Fenyőkút Korondról. Pótoltam a hiányzó dobozt. A tegnap ellenőriztem a rejtést, a dobozt nem kaptam meg. Hús és komos geodoboz. Az általad megtalált láda hús és komos (szófacsarás), tehát a határon túli magyar (poén) és az egyik nemzetközi geojátszótérhez (mert több is van, nem csak a kóm) tartozik. Hóóó. Várjá' na :-) A pallók végében a bal felső sarokban REJTEKHELYES doboz van :) Megnéztem a fényképet is, mert csak feltűnne, ha "más" ládát nyitok.
- Kerektó Pálpataka 9,4 km-re. A Parajdi-medence szélén, nagykiterjedésű vulkáni fennsík tetején, sok helyen a megálló csapadékvíz eltőzegesedett lápok kialakulásához vezetett, ilyenek a Pálpatakán, Bencéd, Fenyőkút és Fenyősmező közelében mocsári növényzettel borított tőzeges területek, mint például a Kerektó.
- Várköve Köves Somlyó sarka Gyergyócsomafalva 9,7 km-re. Csomafalva terjedelmes erdőségei között egy Várhegy nevezetü havas levén, ez elnevezés oly vonzerővel hatott reám.
- Vadaspark Ivó 9,8 km-re. Bár a belépőnek elég borsos ára van, valószínűleg nem érte meg nekik kevés embert beengedni.
- Ördögútja Oroszhegyi Mogyorós 10 km-re. Ennek nyugati szakaszát 600 m hosszúságban azonosították.
- Parajdi faszerkezet 10,1 km-re. A parajdi faszerkezet helyét illetően egy erős tippem van.
- Ördögútja Zetelaki Szőlőhát 10,2 km-re. Hossza 1200 m, északnyugat - délkelet irányban húzódik.
- Nárciszrét Oroszhegy 11 km-re. Az oroszhegyi nárciszrétek a falutól északra vannak, a Mákvára dombjától észak felé haladva, körülbelül 950 m tengerszint feletti magasságban.
- Szencsedi-tó vagy Fenyőkúti-tó 11,1 km-re. A szencsedi nárciszmezőket elhagyva, Fenyőkút felé a kerékpárúton egy tó mellett haladunk el. A kivágott fa új életre kelt és védi a dobozt. A rejtekül szolgáló kivágott fa csutakja nem hagyja magát. Gumicsizmával. A bicikliút a kis tó mellett vezet Fenyőkútra. Az önmagát folyamatosan megújító természet. Fenyőkút felől érkeztem.
- Szent László-kápolna Oroszhegy 11,2 km-re. Érdekes, hogy ez a hely az 1941-es osztrák katonai felmérés térképén Nyáros mocsár helynévvel szerepel.
- Urusos-kút Oroszhegy 11,3 km-re. Hajdanán Oroszhegy falunak híres búcsújáróhelye volt, a falutól északra elterülő Kápolna mező nevű helyen, melynek közelében a hagyomány szerint csodás gyógyulások történtek.
- Zetevára Zetelaka 11,5 km-re. A Deság pataka a Hargitából ered és a Deság hegy alatt ömlik a Nagy-Küküllőbe - a patak torkolata jobb oldalán a völgyre néző meredek hegycsúcson vannak Zeta vára maradványai. Meses erdon keresztul. Nagyon szepen kijelolt, informaciokkal ellatott turaosveny, egyre tobb van beloluk, es ez nagyon jo, remelhetoleg termeszetbarat kirandulok keresik fel. Március 8. előzetes. Kedves volt tanítványom mutatta be ezt a szép tanösvényt. A vár kincse. Végigsétáltunk a tanösvényen.
- Harangláb Pálpataka 11,6 km-re. A  Görgényi-havasok a faluból jól látszanak. Másik bal oldal. Csend és nyugalom volt itt, mint mindig mikor erre jártam. A temető sarkában. Nem számítottunk ekkora fennsíkon elterülő településre. Harang nélküli harangláb. Sajnos nem találtam meg a geodobozt.
- Csomafalvi Dél-hegy 11,7 km-re. A Dél-hegy (1694 m) csúcsa alatt levő kilátó sziklapereméről ráláthatunk a Sikaszó-patak völgyére, a Hargita vonulatára, a Csudáló-kőre, a Nagyhagymásra, a Gyergyói-havasokra és a Gyergyói-medence délkeleti részére. Nagyszerüen kifestett túraösvény. Köszönet a gyergyoi ekéseknek ha jol tudom - csak néhány meredek sziklás fakitermelőút szakasz, egyébként szépen bejárható turautvonal. Csomafalvi Délhegy. Délután 5 órakor indultam a Libán-tető felől.
