Navigálj valós időben a terepen, segítünk megtalálni az itt elrejtett kincsesládát!
A katona kucsmája - Csalhó-hegység - Turisztikai látnivalók - Bejelentkezés/Regisztráció
 


A katona kucsmája - Csalhó-hegység turisztikai látnivalói

A katona kucsmája (Caciula Dorobantului) nevű konglomerátum sziklatömb egy nyílt terület, a Széles-kő-hágó (Curmatura Piatra Lata) fölé magasodik. A Széles-kő felől rálátás nyílik az Izvoru Muntelui víztározóra, Durau üdülőre, és a Schit (kolostor, remetelak)-patak völgyére...

Térképek, részletes leírások és hozzászólások, fényképek, keresési lehetőség, navigáció a terepen valós időben - bejelentkezés után.

***

Néhány kép a A katona kucsmája - Csalhó-hegység képtárból:

A katona kucsmája
A katona kucsmája
A kucsma
A kucsma
Konglomerátum sziklák
Konglomerátum sziklák

Eljutottál erre a helyre, és különleges felvételeket sikerült készíteni? Töltsd fel a képeidet az A katona kucsmája Csalhó-hegység fotóalbumba! A Rejtekhely képtárában már összesen 22626 fényképet tudsz megtekinteni.

***
Kalandjáték jellegén túl, a rejtekhely-keresés igazi kihívása az arra fogékony emberek figyelmének felkeltése, Székelyföld, Erdély, illetve a Kárpát-medence természeti látnivalóinak, történelmi és kulturális örökségének, valamint igaz értékeinek megismerésére, ismertetésére.

Fedezzétek fel Csalhó-hegység és a környék turisztikai értékeit, ismerjétek meg az általunk bemutatott szép és érdekes látnivalókat, mint amilyen az A katona kucsmája!

>>> Lépjél be a virtuális kincskeresők titokzatos területére, és keresd meg a Rejtekhely geojátszótér itt elrejtett geodobozát!

