Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Asztag-kő - Esztelnek - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Asztag-kő - Esztelnek turisztikai látnivalói

Asztag-kő - Esztelnek..

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Asztag-kő - Esztelnek képtárból:

Oldalfényben
Oldalfényben
Két szikla
Két szikla
Távolabbról
Távolabbról

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az Asztag-kő Esztelnek fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22654 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Esztelnek és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az Asztag-kő!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csángótelep, 1,69 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az Asztag-kő Esztelnek közelében?
- Rakottyás-tető - Nemere-hegység 1,2 km-re. Havasi tanyavilágban járunk itt. Séta a Rakottyás tetőre. Ezt a ládát már akkor kinéztem, amikor a Nagy-Sándor-ra készültünk.
- Csángótelepi hágó - Esztelnek 2,4 km-re. Nyoma sincs. A doboz rendben. Esztelneki meglepetes. Aki azt hiszi ismeri lakóhelye környékét sokszor meglepődik.
- Vadles Veres-víz 3,7 km-re. A tetőn  a valamikori krumplikísérleti állomás nyomai most is láthatók. Lesben. Megtaláltam a dobozt.
- Almás vára Kézdialmás 5 km-re. Almás várának romja Lemhény falutól északra, Kézdialmás határában, a Várerősségének nevezett hegyfokon áll. Egy óra botladozás után. Szép várhely, helye hasonlít a csíkrákosi Pogányvárra és a csíkcsicsói Csicsóvárra. Bevett vár. Megtaláltuk!!!A doboz jó egészségnek örvend, a vársáncban szalamandrákkal találkoztunk, a medvének csak  a nyomát láttuk. Almás vára - Kézdialmás. Már két éve keressük ezt a ládát.
- Csomortáni Péter vára 5,7 km-re. Kézdicsomortántól észak irányában a Csuklyán tetőn, az Aszalvány és a Várpatak között találjuk Csomortáni Péter várát. Nagy csapat. Itt jártunk egy nagy csapattal, összekeresgéltük a rejtek  környéket, és először hihetetlennek tűnt hogy a rejtekfa két év alatt ennyire körbenőtte az odúba tuszkolt követ. Segédpontok. A segédpontokat le lehet tölteni a ládaoldalon, a jobb oldalon levő GPS koordináták lelöltése nevű dobozban található legalsó hivatkozásról. Nem talalom.... Nem latom a segedkoordinatakat sehol.
- Veresszéki borvíz 5,9 km-re. A múltban a Balásiak tulajdonában volt. A keritesen kivul van. Nincs maganteruleten, a keritesen kivul van. Sotetedes korul jartunk ott. Az or megallitott, a fenykepzogepen morgolodott, de a doboz a keritesen kivul van, ott senkinek nincs beleszolasa. Mindket felnek igaza van. Mint rejto nyilatkoznam ,hogy mindket felnek igaza is van es nem is.
- Nagy-Lemhény-patak 6,2 km-re. Almásrétről a Almási vár fele haladva, újévi sétánk alkalmával, a Nagy-Lemhény-patak mellett felfele haladva. Átlagos patakmeder. Az eredeti elképzelésem szerint ezen a délután nem Lemhény környékén terveztem kincset keresni, de mivel vezetés közben elnéztem egy letérőt, úgy döntöttem, hogy ezt a rejtekhelyet, a Büdös-kút rejtését, és a lemhényi tavakat fogom felkeresni. Utban az Almas vara fele. Itt is mint a Fekete-ugy eseteben meg senki sem mereszelte megkeresni a ladat.
- Cece vára 7,3 km-re. Kézdiszárazpataktól 4,5 km távolságra Katrosa irányában, a Kászon vízébe ömlő Várpatak fölött található Váréle nevezetű helyen pihennek Cece várának romjai. Datum. A helyes datum november 4. Időutazás. Most veszem én is észre, hogy jövő szerdán találtátok meg a jkgabor-féle geoládát. Időutazás volt. Valóban, csak nem előre, hanem vissza.
- Farkaspataki Büdös-víz 7,9 km-re. A környékbeliek reumatikus panaszok enyhítésére használták a múltban. Igazi rejtett kincs az erdő mélyén. Hát, a leírás egy kissé pontatlan. Legalább. A Büdös kutak és tavak a környéken. Ez a kézdialmási Büdös-kút ugyanaz, mint az alsólemhényi Büdös-tó? Vagy különböző természeti értékekről van szó? És állítólag Kézdikőváron is van egy Büdös-kút.
