Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Kilátópont - Szakadát - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés
 


Kilátópont - Szakadát turisztikai látnivalói

Szép panoráma nyílik a Felcsíki medencére, a Hargita és a Görgényi-hegysegre, a Nagyhagymásra, valamint a gyimesi hegyekre...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Kilátópont - Szakadát képtárból:

Mesevilag
Mesevilag
Az ősz színei
Az ősz színei
Sziklás tető
Sziklás tető
Gálkút-patak völgye
Gálkút-patak völgye
Sziklaoldal
Sziklaoldal

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Kilátópont Szakadát fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22625 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Szakadát és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Kilátópont!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Balánbánya, 4,92 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Csíkszentdomokos környéke Pásztor bükke. Báthori Endre halála történeti, néphagyományi és hitregei alakban. Báthori sirja. Kilátás Pásztor bükkéről.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Kilátópont Szakadát közelében?
- Ködlátó-nyereg Hargita megye 780 m-re. A Terkő-nyeregtől délre, az Ördög-hágó szerpentinjeitől délkeletre található a Ködlátó-hegy. Köd nélkül - Túránk végén még kiugrottunk a nyeregbe. (látnivaló és geodoboz)
- Ördög-hágó - Balánbánya 1,2 km-re. Balánbánya előtt 2,5 km-re, a Gálkút-patak szádától indulva, az Ördög-hágón keresztül megközelíthetjük a Hagymás, illetve a Naskalat főgerincét. Ördögi meredek - Túránk első állomása a hideg vizű forrás volt. (különleges hely geodobozzal)
- Terkő-nyereg - Hagymás-hegység 1,3 km-re. Északnyugati irányba a piros sáv jelzés az Egyes-kőhöz vezet. Megtaláltuk az elveszett telet is - Úton az Öcsém fele, az Ördög-hágó irányából érkeztünk a hófödte Terkő-nyeregbe. (turisztikai hely geoládával)
- Kígyófej-szikla - Rejtek-patak 2,2 km-re. A Kígyófej-szikla a Rejtek-csúcs közelében, attól 400 méterre délnyugatra, a Rejtek-patak forrásvidékén, annak medrében található. Palás patakmeder - Jól esett a halkan csordogáló patak hűvössége. (látnivaló és geodoboz)
- Jávárdi völgye 2,3 km-re. Legismertebb látványossága a 7 m magas Zúgó-vízesés.
- Sziklataréj Ter-kő Hargita megye 2,5 km-re. Terkő és az Öcsém között, a piros sávval jelzett turista úton haladva, a gerincen pár érdekes sziklaalakzatot pillantunk meg. Kilátások - Nahát! :) Mi pedig nem sokkal később, amikor fennebb emelkedett a felhőzet, a Bucsecsben és a Királykőben gyönyörködtünk, aztán a Csalhó is félig-meddig felfedte magát.
- Rejtek-csúcs 2,6 km-re. Régóta tervezzük ide a rejtést, a hely pontos azonosítása is időt vett igénybe. Történelmi pillanat - Régi álmom teljesült.
- Tárnicsmező a Lik-puszta felett 2,8 km-re. A kilátás is szép innen, de ami tavasszal igazán lenyűgöző, az a bársonyoskék tavaszi tárnicsmező.
- Szakadát-mező Nyugati rész 3 km-re. A Jávárdi-tető, Nagysarok-, Tarvész-, és Rejtek-csúcsok között helyezkedik el. Havasi mező - Egy igazi havasi mező, ahol érdemes kicsit megpihenni a lucfenyők árnyékában.
- Szakadát-mező Keleti rész 3,1 km-re. A Szakadát-mező Hargita megyéhez tartozó keleti része a Rejtek-patak forrásvidékétől keletre és északkeletre található. Keletre - Nem lehetett olyan könnyen otthagyni ezt a mezőt, ezért végig sétáltunk rajta, egészen a határfáig.
- Dánfalvi Naskalat Naskalat-hegycsoport 3,2 km-re. A Terkő-mező felől érkezve, elhaladunk a Szakadát havasi legelőjének peremén található sziklás csúcsok mellett, és hamarosan fel is kapaszkodhatunk a Dánfalvi Naskalat erdővel borított csúcsára.
- Bástyakő Naskalat-hegycsoport 3,3 km-re. A Dánfalvi Naskalat csúcsa alatt elvezető, piros sávval jelzett turista úton haladva, a Naskalat-csúcs irányába, egyszer csak egy bástya alakú sziklatömb emelkedik ki a havasi legelőből. Második próbálkozásra - Első alkalommal, most vasárnap, nem sikerült elérni a Bástyakőig.