- Kis-patak völgye Gyergyócsomafalva 11,8 km-re. A völgy oldalában egy érdekes gyökérből, száraz ágból és kövekből alkotott műalkotást találunk, mely igazából csak egy felfordult facsonk.
- Zete tanösvény 11,8 km-re. A tanösvény útvonalán tett, 3,5 km-es séta során képet kaphat a környék turisztikai és természeti érdekességeiről, kőzeteiről,növény- és állatvilágáról. Egy jó tanösvény. Nagyon jó tanösvény. A Zete tanösvény a Duna televízióban. Január 19-én, a Duna Televízió Talpalatnyi Zöld c.
- Szencsedi nárciszmezők 12,3 km-re. A szénégetők mellett elhaladva több nárciszmező mellett vezet az út. Hervadó nárciszok. Nagyon sajnálom, hogy nem jöttem ide vagy 10 nappal korábban, mikor még több virág volt kinyílva, de így is még rengeteg volt belőlük. Nem találtam a saját dobozomat, rejtettem újat. A nárciszok még csak most kezdenek nyílni. Még nem nyilnak a nárciszok. Az idén még nem nyiltak ki a nárciszok rendszerint május elején nyilnak.
- Medvevár sziklavilág Fenyőkút 12,4 km-re. A Kormos-kő sziklavilágától északkelet felé, Fenyőkút irányába, a következő hegylábon egy másik sziklacsoport található. Szerencse. Szóval az élethez is és a medvéhez is szerencse kell! Néztem én már medvével farkasszemet, de nem egy lyukban! Nem is tudom, talán ledermedtem volna.
- Tizenkettes-forrás Bucsin 12,4 km-re. A Parajd és Gyergyóalfalu közötti, Bucsin-tetőn áthaladó, Kis-Küküllő völgyében vezető, DN13B-as jelzésű műúton több forrást is találunk az út mellett.
- Visszafolyó vizesárok Ivó 12,5 km-re. A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. Patak szöktetés. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem.
- Ivói szfinx Ivó 12,6 km-re. Az 1310 m magas Fertő-nyeregbol indulunk lefele. A szfinx vonzásában. Udvarhelyről hazafele jövet (nehogy túl hamar hazaérjünk) döntöttük el, hogy megkeressük a szfinxet. Andi es Zita. Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben. Ebéd utáni könnyű séta. Ivóban töltöttem a szilvesztert, közben néhány ládát is sikerült felkeresnem.
- Kőzúgó Gyergyócsomafalva 12,6 km-re. Utunk jó darabig a Somlyó vize terén vezetett, azután a Kis-Somlyó hegyek közé mélyedő völgyébe tért be. Hangos patak. Út menti rejtekhely, könnyen megközelíthető. Zúgó. A fából készült lépcsőkön a jeges hó nagyon csúszott, de a Zúgó vízesés megéri a "nyaktörést".
- Kormos-kő sziklakilátó Fenyőkút 12,7 km-re. Nem sokan ismerik, pedig Korond környékének legszebb, legimpozánsabb kilátópontja. Remek kilátás Korond felé. A sziklabástyától jöttünk át a kilátóra.
- Csudáló-kő 12,8 km-re. A Görgényi-havasok 1529 m magas Csudáló-kő nevű csúcsáról, érdekes formájú szikláiról nagyszerű rálátásunk van a Gyergyói-havasokra, a Gyergyói-medencére és a Nagy-Hagymásra. Délhegy felől érkezve. A Csudáló-kő alatti tisztáson levő esztena felett indul a jelzés, az erdőben.
- Sziklaablak Kormos-kő Fenyőkút 12,8 km-re. A Kormos-kő sziklabástyája és sziklakilátója között, a sziklakilátó közelében-végében, van egy érdekes sziklaablak. Nagy kő esett le a szívemről. Amikor én a sziklakilátónál és a sziklabástyánál rejtettem a geodobozaimat, láttam távolról ezt a sziklaablakot is.
