Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Bolyai János édesanyjának emlékhelye - Csatófalva - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Bolyai János édesanyjának emlékhelye - Csatófalva turisztikai látnivalói

Domáld, 1966-ig önálló település, ma Csatófalva (Maros megye) része - Bolyai Farkas anyai ágon egy domáldi kisbirtokot örökölt. Itt lakott feleségévél, Benkő Zsuzsánnával 1801-től 1804-ig, amikor a marosvásárhelyi református kollégiumba meghívták tanárnak...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Bolyai János édesanyjának emlékhelye - Csatófalva képtárból:

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Bolyai János édesanyjának emlékhelye Csatófalva fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Csatófalva és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Bolyai János édesanyjának emlékhelye!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Csatófalva, 0,13 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Bolyai János édesanyjának emlékhelye Csatófalva közelében?
- A fehér amurokhoz-tavak Erzsébetváros 5 km-re. Az erzsébetvárosi örmény katolikus templomtól Kund felé tartva, nem hagyhattuk ki az Erzsébetváros közelében levő tavakat sem. Tavirózsa. Tele-tele volt az út leparkolt gépkocsikkal. Nem murok, hanem amurok. Közös megegyezés alapján fakir rejtett az Erzsébetváros közelében található tavaknál.
- Erődtemplom Szászörményes 5,3 km-re. Szászörményes evangélikus erődtemploma gótikus csarnoktemplom, támpilléres szentélye a nyolcszög három oldalával záródik, hajója elé nem építettek tornyot. Lovak legelnek. Minden kapu sajnos zárva volt, pedig valaki rendszeresen bejár az udvarba, a lovait legeltetni.
- Evangélikus templom Szénaverős 5,6 km-re. A falu első írásos említése 1430-ból származik.
- Evangélikus erődtemplom Zágor 6,1 km-re. Az első írásos forrás a XV-dik századból származik, itt még Zagorként olvashatunk róla. Domáld után. Mitán elhagytam Domáldot, eljutottam az evangélikus templomhoz.
- Gógán vára Gógánváralja 6,7 km-re. Gógánváraljától északra eső hegy tetejét a középkorban Gógán vára koronázta, valamikor a 16-dik században pusztult el végleg, romjait a község lakosai teljesen elhordták. Szép kis várhely. Sajnos dél felől indultunk a dombnak felfelé, jobb lett volna az északi úton elindulni. Közeli látnivalók. Gogánváraljára érkezve előbb a haranglábot akartuk megnézni, és rejteni ott. Szárnyas hangyák vették birtokba a geodobozt. Gógánváralja egyik látnivalója a református templom és harangláb.
- Református templom Gogánváralja 6,7 km-re. Csodálatos kis templom. Sikerült bejutni a templomba, ez külön öröm mindig számunkra.
- Evangélikus templom Kund 7 km-re. Kund evangélikus templom szakrális építmény a XIV-XV-dik századból, a tornyát 1804-ben építették. A dobozt nem találtuk. A dobozt nem találtuk, vélhetően a fát már kivágták. Patakban fürdőző lányok. Amíg az aznapi túratársam, fakir, a rejtekhez sietett, én lemaradtam fotózni. Nedves volt a doboz belseje. Miután rejtettünk Erzsébetváros tavainál, Kundon folyattuk a kincskeresést az evangélikus templomnál.
- Evangélikus templom Küküllőmagyarós 7,3 km-re. A Küküllőközi dombvidék területén, a Magyarós-patak mentén fekszik Küküllőmagyarós helység - középkori templomáról nem rendelkezünk okleveles említéssel.
- Szászszőlős temploma 7,7 km-re. Szászszőlős közepén egy egyszerű csarnoktemplom áll , félköríves záródású szentéllyel és négyszögletes ablakokkal.
- Örmény katolikus templom Erzsébetváros 8,2 km-re. Benne copf stílusú talapzaton áll Péter és Pál apostolok szobra 1780-ból, Simon Hoffmayer alkotásai. Örmény kiállítás - már a múlté . Az eldugottabb erődtemplomok mellett erre is sort kerítettem. Kupola nélkül. Két nap keresés után, tizenannyi rejtekhely után, végre egy kis sikerélmény. Az egyik toronysisak nélkül, de geodobozzal. Aznap az Erzsébetváros és Szászbonyha közötti útvonalon terveztünk geodobozokat keresni, az örmény katolikus templom volt az első felkeresett rejtekhely.
- Evangélikus templom Fületelke 9,4 km-re.