A legközelebbi település Secu, 5.64 km távolságra található.
Milyen fontos látványosságok és népszerű látnivalók vannak az A katona kucsmája Csalhó-hegység közelében?
- A síroknál - Csalhó-hegység 390 m-re. A kereszt feliratával ellentétben, az itt elesett hősök nem a (román) haza védelmében estek el, hanem német és orosz katonák voltak.
- Asztalkő a Csalhóban 760 m-re. Egy konglomerát tömbre vizszintesen rátelepedő homokkő lap kőasztalt formáz, amelyre felállva, jó időben, gyönyörű kilátásban van részünk.
- Panaghia-szikla - Csalhó-hegység 990 m-re. A Panaghia-szikla a piros sávval jelzett túraösvényen található, mely a Dochia- és a Fantanele-menedékházak, illetve Durau üdülőhely között teremti meg a kapcsolatot. Az új év első magashegyi túrája. Az egyik barátunk kívánsága volt, hogy megmászhassa a Csalhó híres lépcsőit, melyről annyit lehet olvasni a médiában.
- Tóka-csúcs Csalhó-hegység 1,2 km-re. A hegység legmagasabb része egy észak-dél irányban elhelyezkedő, 1 km széles és 6 km hosszú, központi tető. Olyan vagány. Űjj milyen vagány hé.
- Lépcső - Meteóállomás - Tóka-csúcs 1,3 km-re. A Tóka alatti meteorológiai állomás és a csúcson található megfigyelő létesítmény között, a 70-es években egy falépcsőt építettek ki.
- Dochia sziklája - Csalhó-hegység 1,3 km-re. Dochia sziklája egy közismert turisztikai látnivaló, melynek több legendája is van.
- Fantanele-menedékház - Csalhó-hegység 1,7 km-re. A Fantanele-tisztáson egy modern menedékházat találunk, melyhez teraszos vendéglő tartozik.
- Négyszögletes szoba - Detunáták - Csalhó-hegység 2,3 km-re. A négyszögletes szoba egy szabályos téglatest alakú sziklaüreg a Csalhó-hegységben, a Detunáták nevű sziklacsoportban. Szögletes kőtömbök. Durau-ból indultunk a Dochia menedékházhoz, és a vízesés fele tértünk vissza, de egy szűz geodobozt nem hagyhattam ki, ezért meggyőztem a társaságot, hogy tegyünk egy kis kitérőt.
- Duruitoarea-vízesés - Csalhó-hegység 2,3 km-re. Pünkösd hétfőjén. Hirtelen ötlet volt ez a kirándulás, a túratársam nem volt még itt, így a Csalhóra esett a választásunk.
- Váracska és a Szerzetesek - Csalhó-hegység 2,4 km-re. A sziklatömbök román elnevezései, a Cetatuia, illetve Calugarii.
- Szikla vizzel - Csalhó-hegység 2,4 km-re. A Szikla vizzel, románul Piatra cu Apa, elnevezésű mészkőszikla a kék sávval jelzett túraösvény mellett található.
- Csalhó-kolostor 2,5 km-re. Minden évben, augusztus 6-án ünneplik a Csalhó-hegység napját.
- Könnyáztatta kő - Csalhó-hegység 3 km-re. Itt találkozik a Durau üdülő, illetve a Duruitoarea-vízesés felől érkező piros kereszt jelzés, a Sztaniló-hágó (Curmatura Stanile) felől érkező kék sáv jelzéssel.
- Nagy Boglyakő Hegyes 12,7 km-re.
- Hegyes-csúcs 13,5 km-re.
- Balázs-csúcs 14 km-re. A La Radu mosógéptől folytatva utunk, a Balázs-nyakban hagyva autónk, a Hegyes-havas irányába indulva, kimászhatunk a csúcsra, melynek déli oldala sziklás.
- Északi barakk és zártsánc Gyergyótölgyes 14,2 km-re. A Kis-Beszterce északi oldalán, a 15 számú út felett épült az északi erődítmény, egy hatszög alaprajzú zártsánc.
- Déli barakk és zártsánc Gyergyótölgyes 14,3 km-re. Ettől délre, 200 m-re, a Kerek-domb csúcsára megfigyelő- és szálláshelyet építettek.
- Tósaroki barlang Tósarok 14,4 km-re. A cseppkövek sajnos tömegesen le vannak törve, a falak feketék a füsttől.
- Veres-kő Gyergyótölgyes 14,5 km-re. Gyergyótölgyestől északra, a helység központjától 2 km távolságra emelkedik ki egy magányos sziklaszirt. Gratula az első megtalálónak. Gratulálok a geodoboz megtalálásához. Sajnos. A ládát, dobozkát, sikerűlt TÚL JÓL elrejteni.
- Óratornyos ház Gyergyótölgyes 15 km-re.