- A Fekete-ügy völgyében Felsőlemhény felett 8 km-re. A hely a Fekete-ügy és a Papolna-patak összefolyásától kissé feljebb, a Bécsi-bércre vezető erdei út kozelében található. Felfele a sozok utjan. Akkor jartam itt meg mikor kerestuk a sozok osvenyet, ami atvezet Moldovaba, Szalancfurdore.
- Csodálatos bükkfa Tisztás dombja 8,1 km-re. Kászonjakabfalva és Katrosa között, a Nagy-ponk vagy Honcsukos teteje csúcstól keletre található a Tisztás dombja.
- Esztelnek és Csomortán közötti kereszt 8,4 km-re. Kereszt. Na, ezen a rejtekhelyen sem sikerült megtalálnom a dobozt. Kalap alatt. Na, egy kalap alatt ezt is elintéztük, s helyretettük a kalap alá mármint a dobozt.
- Katolikus templom Esztelnek 8,5 km-re. Ezt az 1958 évi renováláskor a gótikus elemek mögött felfedezett román kori emlékek feltárása, illetve azonosítása is megerősíti. Télen nem olyan, mint nyáron. Miután megkerestem a berecki földvárak rejtéseit, hazafelé tartottam. Kerítés. A rejtekhely, az megvan, de a doboz nem került elő. A talpam a földig ér. Jöttünk, láttunk, találtunk, bejegyeztünk.
- Csomortán 8,7 km-re. Közigazgatásilag 2004 óta Kézdialmáshoz tartozik. Román helységnevek. Csomortán románul Lutoasa. Fogalomzavar.... Nem ertek valamit.
- Krisztus lábnyoma Avas-tető 8,9 km-re. Mostanában keresztet állítottak a tetőn, ahonnan látszik a lemhényi Szent Mihály templom, a Nyavajka, Lemhény és Kézdialmás. Összekevert helynevek. A világhálón Avas-tetőként említett csúcs a térképeken különböző, megtévesztő és összekevert elnevezés alatt jelenik meg. Újrarejtve. A doboz újrarejtve szemléli a kilátást a Nyavalykára, az Olvasó pusztára, a Szent Mihály hegyre, és az Almás várára. Kerozin és Natur Radler. Van egy frissen ledöngölt, kavicsos út, amelyen ki lehet jutni a tetőre.
- Kotlott borvíz Kászonfeltíz 9,1 km-re. A tavaszi lomb alig-alig takarja a Répát-pataka bal oldalán fakadó forrást, melynek kotlóstojás szagára neve is utal. Megújult forrás. Ritka eset, hogy a leíráshoz képest javult az állapota a helynek.
- Nagy-Sándor-csúcs Nemere-hegység 9,3 km-re. A Nagy-Sándor-csúcs a hegység gerincvonalának középpontja.
- Hajdúk vára Lemhény 9,4 km-re.
- Szent Bertalan római katolikus templom Bélafalva 9,8 km-re. Kézdiszentkereszt filiája, mindvégig tiszta katolikus falu. Zárt templomok látogatása. Majdnem minden templom esetében, az épület mellett van a papilak, a kántor vagy a harangozó lakása. Szép ép templom. Kár, hogy zárva volt.
- Veszes-patak völgye 9,8 km-re. Völgye mély, sötét, terepjáróval sem járható.
- Szélkapu Nemere-hegység 10,1 km-re.
- Kászonjakabfalvi panoráma 10,4 km-re. Erdőt kerülgetve, panorámát keresve. Kézdivásárhely felől érkezve, a kászonjakabfalvi eltérő előtt pár méterrel le lehet hajtani az útról, parkolásra alkalmas kis hely van a domboldal aljában.
- Magyar-Nemere-csúcs 10,5 km-re. A csúcson egy lapos sziklakilátó található, ahol tiszta időben szép kilátás tárul elénk.
- Tömlőhozó-ösvény Csutakos 10,5 km-re. A Fehérkői Szent István borvíztől tovább a Tömlőhozó ösvényen a köves úton felkapaszkodtunk a gerincre. A Csíki-havasok gerincére a Tömlőhozó-ösvényen. Miután a Szent István-borvízforrásnál újrarejtettem a felújítás alkalmával eltűnt geodobozt, az ösvényjáró kocsival :-) kikapaszkodtam a Csíki havasok főgerincére, a Csutakos-csúcstól nem messze található rejtekig.