- Kormos-kő sziklabástya Fenyőkút 12,9 km-re. A Sólyomkő pataka mellől a Kormos-kő sziklakilátója felé kapaszkodva a meredek domboldalon, egy kisebb sziklatornyot és egy nagyobb, impozáns, kettős sziklabástyát találtam. Meredek. A leírást követve jutottunk fel előbb a kisebb sziklához, majd a sziklabástyához.
- Bokor Levendulás Pálpataka 13,1 km-re. 2023-ban megszervezésre kerül a családi programokkal kecsegtető, második Pálpatakai Levendula fesztivál, július 8-9-én, szombat és vasárnap.
- Fügevára Korond 13,2 km-re. E hegy oldalában van a Bonis pinczéjének nevezett kis sziklaüreg is, hol a hagyományok szerint egy Bonis nevezetü ember lakott. Esőben. A Fenyőkúti-tőzegláphoz igyekeztünk, pótolni a hiányzó geodobozt.
- Ördögútja Kőris-tető Zetelaka 13,7 km-re. Darkókertje-sarka - Kőris-domb - Hosszúaszó-árok első feje a fenyédi határban - Hosszúaszó-árok második feje a küküllőkeményfalvi határban - Barabás kaszálói - Kis-Fenyéd.
- Móric-kő Korond 13,9 km-re. A Móric-kő Korondtól észak-keletre, Pálpatakától dél-nyugatra és Fenyőkút településtől nyugatra található, meredek sziklafallal végződő kilátóhely. Lobogó. Ha már valaki ilyen helyre lobogót telepít, akkor gondoskodhatna arról is, hogy egy év múlva ne egy rongy-darab lebegjen itt. A környék igazi vadaspark. Ma rejtettem egy geodobozt a Fügeváránál, mely jelenleg andezitbánya. Nincs meg a régi doboz, de van egy új doboz, új rejtekben. Pálpatakáról jövet, a Móric-kő közelében van egy elágazás jobbra.
- Mágneses-szikla Deság 14,3 km-re. Az egykori várhely egy kiálló és elszigetelt része a Hargita felé elnyúló fennsíknak.
- Itatóvályú Üknyéd 14,3 km-re. A Bosnyák-patak völgyfőjében meghúzódó Üknyéd ma már bokortanya képét nyújtja. Üknyéd látnivalói és a rejtekhely neve. Bár Üknyéd csak egy kis tanya, a településen és környékén számos látnivaló, így rejtésre is érdemes hely van. Itatóvályú. Egy kicsit furcsállom az Itatóvályú megnevezés tulajdonítását a rejtekhelynek, én tulajdonképpen egy érdekes tanyát, annak környékét, újonnan épült kápolnáját szerettem volna bemutatni, az viszont igaz hogy egy itatóvályú is van a rejtés helyszínén.
- Libán-tető 14,7 km-re. A (Székelyudvarhely)-Fenyédről Gyergyótekerőpatak-Gyergyószentmiklósra vezető út választja el a Görgényi-havasokat a Hargitától, ennek legmagasabb pontja a Libán tető, ez a gyönyörű havasi világ. Hűsítő forrásvíz. Első alkalommal jöttünk a Libán tetőre, de nem bántuk meg. Soha nem sejtettük. Ma Udvarhelyre mentünk. Idillikus hely. Rozsdas kutakodas, kutyas nyomozas utan erkeztem a Liban tetore, ahol frissito forras, geodoboz, meg a tudat, hogy egy alapos lanckimelo ereszkedes kovetkezik (ne beszeljek az izmaimrol).
- Likas-kő Korond 14,8 km-re. A Székelyudvarhely - Szováta útvonal mellett, Székelyudvarhely felől jövet, jobbról, Korondon felül 3 km-re van a Likaskő. Mindkét doboz megvan. Megtaláltam a geodobozt is, a Déliáét is. Kőlik. E rejtekhely mellett többször is elmentem, tavaly még meg is álltam, csak hazaérésem után gondoltam arra, hátha van doboz is itt. Ezennel meglett a második likas kő is. Tegnap este, útban Vásárhely felé, a szürkület utolsó perceit kihasználva (mielőtt totálisan besötétedett volna) tettünk egy rövid kitérőt az országútról a ládához.
