Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Ferences templom és kolostor - Szászváros

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4029 turisztikai látnivaló, 24129 kép és 8240 hozzászólás)
 

Ferences templom és kolostor - Szászváros

Ferences kolostorról már 1260-ból van adat a vatikáni Varasinum írásos kódexben. A kinyomtatott kódexben: Varasini, az Ara coeli kéziratos kódexben: Voracinum a neve.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ferences templom és kolostor - Szászváros felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Ferences templom és kolostor - Szászváros képtárból (összesen 8 kép):

Emlékezzünk
Emlékezzünk
A kolostor
A kolostor
A templom
A templom
A rend az rend
A rend az rend
Jézus
Jézus
A templom 1
A templom 1

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Ferences templom és kolostor Szászváros fotóalbumba!

Fedezzétek fel Szászváros és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Ferences templom és kolostor!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 0,08 km távolságra található, legközelebbi település, Szászváros turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Zsinagóga - Szászváros

Zsinagóga - Szászváros 310 m-re
A zsinagóga az megtaláltatott. A szászvárosi zsinagóga a XVIII-dik századból származik, szakrális épitmény.
Piros és Fekete Szászváros

Piros és Fekete Szászváros 2 km-re
Mi is megtaláltuk a kavicsokat a lappancs alatt. De a doboznak sajnos hűlt helyét találtam.
Református templom Algyógy

Református templom Algyógy 9 km-re
A református templom, egy régi, lebontott református templom helyén, a harmincas években épült. Torony nélküli, egytermes, gótikus alaprajzi jellegű épület.
Árpád-kori körtemplom Algyógy

Árpád-kori körtemplom Algyógy 9 km-re
A rotunda, egykor plébániatemplom, a református templom kertjében áll, a paplak közelében. Algyógy legértékesebb épülete a körkápolna - a közelmúltban elvégzett régészeti feltárások szerint a kicsiny kerektemplom a 11-dik vagy a 12-dik században épült, s így a legkorábbi kerektemplom Erdélyben.
Beomlott-barlang Algyógy 9,5 km-re
A Beomlott-barlang a TBC szanatórium és Feredőgyógy közötti erdőben található. Az 1977-es földrengés következtében a barlang körülbelül 80 százaléka összeomlott, innen ered a barlang jelenlegi neve.
Zsidó temető Algyógy 9,6 km-re
Az algyógyi zsidó temető Algyógyfelfalutól keletre található, erdős terepen. A helybeli zsidó közösség többnyire magyar volt, így a sírköveken a héber nyelvű felirat mellett magyar nyelvű is található.
Ósebeshely vára

Ósebeshely vára 10 km-re
Célszerű a templom mellől kelti irányba induló földúton elindulni. Ez a földút egy kisebbnyílt terepre, legelőre visz.
Travertin mészkőbánya Algyógy 10,3 km-re
Az egykori gróf Kún Kocsárd tulajdonát képező Kőalja nevű szőlőhegyen levő mésztufában több barlang, illetve fülke van (volt). Az egyiket a gróf 1876-ban sírbolttá alakítatta át.
Kakucs vára

Kakucs vára 10,6 km-re
Betyárok barlangja Feredőgyógy 11 km-re
A Betyárok barlangja Feredőgyógytól délkeletre található, a Zubogó (Clocota)-patak mellett. Egy legenda itt elrejtett kincsről mesél, ezért kapta a barlang a nevét.
Római fürdő Feredőgyógy

Római fürdő Feredőgyógy 11,1 km-re
Kihasználva a természetes úton létrejött forráskrátert, a langyos források feltöréseinél, a mésztufában, a rómaiak fürdőmedencét alakítottak ki. Már az ókorban felismerték a termálvíz gyógyító hatását, ezért a rómaiak komoly fürdőt alakítottak ki a mészkőtufában. Az Erdélyi Érchegység déli részén, Feredőgyógy településen olyan szénsavas források törnek a felszínre, amelyek környezetükben jelentős mennyiségű mészanyagot halmoztak fel.
Zubogó-vízesés Feredőgyógy

Zubogó-vízesés Feredőgyógy 11,2 km-re
Váratlan látvány a gőzölgő vízesés és a csillogó jégcsapok.
Arany-hegy Piski

Arany-hegy Piski 12,3 km-re
A régi ládát nem találtuk, helyén egy másik, 2016-ban rejtett láda van, rengeteg bejegyzéssel. Útban az Arany-hegy felé felfedeztük, hogy a Dévát kerülő autópálya 10 kilométere járható. Miután a Piski Dendrológiai Parkban egy darabig hiába kerestem az ott elrejtett geoládát, sikerélménnyel ez a rejtekhely szolgált. Az Arany-hegy Piski (Simeria) közelében van, a Déváról Szászsebesre vezető ut mellett emelkedik.
Aranyvár Piski

Aranyvár Piski 12,9 km-re
A falu délkeleti végében, az Arany-hegy lábánál, közvetlenül a Maros ártere fölött középkori vár is állott egykor. Piski városka fölött, az Érchegység Nagyági csoportjának délii végében, az itt északnyugatra kanyargó Maros jobb partján fekszik Arany község.
Ferencz József-forrás Nagyág 18,6 km-re
A forrás felett található felirat: I Ferencz József apostoli magyar király 40 éves koronázási emlékére, 1867 - 1907 június 8. A Ferencz József-forrás Nagyág falutól keletre, az Ezüst erdő nevű védett bükkösben található.

Történelmi-kulturális értékek - Hunyad megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ferences templom és kolostor adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szászváros térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hunyad megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltam a kis "BabBerci-féle" dobozt ott ahol a segítö információ mutatta. Tetszett a templom de csak a rács mögül nézegettem befele - mert persze zárva volt.
  • Ez volt az első szászvárosi doboz, amit megkerestem. Nagyon biztatónak tűnt, hogy meg is találtam, de aztán a többi nem jött össze.
  • Sarlós Boldogasszony kápolna - Hidegség A lourdesi szűz. Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva. Ügyes a szoborkompozició.
  • Nicolae Ioan-forrás - Csukás-hegység Teleajen folyó. Bár a Teleajen folyó hivatalosan tényleg a Beri-patak száraz völgyével kezdődik, a Nicolae Ioan-forrás a Beri-patak völgyében van. A Beri-patak a Cheita nevű patakba ömlik.
  • Dobogtató - Csobotfalva Emlékek. Többször is átfésültem a fel-lejárót amíg megtaláltam a dobozt, és közben a régi CSITekre gondoltam, amikor vonattal jöttünk félnapig, a csobotfalvi csűrökben aludtunk, és itt jártunk fel a templomba.
  • SZNM 7 Maksa - Református templom Egy kis kitérő. Miután az eresztevényi geodobozt nem tudtuk lelőni, gondoltuk teszünk egy kis kitérőt, és megkeressük ezt a geodobozt. Volt két kislány, de mire mi dobozt kaptunk arra ők elmentek, téhát nyugodtan megkereshettük ezt a geodobozt is.
  • Vasútállomás - Gyimesbükk Az utolsó miénk állomás. Én most sem értem. Milyen megfontolásból csatolnak el egy igazoltan magyar falut.

Sikerült eljutni Szászváros környékére? Tetszett a Ferences templom és kolostor? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 8 hónap és 3 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!