- Kőgomba Kis-Nemere 10,7 km-re. A Kis-Nemere körül elszórtan több gomba-, torony- vagy piramisszerű sziklaképződmény található.
- Kis-Nemere nyerge Nemere-hegység 11 km-re.
- Szent Mihály-templom Lemhény 11,1 km-re. 1777-ben barokk stílusban átépítették, védőfalai 17-dik századiak 2 bástyával és egy kaputoronnyal, amely harangtorony is egyben. Csalán gyüjtés..... Mindent sikerült gyüjtögetni, csalánt is főzeléknek és ládát is az élvezetért. Vártemplom. Gyönyörű helyen van ez a vártemplom. Lépcsőn a holtakhoz. Ha már a doboz vár, nem illik megvárakoztatni, így hát megtaláltam.
- Cseppköves bunker Kászon-völgye 11,3 km-re. A Kászon- és a Bellő-patak közötti hegygerincen húzódik az Árpád-vonal erődrendszerének a kászoni szakasza, melyet a 24/2 székely határvadász század háromszéki katonái védtek. Csak a geodoboz volt otthon. Bár a cseppköves bunkert én találtam meg, és dokumentáltam elsőnek ezen a játszótéren, a geodoboznál a harmadik helyre érkeztem. Bunker 1. Bár ott volt az ösvény mellett, ezt találtuk meg utoljára s teljesen véletlenül. Vizes túra III. Egyre jobban esett az eső, de nem akartuk kihagyni a rejtekhelyet, és különben is már elég vizesek voltunk.
- Szent István-borvízforrás Fehérkő Kászonfeltíz 11,3 km-re. A fehérkői Szent István-borvízforrást 2014 augusztusában újították fel, alapítványok támogatásával, valamint Kászonaltíz község tanácsának, közbirtokosságának, és helyi önkéntesek segítségével. Volt, nincs. A Tömlőhozó ösvényen indultunk felfele, s benéztünk ide is friss vízért, A doboz nincs már meg sajnos, és nem volt nálunk másik hogy pótoljuk. Ölében vagy tövében?. Biztos szeretnék lenni, hogy jó helyen kerestétek. Kászon 1. A kászoni túránk első állomásán nem volt szerencsénk, csak a rejtekhelyet találtuk meg.
- Második világháborús bunker Katrosa határában 11,4 km-re. Három-négy kilométert ereszkedünk le a Kászon-vize mentén és elérjük a Kászon és Kézdiszék határát. Bunker 2. Na, ezt is megtaláltuk. Vizes túra II. Tovább sétáltunk a csepergő eső ellenére, és eljutottunk ehhez a rejtekhez is. Törött tábla. A tábla sajnos 2 darabban van.
- Milleniumi kereszt Polyán 11,4 km-re. A millenium emlékére emelt kereszttől gyönyörű a kilátás - már amikor nincs akkkora köd, mint éppen most. Venul az ember. Ez igy van, venul az ember. A dobozt újrarejtettük. A dobozt újrarejtettük. Karácsony táján rejtettük. Mi is köszönjük hogy ennyien felkerestétek mostanában.
- Balási kúria Kászonimpér 11,5 km-re. Balási József csíkszéki főkirálybíró 1833-ban, későbarokk stílusban épült udvarháza műemléképületként szerepel Hargita megye műemlékeinek jegyzékében. Kijavitva. "Kászonimpér a legrégebbi település a medencében, először az 1332-es pápai tizedjegyzékben említik.
- Bunker maradvány 2 Bellő-tető 11,5 km-re. Bunker maradvány 2 - Bellő-tető.
- Határvadászok keresztje a Bellő-tető alatt 11,6 km-re.   Attila halála után a hegyek között oltalmat kereső Tolcson és Buta nevű vitézek beleszerettek Katrosa lányába. A pusztában. A parancsnoki bunkertől jöttünk ide, egy fakitermelő gépek által alaposan összetört, sáros úton, melyet az otthagyott ágak miatt ki sem lehet kerülni. Néhány pontosítás. Az általatok megtalált, a határvadászok emlékére felállított kereszt, ahol a geodobozt is rejtettétek, látszik a főútról is. Szetvagott bunker. H
- Parancsnoki bunker Kászon-völgye 11,7 km-re. A határvadászok ösvényén, a Bellő-patak baloldali, Töltés és Czikólova gerincén felfelé egy újabb bunkermaradványt találunk, melyre rovásírásos emléktáblát rögzítettek. Bunker 3. Ezt a bunkert sikerült elsőre megtalálni a három közül. Vizes túra I. Nagyon bevállalósok voltunk, ezért mezítláb keltünk át a patakon. Tágas bunker. Ötletes rejtekben van a doboz, jó állapotban.