- Pakulár-kő 14,9 km-re. A Hideg-Juhod völgye fölé magasuló Pakulár-kő (a térképeken a Pásztor-kő elnevezés szerepel) az Elemér sarka-hegy déli aljában található, Rabsoné várától észak-kelet irányba. Kilátás. Parajdról a "Transz-Rapsonné"-n keresztül közelítettük meg, miután rejtettünk egy dobozt az Áprily-kútnál. Gyönyörű hely, de nincs láda. Több mint 2 órás keresés után sem kaptuk meg  a ládát. Izgalmas hely. Nagyon izgalmas hely.
- Bucsin-tető 14,9 km-re. Fontos turisztikai célpont, túraútvonalak csomópontja, a közelben sípályák is vannak. De megvan a láda. A Mezőhavas túra után kőnnyen megtaláltam  ezt a ládát. Bucsin. Csak egy zacskot talaltam. Bucsin-tető. Délelőtt a Rabsonné vára közvetlen közelében levő, legendás Pakulárkő kilátópontjánál rejtettem geoládát, majd Gyergyószentmiklós felé kerültem hazafelé.
- Kisfenyős-kő Parajd 15,1 km-re. A  szikla tetején több gombaszerű alakzat emelkedik az ég felé. Mindkettő. Diplomatikus leszek: mindkettő. Sziklamászó kocsi és gólyabot. Számítottam rá, hogy István fogja megtalálni elsőnek ezt a rejtést, de az Istvánok közül a járgányosra tippeltem. Járgány nélkül könnyebb. Ma Szovátán adódott munka, így a munka végeztével megkerestem ezt a rejtekhelyet is.
- Rapsonné vára Szováta 15,1 km-re. Szovátától keletre, a Hideg-Juhod és Szilas patak összefolyása, valamint a Kápolna-mező fölött, nehezen megközelíthető, szédítő magasságban áll a szépséges tündérkirálynő, Rapsonné vára, egy csodálatosan szép andezit sziklatömbön. Lett jelzés de a ládának annyi. Egy ideje van turistajelzés (kék kereszt), de nagyon ibogtalanúl festették, meredeken toronyiránt felfelé, jó csúszós terepen. Sóvidéki túra. Egy nagyon szép hétvéget töltöttünk Rapsóné vára lábánál sátorral. Minden elázva. Elöször a Pakulárkő-höz vezető letérőt kerestük a családdal, de a lombok között használhatatlan volt a gps készülékünk.
- Jézus lábnyoma Gyergyócsomafalva 15,1 km-re. Megközelíthető a Veresvirág panzió, sípálya és kilátópont felől.
- Szénégetők Kalonda-tető 15,1 km-re. A legtöbb farkaslaki ember már az 1800-as évektől kezdődően a faszén előállításából vagy értékesítéséből él. Ellenőrzés. A sok esős nap után örültünk a napsütésnek. Füstölgés. Nárcisznézőbe indultunk a zuhogó eső ellenére. Szénégetők. A főútról közelitettük meg, miután Fenyőkútról a mezei úton nem tudtunk autóval idáig leereszkedni.
- Bugyogó források Fingóborvíz 15,3 km-re. A Cseredombi borvíz, másnéven Erzsébet-forrás, Fingóborvíz vagy Szejkésvíz pitvaros faépülettel fedett forrásától délkeletre, 120 méterre további lerakódások helyszíne, bugyogó, sistergő források, és egy tavacska figyelhető meg. Fortyogás. Megtaláltuk a forrásokat, megfigyeltük a fortyogást is. Záptojás. A Fingó-borvíztől továbbsétálva eljutottunk a Bugyogó forrásokhoz. Kénszag. A nárciszmezőről jövet megkerestük a lányommal ezt a dobozt is.
- Fingó-borviz Korond 15,3 km-re. A Fingó-borviz vagy Cseredombi-forrás, Erzsébet-forrás, a Csiga-dombi aragonitbányától keletre, a műútról 800 méterre fakad, vasas-sós vizét asztali vízként használják. Első ládám. Végig fel tudtam menni kocsival. Leapadt. Meglett a doboz a bokor alatt. Találó elnevezés. A Sóskút-forrás cseles zárja után itt nagyon könnyű volt megtalálni a dobozt.
- Áprily Lajos kútja Parajd 15,4 km-re. A Kis-Küküllő forrásvidékéhez közel volt Áprily Lajos boronaháza. Ördög van, doboz nuku. A parajdi úttól a feltérő út nagyon ramaty állapotban van, az aszfaltból pont középen maradt annyi, hogy ne lehessen rendesen haladni. Karácsonyi séta. Az ördögök mögött ott van a doboz, épségben, kevés megtalálóval. Eltűnt a régi, marad az új. A Kisfenyős-kő után átjöttem a "Transz-Rabsonné"-n ellenőrizni a dobozomat.