- Kilátópont kereszttel Hétúr 10,4 km-re. Jó rálátás van innen a környékre, és a közeli Szívhegy (Herzberg), Sárfő (Scharfenberg), Csorba-tető (Schartenberg) magaslatokra, és a Keménynagyszőlős feletti dombokra (Nagyszőlősi-tető és Magas-tető).
- Lutheránus templom Cikmántor 11,1 km-re. Első okleveles megjelenésekor már szász település, s így bizonyos, hogy abban az időben temploma is van.
- Dános 11,1 km-re. 1348-ban Danus, 1393-ban Dansdorf, 1504-ben Dones Dorf, Donisdorf, 1532-ben Dunes Dorf néven jegyzik az oklevelek. Sajnos ez is eltűnt. A falu képe ellenben követendő példa minden település számára: tiszta, rendezett, csupa-csupa virág. Megvan, pontosan ott. Ahol a leírás mondja, még GPS sem kell a megtalálásához. Megvan. Megvan a --- alatti doboz.
- Református templom Kóródszentmárton 12,3 km-re. Elso ízben 1324-ben jelentkezik oklevelekben Sanctus Martinus néven. Új ládát rejtettünk. A fotók alapján beazonosítottuk a rejteket, de a ferde fát már kivágták. Bencével. Együtt találtuk meg, miközben Balázsfalvára utaztunk, elhozni egy könyvörökséget (két tonna könyvet).
- Református templom Bonyha 12,8 km-re. A ma is álló bonyhai református templom építését a Bethlen és Apafi családok őseinek tulajdonítják a tatárjárás utáni évtizedekből, tornya újabb, XVIII-dik századi. Megvan. Megtaláltuk a geodobozt, a helyén volt, elsőnek jegyeztünk be megtalálóként. Fedett lépcső . A Bethlen várkastély geodoboza után eljöttünk szétnézni a református templomnál is.
- Bethlen várkastély Bonyha 12,8 km-re. Nincs drót. Az almafát megtaláltuk, de drót már nem volt, könyökig benyúltam de a doboz már valószínű sokkal mélyebbre süllyedt. Kastély és templom. Gyakran jártam Bonyhán, de nem tudtam a várkastélyról. Hogy nézett ki a kastély egykor, és most. Gyönyörű időben érkeztünk a viszonylag ép, de lehangoló állapotban levő kastélyhoz.
- Lutheránus templom Hétúr 13,4 km-re. Ma is álló gótikus temploma a reformáció előtti kor stílusának jegyeit képviseli többszöggel záródó szentéllyel. Kő. Hamar megkaptam a rejteket, de sajnos nem tudtam kivenni a dobozt. Útban Vásárhelyre. Már rég nézegettük, hogy van itt is egy geoláda. Sachsenland. Immer wieder schön, dass es deutsche Wurzeln in Siebenbürgen gibt.
- László István síremléke Vámosudvarhely 13,5 km-re. A falubeliek hagyománya szerint abban az időben amikor az országhatár itt húzódott, a hősünk átjárt a szomszéd faluba a kedveséhez, amely falu a határ túloldalán volt. A síremlék legalább megvan. Az eredeti koordináta odébb tesz, az erdőbe, és ott semmit sem találtunk. Járt utat járatlanért el ne hagyj. Vészesen közeledett a sötétedés időpontja, így sokat nem töltöttem az időt a székelycsókai református templomnál. Favágók. A dobozt rejtő fának nyomát sem találtam, köszönöm a fatolvajoknak, pedig olyan alakja volt, hogy messziről kiszúrták volna a dobozkeresők.
- Lavenderland Nagykend 13,7 km-re. Itt szervezik meg minden évben a Lavenderland Feszt levendulás-kulturális fesztivált, gyerekfoglalkozásokkal, koncertekkel, kézműves vásárral.
- Attila Berg Segesvár 14,3 km-re. Az Attila Berg helynév a régi osztrák térképről.
- Váldhíd 14,3 km-re. Keleti tornya egyben kaputorony is, bejárata alatt keresztboltozattal - déli tornya az 1916-os évi földrengéskor összeomlott. Szászok már nincsenek. Sikerült bejutnunk a templomba is. Vártemplom. Körbejártam a vártemplomot, nézegettem a bástyákat, a falakat, de a doboz nem akart elökerülni.