- Katolikus templom Polyán 11,7 km-re. Villámgyors megtalálás. Hát, ezt én sem gondoltam volna, hogy ennyire gyors és könnyű lesz. Villám. A helyén van, és pont nem járt arra senki. Villám. Egyik legkönnyebben megtalálható doboz, mivel nagyon pontos a leírás a rejtekről.
- Katolikus templom Nagykászon 11,9 km-re. 1333-ban a pápai tizedjegyzék Kazun, Kasim néven említi. Főhajtva. Fáradtan de lelkesen kapaszkodtunk fel a szeptemberi elejei hőségben a sétányon. Templom a dombtetőn. Ez a nap tökéletes a rejtéshez vagy keresgéléshez. Ráérzésből. Rejteni szerettünk volna ezen a környéken, de nem voltunk elég figyelmesek, hogy itt már van rejtés.
- Hódtanya a halastóban Lemhény 12 km-re. Hódtanya vagy halastó? Lemhény határában nemrég halastó létesült. Talán egy holdfényes éjszaka újra eljövök. Már késő volt, sötétedéskor érkeztem a tavacskákhoz. Egy uj dolog. Marcius idusat felhasznalva vegigjartam Felso Haromszek falvait, Lemhennyel kezdodoen. Ev vegi seta. Ev vegi seta alkalmaval megkerestuk, alkalmam volt kiprobalni a c.
- Katalin-kápolna Kászonfeltíz 12,1 km-re. Keletkezéséről, építésének idejéről nem maradt fenn írásos emlék.
- Bunker maradvány 1 Bellő-tető 12,2 km-re. Bunker maradvány 1 - Bellő-tető.
- Cégéres kút Fejtető 12,4 km-re. Cégéres kút - Fejtető.
- Nagy-Nemere-csúcs Nemere-hegység 12,5 km-re.
- Katolikus templom Kézdiszárazpatak 12,5 km-re. 1324-ben Zarazpotok, 1349-ben Zarazpotok formában szerepel. Út mellett. A sírboltot megtaláltuk, de a dobozt nem. Szárazpatak. Gyakran suhanunk vagy biciklizünk át a falun. Sírbolt. Mivel útba esett, megkerestük.
- Minimum Party Kászonaltíz 13,2 km-re. Minimum Party művészeti alkotótábor helyére akadtunk. Kászon 2. Második állomásunk a táborhely volt. A művészi alkotókészség természetbe kihelyezett nyomai. Kászon, illetve Lemhény környékére indultunk, kincskereső kirándulásra, így kapóra jött a két közeli, frissen bejelentett rejtekhely.
- Szetye vára Kászonújfalu 13,3 km-re. Kászonújfalu és Kászonaltíz közötti úttól északkeletre a Nagy-Szetye patak mentén találjuk Szetye várát. Ujrarejtes. Mivel mar a rokak es a ferfiak elvittek a ladat, ujrarejtettem, de nem oda. variaciok.... Ketfele variacio,  es majdnem ugyanaz a lenyeg. Szetye vararol.... Hamarosn megnezem! Koszi az eszrevetelt.
- Nemere tavai Nemere-hegység 13,4 km-re.
- SZNM 2 Lemhény Falukapu 13,4 km-re. Székelyek Nagy Kincskeresése - 2-dik stáció - Lemhény - Falukapu. Szentföldi kincskeresés. Mi is ezzel a rejtekhellyel zártuk "szentföldi" kincskeresésünket. Székelykapu. Megtaláltam a dobozt. Hazafele.... A nap is mar lemenoben, faradtak is voltunk egy nagyon mozgalmas es tanulsagos szep nap utan, tele elmenyekkel, es meg megkerestuk Felsolemheny fele vezeto uton levo orias szekelykaput a rejtekkel.
