Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni a turisztikai látnivalót!
Ökumenikus kápolna - Bekecs-tető - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Ökumenikus kápolna - Bekecs-tető turisztikai látnivalói

A Bekecs-tető a nyárádmentiek szent hegye. Itt valamikor egy vár állt, ma egy ökumenikus kápolna, amelyet közös összefogással építettek...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Ökumenikus kápolna - Bekecs-tető képtárból:

Szent Kereszt-kápolna
Szent Kereszt-kápolna
4625
4625
4627
4627
4628
4628
4630
4630

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ökumenikus kápolna Bekecs-tető fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22620 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

>>> Fedezzétek fel Bekecs-tető és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ökumenikus kápolna!

A legközelebbi település Nyárádselye, 3,07 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Selye és a Bekecs Kövespatak. Selye, néveredete, fekvése. A Bekecs. Óriások árka, annak nyomozása, létczélja. Kis-Bekecs, régi falu, régi szántóföldek. Faragó kútja. Kőbányák. Bekecstető, a bekecsi kápolna. Kilátás. Veszély mezeje. Körtvélyestető, az itt követelt vár. Sugópatak. Palota, szerzetesek a Bekecsen. Klastrom bércze. Barátok útja.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Ökumenikus kápolna Bekecs-tető közelében?
- Bökecs leve - Bekecs-tető 360 m-re. A forrást 2013 ősszén kiépítették, betonlépcsőn lehet lemenni a forráshoz. Működik - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen. (itt geodobozt is lehet keresni)
- Vész-kő - Bekecs-tető 500 m-re. Nem az Írott-kő, más nevén Mosdó-kő, de hasonlít hozzá. Rendben - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, a doboz a helyén, de valami rágcsáló megcsócsálta a zacskót. (itt geodobozt is lehet keresni)
- 1916-os honvéd emlékmű - Bekecs-tető 1,1 km-re. A Bekecs oldalában, a Körvélyes-mezőn található egy honvéd emlékmű, mely az 1916-os román betörés feltartoztatása során elesett székely honvédőknek állít emléket. Bekerítve - Most látom, hogy a régebbi fotókon még nem volt teljesen bekerítve az emlékmű.
- Óriások árka - Nyárádselye 1,3 km-re. Az Óriások árka a Nyárádmente kistérség egyik fontos történelmi, természeti értéke.
- Mosdókő - Bekecs-tető 1,7 km-re. A Bekecs-tetőről a Hollós-tó felé vezető út mentén található egy nagy mohás kő, amelyet a helybeliek Moháskőnek, Oltárkőnek de leggyakrabban Mosdókőnek neveznek. A táblát is - Olvassátok végig az ismertető táblát, van ott pár érdekesség. (különleges hely geodobozzal)
- Hollós-tó - Bekecs 2 km-re. Ez egy körülbelül 100x50 m-es mesterséges tó. (turisztikai hely geoládával)
- Református templom Nyárádselye 3,3 km-re.
- Suvadás Nyárádselye 4 km-re. Túrabot nélkül senkinek sem ajánlom. Karbantartás - A tegnap délután sikerült újra eljutnom Nyárádselyébe és ellenőriztem a rejteket.
- Római őrtorony Szakadát 5,4 km-re. A Maros megyei római határszakasz kutatása során számos, a védelmi vonalhoz tartozó lelőhelyet azonosítottak. Csak az őrtorony helye - Amint a leírásban is írja, itt csak egy római őrtorony helye található.
- Kendő régi sírkövei 5,5 km-re.
- Kisvasút állomás Vármező 5,5 km-re. A kis vonat egy keskeny-nyomtávolságú vasútra épített gőzmozdonyból és 2 zárt, valamint 1 nyitott, 11-12 m hosszú vagonból áll. A vonat füstje elvitte - Illetve az újjáépítés szele.