- Civilizáció Göcs 14,5 km-re. Itt egy parkoló környéke látható, a balavásári hegy Göcs felőli oldalában, amely egy kis erdőfolt mellett helyezkedik el. Szeméttelep és illemhely. A mai kincskereső kiránduláson annyira volt még időm sötétedés előtt, hogy megkeressem az itt elrejtett geodobozt. Aknák és dobozok. Tetszett ez az aknamezős poén, viszont neked mostanában nem sikerül az aknákat hatástalanítani. Aknamező. Veszélyes ilyen aknamezőn keresni a dobozt, persze senkinek sem kötelező.
- Református templom Harangláb 14,5 km-re.
- Református templom Székelycsóka 14,8 km-re. Marosvásárhelytől 16 km távolságra van, ebből 14 km aszfalt és 2 km köves út. Pap, papné. A gerinczről jövet valahogy csak be-bógeneztünk Csókába. Ez alkalommal futtában, de megtaláltam. Mivel BabBerci újrarejtette a székelycsókai eltűnt geodobozát, illetve pontosította a László István síremlék segítő információját, elhatároztam, hogy újra próbálkozom, és újra bejárom a nemrég már egyszer megtett útvonalat. Új doboz. Tettem egy új dobozt a székelycsókai templomhoz, a réginek hűlt helyét látva.
- Régi Küküllő-fahíd Segesvár 14,9 km-re. Építésének idejéről nincsenek adatatok, a tordai híd után épülhetett.
- Református templom Göcs 15,5 km-re. A hagyomány egy kápolnáról tud, amelyet még a katolikus korban remeték alapítottak, Szent István-kápolna, és amely búcsúhely volt abban az időben.
- Serkes-tó Segesvár 15,7 km-re. A vonatból látni lehet, hiszen a tó a vasúti sínek közelében van. Tavirózsák. Elég eldugott utakon lehet eljutni a tavakhoz, sok az indián kunyhó. Tavirózsák a szemetes tóban. A napokban értesültem, hogy a Segesvár melletti tóban megjelent a tavirózsa. Ismeretlen tó. A református templomtól jöttem át a tó partjára.
- Kőkép Segesvár 15,8 km-re. A segesvári várhegy temploma mellett még ma is látható egy boltozott alagút kezdete, amely végső szükségben kimenekülő utat biztosított az ostromlott várból. Rövid és hosszútávú megoldás. Több forgatókönyvet is el tudok képzelni. Lába kelt. Amikor elkezdtem dobozokat rejteni, nem gondoltam, hogy ilyen sok doboz tűnik el. Végre tavasz 3. Egyszer már jártam itt, de most újra kerestem.
- Római katolikus templom Székelyvécke 15,8 km-re. A temetőben érdekes feliratú régi sírköveket lehet látni. Felújított fal. Csendes kis falu. A székelyvéckei templom kincse. A kilátó után a katolikus templomhoz jöttünk, a templomot övező kőfalon levő bejáratot mi is nyitva találtuk. A doboz jó egészségnek örvend, teljesen száraz. Nem csoda hiszen az esőtől védve van.
- Zsidó temető Segesvár 15,8 km-re. Segesvár Marosvásárhely, illetve Medgyes felőli bejáratánál, a Kőkép tornyocskája alatti kis, félig rejtett domboldalon találjuk a segesvári zsidó temetőt. Mi nem találtuk. A Kőképet megkerülve mentünk le a temető sarkához. Szögesdrótra akadva. Az ösvényről közelítettem meg a rejteket, a temető sarkánál. Januári eső. Sötétben, ködben és szitáló esőben a legizgalmasabb keresgélni egy temetőben.
- Isteni irgalmasság kápolna Székelyvécke 15,9 km-re. A székelyvéckei Székely Kálvária Erdőszentgyörgytől 15 km-re, festői környezetben, Székelyvécke határában található. Erre születni kell. Vagyis ilyen maflának mint én, születni kell.
- Kálvária és kilátó Székelyvécke 16,2 km-re. Az út a 14 székely gyalogkapu mellett, a székely kálvárián keresztül vezet a kilátóhoz. Egyelőre. A régi helyére tettem egy dobozt, a rejtő nevével (fakir), és persze az enyémmel is. Geoláda-keresés Eszterlánc koncert előtt. A magyarországi Eszterlánc zenekar koncertjére érkeztünk Székelyvéckére.
- Evangélikus erődtemplom Küküllőkőrös 16,2 km-re. A mellékhajók egyenlő magasságúak a főhajóval, melyet lapos mennyezet fed, bár egykor boltozatos volt. Lelkes idegenvezető. Ennyire lelkes "idegenvezetővel" rég nem találkoztam. Télvégi túra 3. Miután a szomszéd néni befejezte a tisztogatást a kapuja elött, előkerült ez a BabBerci-féle doboz is.