- Farkasvár Bereck 13,8 km-re. Ami nem mas, mint egy terasznyelv, amelyet a Sepsiszentgyorgy-Bereck vasutvonal vag keresztul. A hely farkast vár. Bereck földvárait érkeztem megkeresni, az első felkeresett rejtekhely a Farkasvár volt. A berecki Farkasvár. Bereckből hazafele tartva. Kinn a bárány. Meglett.
- Kászonújfalu temetője 13,8 km-re. Mint azt neve is sugallja az egyik legfiatalabb település, nevét először 1477-ben említik. Mi sem találtuk. Ezen a helyen itthon vagyunk, így biztosra mentünk, a legutolsó bejegyzést már nem olvastuk el. Csak én nem találom, vagy eltűnt?. A megtalálást segítő információt figyelembe véve, és a gps-t követve, a székelykaputól egyenesen előre jöttem. Csend és nyugalom. Ide is kitértünk hazafele.
- Romok Fejtető 13,9 km-re. Az egyik mellékgerinc legmagasabb pontja, a Fejtető.
- Dofteana-szurdok Doftána 14 km-re. A 1,5 km hosszú szurdokban több, kis vízesés található. Zöld erdő mélyén, kis patak szélén. Ez a rejtekhely egy élmény, a visszahajló kő, a kis vízesések és a nagy erdő adják a hangulatot.
- Angustia római kasztrum Bereck 14,2 km-re. A patak közelében vannak az Angustia római kasztrumhoz tartozó fürdők nyomai. Veni, vidi, vici. A mai napba ez is belefért a többi találat mellé.
- A színpad Perkő 14,3 km-re. Tornyocskák. Mint a mesében. Senki nem hinné. Senki nem hinné, ha egy dombot rajzolnék egy lapra és annak a tetejébe egy hófehéren ragyogó kis templomot szép piros tetővel. Visszarejtve. V
- Venetúrné vára Bereck 14,4 km-re. Berecktol eszak-keletre a Micskeberc nevezetu helyen, szabalyos negyszog alaku folderoditmeny all. Venetúrné átváltozása. A helyszínre érkezve, először a román geojátszótér rejtését akartam megkeresni, mely az egykori római fürdő nyomainak közelében volt elrejtve. Római castrum. Augustia római castrum a fenti castrumhoz hasonló lehetett. A berecki Venetúrné vára. A szemben levő Leány várról nagyon jól látszanak ennek az erődítménynek a falmaradványai.
- Szent István-kápolna Perkő 14,6 km-re. A Perkő hegyen, Kézdiszentlélektől nem messze áll a Szent István-kápolna. Rotonda. Ezt, bizony nem találtam meg. Kedvcsináló. Aznap az első sikeres megtalálásom volt. Eső előtt. Megtaláltuk a dobozt, még mielőtt zuhogni kezdett volna az eső.
- SZNM 1 Bereck Gábor Áron szobra 14,6 km-re. Vashíd. Megvan ez is. igen, már én is ott tartottam..... helyesebben, már mi is ott tartottunk, hogy feladjuk. Berecki mágnes. Megtaláltuk.
- Katolikus templom Bereck 14,6 km-re. Ekkor szászok is települnek ide, ami bizonyossá teszi, hogy temploma is van, mert a szászok mind katolikusok voltak. Bereck főtere. K
- Szent István emlékkereszt Perkő 14,6 km-re. Kereszt. A leírásnak meg a fényképeknek köszönhetően, nem volt nehéz rájönni, hogy hol lakozik a doboz. Szentföldi kirándulás. Felső-Háromszéki családi kirándulásunkat dobtuk fel egy kis rejtekhely-kereséssel. Hol nem találtátok meg a geodobozt?. Melyik volt az a másik két hely, ahol nem jártatok szerencsével? Azokat a megtalálásokat is be lehet, be kell jelenteni, ahol nem találtátok meg a geodobozt.
- Katolikus temető Kézdiszentlélek 14,8 km-re. Rájöttem a hibára. Az történt, hogy a Perkő rejtekhely leírásánál a Székelyszentlélek szó linkesítve volt, Székelyszentléleket bemutatandó. Sajnos nem talaltuk meg. Kerestuk az erdekes helyet, a koordonatak szerint a gps egy bokorhoz vezetett, de a korzeteben sem talaltunk semmit. Kézdiszentlélek. Sokadikszor végigjártam a zarándokok útját.