- Mini Nyárád Látogatóközpont Vármező 5,6 km-re. Fő látnivalója egy 10 m2-es terepasztal, mely a Felső-Nyárádmente ismertebb látnivalóit mutatja be miniatűr méretben.
- Református templom Kendő 5,6 km-re. 1509-ben Kendew néven említik az okiratok, 1567-ben a regestrumban 9 kapuval jegyzik. Harangláb - A suvadásnál sajnos már nem volt időnk maradni, de a régi haranglábat megcsodáltuk.
- Keménykőalji-forrás Vármező 5,9 km-re. Vármezőn, a Mini Nyárád átogatóközpont közelében, a Kéménykő (Keménykő oldala) délkeleti aljában egy kitűnő ivóvíz-forrást találunk.
- Keresztelő Szent János fakápolna Mikháza 6,2 km-re.
- Kripta a ferences kolostortemplom alatt Mikháza 6,3 km-re. A templomban mintegy tucatnyi feliratos és helyenként faragott díszű sírtábla jelöli a kripta kamráiba temetett neves személyek sírjait. Nem zár jól a doboz - A doboz előkerült a kövek közül, de a tartalma át van nedvesedve.
- Katolikus templom és Ferences kolostor Mikháza 6,3 km-re. A mikházai ferences kolostortemplom a XVII-dik századi erdélyi későreneszánsz építészet egyik jelentős és szakrális jellegűként egyedülálló emléke. Csendes hely - A dobozt a bodobácsok őrzik.
- Tájoló kilátó Mikháza 6,4 km-re. A mikházi Tájoló kilátóról remek kilátás nyílik az egykori római kasztrum és vicus területére, valamint a Felső-Nyárádmentére.
- A legrégebbi székelykapu Mikháza 6,4 km-re. A szerkezetileg meggyengült kaput 1912-ben egy vihar ledöntötte, majd vásárlás útján a Néprajzi Múzeumba került.
- Katolikus temető Nyárádremete 6,5 km-re. Egyik fő látnivalója a templomban, a főoltár felett található reneszánsz feszület. Őszapók - Nem találtam meg a temető bejáratát, igaz, nem is kerestem.
- Falu harangja Mikháza 6,6 km-re. Mikházán, abban az utkereszteződésben, ahol a ferences kolostortemplom felé le kell térni, egy harangláb és egy fedett feszület található, melyre a helybeliek a Jézuska és a Falu harangja elnevezéseket használják. Gyors találat - A doboz a földön volt.
- Római katonai tábor Mikháza 6,6 km-re. A tábor a Nyárád-völgy felső szakaszának védelmét biztosította.
- Református templom Sóvárad 6,6 km-re. Az egyházközség jegyzőkönyvében ez a bejegyzés olvasható: 1763 jún 22 a Mária Terézia császárnő engedelméből a régi megrongálódó templom lebontásához fogván a megye egészen felépíttetett és 12 febr.
- Református templom Nyárádmagyaros 6,6 km-re. 1643-ból is van adat kápolnáról, amikor még mindig Berekeresztúr filiája.
- Idődoboz pavilonok Mikháza 6,8 km-re. A két pavilont Sági Gergely tervezte, 2015-ben készültek el, és 2016 májusában avatták őket fel.
- Római tábor Sóvárad 6,8 km-re.
- Ozsváth-csorgó 7,2 km-re. Az Ozsváth-csorgó Nyárádremete és Szováta között található, az út mellett. Csúszós talaj - Vonattal ugyan nem találkoztunk, de a csúszós talaj miatt elég nehezen tudtuk megközelíteni a rejteket.
- Fedetlen fedeles híd Sóvárad 7,2 km-re. A fedél megvédte a híd tartó- és járószerkezeteit a csapadéktól, valamint a nap szárító hatásától. Nyoma sincs az egykori faszerkezetnek - Pedig szerettem volna látni.
- Függőhíd Sóvárad 7,2 km-re. Sóvárad Szováta felőli kijáratánál egy fémből készült, deszka járófelületű függőhíd található. Aranyos függőhíd - Mivel erre jártunk, felkerestük a függőhidat.