- Református templom Kelementelke 16,4 km-re. Elnevezése minden bizonnyal arról a gazdáról ered, mely megalapította.
- Leprások temploma Segesvár 16,6 km-re. 1575-ben Leprosorium néven ismerték.
- Breite Öregtölgyes 16,7 km-re. Segesvárttól délnyugatra levő dombtetőn helyezkedik el a Breite Öregtölgyes Természetvédelmi Terület, egy szépen megőrzött legelőerdő, makkoserdő, számos többévszázados tölgyfával. ásó, kapa. Segesváron hagytuk az autót, onnan mentunk fel a piros sáv jelzésen, amin most már a Via Transylvanica is halad. Öreg tölgyek, fiatal medvék. A dobozt ki kellett bányászni az odúból, be volt ágyazódva a törmelékbe. Szép erdö. Tetszett nagyon a Segesvár melletti tölgyes.
- Vila Franka Segesvár 16,8 km-re. Középkori hangulatú, zegzugos utcák, régi házak egészítik ki a vár megmaradt tornyait, bástyáit. Sötétben lámpa és gps nélkül. Nagyon sötétedett mire ideértem. Vacsora elott. Vacsoraztunk, azelott geodobozt talaltunk.
- Csizmadiák tornya Segesvár 16,9 km-re. A segesvári vár Csizmadiák Tornya 1521-ben épült, 1676-ban tűzvész pusztította, a jelenlegi formáját az 1681-es helyreállítás alkalmával kapta.
- Szabók bástyája Segesvár 16,9 km-re. Az 1676-dik évi tűzvész alkalmával elpusztult a felső része.
- Szűcsök bástyája Segesvár 16,9 km-re. A Szűcsök bástyája a segesvári vár délnyugati oldalán található.
- Jakody-ház Segesvár 17 km-re. A segesvári Jakody-ház 1772-ben épült lakóház, jelenleg a Fegyverek és Térképek Háza múzeumnak ad otthont.
- Fetter-ház Segesvár 17 km-re. MS-II-m-B-16031.
- Durutya-Ebner-ház Segesvár 17 km-re.
- Petőfi Sándor mellszobra Segesvár 17 km-re. Petőfi Sándor mellszobra a segesvári vár északkeleti sarkában, a Csizmadiák tornya és a Szent József római katolikus templom közötti kis parkban található.
- Markus-ház Segesvár 17 km-re.
- Tichy-ház Segesvár 17 km-re.
- Baschner-ház Segesvár 17 km-re.
- Steiner-ház Segesvár 17 km-re.
- Morin-ház Segesvár 17 km-re.
- Heinz-ház Segesvár 17 km-re.
- Roman S-ház Segesvár 17 km-re. Roman S-ház - Szűcsök (románul Cojocarilor) utca 2 szám, Segesvár.
- Richter-ház Segesvár 17 km-re. A XVIII-dik században épült Richter-ház Segesváron, az Asztalosok utca 28 szám alatt található.
- Szent József katolikus templom Segesvár 17 km-re. A katedrális 1983-ban leégett, majd újraépítették 1984-ben, neoklasszikus és eklektikus stílusban.
- György Krauss-ház Segesvár 17 km-re. Ebben a házban lakott Krauss György (1607-1679), Segesvár krónikása és történésze, a XVII-dik századi Erdély történelmének szerzője.
- Kootz-ház Segesvár 17 km-re. A Kootz-ház egy XVII-dik században épült segesvári lakóépület, a Bástya utca 9 szám alatt.
- Michael von Melas-ház Segesvár 17 km-re. 1800-ban, az olaszországi Marengo mellett ütközött meg Napóleon seregével.
- Fedett falépcső Segesvár 17 km-re. A Diáklépcsőt (Schülertreppe németül) 1642-ben építették, a fedett falépcső a tanulók feljutását könnyítette meg, a dombtetőn található iskolába. Alagút. Sikerült bemennem a fenti templomba, emlékszem most egy pár éve még zárva volt.
- Mild-ház Segesvár 17 km-re. A XVII-dik század közepén ő építtette a fedett Diáklépcsőt és a Csizmadiák tornya melletti bástyát.
- Egykori városháza Segesvár 17 km-re. Itt lakott Binder György Pál, püspök 1843-1867 között.
- Virgil Marzea-ház Segesvár 17 km-re. MS-II-m-A-15983.