- Berecz asztala Kézdiszentlélek 14,8 km-re. Egy asztal alakú lapos szirt, négy oldalán négy kőszék, amit Berecz asztalának hív a nép. Asztal. A rejteket többször is körbejártam. Sokszor jártunk már itt. Sokszor jártunk itt, s nem  sejtettük hogy kincstalálat lesz a vége.
- Katolikus templom Kézdiszentlélek 14,8 km-re. Templom. Megtaláltam a dobozt! Nem volt nehéz rájönni, hogy hol van. Végre nyitva találtam a bejáratot. Több alkalommal is jártam a helyszínen, kerestem és rejtettem is a környéken. Zárva. Ejsze a doboz a kapun belül van, s nem lehet bármikor hozzáférni.
- Szent László-szobor Kézdiszentlélek 14,9 km-re.
- Tarnóczy kastély romjai Kézdiszentlélek 15 km-re. Veszélyes megközelítés. A tél folyamán már kerestem egyszer az itt elrejtett geodobozt. Sokadszor is. Sokadszor is szép itt, s doboz is meglett.
- Katolikus templom Kézdikővár 15 km-re. 1332-ben Pusulnik, Pusulnuk néven jelentkezik az okiratokban. Kőkerítések között. Különleges falu. Újra kell telepíteni a geodobozt. Bár könnyen megtörténhetik, hogy a geodoboz ott van még a helyén, a rejtekhelyet átalakítottam érdekes hely típusra. Kovar. Nem tudom, hogy ti hol is kereshettetek a leiras elegge vilagos.
- Leány-vár Bereck 15,1 km-re. Az Ojtuz fele tarto muut jobb oldalan, a Leanyvar arka es a Kicsi Csura patakok kozott, 711 m magas kopasz hegyen emelkedik az a varteto amit a helybeliek Leanyvarnak neveznek. Szerencsére nem találkoztam szépasszonyokkal. Miután megtaláltam a Farkasvárat és a Venetúrné várát, átjöttem a műút másik oldalára. Hétszer megkerülni. A bereckiek úgy tartják, hogy hétszer kell megkerülni, de térden, a várat, és akkor lehet hallani a pincéből a zenét. Leány csak volt. Megtaláltuk a geodobozt.
- Tölgyes-vízesés 15,4 km-re.
- Gyilkoskő 15,4 km-re. Itt mészárolták le 1788-ban a törökök a székely helyőrséget. Tenyleg gyilkosan szuszogtato. Mar reg szandekomban volt e rejtek megkeresese es a SZNMnapjan alkalmam is nyilt ra:  Amig en lihegve kerestem a ,,gyilkoskovet''  addig a csapat egy resze nyugodtan kerodzott lent a parkoloban,  mig a masik fele egyszemelyben rohangalt lennebb a meredek hegyoldalban egy ujabb rejtes remenyeben. Tovább is van. Kiegészítettem a rejtekhely leírását. gyilkosko. Nem tudom, hogy miért gyilkoskő, de gyilkosan szuszogtató és meredek az oda vezető út.
- Kalaszló vízesése 15,4 km-re. A Kalaszló vízesése egy két lépcsőből álló, összesen körülbelül 5 m magas zuhatag, amely a Kalaszló-patak Ojtoz folyóba történő beömlésénél alakult ki. Zubogó Kalaszló. Hazafele mi is megálltunk itt, megcsodáltuk a vízesést, de a bővizű, zubogó Kalaszlón nem tudtunk átkelni. Szemettelep. Vegre elallt az eso is, elindultunk Ojtoz fele. Itt így is, úgy is meg kell állni. Útban voltam hazafelé.
- Nyujtódi panoráma 15,6 km-re. Innen, a Perkőtől a Lemhény és Almás közti Szent Mihály-hegyig ellátsz. Felso Haromszeki portyan 2. Mar kerestem egyszer de akkor megsotetettem es nem is eroltettem nagyon, hogy hol is van a doboz. Mező szélén. Na, ezt kerestem sokáig, hogy aztán rájöjjek, hogy üti ki a szememet.
- Erzsébet királyné emlékoszlopa Bereck 15,8 km-re. Bereck után az Ojtoz-tető felé menet, az országút 77 és 78-as kilométerkövei között, bal oldalon egy obeliszk emelkedik. Királynő. A kanyarodó autók gumicsikorgását hallgatva, a szerelővas segítségével távolítottuk el a dobozt takaró fadarabot. Böske. Gyönyörű volt a lemenő nap. Sziszi. Ismerjuk mar regtol e szereny es csendes emlekmuvet a Moldovaba vezeto forgalmas ut mellett.