- La Radu mosógép Tósarok 15,2 km-re. Tósarok települést elhagyva, ahol a Radu patak a Zsedán patakba torkollik, megpillantjuk az egykor virágzó La Radu fogadó öreg mosógépét. Az enyészet útján . Műút vezet már a mosógépig, mely fájdalmasan leromlott 2014 óta.
- Fatemplom Gyergyótölgyes 15,9 km-re.
- Sugó-szoros 19,4 km-re. A Sugó-szoros a Békás-szoros vidékének egyik legszebb karsztképződménye. Sugó-szoros. Ezt is a IV-ik rejtekhelyvadaszat talalkozo alkalmaval  csoportmunkaval  talaltuk meg. A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is. Későn jelzett a gps. Későn jelzett a GPS készülékem, így egy völgyel feljebbről indultam el.
- Astragalus vasalt mászóút Munticsel-hegy 19,5 km-re. A weben található egyik leírás szerint ez a kreatívitás növénye.
- Sugó-kő kilátópont 19,5 km-re. A Sugó-kő a Munticsel - Sugó-szoros természetvédelmi területen, a Hargita megyével szomszédos Neamt megyében található.
- Mosógép Békásszoros 19,8 km-re. A közeli kerítéseken, korlátokon szőnyegek száradnak.
- Szurdok-kő Békás-szoros 21,5 km-re. A Szurdok-kő kilátópontjairól fantasztikus panoráma nyílik az alattunk kanyargó Békás-patakra, a korondi ajándékárusok bódéira, ezt a részt nevezik a Pokol tornácának. A nap harmadik ladaja volt ez. Egy csodalalatos, ugyanakkor felelmetes elmeny volt innen latni a Bekas-szorost. Szurdok-kő. A  felelmetes sziklafalak gerincen megtalaltuk a kevesbbe latogatott ladat. A negyedik találkozó alkalmával. A negyedik Rejtekhely vadászat Erdélyben találkozó alkalmával találtuk meg ezt a ládát is, szintén csapatmunkával.
- Bardócz párkányai Békás-szoros 21,6 km-re.
- Bardócz-kő Békás-szoros 21,7 km-re. Nevezik még Lapos-falnak is.
- Kis-Lucskő vagy Őrkő Hagymás-hegység 21,7 km-re. A Lucskőtől a gerinc túrát folytatva, észak irányba, eljutunk a Kis-Lucskőhöz.
- Kupás-kő Békás-szoros 21,8 km-re.
- Magyarok hídja Békás-szoros 21,9 km-re. A Magyarok hídja, vagy befejezetlen híd a Békás-szorosban, a Pokol tornáca és a Pokol torka között, az Őrtorony alatt, a Kis-Békás-patak torkolatánál található.
- Mária-kő északkeleti lelátó Békás-szoros 22,1 km-re. A Gyilkos-tóhoz látogató turisták egyik attrakciós pontja. Kilátás. A panoráma kabintól átsétáltunk erre a kilátóra, megcsodáltuk itt is a kilátást, majd elindultunk az új függőhíd fele, és azon átkelve érkeztünk vissza a főútra. Pánik. Nem szándékoztam segíteni. Mini Rejtekhely-találkozó fénypontja. Bár nem terveztünk különösebb eseményt, a majális alkalmából szervezett kirándulásunk egy mini Rejtekhely-találkozónak sikerült.
- Kis-Békás kilátópont 22,1 km-re. A Kis-Békás-patak egy befejezetlen hídnál, az úgynevezett Magyarok hídjánál ömlik a Békás-patakba. Befagyott patak. Mikulásra várva kisétáltunk a kilátóra.
- Vit-havas 22,2 km-re. A kucsma alakú mészkőszirtről pompás kilátás nyílik minden irányba. Déliáékkal. Megtaláltuk, pontosabban megtalálta Délia GPS nélkül. Napsütésben a Vit-havas. Gyönyörű, napsütéses napot töltöttünk játszótársunkkal, Fakirral és fiával a Vit-havas virágban gazdag sziklarengetegében. Egybeesesek. Hmm.
- Kis-Békás-vízesés 22,2 km-re. Aki még nem mászta meg a Kis-Békás patakot az sürgősen pótolja hiányosságát! Annak ajánlom ezt a helyet aki szeret erős sodrású hegyi patakokban felfele mászni, vízben, zubogókon és kanyonokban. Érdemes volt másodszor is visszatérni. Az egyik barátom túrázni, kirándulni akart ezen a hétvégén, ezért megkért, hogy egy látványos helyet mutassak neki a közelben. Kezdem sejteni, hogy hol lehet a geodoboz. Elfelejtettem megírni, hogy a vízesés alatt állva megpróbáltam lemérni a koordinátákat. Akár életveszélyes is lehet a hely. Kevéssel sötétedés előtt érkeztem a Békás-szorosba, de bőven volt még annyi időm, hogy megjárjam a Kis-Békás-vízesésig, és vissza.