- Meddőhányó Balánbánya 3,4 km-re.
- Jávárdi-tető Jávárdipataka 3,4 km-re. Útban a csúcs felé látványos sziklaalakzatokat tudunk megfigyelni. Új geodoboz új rejtekben - A pünkösdi geocitrom előtt szervezett Jávárdi-körtúra alkalmából érkeztünk a helyszínre.
- Bagolykő Bükkhavaspataka 3,6 km-re. Útba ejtjük a Szent Péter-kápolnát, ahonnan már látszik is a fenyvesből jól kiemelkedő Bagolykő. A régi geodobozt elvitték, az új a helyén van - Az aznapi Jávárdi-körtúránk harmadik állomásaként, a Jávárdi-tető felől ereszkedtünk be a gerinc mentén, majd a patakvölgyek által barázdált erdőben egészen a Bagolykőig.
- Pásztorbükk 3,7 km-re. Csíkszentdomokos határában, a Pásztorbükk nevű csúcs alatt 1816-ban emlékkeresztet állítottak, mely szomorú történelmi eseményre emlékeztet. Volt még bejegyzés a füzetben? - Gratululálok Gábor! Te voltál az első megtaláló? Hiszen ez a geodoboz már 3 és fél éve várja a látogatóit.
- Ilia-tető Gyimesek 4 km-re. Háromkúton, a Kis-Békás jobb oldali mellékágán lejártuk az egykori utat, melyen az öreg csángók Gyimesbe jártak át.
- Kóta köve Jávárdi 4,4 km-re. A Jávárdi patakának északi részén húzódó hegyén, közel a kápolnához található a Kóta köve. Pásztorkutyák - Nem egy veszélytelen környék.
- Öcsém-tető 4,5 km-re. Kilátópontjáról, ahol a nemrég felállított kereszt is található, pompás látványban gyönyörködhetünk. A tetőn - Napló nincs, de napsütés és tavaszi virágok annál inkább.
- Zúgó-vízesés Jávárdipataka 4,6 km-re. A Gyimesek egyik különösen szép vidéke Jávárdipataka, ahol a jellegzetes hegyi faházak közt csörgedező patakot a természet vízeséssel teszi még szembetűnőbbé. Nem sikerült megtalálnom a dobozt - Ahogy láttam nagyon forgalmas hely.
- Szent Péter és Pál kápolna Bükkhavaspataka 4,6 km-re. A Szent Péter és Pál katolikus kápolnát legkönnyebben Bükkhavaspatakáról lehet megközelíteni, a Nagysarok-patak szádától indulva, a Jávárdi-hegy felé. Búcsú után - A Kóta-kövétől errefele sétáltunk, elkapott egy kis nyári zápor, hamar vége lett, és tovább gyönyörködhettünk a táj szépségében.
- Naskalat-csúcs 4,6 km-re. A Naskalat a Csíki-havasok kopasz fejű, hullámos hátú nagy öregje. Pihenő - B
- Hegyi menedékhely Naskalat-hegycsoport 4,8 km-re. A Naskalat-csúcs közelében felállított faházikót a fehérmezei és Ördög-tavi hasonló létesítménnyel együtt, 2010 nyarán helyezték el a Hargita megyei tanács programja keretében, önkéntes és hivatásos hegyimentők.
- Gyimesi jegenyefenyők Bükkhavas-pataka 4,8 km-re. A Gyimesek egyik kevésbé ismert látványossága a két, óriás méretű jegenyefenyő. Csak egy fenyő maradt - Sajnos már csak egy fenyő magasodik.
- Vigyázó-kő 5 km-re. Az Öcsém-tető sziklafalának lábánál húzódó kőfolyást Ördög-malomnak, míg a közelében emelkedő sziklatömböt Vigyázó-kőnek nevezik. Zöld majom - A részeg erdőn józanul áthaladtunk, megsimogattuk az ördög malmát, megcsodáltuk a csúcsról a panorámát.
- Háromkút-forrás 5,2 km-re. Erről a csodálatos 3 forrásról kapta nevét a völgyben elterülő település. Őszi séta - A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút.