- Vármező 7,6 km-re. Vármező Szovátától 20 km-re fekszik, halászcsárdáiról, több tucat tóból álló pisztrángtelepeiről híres.
- Drakula kripta-ház Deményháza 7,6 km-re. Ezekkel a szavakkal hívja fel a különleges létesítményre a figyelmet, a reklámszöveg.
- Református templom Berekeresztúr 7,7 km-re. A szent keresztről elnevezett egyházközségek, illetve falvak mind régiek és a szent keresztről elnevezett templomuktól kapták nevüket. Tető alatt - Nyárádszentimréről jöttünk át Berekeresztúrra.
- Tulipán és levendula Márkod 7,7 km-re. Márkod északnyugati határában levendulást és tulipánültetvényt hoztak létre, melyet Székelybere vagy Mikháza felől lehet megközelíteni.
- Katolikus templom Deményháza 7,9 km-re. 1671-ben a kápolnát leviszik a mai temetőbe és ott a szent őrzőangyalok tiszteletére szentelik.
- Katolikus templom Vármező 8,3 km-re. Az eredetileg iskolából és tanítói lakásból alakított hajlékot 1987-ben szentéllyel bővítették ki. Sunyi :-) - Elég rejtélyes rejtés.
- Kisvasút állomás Szováta 8,4 km-re. A Marosvásárhely - Parajd keskeny-nyomtávolságú vasútvonalat 1912-ben kezdték el építeni, majd 1915-ben indul meg rajta a közlekedés. Rendezett állomás - Ma megint Szovátán dolgoztam, a környéken is volt dolgom.
- Kockás liliom Búzaháza 8,5 km-re. A vasúti sínen való átkelés után már láthatjuk a nedves rétet és a virágokat. Még nincs kinyílva - Az elmúlt napokban olvastam, láttam a képeket, hogy Óvárhely mellett már nyílnak a kockásliliomok.
- Vityál vára 8,6 km-re. A 12-13-dik századi várról, mely a korai kelet-erdélyi határvárak tagjának tekinthető, írásos adat nem maradt fenn. Vár az esőben - A Pálos-kolostor után a várat vettük célba.
- Tündérek forrása Vármező 8,8 km-re. Forró nyári napokon kincset ér a forrás tiszta, hűvös vize. Úton-útfélen - Az út meglett (fentről jöttünk), a pötty meglett, a fa is meglett, a doboz sehunn a fában.
- Kibéd 8,8 km-re. Kibéd 10 km-re fekszik Szovátától, helyi posztóüzeméről híres.
- Géra-csorgó Szováta 8,8 km-re. 2011-2012 környékén a szovátai önkormányzat a sóhegyek tövéből, a hegyből kibukó sósforrás vizét, a géravizet, a Géra utca, Csendes utca, Tölgyes utca találkozásához, az egykori Géra fürdő területére vezette be. Sósvíz - Azért most láttam először, hogy a vízhordást időponthoz kötik, na meg a mennyiséget is.
- Likas-kő Vármező 8,9 km-re. A Görgényi-havasokban, a Meleg Sugó-völgyében található egy nagy sziklatömb, a Likas-kő, aminek a tövében tengermarta üreg található. Esős - Nem a Likas-kő volt aznapi turánk célpontja, de mivel utba esett ugy döntöttünk megkeresük.
- Várhegy Vármező 9 km-re. Kapaszkodó - A vármezői látogatásunkból nem maradhatott ki az Égerfás-tó megtekintése.
- Ropó-domb Székelybere 9 km-re. A helybeliektől érdeklődve tudtam meg, hogy Ropó-domb a neve.
- Kilátótorony Szováta 9 km-re. A kilátótorony melletti házikó ablakába kitett tájékoztató szerint a kilátó naponta 12 és 19 óra között látogatható, ingyenesen. Magasban - Jól körbe lehet látni a környéket a toronyból.