- Felső függőhíd Kis-Békás 22,2 km-re. A hídról lehetőségünk van szemből, és ugyanakkor fentről, csodálni a Fehér-patak kétlépcsős vízesését, kőüstjét. Télen lezárt útvonal. Amikor a legutóbb a Mária-kő kilátópontjainál jártam, még nem volt átadva az új függőhíd, így elmaradt annak bejárása.
- Lapos-patak vízesései Békás-szoros 22,3 km-re. A Lapos-patak a Kupás-kő és a Bardócz-kő között folyik lefelé, végül az Oltár-kő alatt látványos zuhatagokat alkotva ömlik be a Békás-patakba. Vízesés sorozat. Eléggé eltelt az idő a Mária-kőnél, de nem baj. Záróakkord-rejtés a vízeséseknél. A mini Rejtekhely-találkozó záróakkordjaként, a Lapos-patak vízeséseit mutattam meg a túratársaimnak.
- Nyugati fal Mária-kő Békás-szoros 22,4 km-re. Remek rálátás nyílik innen elsősorban az Oltár-kőre, de a Kupás-kő és a Bardócz-kő közé beékelődött Lapos-patak szorosára is. Körbe a Mária-kőn. A Cifra-nyeregből jöttünk fel a nyugati fal tetejére.
- Panoráma kabin Mária-kő Békás-szoros 22,4 km-re. Ezek Romániában egyediek, de külföldön is kevés helyen látni ilyen, a sziklafalak élére elhelyezett építményt. Oltári látvány. Szép volt a kilátás, kár, hogy a kabin zárva van. Kíváncsiság. Miután az interneten láttam egy pár képet, videót, már nagyon kíváncsi voltam erre a panoráma kabinra.
- Fekete Bitka Hagymás-hegység 22,4 km-re. Innen Lucs-kő irányába haladunk, de nem térünk majd le balra a kőhöz, hanem egyenesen folytatjuk utunk a gerincen, majd jobbra térve kimászunk a Fekete Bitkára.
- Egyszerű ember kastélya Gyergyóholló 22,5 km-re. Gyergyóholló nyugati kijáratának közelében, Borszék irányába haladva az út baloldalán, egy érdekes házat láthat a figyelmes átutazó.
- Déli fal Mária-kő Békás-szoros 22,5 km-re. A déli fal teteje a harmadik, de nem kevésbé látványos kilátópontja a Mária-kőnek. Új helyzetkép a déli kilátón. A Mária-kő nyugati sziklafalán levő panorámás kabint indultunk megnézni, de menet közben ellenőriztem a déli kilátópont rejtését is. Rejtők napja a Mária-kő tetején. Miután lejárt a túra, és véget ért május elseje, jutott eszembe, hogy milyen nap is volt.
- Bunker a Fekete-Bitka oldalában Hagymás-hegység 22,7 km-re. A Fekete-Bitka déli szikláiban régóta tudunk egy nagy üreg létezéséről.
- Lucs-kő 22,7 km-re. A Kislucskő, más néven Őrkő szomszédságában található. Háromkút felől a Lucs-kőhöz. A Súgó-szorossal szemközti felszíni kőfejtő felől próbálkoztunk először a megközelítéssel, de a bánya bejáratánál levő sorompónál nem jutottunk tovább.
- Bor-kút borvízforrás Borka-völgy Besztercei-havasok 22,9 km-re. A Keresztes-havasból eredő Borka-patak mentén található ásványvízforrások közül a legismertebb a Bor-kút nevű forrás.
- Tündérkert Békás-szoros 23,6 km-re. A Tündérkert, egy hullámos rétegvonalakkal felszabdalt, látványos és meredek letörés.
- Vinkli-puszta Hagymás-hegység 24,2 km-re. Épületmaradványokat találunk itt, melyek annak a sodronypályának az ellensúlyát képezték, mely köztes pillér nélkül ívelt légvonalban a Nyerges-nyakig, tovább pedig a Békény-patak völgyéig, és a Kis-György-patak szádánál zárult. Kincs ami nincs. A Pongrác- tetőn autentikus tél fogadott.
- Kis-Cohárd 24,2 km-re. A Kis-Cohárd terjedelmes csúcsáról gyönyörű kilátás nyílik a Gyilkos-tó Juh-patak felé eső ágára, az üdülőtelepre, valamint a környék havasaira. Nagy kedvvel. A to mellett levo lada megtalalasa utan nagy kedvvel indultunk neki a meredek kaptatoknak. Jó kis mászás után. Csapatmunkával megtaláltuk a dobozt. Kis-Cohárd. Csoportmunkaval megtalaltuk egy faraszto de izgalmas tura utan.
- Wild Ferenc-emlékút via ferráta 24,3 km-re. Az új via ferráta a Wild Ferenc-emlékút nevet kapta, az egykori hegyimentőről, szakíróról, a gyergyószentmiklósi hegyimentő egyesület egyik alapítójáról.