- SZNM 3 Nyujtód Hősök emlékműve 15,8 km-re. SZNM 3. Meglett az utolso SZNM is nekem, de nem utolso a sorban. Lobogó. Rendezett az emlékpark és a környéke. Helyén volt. Megtaláltuk.
- Honvéd-kő 15,9 km-re.
- Ojtoz vára 15,9 km-re. Kézdivásárhelytől Moldva felé az ojtozi szoroson keresztül visz az út. Ásatás. Ez a geodoboz valóban mélyen volt elrejtve, A leomlott falrész teljesen betemette. Új geodoboz új rejtekben. Mivel a visszajelzések alapján értesültem róla, hogy a geodoboz meg van repedve, és az utunk itt vezetett el, megálltunk ellenőrizni és karbantartani a geodobozt. Határvár. A Vár-kúttól másztunk fel a várhoz.
- Farok Orra alatti forrás Nemere-hegység 16,5 km-re. A kis forrás 15 percnyi járásra található a Farok Orra névre fordítható, románul Botul Farcului elnevezésű csúcs alatt, a Nemere kék sávval jelzett főgerincén.
- Sóskútfürdő 16,7 km-re. Sóskútfürdő egy szabadon használható gyógyfürdő. Hódvolt, hódnemvolt. Nem láttunk hódokra utaló nyomokat a patakon, de az is lehet, hogy csak nem volt szemünk hozzá. Sóshódfürdő. Későre jöttem rá, hogy nincs (doboz) mit keresni. Lakodalom. Többször eljártunk a fürdő mellette, többször meg is álltunk, de most egészen más volt a cél.
- Katolikus templom Kézdimartonos 16,9 km-re. A falu alsó végén a Kápolnaszernek nevezett helyen a XVII-dik században kolostor állt, melynek nyoma nem maradt. Kaptam ide egy csendes tarsat. Miutan jol beettunk a tokanybol a Nagy portan, elcsaltam Katat egy kis ,,terepmunkara" . A segítség fentről jött. A feliratot megtaláltuk és rájöttünk hogy valamiképp be kellene jutni az udvarra de a kapuk zárva voltak. A templomnál. Érdekes kis dobozkeresés volt mert mindkét kapu zárva volt igy a kapu alatt kotorászva kiszedtük a kis dobozt.
- Martonosról Ozsdola fele 17,3 km-re. Innen csodálatosan lehet látni a Perkőt és az összes falut, a Lemhényi Szent Mihály templomig, és a berecki hegyekig. Elso tobbek kozott.... Na meg ilyent, hogy elso legyek egy haromszeki rejteknel.
- A Pap hegye és környéke 17,4 km-re. Régi tervem újra feljutni a Pap hegyére, mely része a Csíki-havasok gerincén húzódó turistaútvonalnak. A Nyergestető fantomai?. C Újra itt!. Újra itt van a csapat a Paphegyen! Meseszép most is. Ketszer vagy egyszer sem?. Na ez aztan erdekes.
- Kézdimartonosi feredő 17,6 km-re. Ezek táplálják a moldvai tájakon is ismert, kiváló gyógyhatású martonosi gyógyfürdőt, amelyet a berecki helyi tanács működtet. Martonostol felfele. Ha mar az ,, igehez" kozel kerultunk, ideje volt egy kis furdozesre is gondolni  a ,,mindszentek havaban" . Majdnem háromágú fa. Érdekes rejtés, csodaszép hely. Romantikus házikók és egy csudazöld tavacska. A Nagy Székely Kincskeresésre készülve, rejteni indultunk a Bereck és Kökös közötti útvonalon.
- Ozsdolai Óriáskő 17,9 km-re. Ozsdola és Martonos között, egy dombon, a Kurtának nevezett helyen, van egy nagy, bár nem óriás méretű, de legendás kő.
- Katolikus templom Kézdiszászfalu 18 km-re. Később azonban visszaköltöznek a Barcaságba és itt csak székelyek maradnak. Ez is a portyan volt. Ha mar volt Oroszfalu, Sarfalu akkor mar Szaszfalut sem hagyhattam ki. Jo kis rejtes. Nem semmi ez a "cserepalja"! Jó kis séta után hazafelé talaltuk meg. Nem eleget. Sokat vergáltad, de nem eleget.
