Geotrekker
Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát! Bejelentkezés után.

Ivói szfinx - Ivó

Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció (4026 turisztikai látnivaló, 24131 kép és 8239 hozzászólás)
 

Ivói szfinx - Ivó

Az 1310 m magas Fertő-nyeregbol indulunk lefele. Eseménytelen az utunk, aztán feltűnik az út bal oldalán egy andezit sziklacsoport.

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben Ivói szfinx - Ivó felé - regisztráció után.

***

Néhány kép a Ivói szfinx - Ivó képtárból (összesen 13 kép):

1747
1747
1756
1756
A kacsintás
A kacsintás
A púpos
A púpos
A bástya
A bástya
Útelágazás
Útelágazás

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Ivói szfinx Ivó fotóalbumba!

Fedezzétek fel Ivó és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Ivói szfinx!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A 4,39 km távolságra található, legközelebbi település, Ivó turisztikai látnivalói.
Fontos látványosságok és népszerű látnivalók (részletek bejelentkezés után)
Visszafolyó vizesárok - Ivó

RH1585
A Kecskevésznek nevezett elágazástól lefele, a híd után az Ivó-patak felé tartunk, és átmegyünk két hídon. A koordináták segítségével könnyen rátaláltam a tárnára, majd a visszafele folyó patakra, miután jó darabig bolyongtam Ivó felett az erdőben, lévén hogy Kápolnás felől a Cekend tetőn keresztül érkeztem. Régóta keressük a Visszafolyónak is nevezett vizesárkot.
Bánya-tető

Bánya-tető 3,8 km-re
A Madarasi menedékháztól a Fertő-nyereg fele az egyik lehetséges túraösvény a Bánya-tető mellett vezet el. A kilátást korlátozzák a felnövő fák, és nem egyszerü a szirtre való feljutás sem.
Vadaspark Ivó

RH4598
Ez alkalommal nem sikerült bejutnunk a vadasparkba, mert nem jelentkeztünk be előre. Bár a belépőnek elég borsos ára van, valószínűleg nem érte meg nekik kevés embert beengedni.
Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita

Nyerges via ferrata vasalt mászóút Madarasi Hargita 4,5 km-re
Székelyföld első via ferratája (vasalt sziklamászóösvénye) legkönnyebben a Madarasi Hargita turisztikai településről közelíthető meg. Nem igazán értem, miért hívják azt a sziklát, ahol a via ferrata van, Kecskevésznek? Erdemes volt kimaszni, bar sem felszerelesem, sem hozzavalo tapasztalatom/tudasom nem volt, igy csak kerulgettem a sziklat, de mindenkeppen gratula a kivitelezoknek. Fentről közelitettünk, a kék függőleges csík fehér alapon, majd narancssárga mászó emberke jelzést követve.
Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg

Jártó Gábor ládája Fertő-nyereg 6 km-re
Jártó Gábor ládája a Fertő-nyeregben. Tenyleg mester vagy. A Madarasi Hargita közelében levő Nyerges-kősziklán található via ferratát készültünk megmászni, már ki tudja hányadik alkalommal.
Tetőterasz Madarasi Hargita

RH0137
A Madarasi Hargita tetőteraszán, alkonyatkor, remek naplementés fotókat lehet készíteni. Lassan 10 éve történt, de ma is élénken emlékszem rá. Hargitafürdő felől érkeztünk, egy több mint 12 km-es gyalogtúra után (majd visszafele ugyanennyi következett). Egy tervezett nagy túra előtt tartottunk egy 29 km-es bemelegítő gyaloglást b_istvan-nal, így találtuk meg a ládát.
Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg

Pucsek Jani ládája Fertő-nyereg 6,1 km-re
Keszulek hijan nem talaltam meg, de lesz meg alkalom remelem. A túráról bpomjanek barátom és túratársam írt részletesen. Talán sokan nem tudják, hogy Csíkmadarasról kiindulva egy régen épített út vezet át a Hargitán, a Fertő-nyergen keresztül Ivóba. 2007 júliusában másodszor jártam végig a Hargita gerincét, és ebből az alkalomból 3 ládát helyeztem el az útvonalon, amelyeket a Hargita-túrázóknak ajánlok.
Vármegyehatárjelző kő Sikaszó

Vármegyehatárjelző kő Sikaszó 6,3 km-re
Sikaszó a Fenyéd és Gyergyótekerőpatak közötti 138-as számú úton taláható, a Libáni-hágótól 11 km-re, az Alsó-Veresbükk-patak torkolatánál. Fáradt voltam, de egy kéthetes szünet után már nagyon hiányzott a túrázás. Erre jártunk Barnabással és Mihállyal, egy kellemes napon. Barátommal, Mihálydeák Ferivel megtaláltuk ezt a geodobozt.
Mihály-havas Madarasi Hargita