- Kis-Borka-kő Besztercei-havasok 24,8 km-re. Körülbelül 1 km-re innen délnyugatra található az 1825 m magas Kis-Borka köve.
- Kőerkély Gyilkos-tó 25,2 km-re. Kőerkély - Gyilkos-tó.
- Gyilkos-kő Békás-szoros 25,3 km-re. A Gyilkos-kő nyugati sziklaperemén két fontosabb kilátópont is van, az egyik az 1378 m magasságban található nyugati kilátópont, illetve az északnyugati, ahol az egyik panorámakabin is található. Öreg doboz . Ennyire doboznak még nem örvendtünk! Talán mert ennyi ideig, ekkora bozótban és ilyen kitartó esőben még nem kerestünk.
- Gyilkos-tó 25,3 km-re. Székelyföld egyik legszebb és legmonumentálisabb tava. Rönkök a tóban. Amint látom, régen volt az utolsó bejelentő. Ne siessetek annyira az örök korcsolyamezőkre. Nem tudom, hogy a Gyilkos-tó környékén mennyire volt hideg a napokban, és jelenleg a jégréteg mennyire vastag. A Gyilkos- tó zöld jegén. korcsolyával siklani.
- Panoráma kabin Gyilkos-kő 25,3 km-re.
- Gyilkos-kő kilátó 25,6 km-re.
- Alsó-szoros Kis-Békás 25,7 km-re. A Kis-Békás-patak Békás folyóval való torkolatától 3 km-el fennebb a Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Meli és jkgabor. Ezt a geodobozt az egyik rejtekhely-találkozó alkalmával rejtettem el. A nagy X. Őszies színekbe öltözve találtuk a vízesést. Érdekes vízesés. Igaz, ezt a rejtekhelyet aranytartaléknak szántam, de most bejelentem.
- Gyümölcsénes-tető 25,8 km-re. Azon a ponton, ahol a talajút keresztezi a gerincet irányítótáblák fogadnak. Véráldozat. Ezt is megértem. A hadvezér. A gerinc hangulata sajátos, a végig tekergőző lövészárkoknak és bunkereknek köszönhetően.
- Likas-zsomboly 25,8 km-re. A legendás Likas-zsomboly a ritka, függőleges aknabarlangok csoportjába tartozik, a Likaskőtől körülbelül 200 m távolságra északi irányban, 1650 m magasságban fekszik. Jégdrapériák. K Elmulasztottam feltölteni a képeket. Ezt a geodobozt nem igazán lehet megtalálni gps nélkül, ugyanis a rejtek nem a zsomboly mellett van, hanem távolabb, a Likas csúcsánál. Ködpaplan felett. Számtalanszor voltam itt, családunk minden férfi tagja szeret leereszkedni a zsombolyba,  főleg kijönni onnan :) Meglepődtünk, mikor megpillantottuk alattunk a véget nem érő, puha, fehér paplant, melyből csak a merész csúcsok emelkedtek ki.
- Gyilkos Fekete-fehér 26 km-re. Villámsújtotta, szénné égett, fekete fatörzsek között, mindenütt hófehér kövek. Különös hangulat. A Gyilkos-kő dobozától sétáltunk át ide.
- Kerek-kő 26,5 km-re. A Kerek-kő bércének párkányán hallgatni lehet a csendet. Geomarcipán, avagy meglepetés a csúcson. Meghívást kaptam egy Háromkúton és környékén, túrázással és rejtéssel eltöltendő hétvégére.
- Felső-szoros 26,6 km-re. A Gyilkos-havas két kisebb mészkő küszöbével szűkül össze a Kis-Békás-patak völgye. Jégpadok. Gyönyörű a  rétegesen felfagyott Kisbékás medre, a helyenként feltörő, örvénylő víz. Az üreg vonzása. Egy kellemes, hangulatos, közös túra napot zártunk a szorosban.
- Kis-havas a Likas mellékcsúcsa 27 km-re. A Kis-havas a Likas testvércsúcsa.
- Bagolyvár Borszék 28,6 km-re. Maroshéviztől 26 km távolságra fekszik, elragadó környezetben. A két bunker és a kilátópont helye. Hát, a keresztnél már nem igazán van szükség útjelzőre. Jól elnéztük. Elértünk a kereszthez, megpihentünk és mivel semmi sem jelölte a Bagolyvárat, elindultunk felfele az oldalban, gondolván, hogy csak fent van valahol. Bunkerek és a rejtek. Hmm, pedig úgy érzem, hogy elég jól leírtam.
- Sziklavilág Lóduj-nyereg 28,8 km-re. A Lóduj-nyeregben már megcsodálhatjuk a panorámát. Házhoz szállítás. L Csak második, de jó ez így. Itt is megelőzött a játékvezető, de jó ez így, mert így ő előbb találkozott a viperákkal. Vipera és pincécske. Útban a Békás-szoros felé, megálltunk a Pongrác-tetőnél, és kitértünk hóvirágot nézni.