- Páduai Szent Antal kápolna Hidegség 5,6 km-re. Páduai Szent Antal, a szegények védelmezője, a védőszentje a Hidegségen, a Jávárdi-patak földrajzi baloldalán álló Szent Antal kápolnának. Nem Jávárd, hanem Jávárdi a hely neve - A kápolna weboldala ez a weboldal, ahol mi itt a bejegyzéseket írjuk.
- Pásztor-kő Hagymás-hegység 5,8 km-re. A Pásztor-kő az Egyes-kő kistestvére, attól keletre és mintegy 500 méter távolságra található, az Ecsém-tető északnyugat - délkelet irányú vonulatának északnyugati végében. Maxi láda - Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk.
- Vársarka Csíkszentdomokos 5,8 km-re. Csíkszentdomokostól 5 km-re északra, a Nagylók-patak völgyében, a 969 m magas Keresztelet-hegy csúcsától 300 m-re keletre, a patak elágazása fölé emelkedő 835 m magas dombon található a Vársarka.
- Toronykövek Jávárdipataka 5,9 km-re. A Jávárdi-patak földrajzi bal oldalán, Jávárdipataka északi felében, közvetlenül az út mellett, a meredek oldalban impozáns, égbenyúló, torony formájú kősziklák találhatók. Meredek - Na, ez aztán jó kapaszkodó, hát aztán a kisebbik szikla megtalálása, melyikből több is van.
- Isteni irgalmasság-kápolna Egyes-kő 5,9 km-re. Az Egyes-kő közelében található kápolnát, csodaszerű gyógyulásáért, hálából építette a csíkszentdomokosi Bodó Lóránt, 2018-ban, miután a Szép-patak völgyében munkabalesetet szenvedett és egy 2 tonnás munkagép ráesett egy 10 méteres zuhanás után.
- Vasalt mászóút Egyeskő Hagymás-hegység 6 km-re. Bár nem igazi via ferrata, az Egyeskő tetejére vastag vassodronyok segítik a biztonságos feljutást. Csúcsforgalom - Az utóbbi időben megszoktuk, hogy hétvégén a legeldugottabb helyen is nagy a forgalom.
- Melegvíz-forrás Háromkút 7,6 km-re. A forrásból kiömlő víz azonmód egy bővizű patakot alkot. Miben mérve? - Hm.
- Hidegség 7,7 km-re. Amikor a tatárveszély megszűnt, elkezdődött a Gyimesek gyors benépesedése.
- Fa harangláb Hidegség 7,8 km-re. Az Urunk színeváltozása római katolikus harangláb a dombon, Hidegség temetőjének közepén emelkedik az ég felé. Temető - Amint közelebb kerültem a haranglábhoz, már messziről látszott, a deszka alatt.
- Hármaskő és a Kondra-kereszt 7,8 km-re. Egy hármas tagozódású, triászkori dolomitmészkőből álló sziklaszirt, mely őskori kristályos alapkőzeten áll. Transzgyimes - A Transzgyimes immár örökre beleégett a tudatunkba.
- Nagyhagymás-csúcs 8,7 km-re. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Világítás a Nagyhagymáson - Édesapámra emlékeztünk a keresztnél.
- Muhos pataki népi fürdő 8,9 km-re. Itt található egy Büdös víz nevű forrás, melyet az 1960-as évek végén, 1970-es évek elején gyógyfürdőként hasznosítottak egy kétkádas kis helyiségben. Muhosban vakacioztunk - Osszejartuk az Ilia-hagot, a hadi utat, a Javardot, a Hidegseget (koustokkel zugokkal), az Aranyos-hagot (Mihalyszallasa), stb.
- Felső-mező Hagymás-hegység 9,2 km-re. A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található. Felhők között - A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett.
- Garados-kőbánya Csíkszentdomokos 9,8 km-re. A Kis-Garadoson található kőbányában szép, fehér színű kristályos mészkövet, mozaik-alapanyagot termelnek. A láda nincs meg - A ládát nem találtuk a helyén, de érdemes volt felsétálni a hegyre, mert gyönyörű volt a kilátás.
- Sarlós Boldogasszony kápolna Hidegség 10,3 km-re. A Sarlós Boldogasszony tiszteletére felszentelt, a Hidegség völgyéhez tartozó Bándpatakán található templomot 1927-ben építették - 2001-ben kibővítették, majd 2004-ben egy új toronnyal toldják meg. A lourdesi szűz - Azért az utóbbi időben szerencsére leaszfaltoztak egy-két utcát, itt a Gyimesekben, mert hajdanában, ilyenkor nagyon meg volt olvadva.
- Száraz-patak Hagymás-hegység 11,1 km-re.