- Csinódi bükkfák 18,1 km-re. Csinód Csíkszentmárton közelében, az Uz patak völgyében fekvő, eldugott kis csángó település, ahol 2015-ben rönkkápolna épült. Egyedül jöttem, egyedül mentem. Régóta tervezem, de nem sikerült még Csinódba eljutni. Nem találtuk meg. Mindhárom bükkfa környékét megnéztük, de nem volt sehol. Rejtekhely, rejtek, és az első pont. E játszótéren használatos fogalmazás szerint a rejtekhely a látnivaló, a felkeresendő (rejtett) hely.
- Medve-barlang Sósmező 18,4 km-re.
- Katolikus kápolna Kézdisárfalva 18,8 km-re. A XVII században anyaegyház, majd Nyujtód filiája 1783-ig, amikor újra külön papot kap Szászfaluval közösen. Ez is marcius idusan tortent. A portyaba ezt a templomocskat is beiktattam. Kistemplom. Ez a doboz is megvan. Felvilágosulva. Számtalanszor elautóztam ezen épület előtt, de csak most álltam meg egy kis főhajtásra.
- Pásztor-kereszt Sósmező 19,1 km-re.
- Cecele 19,2 km-re. A Cecele (1173 m), a Csíki-havasok déli csúcsa.
- Menekülés Kézdivásárhely 19,2 km-re.
- Dac-tó Kézdivásárhely 19,3 km-re. A Torja- és a Kászon-patak összefolyásánál elhelyezkedő holtág környékét, a jövőben szabadidőközponttá tervezik átalakítani.
- Hősök Sírja Nyerges-tető 19,3 km-re. 1849. Hős-erdő. Egész erdő van kopjafákból és keresztekből a hősök sírjánál. Szürkület. Már szürkület volt, amikor az emlékműhöz értünk és nekikezdtünk keresgélni a dobozt. Első igazi megtaláló. Bár a ládaoldalon van még két bejegyzés, én találtam meg elsőnek ezt a geodobozt.
- Felsőtorjai református templom Torja 19,3 km-re. A Torja patak völgyének jobb partján, Altorja folytatásaként alakult ki Felsőtorja - temploma 1332-ben már létezett azon a helyen, ahol ma is áll. A libák gágognak, fáznak. Megjött a tél, juhuuuuu, megkezdődött a korcsolyaszezon. Orvendek. Elkonyvelhettem a sikert. Torja vára. Pontosan 5 évvel ezelőtt jártam Torja vára közelében, rejtési szándékkal is.
- Székelykapu Torja 19,4 km-re. A 15 m széles és 9,5 m magas kaput, Daragus Attila alpolgármester kezdeményezésére, a falu önerőből állította, 2005-ben.
- Gorgán-patak völgye Torja 19,4 km-re. Valamelyik régi falurész lehetett? Tud valaki segítani az azonosításban? A lombhullató erdőben szarvasok tanyáznak. Sárdagasztás és hóvirág. Bálványosfürdőről tartottunk a Jajdon-völgy felé, rövid kitérőt tettünk, megtalálni az itt elrejtett geodobozt. Fel a patakon. Ami igaz az igaz, a Malnas elnevezesu helyek: Malnas pataka, Malnas-falu, Malnasfurdo stb. Helynevek a környéken. Torjáról Bálványosfürdő felé a Torja-patak mentén vezet az út.
- Városháza Kézdivásárhely 19,4 km-re. A városháza Kézdivásárhely történelmi központjának egyik legimpozánsabb épülete.
- Szerelmi lakatfal Kézdivásárhely 19,4 km-re. A fal alatt egy kis, ráccsal lezárt gödör található, amelybe a lakatok kulcsait lehet eldobni.
- Vigadó Művelődési Ház Kézdivásárhely 19,4 km-re. Az impozáns épület homlokzatát az 1902-es, építési évszámos városi címer ékesíti.

Asztag-kő Esztelnek románul - in limba romana: Stogul de Piatra Estelnic


Természeti értékek - Kovászna megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Asztag-kő adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Esztelnek térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • 7 év - A geodoboz a helyén volt, a megadott koordinátáknál...
  • Beka az lehet, de doboz az nem - Mar reg kerulgettem ezt a kovet...

Sikerült eljutni Esztelnek környékére? Tetszett az Asztag-kő? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8232 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Kovászna megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3744 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.