- Nádas-csorgó Szováta 9,1 km-re. A Forrás-utcából a kanyarban egy sikátor vezet a Nádas-csorgóhoz. Sikátor végén - Azt hittem, hogy ez borvízforrás, nagyot csalódtam, hogy csak egy sima ápőpláta.
- Tyukász-domb Szováta 9,1 km-re. Én a Pacsirta utcán keresztül közelítettem meg a szovátai Tyukász-dombon levő, 1888-ban épült kis római katolikus kápolnát. 14 kereszt - Minden kereszt előtt, a földbe, pontosabban a kavicsba, lámpatest van beépítve, mely megvilágítja a keresztet.
- Református templom Székelybere 9,2 km-re. Benkő Károly idejében épül fatemploma, mai temploma 1842-ből való.
- Árpád fejedelem szobra Székelybere 9,2 km-re. Árpád fejedelem szobrát, Gyarmathy János szobrászművész alkotását, 2012 májusában avatták fel Székelybere központi terén.
- Kockásliliom Búzaháza 9,3 km-re. A kockásliliom a liliomfélék családjába tartozó fokozottan védett növény - a jellegzetes nedves réti, kora tavaszi növény, mely áprilisban tömegesen nyílik. Vékonykarúak elönyben - Minden évben felkeressük a rétet a koczkásliliomok miatt.
- Rigó-tó Szováta 9,3 km-re. A Rigó-tó a Szováta környéki tavak egyike, több irányból is meg lehet közelíteni. Narancsízű tictac cukorkák - Abban az erdőben, ahol a Szováta környéki tavak találhatók, több jelzett és jelzetlen, sétány és ösvény van.
- Égerfás-tó Vármező 9,3 km-re. Egyre kisebb - Meghökkentünk, amikor megláttuk, hogy a kedvenc kis tavunkban alig van víz.
- Mogyorósi-tó Szováta 9,4 km-re. Nem kell hosszában és hosszasan keresni - Bár a Rigó-tó és a Mogyorósi-tó viszonylag közel vannak egymáshoz, 150-200 m távolságra, a két tó között nem a nyílegyenes, az árkon-bokron a járható út.
- Mária-forrás Szováta 9,4 km-re. A Mária-forrás a Rózsa és a Sas utcák kereszteződésénél található a rendőrséggel szemben. Itt nem találtam feltűnésmentesen kereshető rejteket - A rendőrséggel szemben pár kocsi parkolására alkalmas hely van.
- Pálos kolostor romjai Vármező 9,5 km-re. Nem lehetetlen, hogy a Nyárádremete feletti Vármezőn állott, mert itt pálos kolostor emlékét őrzi a hagyomány. Tőzikenézőben - A Kis-Nyárád mellett a nyíló tőzikék csodálatosak, valóságos szőnyeget alkotnak.
- Sóhegy Szováta 9,5 km-re.
- Kilátó Vörös-tó Szováta 9,5 km-re. A Vörös-tó egy sekély sós vizű tó, melynek alján vastag kálcium- és vasszulfát-tartalmú iszapréteg található. Magyar Husvet Szovatan IV - Itt is minden rendben volt.
- Kilátó Piroska-tó Szováta 9,6 km-re. Jellemző a hely egyedien gazdag változatosságára, hogy amíg a Vörös-tó só-koncentrációja elég magas, addig a közvetlen szomszédságában található Piroska tó, amelyhez a felszínre bukkanó sótömbök mellett vezet az ösvény, édesvizünek számít, halak is élnek benne. Piri fentről - Lent a tó szélén, a nádasban pont nászoltak a siklók.
- Piroska-tó Szováta 9,7 km-re.
- Medve-tó Szováta 9,7 km-re. Szováta Székelyföld legnépszerűbb nyári üdülőhelye. Medve nem volt a környéken - Mert nagyon sok a kétlábú látogató.