- Fehér-mező Hagymás-hegység 11,1 km-re. A Nagyhagymásban található mészkő plató. Örök szépség - Fehér-mező szépsége örök.
- Csonkatorony Csíkszenttamás 11,3 km-re. A rom egy középkori templom maradványa, amelyet Csíkszentdomokos és Csíkszenttamás közösen épített. A szerencse nem volt velem - Bizony, én ott kezdtem keresni ahol előre gondoltam, aztán csak még egyszer végigkerestettem a potenciális helyeket.
- Gréces-tető Marosfő 11,4 km-re. Ha felkapaszkodunk erre a hegyre, remek kilátás tárul elénk mind a Gyergyói-, mind a Csíki-medencére és az őket övező hegyekre. Ázott doboz - A dobozt teljesen beázva találtuk meg és már messziről virított, mert kieshetett a rejtekből.
- Sziklavilág Setétpataka 11,5 km-re. A Gyimesközéplokhoz tartozó falut szórványos házcsoportok alkotják. Setétpatak - Gyimesbükkről visszafele megkerestük ezt a dobozt is, a házakig autóval mentünk, de onnan jöhetett a túrázás.
- Pihenő a Fekete-rez felé Gyergyói-havasok 11,5 km-re. Marosfőről a piros kereszt jelzésen, az erdő melletti úton haladva, mászva, kiérünk az első havasi legelőre, ahol takaros pad és asztal fogad, háttérben az Ördögmalom kőfolyásaival. A pihenő(hely) volt a cél(pont) - A Szem-gyógyforrástól gyalog indultam neki a Fekete-Rez felé.
- Vízimalom Gyimesközéplok 11,7 km-re. A gyimesközéploki vízimalom a XIX-dik században épült, magánterületen található.
- Alagút felett Lóvész 11,7 km-re. Amíg a vonat a vasúti alagútban haladhat, mi az alagút felett sétálhatunk az Utusaly vasúti megálló és a lóvészi állomás között.
- Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység 11,7 km-re. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
- Patkó-kő 11,8 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá - Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét.
- Gyimesközéplok 11,8 km-re. A forrástól a Tarhavas lábánál levő Gyimesi-szorosig, 30 kilométeren végighúzódó Tatros-völgyét nevezik Gyimeseknek.
- Szent Anna feredő Csíkszenttamás 11,8 km-re. A fürdő és környezete a helyi Szent Anna kultusz nyomán a Szent Anna Feredő nevet kapta. Felháborító a fürdő állapota - Na ez a hely, amit úgy hívnak, hogy a nemtörödés magas foka.
- Fekete-Hagymás-csúcs 11,9 km-re. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
- Szent Benedek-kápolna Görbepataka 11,9 km-re. A Tatrostól nyugatra található, a festői szépségű Görbe-patak völgyében. Érdekes kápolna - Különleges építésű kápolna.
- Gyertyán-tető 11,9 km-re. A Gyertyán-tető, a Kőd-vonulat pazar látványt nyújtó, éles gerincrésze.
- Lóvészi állomás és alagút 12 km-re. A lóvészi alagút kijárata közelében volt a 17-dik számú őrház - az alagútnak Görbepatak felé van a kijárati oldala, és Rákos-pataka felé a bejárati oldal, Csíkszereda felől. Királynénk nyomában - Nagy mérnöki alkotás volt az alagút, és korához képest - no meg több "felszabadítás" ellenére - jó állapotban van.
- Régi zsidó temető Gyimesközéplok 12,1 km-re. Apró temető - A doboz a helyén van, és megtalálta jkgabor is! Az apró temető valóban teljesen el van hanyagolva.
- Bunkerek az Árpád-vonalon Gyimesközéplok 12,2 km-re. Bunkersorozat - A geodoboz a helyén van.
- Magyar és román katona sírja Buha-patak hídja 12,3 km-re. Egy magyar és egy román katona sírja a Buha-patak hídjánál, a 12/a úton, egy építkezési lerakat előtt, Pál Péter földjén.
- Ladók- vagy Cifra-völgyhíd 12,3 km-re. A Ladók-völgyíd a lóvészi állomás közvetlen közelében fekszik, hossza 112,45 m, a völgy legmélyebb pontja felett a pályaszint 31 m. Üres az első hely - Szerénységből meghagytam az üres első helyet, hátha még valakit arra késztet, hogy meglátogassa ezt a szép kőhíd maradványt, mert érdemes.