- Pierre Curie-forrás Borszék 29 km-re. A Pierre Curie-forrás az Ősforrástól a Bagolyvár felé vezető ösvényen fekszik. Lehet nem állandó a hozama. Hasonló tapasztalatunk volt a Tündérkert bejáratánál levő parkolóval szemben található Petőfi-forrás vizével. Nedves. A beton völgy felőli része enyhén nedves volt, de semmi kóstolási lehetőség nem volt. Csütörtököt mondott a forrás?. Pedig igyekeztem azonnal, még május elsején, szombaton este elkészíteni az új rejtések weboldalát.
- A Jeges-barlang felett Borszék 29,3 km-re. Huvosre teve. Igazan izgalmas volt e jegesbarlang. Hűsítő. Nem volt könnyű megkapni a dobozkat, de legalább érdekes volt.
- A Jeges-barlang lehelete Borszék 29,3 km-re. A mindössze 40 m hosszú Jeges-barlang, réteges mésztufában, egy repedés mentén alakult ki. Még egy kérdéses megtalálás. Meglepett, hogy milyen sokan voltak a Jeges-barlangnál, meg kellett várjuk, hogy elmenjenek, és csak azután közelítettük meg. Jég. Én a másik dobozt kerestem, ami akárhol lehet a barlang felett, tudom mert felkerültem feléje, de ott aztán feladtam, sok repedést átkutattam, de eredménytelenül.
- Fekete-Hagymás-csúcs 29,3 km-re. Ha Juh-patak felől érkezünk, a Patkókő alatt elhaladva, kék pont vezet a Berszán-pusztán keresztül.
- Mofetta Borszék 29,4 km-re. 2010-ben került felújításra. Rejtekfotó. Keresgéltem az épület lábai körül, itt már nem volt ismerős kőkupac.
- Hagyományos fürdő Tündérkert Borszék 29,7 km-re. A borszéki népi fürdőt 2009-ben építették meg, egy hagyományos fürdőépítő kaláka keretében. Ez gyorsan ment. Miután kisütött a nap, sokan kimozdultak.
- Napfürdő Borszék 29,7 km-re. A borszéki Napfürdőtől nagyon szép kilátás nyílik Borszék üdülőtelepre. Rejtés. A sok új rejtés motivált, hogy eljöjjek Borszékra. Se geodoboz, se fütyülő, se budi. Borszéki kirándulásunk záróakkordjaként, még körbekocsikáztuk az üdülőtelepet. Kígyó. Már pont megtaláltuk volna a dobozt, mikor észrevettük, hogy egy kis kígyó tekergőzik pont mellette, aztan whoopsz eltűnt.
- Mészkőbánya Borszék 29,8 km-re. Ezt a követ házépítésekhez és országutak építéséhez is felhasználták. A Tündérkerttől délre. Ez a rejtés a Tündérkerttől délre található. Bánya. Ez most melyik bánya a három közül? Azoknak hasznos az információ, akik esetleg időszűkében vannak, vagy akik eléggé lusták mind a hármat megmászni. Évszám. Előbb lementünk a bánya aljába, kár volt mert szemetes.
- Kossuth-forrás Borszék 29,8 km-re. A Kossuth-kút természettani tulajdonságai a következők: víze nagy buborékokkal tör elő, kristálytiszta, a pohárban gyöngyözik, szaga szénsavas, fojtó, íze csípős, de nem fanyar. Remek rejtés. Nekem nagyon tetszett ez a rejtés, szerintem a rejtek megfelelő. Bonyolult. Itt is nagy a variáció lehetősége. Ez nem sikerült. Felálltam a korlátra, kívül-belül tapogattam, míg az egyik diszitőelem szinte a kezemben maradt.
- Medvebarlang Borszék 29,9 km-re. A Medvebarlang egy hatalmas sziklákkal és mély hasadékokkal tűzdelt természetes képződmény. Kalandos hely. Bár mi fordított irányba jártuk be a körutat, könnyen megkerült a doboz, mert minden turista a Medvebarlangban volt. Első vagy nem első. Új rejtő, de lehet hogy a régi rejtek. Egy nyaknyujtos balek. Hat ha mar nyaknyujtogatasrol volt a szo, az en voltam.
- Ó-sáros fürdő Borszék 30 km-re. október 27. Feredő. Volt szerencsém megfürödni a medencékben.
- Törpenyír Borszék 30,2 km-re. Ez a legdélibb elterjedése. Betula. Úgy tudom, hogy törpenyír még megtalálható a Szentkirály melletti Borsárosban is, meg a Tusnádfürdő melletti Közép-patak lápban is.
- Száraz-patak Hagymás-hegység 30,2 km-re.