- Ördögútja Kis-Fenyéd Nagy-Fenyéd 15,4 km-re. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Kis-Fenyéd pataktól a Nagy-Fenyéd patakig terjedő szakasza.
- Madárkert Korond 15,6 km-re. A korondi madárkertben közel 40 faj található - 5 fajta páva, 12 fajta fácán, 5 fajta galamb, fogoly- és papagájfajok, vízimadarak, vadludak és kacsák, és dísztyúkok.
- Oroszhegyi kilátó 15,6 km-re. A kilátót 2008 nyarán építették az oroszhegyiek, szeptember 21-én avatták fel a második Szilvanapok alkalmával, Böjte Csaba ferences szerzetes által celebrált szentmise keretében. Új kilátó. Áll az új kilátó, fém és fa sikeres összehangolása. Épül az új kilátó. Magtaláltam a rejtekhelyet és megtaláltam a kilátót lebontva, szépen egy rakásban. Egy másik játszótér rejtését találtad meg. Úgy néz ki, hogy nem olvastad el figyelmesen a geodoboz megtalálását segítő információt, és nem nézted meg azt sem, hogy ki a geodoboz rejtője.
- Bánya-tető 15,6 km-re. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
- Csiga-domb Korond 15,7 km-re. Korond községtől észak-északnyugatra található, az országúttól keletre. Útban hazafelé. Megálltam, hogy megnézzem a Csiga-domb jelenlegi állapotát. Rejtés. Nagyon tetszett ez az érdekes rezervátum. Sósvíz. Nem véletlenül került a Csiga-dombra a megjegyzés, csak Hangyalkának válaszoltam egy régi bejegyzésére, hogy még nem látott szénsavas sósvizet.
- Korondi kilátó 15,7 km-re.
- Kalonda-tető 15,9 km-re. Egyúttal a Kis-és Nagy-Küküllő vizválasztója. Odú. Nárciszillattal telve megkerestük ezt a rejteket is. Nárciszmezők. A nárciszokat nem itt, hanem az út másik oldalán, a szénégetőkön túl kell keresni. Most nincs nárcisz. Megtaláltuk az elásott dobozt.
- Veresvirág sípálya és kilátó Gyergyócsomafalva 15,9 km-re. A faluturizmus kedvelők figyelmébe ajánlott ez a település. Bokamagassag. Nekem ezekkel a faszerkezetekkel valami bajom van. Ez a rejtés elég nehéz volt. Bevallom harmadszorra sikerűlt megtalálni. Rejtekhelyek értékelése. Ha úgy gondolod, értékelheted az általad megtalált rejtekhelyeket.
- Várnyaka Kápolnásmező 15,9 km-re. Várnyaka a Parajd és Kápolnásmező közötti utat lezáró töltésvonal neve, a Kis-Küküllő és a Juhod völgyei közötti gerincen található.
- Katolikus templom Zetelaka 15,9 km-re. Ezek szerint Szent László király uralkodása (1077-1095) idején Zetelaka már egyházközség volt. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem. A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Álca alatt. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Köszönöm a helyezést. Aznap kimondottan olyan napom volt, még két ládát kerestem fel, a szencsedi narciszmezőt és a fenyőkuti tavat, mind a kettő szűz volt.
- Oroszhegy 15,9 km-re. Az egykori Udvarhelyszék legmagasabban fekvő településeSzékelyuvarhelytől 12 km-re, az 1009 m magas Őrhegy déli lábánál, a Bosnyák- és a Ballé-patak völgyfőjében fekszik.
- Laposlik Korond 16 km-re. A területén található a Bugyogó nevű forráscsoport. Merész rejtés. Amikor én a helyszínt dokumentáltam, elég cudar idő volt.
- Vízimalom Korond 16 km-re. Volt köztük lisztelő, fűrész-, festék- és mázőrlő malom. Malomkerék. Kétszer is nekifogtunk a keresésének. Hangulatos és meglepő hely. Ez egy olyan rejtekhely, amelyet méltatlanul hanyagolnak a kincskeresők. Ládaellenőrzés . A szencsedi nárciszmező felé benéztünk a lányommal a vízimalomba.