- Szem-gyógyforrás Marosfő 12,4 km-re. Földrajzi bal partján található egy értékes forrás, melyet tábla is jelöl. Ősszel nincs szem előtt a forrás - Már régóta tervezem e forrás felkeresését, és bár elég gyakran átmegyek Marosfőn, csak most került rá sor.
- Egy ismeretlen német katona sírja Bilibókszer 12,4 km-re. Egy ismeretlen német katona sírja - Bilibókszer, 12/a főút mellett, a Buha-pataktól körülbelül 100 m Gyimesbükk felé, az út jobb oldalán, a kerítés belső oldalán.
- Utusaly-völgyhíd Görbepataka 12,4 km-re. Az Utusaly-völgyhíd 140 m hosszú és 30 m magas, központi része párhuzamos övő, rácsozott, felsőpályás szerkezető, boltozott részekkel.
- Szent Anna-kápolna Csíkszenttamás 12,6 km-re. Csíkszenttamás nyugati határában, egy dombon áll magányosan a Sándor család Szent Annának ajánlott sírkápolnája. Anikó - Hát azért vagy kétszer körbejártam a falat, amíg ráleltem a dobozra.
- Rudolf Stuter bajor katonatiszt sírja 12,6 km-re. Egy német, valószínűleg bajor katonatiszt, Rudolf Stuter sírja.
- Karakó vasúti viadukt Lóvész 12,7 km-re. Az impozáns mérető Karakó-hídvölgy Székelyföld egyik kevésbé ismert, elrejtett völgyében fekszik, annak vadregényes környéke fölé magasan kiemelkedik, Csíkszereda felől közeledve már messziről látszik.
- Porgyos-tető Csíkjenőfalva 12,7 km-re. Csíkjenőfalvától északra, a Porgyos-tető körül, az Olt által kirajzolt törésvonal mentén, több borvízforrás van, egykor népi fürdő is működött.
- Karakó-völgyhíd Lóvész 12,8 km-re. A szép, romantikus táj mellett látnivalói olyan remek műtárgyak, mint a Karakó, a Ladók, az Utusaly és a Bánya völgyhidak, illetve a lóvészi alagút. Gigantikus méretek - Előbb távolról csodáltuk meg, majd alulról, oldalról, aztán a tetején sétálgattunk a kellemes napsütésben.
- Maros forrása Fekete-Rez 13 km-re. Eredő ága a Meszes-patak. A Maros ősszel - Egy nagy kört mentünk a gyönyörű őszi napsütésben a színes lombokat csodálva.
- Lok forrása Vaslábi-hegycsoport 13,1 km-re. Hevederből indulva, a Sugó-barlang elágazásnál jobbra tartunk.
- Bagolyvár Görbepataka 13,3 km-re. Görbepataka település Bagolyvár elnevezésű csodálatossziklaképződménye, impozáns sziklacsúcsa a második világháború idején fontos stratégiai szerepet töltött be. Bunker - Felmásztam a domb tetejére és közben ismeretséget kötöttem több pacival.
- Német katona sírja Bálványos-pataka 13,4 km-re. A front elvonulása után a hegyekben lemaradt és nyugat felé menekülő német katonát orosz katonák lőtték le a patak partján.
- Egy viadukt a Gyimesekben Bánya-pataki völgyhíd 13,5 km-re. Megépítésére a Monarchia és a román állam közötti megállapodás alapján került sor. A rejtekfotót megnézted? - Szerintem a rejtekfotón elég egyértelműen látszik a rejtek helye.
- Czofronka 13,7 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás - Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet.
- Gyümölcsénes-tető 13,8 km-re. Azon a ponton, ahol a talajút keresztezi a gerincet irányítótáblák fogadnak. Véráldozat - Ezt is megértem.
- Borospataka Gyimesközéplok 13,8 km-re. Mintha mézeskalácsból lennének - Sok kicsi mesebeli házikó, meg ne kóstold, nem mézeskalácsból van, és a boszorkány sem leselkedik.
- Felső-szoros 14 km-re. A Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Jégpadok - Gyönyörű a  rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz.
- Csíkkarcfalva erődtemploma 14,3 km-re. Csíkkarcfalva a Nagyboldogasszony egyházközség központja, amely már az 1330-as években létezett. Pákó - Budapestről jöttem haza Erdélybe, egy kedves barátom tanácsára próbáltam neki a feladatnak.