- Patkó-kő 30,7 km-re. A Hagymás hegységben a Fehér mező fölé impozáns sziklafalaival magasodik a Patkó-kő. Hurrá. Van egy patkó alakú szikla, mely a Nagyhagymás tetejéről nézve piros- fehér színeivel oldja Feketehagymás sötét színét. Patkó-kő novemberben. A Patkó-kő szikláját jobbról megkerülve jutottunk fel a tetőre. Kellemes élmény volt ott lenni. A doboz elég könnyű helyen található.
- Bumeráng-szikla Patkó-kő Hagymás-hegység 30,8 km-re. A Patkó-kő lábánál, a csúcs alatt, van egy különálló sziklatömb.
- Czofronka 31,1 km-re. A Hagymás hegység egyik jellegzetes sziklaformációja a Czofronka köve, amelyről csodálatos kilátás nyílik a környező havasokra. Évnyitó mászás. Czofronkára esett választásom, mivel innen körbe- kereken láthatom kedvenc hegyeimet. Gyönyörű kilátás. Nem hiszem el, hogy gyönyörű kilátás volt :-) De, győzzél meg. Czofronka novemberben. Bár elsőnek értem fel a csúcsra, nem én voltam az aki meglátta a geodobozt.
- Fehér-mező Hagymás-hegység 31,3 km-re. A Nagyhagymásban található mészkő plató. Örök szépség. Fehér-mező szépsége örök. Lila gomb. A gyönyörű mezőben, a menedékhely közelében, a lila gomb még mindig várja a lila öltönyben túrázókat. Felhők között. Munka után fejet szellőztetni kívánkoztam a Nagyhagymás ölébe.
- Felső-mező Hagymás-hegység 31,8 km-re. A Felső-mező a Fehér-mező felső, keleti részében található. Felhők között. A borús idő miatt választásunk ma a Hagymás-hegységre esett.
- Melegvíz-forrás Háromkút 32,4 km-re. Háromkút egyik csodája a Melegvíz-forrásnak nevezett bővizű karsztforrás, amely a majd 1800 m magas Hagymás- hegység lábánál tör a felszínre és a kristálytiszta vizű Kisbékás-patakba ömlik. Miben mérve?. Hm. A forrás mögött feltételezett barlangrendszer. A kertek melletti úton, kocsival közelítettem meg a Melegvíz-forrást, amíg csak lehetett.
- Taljánok útja- Esztena-hegység 32,7 km-re. Nevét nyilván az esztenáiról kapta, mivel hosszan elnyúló, füves pusztáin szarvasmarhákat és juhokat legeltetnek.
- Nagyhagymás-csúcs 33,5 km-re. A Hagymás hegység legmagasabb csúcsa, ahonan tiszta időben páratlan a kilátás a környező hegyekre. Világítás a Nagyhagymáson. Édesapámra emlékeztünk a keresztnél. Fehér-mező és íróalkalmatosság. Ha nem sikerül, majd teszek én, mert előreláthatólag még 3-4-szer megfordulok ott a tábor idején. Lobogjon a hajunk. Tudod aki rejtette ,ugyan lobogott a haja a szelveresben .
- Rez-nyaka Gyergyóditró 33,5 km-re. Rez-nyaka, Gyergyóditró környéki túraösvények kiindulópontja.
- Gyergyót őrző Piricske 33,9 km-re. Békényfő irányából másztunk ki, az erdőben metsző hideg volt, de a csúcson forrón sütött a Nap. A Güdüc-patak völgyéből a Pricske tetejére. A Güdüc-patak völgyéből indultunk, a gyergyószárhegyi barátaimmal.
- Háromkút-forrás 34,3 km-re. A Hagymás hegység keleti lábánál patakként kitörő víz több ágra szakadva, dús, zöld mohában gazdag szigeteket alakít ki. Őszi séta. A geodoboz épségben várja továbbra is a megtalálókat! Most, őszi színekbe öltözve még szebb Háromkút. Kutyavilág. Hidegség-Farkaspalló-Háromkút gyönyörű környék, háttérben a hegyekkel, völgyekkel. Egy geodoboz 13 pásztorkutyával. Nem ez az első alkalom, hogy a helyszínen járok, így nagyjából tudtam, hogy mire lehet számítani.
- Pásztor-kő Hagymás-hegység 34,8 km-re. A hófehér sziklatömb több érdekes látnivalót rejteget - az Egyeskővel szemben egy sziklakürtő szája tátong, a hátában két szűk kanyon, az oldalában pedig két zsomboly is van. Maxi láda. Gps-el kerestük már, de most a rejtek-fotóval felszerelkezve jöttünk. Repedes van, fa nincs. Megvan a lada, nem kerult meg konnyen mert csak repedest talaltunk, fat nem :) ugyhogy a segito szoveg megtevesztett kicsit. Legközelebb GPS. Legközelebb a GPS is velünk jön.
- Barlangi forrás Gyergyóditró 34,9 km-re. A gyergyóditrói Barlangi-forrás szomszédságában található a Szent Ioachim-ház és az Anna-kápolna.