- Mezítlábas ösvény Szováta 9,7 km-re. A mezítlábas ösvény Sebastian Kneipp német természetgyógyász által kifejlesztett egészségmegőrző módszeren alapszik.
- Adrenalin Plus kalandpark Szováta 9,7 km-re. Adrenalin Plus kalandpark - Tivoli tó, Szováta. Pontosan egy hónap után - Miután október elején egy sor új geodoboz került rejtésre Szováta környékén, elhatároztam, hogy megkeresem őket egy délután.
- Tivoli-tó Szováta 9,8 km-re. A Tivoli tavat mesterségesen alakították ki a Cseresznyés-hegy aljában, a Körös-Toplica patak medrében. Tetszik a tó, tetszett a rejtés is - Tetszik ez a tó.
- Tatársír Makfalva 10,3 km-re. Makfalva, illetve a Sokad dűlő északi részén, az abodi határ és Külső Ecsenye közötti, jellegzetes, koporsóra emlékeztető domb neve a Tatársír.
- Nyárádszentimrei templom és harangláb 10,6 km-re. Szent Imre tiszteletére szentelték fel, a falu a templomáról kapta a nevét. Szent Imre szobor - Nyárádszeredából hazafele választottam ezt az útvonalat: Seprőd - Abod - Makfalva - Szolokma - Etéd - Énlaka - Székelypálfalva.
- Katonáné hegyese Abod 10,7 km-re. Katonáné hegyese, a régi osztrák térképeken Katonanő-tető, a Sokad dűlő legmagasabb csúcsa Makfalva északi határán.
- Alsó-Halas pataki homokbánya 10,7 km-re. Az Alsó-Halas pataki homokbánya a Vármezőről induló, kék kereszttel jelzett túraútvonal végén található. Homokfal - A geodoboz a második fánál előkerült.
- Katolikus templom Székelyhodos 10,8 km-re. Székelyhodos községközpont, Marosvásárhelytől 22 km-re északkeletre, Szászrégentől délkeletre található. Csendes falu - Tetszett a falu.
- Fehérnép sarka Makfalva 10,9 km-re. Mivel hasonlít egy karcsú női lábra, valószínűleg a felszíni forma határozta meg a helynevet.
- Nagy-ág melléke Vármező 11,2 km-re. Ha szereted a pisztrángot hazafele megkóstolhatod. Nyárádmenti legelő - A Nagy-ág le volt zárva sorompóval, ezért gyalog sétáltunk fel a tisztásig.
- Alsó fenyős Makfalva 11,4 km-re. Az Alsó fenyős egy mesterséges fenyő telepítés Makfalvától északra, a Nagymagos erdejében.
- Katolikus templom Jobbágytelke 11,5 km-re. Marosvásárhelytől 24 km-re északkeletre, Székelyhodostól 3 km-re a Tar-bükk alatt fekszik, a Hodos-patak völgyében. Szemmagasságban - Nem emlékeztem a segítő információra.
- Majálistér Makfalva Abod 11,6 km-re. Itt találkozott egykor a makfalvi és az abodi ifjúság május elsején.
- Siklódi kő 11,6 km-re. A keményre összecementálódott kőzet ellenállva az időjárásnak látványos, 10-40 m magas falakban, tornyokban maradt meg, több száz méteres hosszúságban.
- Macska-tető Vármező 11,8 km-re. Az Égerfás-tótól a nyakba kimászva, nem a Várhegyre, hanem ellentétes irányba indulunk el. Engem pásztorkutyák fordítottak vissza - A nyáron egy alkalommal én is próbálkoztam.
- Szikla a Siklódi-kő lábánál 12 km-re. Jellegzetes tornácos házait megcsodálva, a Murva utcából indultunk a Siklódi-kőre.
- Református templom Makfalva 12,2 km-re. Az egykori templom középkori létéről tanúskodik az a leírás, amely Benkőnél olvasható: csinos kőépület, keleti része ódon gót stílusú.