- Korondi sóskút 16 km-re. A korondi sóskút a 13A műút mellett, a Korond vize jobb partján, a Sós ház-ban található. Magam helyett :). Hát igen, az a rács egy kicsit olyan, mintha szájkosarat tettek volna a forrásra. A rejtő helyett válaszolok. A rejtek, így a geodoboz is ajtón belül található. Sópajta. A rejtekhely megvan, de a doboz nincs meg.
- Kőválú-forrás Bucsin 16,1 km-re. Felirata: Ezen útszakasz épült 1902-1904 években.
- Rabsonné útja Deszkásvár 16,2 km-re. A különböző leírásokban, két különböző helyen található töltésvonulatot is ugyanazon a név alatt, Rabsonné útjának hívnak.
- Árcsó 16,3 km-re. Korond még a vulkanikus övezetben fekszik, ennek köszönheti borvizeit.
- Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 16,3 km-re. Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Megtaláltam, pedig be sem volt jelentve. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal. Elfelejtett lada. Tenyleg mester vagy! A tanitvany nem kerulheti el a mestert.
- Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 16,4 km-re. Helyüket és nevüket rendszeres Erdély-járó társaimmal közösen megélt élményeink alapján választottam ki. Átalakítás érdekes hely típusra. Ezelőtt hét évvel megtaláltam ezt a geodobozt, de ez alkalommal hiába kerestem. Befele az erdőbe. Sajnos már harmadik alkalommal kerestem fel a helyszínt, konok kitartással de most sem találtam meg a dobozt. Utkeresztezodes. Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem.
- Kincses Kodáros dombja Felsősófalva 16,4 km-re. Kincses Kodáros dombja a Sóvidék legendás helye. Könnyen megtalálható és biztonságos rejtek. Mivel új rejtő rejtett itt egy új geodobozt, új rejtekben - én is, mint rejtekgazda, megkereshetem azt, és pontot is kapok a megtalálásért. Jó tett helyébe jót várj. Köszönöm a karbantartást, az új geodobozt. Első megtaláló, vagy inkább meg nem találó. Nagyon fogynak a pontjaim, ideje újakat gyűjteni.
- Basa fogadó és kézművesfalu Borzont 16,6 km-re. A székely ember akkor az erdőből élt, szekérrel fuvarozott, azt pedig nem lehetett siettetni. Záróra. Épp zárás előtt érkeztünk, de rendes volt a székelyruhás kislány, mert megengedte, hogy bemenjünk. Szombaton. Szombaton a közeli Dórka panzióban mulattunk, így a vasárnapot azzal kezdtük, hogy átnéztünk ide a skanzenbe és megnéztük a madáretetőt is közelebbről. Volt, van, és lesz pojéka leves. A menűben.
- Borvíz-forrás Ördög-tó Észak-Hargita 17 km-re. Csak hóolvadáskor, vagy nagyobb esőzések idején telik meg vízzel. Tanösvény. A gyergyóújfalvi község önkormányzatának és az Aranyász Egyesületnek köszönhetően elkészült az Ördög-tó tanösvény. A geodobozt ejsze az ördög vitte el. Csíkdánfalváról indulva, az elején a Madicsa-patak, majd a Bükk-patak mentén jutottunk az Ördög-tónak keresztelt turistaút kereszteződésig. Véletlenül bukkantunk rá. Véletlenül bukkantunk rá, és nagyon kellemes meglepetés volt, valóságos elrejtett kincset találtunk érzés.
- Református templom Felsősófalva 17 km-re. A település neve mutatja, hogy Felsősófalva ahhoz a hét településhez tartozik, amelyek a Kis-Küküllő és a Korond-patak völgyében fekszenek, a tanyavilággal együtt a Sóvidéket alkotják.
- Újfalvi kőbánya 17 km-re. Születése körülbelül 6,5 millió évre tehető, a Görgényi hegyek vulkanikus kitöréseinek eredményeként. Bazaltos. Érdekes a vulkáni kúp maradványait fentről szemlélni.
- Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 17 km-re. Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. A mászást halasztottuk. A mászáshoz még nőnünk kell, de annál jobban örvendtünk a megtalált kincsnek. Ez volt az elso maszasom. A foutrol kozelitettuk meg a vasalt maszoutat. A csicsói Laji bácsi felszerelése. Azért nem feltétlenül szükséges hegymászó felszerelést vinni oda.
- Nyíres Borzont 17,2 km-re.