A katona kucsmája Csalhó-hegység románul - in limba romana: Caciula Dorobantului Masivul Ceahlau


Természeti értékek
* Részletek regisztráció után. A fényképeket bejelentkezés után lehet megtekinteni.
[ Fel ↑ ]

Regisztrált felhasználók lehetőségei

  • Hozzászólás és bejelentés
  • Turisztikai látnivalók keresése kulcszóra és koordináták körül
  • Utolsó megtalálások és hozzászólások
  • A katona kucsmája adatlapjának követése
  • Közeli és meg nem talált rejtekhelyek megjelenítése térképen és listában - Csalhó-hegység térkép
  • Látnivalók a felhasználó földrajzi helyzetének közelében
  • Navigálás valós időben a terepen!

Hozzászólások

  • Rejtés után 6 évvel - Bár elég gyakran megfordulok a Csalhó-hegységben, és voltam egy párszor itt is, az utóbbi években valahogy kimaradt ez a hely...

Sikerült eljutni Csalhó-hegység környékére? Tetszett az A katona kucsmája? Vagy csak egyszerűen hozzá szeretnél szólni, kiegészíteni a leírást? Meséld el nekünk a tapasztalataidat! Már összesen 8231 hozzászólás olvasható a webhelyünkön.

Rejtett látnivalók a közelben

Tudomásod van kevésbé ismert, szép és érdekes kirándulóhelyekről Egyéb rejtekhelyekében? Oszd meg velünk az információidat, és adj lehetőséget a többieknek is, hogy megismerhessék ezeket a helyeket! Már 3737 helyszínt mutattunk be.

[ Fel ↑ ]
Adatvédelmi és adatkezelési tájékoztató - A hozzászólások, leírások szerzõik tulajdonai. Minden más tartalom © 2005-2024 Rejtekhely.ro, a hivatalos magyar geotrekking webhely. Minden jog fenntartva. Geotrekking Székelyföldön, Erdélyben, és a Kárpát-medencében. Túrázás és kirándulás. Székelyföld, Erdély, és a Kárpát-medence látványosságai, látnivalói.