Mihály-havas Madarasi Hargita 6,4 km-re
A Madarasi Hargita üdülőtelep központjából indulva, a Súgó–pálya felső részén, elérjük az erdőt. Tudtam, hogy efféle "hullámok" lesznek, pedig sohase jártam itt, csupán elképzeltem látatlanban, hogy mégis mi lehet egy sípálya tetején. Úgy néz ki, hogy a hullámok elköltöztek, de a láda nélkül. Lehetne egy picit részletesebben?
Mágneses-szikla Deság 6,6 km-re
Zetelakától a Küküllőmentén felfelé haladva, már messziről feltűnik Zetevára, vagy Deság gombja, egy kiálló és elszigetelt része a Hargita felé elnyúló fennsíknak. Innen indulva eljuthatunk arra a helyre, ahol a világszerte is ritkaságszámba menő természeti értékünk, a Mágneses-szikla található.
Kis-Bagolykő Madarasi Hargita

Kis-Bagolykő Madarasi Hargita 7,1 km-re
Ide is addig készültem rejteni, hogy ismét megelőztek. A Kis-Bagolykőnél nincs elrejtett geodoboz. Dobozkat sajnos nem talaltunk, de karpotlasul rengeteg afonyat szedtunk es ettunk. Bár a Madarasi Hargita üdülőhely széléről, a Vargyas fejéből látszik ez a szikla, a Kis-Bagolykőnek nevezett sziklát kevesen ismerik.
Szökő vízesés

RH1682
Érdemes jól megnézni a rejtek fényképét is. A vizeses mostmar majdnem csonta van fagyva, mindenhol jeg kandikal. Csapatmunkával könnyű volt. A vulkáni kitörések idején a Madarasi Hargita oldalában létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti 100-150 méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz.
Disznórió

Disznórió 7,6 km-re
A Fertő-nyeregtől a Fertő-tető felé érdemes kitérni a Disznó-hegyre, vagy ahogy még a térképen szerepel a Disznórió. Innen nagyon jó kilátás nyilik egyrészt a Hargita vonulataira, valamint a csíki medencére, és a falvakra. Miután a Fertő-nyeregben sikertelenül kerestük az ott elrejtett geodobozt, elindultunk a Disznó-hegyre.
Zeteváraljai víztározó Zeteváralja

RH1399
A zeteváraljai völgyzáró gát és a víztározó vagy népszerű nevén zetalaki gát, a Nagy-Küküllő felső szakaszának egyetlen mesterséges tava. Szemerkélő esőben találtam meg ezt a rejtekhelyet. Kezdo ovodas gyerekeinkkel kapaszkodtunk fel a gerincre, majd ereszkedtunk le ide. Ennek a becserkészésével már előző nap is megpróbálkoztunk, de inkább Székelyvarságot választottuk délutáni programnak.
Transzhargita

Transzhargita 7,7 km-re
Ha tehetném, kerékpárral járnék a vécére is. Ott voltam a rejtésnél.

Ivói szfinx Ivó románul - in limba romana: Sfinxul de la Izvoare


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek bejelentkezés után.
[ Fel ↑ ]

Bejelentkezés után

  • Hozzászólások, bejelentések
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Ivói szfinx adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Ivó térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Néhány látnivaló

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket!

Hozzászólások

  • Megtaláltuk.
  • Voltunk már fent a Fertő-nyergen ezen az úton, de soha nem néztünk be alaposabban a fák közé. A szfinx kis jóindulattal felfedezhető a sziklaformációban, de több érdekes formáció is van a közelben.
  • Ivóban töltöttem a szilvesztert, közben néhány ládát is sikerült felkeresnem. Ebéd utáni könnyű séta keretében találtam meg a ládát.
  • Egy kis kepzeloerovel ket oreg holgyet is fel lehet fedezni az andezit tombokben.
  • Udvarhelyről hazafele jövet (nehogy túl hamar hazaérjünk) döntöttük el, hogy megkeressük a szfinxet. A vadas üzletben érdeklődtünk a Fertő-nyeregi útról, de csak a Hármas határt tudták.
  • Sziklataréj - Ter-kő Szűz hó. Az Öcsém előtt ezt a dobozt is sikerült megtalálnunk. A szűz doboz felé a szűz hóban tapostunk utat (vagyis majdnem, állatnyomok azért voltak), miközben a Hargitán lassan egy gombostűt nem lehet leejteni.
  • Forrás az Olt partján - Sepsiszentgyörgy Visszarejtettük. Visszarejtettük a dobozt. A hangyák most is masíroznak fel-alá.

Sikerült eljutni Ivó környékére? Tetszett az Ivói szfinx? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat!

[ Fel ↑ ]
A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2025 Rejtekhely.ro, a magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói. 19 év, 7 hónap és 27 nap óta dokumentáljuk a turisztikai látnivalókat!