- Ferencziláza-tető Görgényi-havasok 17,2 km-re. A Ferencziláza-tető a Görgényi-havasok központi részén, egy hajdani vulkáni kráter peremén található, a Kis Mezőhavas csúcs szomszédságában. Ahol a madár sem jár. Ferenci láza (Felleszilása) egy kilátástalan :) csúcs a Mező-havas kráter peremén.
- Disznórió 17,3 km-re. Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Szemerkélő esőben a felcsíki falvak felett. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
- Ördögútja Nagy-Fenyéd Rákos-Homoród 17,4 km-re. Az Ördögútja székelyföldi töltésvonulat Nagy-Fenyéd pataktól Rákos-Homoródig terjedő szakasza.
- Hegyi menedék Ördög-tó Észak-Hargita 17,5 km-re. Legelő a Hargitán. Esti sétára indultunk a terepjáróval és az Ördög-tó - Csíkdánfalva utat választottuk.
- Gordon-hegy Farkaslaka 17,5 km-re. Innen belátni a Nyikó mente egy részét, a völgybe települt Malomfalvát, Farkaslakát, a Bogárfalvával összenőtt Székelyszentléleket. Sötétben a meredek hegyoldalon. A közeli Mária-szobor rejtését indultam el megkeresni, a Gordon-hegy tetejéről indulva. Elég érdekes szobor, szép kilátással. Építése után majdnem 10 évvel jutottunk oda, hogy meglátogattuk ezt a kilátót. Jézus. Parajd felé menet felléptem a szoborhoz.
- Bánya pataka Csíkmadaras 17,6 km-re. Csíkmadarastól nyugatra, a Vasér- vagy Bánya-patakában tör fel a Küpüs-borvíz.
- Sasfészek kilátó Alsósófalva 17,7 km-re.
- Küküllőkeményfalva 17,8 km-re. 1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
- Mária-szobor Farkaslaka 17,9 km-re. A Gordon-hegy oldalában, egy külön magaslaton, fából faragott Mária-szobor áll. A kilátótól oda-vissza félóra. A Gordon-hegy tetejéről ereszkedtem be a Mária-szoborig, gyalog.
- Katolikus templom Székelypálfalva 18,2 km-re. A két Kükülló között, az út mentén, a Firtos-hegy lábánál, egy sor település található. Befalazva. Elég sokáig számolgattuk a sarkakat, míg megkerült a 8. Rejtés. Kissé megkésve, de eljött az idő, hogy ezeket a rejtéseket is bejelentsem, sajnos hamarabb nem sikerült időt szakítanom rá.
- Szent István király templom Székelyszentkirály 18,3 km-re. 1905-ben Udvarhelyszentkirályról Székelyszentkirályra változtatták a nevét.
- Galyános-tető 18,5 km-re.
- Evszakok Parajd 18,5 km-re.
- Új római katolikus templom Parajd 18,5 km-re.

Csorgókő-vízesés Székelyvarság románul - in limba romana: Cascada Varsag


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Csorgókő-vízesés adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Székelyvarság térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Rólunk - > csökken az oldal használhatósága Ez a felület nem azért jött létre, hogy valakik számára használható legyen...
  • Szabályok - > tudom, a szabály az szabály csak ezek miatt sajnos már alig vagyunk Rejtekhelyezők :-(Nem a szabályok miatt vagyunk kevesen, hanem egymás miatt! És ha úgy tetszik, miattam...
  • Még BÚÉK! - > BUÉK neked is Péter...
  • A székelyek vízesései - A vízesés megérdemli a székelyek vízesése elnevezést, de hasonlóképpen a székelyek szent hegyén levő Szökő is...
  • Ez-az - BUÉK neked is Péter...
  • Télen is - Tudtam, hogy van itt láda, de nem működött a mobilnet, így nem tudtam merre keressem...
  • Mindig más - Ahányszor idejövünk, mindig más arcát mutatja a vízesés...
  • Jéggömbök - Fenyőkútról, az 5 km-en már aszfaltozott erdei úton érkeztünk Varságra...
  • Nem találtam meg a dobozt - Elég sokan voltak, ezért várnom kellett, hogy elmenjenek...
  • Jégoszlopok - Többször jártunk itt, télen is, de ekkora jégtömeget még nem sikerült elkapni...

Sikerült eljutni Székelyvarság környékére? Tetszett a Csorgókő-vízesés? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3730 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.