- Alsó-szoros Kis-Békás 14,8 km-re. Ezt a két szurdokocskát Alsó-szorosnak és Felső-szorosnak nevezik. Meli és jkgabor - Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el.
- Négy ismeretlen magyar honvéd sírja Hegyes-havas 14,8 km-re. 1944 augusztus-szeptember.
- Szent Ilona-kápolna Csíkajnád 14,8 km-re. Ajnád második védőszentje Szent Ilona, augusztus 18-án ünnepelik.
- Kőd-vonulat Csíkajnád 14,9 km-re. A Kőd-vonulat kakukkfióka a Csíki-havasok kristályos palából, mészkőből, dolomitból, de főleg kárpáti flis homokkőöszletből felépült tömegéhez képest.
- Olt forrás 14,9 km-re. Az Olt folyó hossza 670 km, vizgyűjtő területe 24. 686 méter - Előre is köszönöm a dobozcserét.
- Kerek-kő 15 km-re. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson - Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
- Régi sáncok Gyimesfelsőlok 15 km-re. A sáncok az első katonai felmérésen is jól láthatóak.
- Túlfolyó-ág Súgó-barlang 15,6 km-re. A gyergyótekerőpataki Sugó-barlang Buzogányok-terméből kiágazó Tulfolyó ágát 1966. Talaltam egy ladat a Sugo barlangban - Talaltam egy geotrekking ladat a Sugo-barlang melyen, a barlang rejtett reszeben, ahova konyokon kellett bemaszni.
- Súgó-barlang 15,6 km-re. A barlang és 17 hektáros környéke természetvédelmi terület. Forgalom - Elég sok volt a látogató, ezért előbb megnéztük a barlangot, és megvártuk, amíg az utánunk lévő csapatot elnyeli a föld mélye.
- Faharangláb Tinkák Marosfő 15,6 km-re. Felső része a tulajdonképpeni üdülő, az alsó része a Boták, a középső része pedig a Tinkák nevet viseli. Francia ágy - Tavaszias napsütésben indultunk a Bojzás-forráshoz, útba ejtve a haranglábat és az aranyos kis dobozkát.
- Súgó barlang II Vizes járat 15,6 km-re. A gyergyói medence keleti oldalán a Marosba ömlő Heveder patak, majd az ide csatlakozó Borzóka  patak fogadja be a barlangból kiömlő Súgó-patakot, amelyet a hegyben összegyűlt karsztvíz táplál. Súgó barlang II. - Vizes járat - Megvan !A doboz fedele el van hasadva, belul minden nedves.
- Bojzás-forrás Marosfő 15,7 km-re. A környéken itt nyílik legkorábban a hóvirág, a farkasboroszlán, a csillagvirág és a májvirág.
- Két magyar katona sírja Kommandó-gödör 15,8 km-re. Az első világháború során, a stratégiai pontnak számító Mihályszállás csúcs alatt, Pál Péterék esztenája helyén állt az egykori parancsnoksági épület.

Kilátópont Szakadát románul - in limba romana: Punct belvedere Sacadatul


Természeti értékek - Hargita megye
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Kilátópont adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Szakadát térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Tolvajok tavasza - A 2018-as evet koszontenem minden kedves rejtek keresonek, egy elmaradt portyaval, de meg bepotolhato, most virtualisan megkozelitve...
  • Mese hab nelkul - Az elso vonatkozas: Az egyik kepre raismerek, amely belulrol van fenykepezve a barlangbol, latszik a tektonikus hosszanti hasadek...
  • Mese habbal - Én is szívesen csatlakozom az "Indián nyár a Naskalaton" fedőnevű kiránduláshoz...
  • Barlang - "Mégiscsak jó az öreg a háznál" :) Gyerekkorom óta járom a Hagymást, de nem ismerem ezt a barlangot...
  • Kovek - Az indian nyar folyaman meg felkeresem ezt a helyet...
  • Tolvaj-kő vs. Őr-kő - Nem vagyok meggyőződve, hogy ez a sziklacsúcs a Tolvaj-kő...
  • Felhők között - Útban Terkőről Naskalat felé találkoztunk még ázott pásztorokkal és kutyáikkal, de jövő hétvégétől szabad a pálya! Nagy öröm volt a felhőben,esőben, csúszós sárban megtalálni már a tolvajok eldugott kövét is, de a láda után hiába kotorásztunk száraz és zöld fenyők között...

Sikerült eljutni Szakadát környékére? Tetszett a Kilátópont? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3728 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás, kirándulás, és kincskeresés. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.