- Dózsa György mellszobra Makfalva 12,3 km-re.
- Ehedi temető 12,3 km-re. Sőt még később, 1791-ben sem, ugyanis ekkor önállósításukat kérik, de azt a választ kapják, hogy előbb gondoskodjanak templomról. Szép őszi idő - A közelben volt még néhány cseresznyefa, de a repedés nagy segítség.
- Síremlék Doberdó Makfalva 12,6 km-re. A világháborúban, az olaszországi Doberdóban hősi halált halt Barabás János emlékére emelték.
- Tündérek útja Vármező 12,6 km-re. Északnyugat - délkelet irányban vonul át a Kis-Nyárád völgyéből a Szováta vize völgye felé.
- Unitárius templom Nyárádszentmárton 12,6 km-re. Beke ugyanezt az adatot Mező-szentmártonnal azonosítja. Fej fölött - Felnéztem és megláttam a dobozt.
- Unitárius temető Csíkfalva 13,2 km-re. Felső, süvegszerű részén hurokká csavarodott, nyitott szájú kígyó látható. Csak a dobozt találtam meg - Kerestem a sírköveket de nem találtam meg.
- Alsó-szikla Makfalva 13,5 km-re. A hagyomány szerint, ha a faluból is jól látható Alsó-szikla megszürkül, megváltozik az idő, ugyanis a kék palás rétegek előre jelzik az esőt.
- Unitárius templom Iszló 13,6 km-re. Iszló Maros megyei falu, mely közigazgatásilag Székelyhodoshoz tartozik.
- Trópusi lepkeház Parajd 13,7 km-re. A parajdi trópusi lepkeház páratlan élményt kínál a látogatóinak. Belülről is - Bent is szép, érdemes meglátogatni.
- Parajdi Sóbánya 13,9 km-re. Itt a völgy méginkább elszűkül, a hegyek egészen közel merészkednek. Forgalom - Nem felvonultunk, ahnem levonultunk ma a bányába.
- Maka vára Makfalva 14,1 km-re. A makfalvi vár Orbán Balázs Székelyföld leírásában Maka vára helynévként szerepel - Maka állítólag egy székely rabonbán volt.
- Rabsonné útja Illyésmező 14,3 km-re. A Csere-tető tisztás nyugati szélén halad el.
- Református templom Parajd 14,4 km-re. Parajd, mint település, Sófalva tanyabokraként alakult ki.
- Sóhát és Sószoros Parajd 14,4 km-re. Legmagasabb pontja a Sóhegy (576 m). Új doboz - Rejtettem egy új dobozt a Sószorosban.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ökumenikus kápolna adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Bekecs-tető térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Már megint nincs - Év vége lévén leltároztunk a Bekecsen, de sajnos megint hiányzik a geodoboz...
  • Szabályok - Ezért a rejtekhelyért már kaptál egy pontot...
  • Keskeny kezűek elönyben - Miután a Király új dobozt helyezett el, ez egyből elő is került...
  • Mutatós elhelyezés - Nyárádselye irányából terepjáróval közelítettük meg a kápolnát...
  • Ahova egy igazi király gyalog megy fel - Nyárádszereda felől utaztam Sóvárad felé...
  • Nem csak a doboz mellett hiányzik valami - Jó rég volt (hét éve) az utolsó "találás", így nem sok reménnyel indultunk neki...
  • Bekecsi kápolna - A Bekecs-tetőn felépített kápolna szombati búcsúja alkalmából látogattunk a helyszínre, Szovátáról...
  • Kiépítik a forrást - Kendő felől érkeztünk fel a Bekecs-tetőre, miután rejtetünk Kendőn a református templomnál...
  • Bekecs-tető - Szakadát falu felől, az Iszulyka völgye mentén közelítettem meg a rejtekhelyet...

Sikerült eljutni Bekecs-tető környékére? Tetszett az Ökumenikus kápolna? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3727 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.