- Essigmann-ház Segesvár 17 km-re. Épült a XVII-XVIII-dik században, módosították a XX-dik században.
- Szent Miklós evangélikus vártemplom Segesvár 17 km-re. A segesvári Szent Miklós evangélikus vártemplom, németül Bergkirche, románul Biserica din Deal.
- Szarvas-ház Segesvár 17 km-re. Nevezik még Szarvasháznak, illetve Szarvasos háznak.
- Fronius-ház Segesvár 17 km-re. Az Iskola utca 13 szám alatt található Fronius-ház kézművesek lakóháza volt, a XVI-dik században épült.
- Haraszty-ház Segesvár 17 km-re. Az Iskola utca 15 szám alatt található, egykori kézművesek által lakott ház a XVI-dik században épült.
- Joseph Bacon-ház Segesvár 17 km-re. Itt lakott Joseph Bacon (1857-1941), orvos és szenvedélyes gyűjtő, az Óratoronyban található Történelmi Múzeum (eredetileg Régi Segesvár Múzeum) alapítója.
- Kolping-ház Segesvár 17 km-re. Medrea-ház, Kolostor(Manastirii)-utca 10 szám, MS-II-m-B-15915.
- Segesvár első plébániatemplomának romjai 17,1 km-re. A romok az Evangélikus Egyházközösség kertjében vannak, a fedett Diáklépcső közvetlen közelében, az Iskola-domb aljában.
- Segesvári várfal 17,1 km-re. Az örökös jobb- és baloldal dilemma. Én először a leírást pontosan követve a támpillér baloldalán kerestem a geodobozt, de ott nem volt. Érdekes élmény. Az eső végig kisért a második rejtekhelyhez. Tojás. Felmentünk a várba egy csepergős esti sétára, és amint a fedett lépcsőn ballagtunk fel, gitárszót hallottunk, ami feljebb egyre erősödött.
- Wonnerth-ház Segesvár 17,1 km-re. A Wonnerth-ház az Ónművesek utca 4 szám alatt található, épült a XVI-XVII-dik században, módosították a XIX-dik században és 1938-ban.
- Joseph Haltrich-líceum Segesvár 17,1 km-re. 1901-ben újjáépítik, ekkor kapja a mai romantikus, historizáló sílusú formáját.
- Paulinus-Drakula-ház Segesvár 17,1 km-re. Jelenleg a műemlék-épületben (MS-II-m-A-15933) egy étterem működik.
- Első román iskola Segesvár 17,1 km-re. 1861-ben, Zaharia Boiu ebben a házban nyitotta meg, a segesvári vár első román iskoláját.
- Kiskacsák tere Segesvár 17,1 km-re. A téren található a segesvári területi evangélikus konzisztórium épülete is.
- Loris-ház Segesvár 17,1 km-re. A Loris-ház, kézművesek lakóháza, az Ónművesek utca 3 szám alatt található.
- Kolostortemplom Segesvár 17,1 km-re. A domonkosok ma is álló templomának építését 1492-re teszik.
- Polgármesteri hivatal Segesvár 17,1 km-re. Ezzel az alkalommal lebontották a kádárok tornyát is.
- Albert-ház Segesvár 17,1 km-re. Az Albert-házban található a Hegyi iskola bentlakása, mely ma a német tannyelvű Joseph Haltrich Elméleti Líceumhoz tartozik.
- Tímár-torony Segesvár 17,1 km-re. Az Ónművesek tornyával, egy várfolyosón keresztül, össze van kötve.
- Óratorony Segesvár 17,1 km-re. A segesvári Óratorony eredetileg egy kaputorony volt, melynek négy tornyocskája van a tetején. A dobozt nem találtuk. Habár sokan voltunk, alkalmas pillanatban megpróbáltuk a dobozt kivenni, de sajnos már nem találtuk. Forgalmas hely. Én délben jutottam a rejtekhez, ezért nagy volt a sürgés. Kiváló rejtés a látványos óratoronynál. Már elmúlt este 8 óra, amikor keresztülvezettem Segesváron.
- Kellner-ház Segesvár 17,2 km-re.
- Kovács-torony Segesvár 17,2 km-re. A Kovácsok tornyát 1631-ben építették, a régi Borbélyok tornyának helyén, szerepe a Kolostortemplom védelme volt.
- Céhek háza Segesvár 17,2 km-re. A segesvári Céhek háza múzeum a Torony (Turnului) utca 1 szám alatt található.
