Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
Máréfalvi régi temető - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


Máréfalvi régi temető

Máréfalvi régi temető turisztikai látnivalói

A máréfalvi katolikus temető régi temetőrészében különleges, bádogborítással fedett cserefakereszteket láthatunk. A régi fejfák egy része már eltűnt, néhány már kidőlt vagy ingatagon áll még...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a Máréfalvi régi temető képtárból:

Régi fejfák
Régi fejfák
Régi és új
Régi és új
Régi keresztek
Régi keresztek
Alkonyat 1
Alkonyat 1
Alkonyat 2
Alkonyat 2

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet a Máréfalvi régi temető fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen a Máréfalvi régi temető!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Máréfalva, 0,49 km távolságra található.
Orbán Balázs - A Székelyföld leírása: Zetelakától Homoródig Máréfalva, védbarlangjai, tatárharczok. Hadutja. Márévára. Czekendtető. A Láz és Hargita. Lejtővára vagy Földvár, annak maradványai. Regék. A homorodi fürdő. Zsengére nevezetű népünnep.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak a Máréfalvi régi temető közelében?
- Fenyédi láz 1,7 km-re. A fenyédi láz tetején. Fenyéd felől gépkocsival közelítettük meg a rejtekhelyet, majd az antennától kb.
- Nagy-aratás - Máréfalva 2,5 km-re. A Pokoláztól tovább az út elhagyatott katonai radarok mellettt visz tovább, a szemétfeldolgozóig. A rejtek már üres volt. Székelyudvarhely irányából tartottam hazafelé. Virágtenger. Összekötöttük a kellemest a hasznossal, és miután megszedtük a markunkat nárcisszal megkerestük ezt a geodobozt is. Nárciszmezők. Már többször készültem, hogy egy dobozt rejtsek ezen a vonalon, mert tényleg szép a kilátás, megéri felkeresni.
- Vármege szörnye Máréfalva 3,5 km-re. A Patakvölgyéből, a Fenyéd vizével párhuzamos, keskeny aszfaltúttól kapaszkodtam ki a meredek domboldalon, a Máré vára felé, amikor egy szép legelőre bukkantam az egyik teraszon.
- A Fehéres-patak vízesései 3,7 km-re. A székelyudvarhelyi Betlenfalva felső végében ömlik a Nagyküküllőbe a Fehéres-patak. Viz nelkul. Ismet egy szaraz, forro nyar, vajon mit tartogat az osz? A patakmeder teljesen kiszaradt, nemhogy vizeses, de meg viz sincs. Nem láttam csodát ez alkalommal sem. A tavaly ősszel, rejtéskor, nem volt szerencsém túl sok vízhez a Fehéres-patak mély medrében.
- Máré vára Máréfalva 3,8 km-re. Itt volt Máré vára.
- Vármege bükkfái Máréfalva 3,9 km-re. Máré várától lefele, a meredeken ereszkedő ösvényt követve, a Vármege elnevezésű helyen, az erdőben egy vastag, legalább 3 m kerületű bükkfára bukkantam.
- Küküllőkeményfalva 4,2 km-re. 1566-ban Keményfalva néven jelentkezik az okiratokban, 1567-ben a regestrum 10 kapuval jegyzi.
- Rez-tető Kadicsfalva 4,3 km-re. Mindenképpen ajánlom a kadicsfalvi templom mellett elvezető úton indulni, amely a Bagjospataka nevezetű erdőn vezet keresztül.
- Kakas csorgó és pihenő Máréfalva 4,5 km-re. Székelyudvarhelyről Csíkszereda felé tartva, Máréfalvát elhagyva, a 13A jelzésű műúton, mielőtt kezdődnének a szerpentinek, az út jobb oldalán egy kiépített forrást találunk. Mézesek. Mivel a rejtekről fotó volt, nem volt nehéz megtalálni a dobozt.
- Kőkép Verőfény-tető Székelyudvarhely 4,8 km-re. A húsvéti határkerülők egyik hagyományos stációja.
- Katolikus templom Homoródremete 5,2 km-re. Homoródremete a Nádas-patak völgyében húzódik meg, minden oldalról magas domboktól védve. Szent Jakab búcsú. Homoródfürdőtől indulva, a Cekenden és a vadonon keresztül közelítettük meg a helyet. Homoródremete látnivalói. Nem a legegyszerűbb eljutni Gyepes faluba, illetve Homoródremetére.
- Szarkakő Székelyudvarhely 5,3 km-re. A tetőre érve viszont egy fából épített pihenő fogad, mellette a csúcsjelző oszlop és a feliratos EKE-kő. A varos folott . Mindenkinek ajanlani tudom a Szarkako Cekend teto feloli megkozeliteset, kedvezo latasviszonyok mellett nagyon szep panoramakilatasban lehet reszunk az egesz medencerol. Nagyon szép séta volt. A Bethlen negyedből indultunk, az úton gyalog. Sikerült rábukkanni. A harmadik négytörzsű fa után sikerült rábukkanni.
- Alagút-bükkfa Máréfalva 5,4 km-re. Az út mellett, nem túl sűrűn, hétvégi házak sorakoznak.
- Tibód tölgyfája 5,5 km-re. Lakói katolikusok, templomuk nincs, Székelyszenttamásra járnak templomba.
- Szent István király templom Székelyszentkirály 5,5 km-re. A Bosnyák-patak völgyét követve, Tibódtól három kilométerre találjuk Székelyszentkirályt.
- Egykori szélmalom Homoródremete 5,6 km-re. Messze környéken nem látni hasonló épületet. A kő marad. Vasárnap délben nem lehet kiadósabb túrát tervezni, éppen ezért jól jött ez a közelebbi friss rejtés, ráadásul érdekesnek is tünt, ugy hogy hamar megnyergeltem a drótszamarat, és már a Cekend tetején karikáztam, ki a Szarkakőre, ahonnan beereszkedtem ebbe az eldugott világvégi kis faluba.
- Pokolláz 5,6 km-re. Ez jelzi a nárciszréthez vezető letérőt. Nárciszillat. A nárciszmező most is gyönyörű és illatos, különösen este és hajnalban. Villanypásztor. Úgy történt, hogy amikor átugrottam az árkon egy cseppet megfejeltem a villanypásztort. Lovacskák. A villanypásztoron belül ott volt egy ménes, és míg mi kivettük a geodobozt, addig ők ott ugráltak a fánál, elég furcsa helyzet volt.
- Katolikus templom Zetelaka 5,8 km-re. Ezek szerint Szent László király uralkodása (1077-1095) idején Zetelaka már egyházközség volt. Sikerült bemenni a templomba, de a rejteket elnéztem. A Madarasi Hargitáról tartottam hazafelé, megálltam megnézni a templomot, megkeresni az itt elrejtett geodobozt. Álca alatt. Hatalmas nagy ez a templom, érdemes lenne be is menni, de sajnos most ez nem jött össze. Köszönöm a helyezést. Aznap kimondottan olyan napom volt, még két ládát kerestem fel, a szencsedi narciszmezőt és a fenyőkuti tavat, mind a kettő szűz volt.
- Jócsorgó-kővályú 6,2 km-re. Jócsorgó-kővályú.
- Római őrtorony Homoródfürdő 6,3 km-re. Azzal a különbséggel, hogy ennek területe jóval kisebb, és szabályos négyszög alakú, ami természetes, ha egy őrtorony helyéről van szó. Figyelemreméltó római őrtorony-hely. Kerékpárral jöttem ide, igaz a bicikli a kocsi tetején volt :-) A főútról leágazó mellékút eléggé rázós, leszakadt, ezért javasolom a pár métert a római őrtorony helyéig gyalog megtenni.
- Hollókő Homoródkeményfalva 6,3 km-re. A hozzá fűződő legendáról Orbán Balázs a Székelyföld leírásában is említést tesz. Sötétedés előtt, ebédidőben. Nem itt vezetett el az utam, de Homoródfürdőtől egy kis kitérővel kocsival is megközelíthető a hely.