- Református templom Székelyvaja 17,3 km-re. A Maros megyei település Marosvásárhely közelében fekszik.
- Református templom Segesvár 17,3 km-re. A Küküllő partján. Nagyon könnyen megtaláltam a rejteket, de a dobozt nem sikerült előbányásznom a tuja ágai közül. A rejtővel. Ez alkalommal nem volt senki a környéken (csak a rejtő, de ő nem zavart a keresésben, igaz nem is segített), a kapuról is kiderült, hogy nyitható. Első . A kaput zárva találtuk.
- Gótikus erődtemplom Szászbogács 17,7 km-re. Feltételeznek egy előbbi, régebbi, XIII-dik századi templomot, melyet a XV-dik században erődtemplommá építenek át. Télvégi túra 1. A túra első állomása a szászbogácsi erődtemplom volt.
- Tölgyeshát-gerinc kilátó Segesvár 17,9 km-re. A Tölgyeshát-gerinc (Tölgyerdő háta, németül Eichenrücken, Eichrücken, románul Lunca Postei) Segesvár déli szélén emelkedik a város fölé.
- Skariatin emlékmű Segesvár 18,4 km-re. 1849 július 31-én, a segesvári csatában ütközött meg Bem József főserege az oroszokkal.
- Bethlen várkastély Keresd 18,5 km-re. Jelenleg Keresd várkastélya nem látogatható, állítólag a Bethlen család egyik tagja visszaigényelte. Kastély. Szép impozáns épület. Megkerestem. Ha már rámszóltál megkerestem! Nagyon érdekes és szép hely. Kereshető, és található. A keresdi Bethlen kastély geodobozát áthelyeztem, újra kereshető.
- Nagykapus 18,6 km-re. A XVIII-dik században lutheránus anyaegyház, és a század elején is az. Vár gazda nélkül. Itt bizony rengeteg lehetőség van a doboz helyének. Az eltunt felhenger nyomaban. Szajnos nem jott ossze, pedig nagyon rahajtottam! A leiras alapjan a harangtoronyban kerestem, de sehogy sem talatam ra, a gps egyertelmuen a tornyon kivul mutatot 5-6 meterre, de vegul letettem rola hogy kiugorjak, bar a szurkuletben meg a templomhajo padlasat is vegigjartam.
- Lutheránus templom Darlac 18,6 km-re. Mai temploma a XV-dik század első negyedéből való késő gótikus alkotás - egyhajós, torony nélküli templomok mintájára épült. Rövid látogatás. A kisebb erődtemplomokat igyekeztem felkutatni Szászföldön. Elhagyatva. A templom zárva volt. Ajtó-kapu tárva-nyitva. Szebenből tartottam hazafelé, és csak Baráthelyen vettem észre, hogy nem tértem le idejében Medgyesnél.
- Templomerőd Berethalom 18,9 km-re. Egykori szász evangélikus püspöki székhely. Impozáns. Valóban impozáns az erődtemplom, már messziről uralja a tájat. Erődítmény. Na, végre látom, hogy valamit rendben tartanak. Rengeteg turista volt. A 14 órás nyitásra érkeztünk, rengetegen voltak, már a jegyekért is sorba kellett állni.
- Zsiliprendszer Gyulakuta 19,3 km-re. A hőerőműhöz vezető csatornák környékén vagyunk, ennyi zsilipet még sehol sem láttam.
- Evangélikus erődtemplom Baráthely 19,4 km-re. 1289-ben Morus,1359-ben Orothia, 1374-ben Oroathay, 1528-ban Bretay, 1540-ben Parantiaformában szerepel. Bodzaerdő. Ahogy a várfal mögé kerülsz nyomban meglátod a rejteket. Arról, hogy mi van rendjén, és mi nincs. Ezt a ládát BabBerci rejtette a tegnapelőtt, te gondolom az általam rejtett geodobozt találtad meg, annak idején, 2012-ben. A bodzafánál. Medgyesre jártam dolgozni, és megálltam megnézni, hogy megvan-e még a doboz, és csak amikor nem találtam, akkor néztem meg a bejegyzéseket, és láttam, hogy nem találták meg, már elég régecske.

Történelmi-kulturális értékek - Maros megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Bolyai János édesanyjának emlékhelye adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csatófalva térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Megtaláltuk - A csatófalvi evangélikus templomtól már megláttuk a síremléket...

Sikerült eljutni Csatófalva környékére? Tetszett a Bolyai János édesanyjának emlékhelye? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Maros megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.