Máréfalvi régi temető románul - in limba romana: Cimitirul vechi din Satu Mare


Történelmi-kulturális értékek - Hargita megye
* A történelmi háttér és kulturális jelentőség részletei regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • Máréfalvi régi temető adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Keresztek - Csak azt mondhatom, hogy egy fénykép a rejtekről, sokat segít...
  • Szürkületben - Valahogy mindig úgy jön össze, hogy a temetőkbe csak estefele jutunk el...
  • Elég későn érkeztünk meg - Elég későn érkeztünk meg a temetőhöz de azért még annyi világosság maradt, hogy megtaláljuk a geodobozt...
  • x,y - x jel nelkul, mar egeszen konnyen ment...
  • A geodoboz a helyén van - Ellenőriztem a rejtekhelyet, a geodoboz a rejtekben van...
  • Nem motívum, hanem jel - Bár lehet lekopott, vagy az eső lemosta...
  • Meg egy kudarc - Ahol a gps futyult, nem messze talaltam ket egyforma sirhelyet,  mindkettonek a kereten x alaku motivum, korbe is tapogattam de nem talaltam semmit, viszont azert jartak meg a kornyeken, es egy kicsit furcasn erztem magam a siremlekek kozt kutakodva, ezert abba hagytam...
  • X faktor - Mint minden csillag, amely három napig ragyog, majd lebukik...
  • Jellegzetes fejfák - ...
  • A temető felé vezető út - Egy km oda, az oda-vissza már két km...

Sikerült eljutni a környékre? Tetszett a Máréfalvi régi temető? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Hargita megyében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.